Godność popiera Fotygę » Apel Stowarzyszenia Godność w sprawie wyborów do Parlamentu Europejskiego i poparcie dla kandydatury... Daniel Obajtek: Ruszyła na mnie cała machina państwa i mediów. Wytrzym... » Michał Karnowski rozmawia z Danielem Obajtkiem, byłym prezesem ORLENU- Pięć tygodni temu odszedł pan... Rafał Milczarski: Czy uda się ocalić CPK? » Czy Centralny Port Komunikacyjny jest racjonalną potrzebą - jak twierdzą jedni, czy megalomanią - ja... Władztwo gdańskie - krzesła i ambicje » Uff, dogadali się. Wszystko dla Gdańska i Platforma Obywatelska doszły do porozumienia - całe szczęś... Płacowe rekordy w szpitalach Struka - lecznica w Oliwie oazą PO » *40 tys. zł dla prezesa szpitala*odnalazł się wicewojewoda*szef Tuska w spółce w OliwieSkomercjalizo... Jantar to beczka prochu » Najemcy Domu Handlowego Jantar we Wrzeszczu boją się o swoją przyszłość. Przynajmniej ci, którzy zos... Roszady we władzach Gdańska » Przyzwyczailiśmy się do uśmiechniętych twarzy polityków spoglądających ciepło z plakatów wyborczych.... List otwarty do prezydenta ws. ustawy o tzw. języku śląskim. Ostrzeżen... » „Ewentualne podpisanie przez Prezydenta RP ustawy honorującej tzw. język śląski, jako język regional... Promowanie wiedzy o życiu i działalności ks. Jerzego Popiełuszki » Późnym wieczorem 19 października 1984 roku w Górsku niedaleko Bydgoszczy, agenci SB przebrani w mund... "Ściśle Jawne" w Telewizji Republika » W niedzielę o 20:00 nowy program "Ściśle Jawne" w Telewizji Republika.Prowadzący Piotr Nisztor przed...
Reklama
Płacowe rekordy w szpitalach Struka - lecznica w Oliwie oazą PO
czwartek, 23 maja 2024 15:42
Płacowe rekordy w szpitalach Struka - lecznica w Oliwie oazą PO
*40 tys. zł dla prezesa szpitala*odnalazł się wicewojewoda*szef
Trefl zagra o tytuł Mistrza Polski!
wtorek, 28 maja 2024 09:36
Trefl zagra o tytuł Mistrza Polski!
Koszykarze Trefla Sopot po zaciętym półfinale pokonali WKS Śląsk
Europa w Gdańsku*Stracona szansa Jaguara?
sobota, 25 maja 2024 12:46
Europa w Gdańsku*Stracona szansa Jaguara?
I  LIGA FORTUNA
W Gdańsku powiało Europą. Pełne
Rezerwowa Lechia poległa w Legnicy
niedziela, 26 maja 2024 15:59
Rezerwowa Lechia poległa w Legnicy
Grająca w mocno rezerwowym składzie Lechia w ostatnim meczu sezonu

Galeria Sztuki Gdańskiej

Mój sąsiad z Oliwy
niedziela, 19 maja 2024 15:58
Mój sąsiad z Oliwy
Profesor Władysław Lam, był jednym z najwybitniejszych malarzy

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

„Iwona księżniczka Burgunda”
wtorek, 14 maja 2024 14:37
„Iwona księżniczka Burgunda”
Kim jest Iwona? Iwona to Ty, Ja, On, Ona czasem nawet Oni. Iwona jest
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Akapit wydawcy: "Formaty" Sikorskiego - format prawa

Ocena użytkowników: / 21
SłabyŚwietny 
wtorek, 14 lutego 2023 20:15

alt"Jest politykiem formatu światowego".


Ma poczucie humoru Tomasz Siemoniak.


Nawet polityka formatu światowego obowiązuje art. 82 Konstytucji RP.


"Obowiązkiem OBYWATELA POLSKIEGO jest wierność Rzeczpospolitej Polskiej oraz troska o dobro wspólne".


Do troski o dobro wspólne w Europie, a nie do troski o rozwój gospodarczy firmy Sikorski Global, powołało kandydata PO, b. szefa MSZ,129 tys. innych obywateli polskich.


Przyjmując mandat europosła, gwarantujący ponad 100 000 euro rocznej pensji, godził się jeden z liderów PO na respektowanie przepisów ustawy z lipca 2004 roku o uposażeniu parlamentarzystów.


W art. 3a, podpunkt 2 mógł, gdyby chciał, przeczytać, że jest zobowiązany sprawozdawać w oświadczeniu majątkowym dochody z "każdego tytułu". Gdyby zaś zajęty obowiązkami światowymi nie zapamiętał, to w oświadczeniu majątkowym każdego europosła mógł przeczytać wstęp do jego punktu IX: "Dochody osiągane z tytułu innej działalności zarobkowej lub zajęć z podaniem kwot uzyskiwanych z każdego tytułu".


22 czerwca 2019 roku, składając oświadczenie majątkowe z okazji objęcia funkcji w Parlamencie Europejskim, R.Sikorski szczegółów finansowych swoje działalności w radzie Sir Bani Yas Forum w Dubaju nie podaje, nie podaje też dochodów innych odsyłając czytelników do zeznania podatkowego.


Mija miesiąc i w lipcu 2019 roku polityk PO śle korektę zeznania, którą opatruje osobistym adresem do marszałka sejmu...
"Pragnę wyrazić swoje oburzenie faktem, iż służby państwowe pod kontrolą Pańskiej formacji politycznej, używają obowiązku składania oświadczeń majątkowych nie po to by wykazywać korupcję, lecz po to, by szykanować polityków, przeważnie opozycji(...) wobec takich praktyk, rodem z krajów o utrwalonych tradycjach autorytarnych, czuje się zmuszony do uzupełnienia mojego oświadczenia majątkowego o informacje, które przesłane przez pana formularze nie pytają".


Przymuszony przez marszałka Kuchcińskiego, polityk PO w dołączonej rozprawce podaje z pamięci, że" spodziewa się, że wynagrodzenia za 2019 z tytułu zasiadania w Radzie Doradczej konferencji Sir Bani Yas Forum wyniesie 100 000 dolarów". Przy okazji wraca też pamięć o innych kwotach, w tym w funduszach emerytalnych.


Przez kolejne sezony, jak wynika z oświadczeń majątkowych europosła Sikorskiego za lata 2020-21, firma Sikorski Global trzyma się mocno, fakturuje wynagrodzenia od agend rządowych Zjednoczonych Emiratów Arabskich, miewa obroty roczne rzędu 0,6-0,7 mln złotych, uzupełniające pensję europejską jednego z głównych spikerów PO. Innych zleceniodawców były minister z własnej woli w oświadczeniu nie wykazuje; bez podania szczegółów raportuje tylko różne drobne dochody, m.in. "czynsze za grunta" oraz honoraria i tantiemy.
Wygląda na to, że CBA, mając taki materiał wyjściowy, dobrała "optymalne" kadry do majątkowej lustracji polityka, który ekscytuje swoim politycznym kapitałem "demokratów" ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Oraz Bóg wie kogo...


Ustawa o wykonywaniu mandatu posła i senatora, także przez OBYWATELA Sikorskiego, przypomina w art.33 wykonawcom obowiązków publicznych, że "nie można podejmować zajęć mogących podważyć zaufanie wyborców do wykonywania mandatu".


Będąc sobie panem we własnej zagrodzie, nie jest się panem na polskich włościach. Polityczna przydatność Radosława Sikorskiego dla Donalda Tuska kończy się właśnie na opłotkach "strefy zdekomunizowanej" w Chobielinie.

Marek Formela


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież