Artystyczne drogi absolwentów Liceum Plastycznego » 26 maja miał miejsce wernisaż pod nazwą "Nasze Drogi Artystyczne" jako drugiej wystawy z cyklu Wysta... Daniel Obajtek: Wodór to energia przyszłości » Z Danielem Obajtkiem, prezesem PKN ORLEN, rozmawiał Jarosław Popek (Radio Gdańsk)- Kilka dni temu by... Gdański magistrat obojętny na warunki życia mieszkańców » Do redakcji "Gazety Gdańskiej" zgłosiła się Pani Joanna z prośbą o pomoc w opisaniu i nagłośnieniu s... XV Konwent Morski » W poniedziałek, 22 maja, w Gdańsku odbył się XV Konwent Morski. Wielu ważnych ludzi gospodarki morsk... Radio Gdańsk: „Żeby nie było śladów – sprawa Grzegorza Przemyka. Dekal... » Na antenie Radia Gdańsk od poniedziałku do piątku (22 maja-2 czerwca) o godz. 20:40 emitowane będzie... Głos radnych PiS w sprawie ratowania gdańskiego dziedzictwa zieleni » Radni Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miasta Gdańska i prof. Paweł Witold Burkiewicz przedstawili r... W tygodniku „Sieci”: Miliony przeciw PiS » W nowym numerze „Sieci” Marek Pyza i Marcin Wikło ujawniają, jak wielki biznes wchodzi w politykę i ... Porcelanowy jubileusz „Wiosny w ogrodzie” » Dwudziesty, jubileuszowy kiermasz „Wiosna w ogrodzie” w Pomorskim Hurtowym Centrum Rolno-Spożywczym ... Ogrodnicze święto w Rënku » W połowie maja od lata wszystkie ścieżki miłośników prac ogrodowych prowadzą do Pomorskiego Hurtoweg... Otwarcie wystawy „Wielki głód w Kazachstanie (Aszarszyłyk). Historia n... » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku odbyło się otwarcie wystawy „Wielki głód w Kazachstanie (Aszar...
Nasi... najdrożsi - urzędowi liderzy
czwartek, 11 maja 2023 16:27
Nasi... najdrożsi - urzędowi liderzy
Na Pomorzu dobrych specjalistów pracujących w aparacie władzy
Zdunek Wybrzeże - InvestHousePlus PSŻ LIVE: 49:40 90:89
sobota, 03 czerwca 2023 11:31
Zdunek Wybrzeże - InvestHousePlus PSŻ LIVE: 49:40 90:89
O godz. 16.30 rozpocznie się mecz Zdunek Wybrzeże z InvestHousePlus
8
piątek, 02 czerwca 2023 18:02
8
EKSTRAKLASA BP
Żenujące pożegnanie z ekstraklasą. Na
Skandal na pożegnanie Lechii z ekstraklasą
sobota, 27 maja 2023 17:40
Skandal na pożegnanie Lechii z ekstraklasą
Kompromitacją zakończył się ostatni mecz Lechii w ekstraklasie.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Tłumy na wernisażu wystawy „Dwa Żywioły”
sobota, 20 maja 2023 16:33
Tłumy na wernisażu wystawy „Dwa Żywioły”
Obraz rozbijającej się fali morskiej na skalistym Wybrzeżu Zatoki
Jubileusz MKS „Olimpijczyk” i trenerów
poniedziałek, 29 maja 2023 09:55
Jubileusz MKS „Olimpijczyk” i trenerów
Od trzydziestu lat na siatkarskiej mapie Gdańska, obok takich marek

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Grupa „Odkrywców” z SP nr 10 w Rumi poznaje tajniki nauki
wtorek, 23 maja 2023 13:43
Grupa „Odkrywców” z SP nr 10 w Rumi poznaje tajniki nauki
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10 w Rumi biorą udział w VII
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Posterunek Straszyn: Strach w oczach Niemców

Ocena użytkowników: / 15
SłabyŚwietny 
czwartek, 02 marca 2023 09:20

altNATO pod wodzą USA planuje potężne ćwiczenia. „Waszyngton prowadzi negocjacje z Berlinem i Warszawą w sprawie przeprowadzenia wspólnych manewrów wojskowych w Polsce. To odpowiedź na zagrożenie ze strony Rosji – na wschodniej flance NATO” - pisze niemiecki portal Deutsche Welle, przytaczając słowa ministra obrony Niemiec Borisa Pistoriusa dla telewizji ARD. Teoretycznie w tej wypowiedzi nie ma nic zdrożnego. Można by było zaryzykować nawet stwierdzenie, że Berlin powoli zmienia swoją retorykę na ostrzejszą w temacie Rosji i jej inwazji na Ukrainę. Jest jednak jedno "ale". Na tym zdaniu szef resortu obrony nie skończył. Zaczął się rozwijać. Dalej zasugerował, że - ponieważ Niemcy – jak powiedział - są największym sojusznikiem NATO w regionie, to ćwiczenia te powinny się odbywać pod kontrolą Berlina. Później Pistorius dodał jeszcze: - W „bezpiecznej” odległości od granic Rosji. Ważne jest, aby kraje Europy Wschodniej, takie jak Polska, kraje bałtyckie, Słowacja i inne, zobaczyły, że Niemcy jako najważniejszy europejski członek sojuszu i Stany Zjednoczone jako partner transatlantycki wypełniają swoje zobowiązania obronne”. I wszystko jasne.

Po pierwsze Niemców boli, że wielkie manewry odbędą się na terenie kraju, który ze względów goestrategicznych i nie tylko jest najbardziej zagrożony atakiem Moskali.

Po drugie i to niepokoi również Berlin Polska staje się przywódcą państw Wschodniej Flanki NATO siłą rzeczy spychając Berlin na drugi plan.

I po trzecie, najważniejsze, żeby znowu „nie drażnić rosyjskiego niedźwiedzia”.

Niewiarygodną jest siła paniki, która opanowała rząd w Berlinie, połączona z koncepcją do szybkiego pokoju za wszelką cenę, żeby móc powrócić do handelków z bandyckim reżimem Putina. Przeszkadza im nawet lokalizacja ćwiczeń. Jakoś Moskwa bez problemów przechodziła do porządku dziennego organizując w ubiegłym roku manewry na Białorusi, niedaleko granicy z Rzeczpospolitą, by zgodnie z doktryną armii rosyjskiej "z ćwiczeń do boju" zaatakować z tamtych terenów Ukrainę. Z zachowania Pistoriusa płynie ważny wniosek, który zresztą zauważyła niemiecka prasa. Berlin w kwestii pomocy Ukrainie dalej robi jak najmniej może i gdyby nie naciski innych krajów (w tym Polski) najchętniej nie robiłby nic. Panie ministrze obrony strach ma wielkie oczy.

Andrzej Potocki


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież