Artystyczne drogi absolwentów Liceum Plastycznego » 26 maja miał miejsce wernisaż pod nazwą "Nasze Drogi Artystyczne" jako drugiej wystawy z cyklu Wysta... Daniel Obajtek: Wodór to energia przyszłości » Z Danielem Obajtkiem, prezesem PKN ORLEN, rozmawiał Jarosław Popek (Radio Gdańsk)- Kilka dni temu by... Gdański magistrat obojętny na warunki życia mieszkańców » Do redakcji "Gazety Gdańskiej" zgłosiła się Pani Joanna z prośbą o pomoc w opisaniu i nagłośnieniu s... XV Konwent Morski » W poniedziałek, 22 maja, w Gdańsku odbył się XV Konwent Morski. Wielu ważnych ludzi gospodarki morsk... Radio Gdańsk: „Żeby nie było śladów – sprawa Grzegorza Przemyka. Dekal... » Na antenie Radia Gdańsk od poniedziałku do piątku (22 maja-2 czerwca) o godz. 20:40 emitowane będzie... Głos radnych PiS w sprawie ratowania gdańskiego dziedzictwa zieleni » Radni Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miasta Gdańska i prof. Paweł Witold Burkiewicz przedstawili r... W tygodniku „Sieci”: Miliony przeciw PiS » W nowym numerze „Sieci” Marek Pyza i Marcin Wikło ujawniają, jak wielki biznes wchodzi w politykę i ... Porcelanowy jubileusz „Wiosny w ogrodzie” » Dwudziesty, jubileuszowy kiermasz „Wiosna w ogrodzie” w Pomorskim Hurtowym Centrum Rolno-Spożywczym ... Ogrodnicze święto w Rënku » W połowie maja od lata wszystkie ścieżki miłośników prac ogrodowych prowadzą do Pomorskiego Hurtoweg... Otwarcie wystawy „Wielki głód w Kazachstanie (Aszarszyłyk). Historia n... » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku odbyło się otwarcie wystawy „Wielki głód w Kazachstanie (Aszar...
Nasi... najdrożsi - urzędowi liderzy
czwartek, 11 maja 2023 16:27
Nasi... najdrożsi - urzędowi liderzy
Na Pomorzu dobrych specjalistów pracujących w aparacie władzy
Abramczyk Polonia - Zdunek Wybrzeże LIVE: 49:41
czwartek, 01 czerwca 2023 06:39
Abramczyk Polonia - Zdunek Wybrzeże LIVE: 49:41
O godz. 18.00 w Bydgoszczy rozpocznie się zaległy mecz Abramczyk
Gol Gajosa na pamiątkę*Arka na styku*Gedania na ziemi*Michniewicz w... Stężycy
piątek, 26 maja 2023 18:45
Gol Gajosa na pamiątkę*Arka na styku*Gedania na ziemi*Michniewicz w... Stężycy
EKSTRAKLASA BP
Pożegnanie z Ekstraklasą okazało się
Skandal na pożegnanie Lechii z ekstraklasą
sobota, 27 maja 2023 17:40
Skandal na pożegnanie Lechii z ekstraklasą
Kompromitacją zakończył się ostatni mecz Lechii w ekstraklasie.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Barbara Krupa Wojciechowska i jej trzecia pasja
środa, 29 lipca 2015 22:02
Barbara Krupa Wojciechowska i jej trzecia pasja
15 maja zmarła prof. Barbara Krupa-Wojciechowska. Przypominamy
Jubileusz MKS „Olimpijczyk” i trenerów
poniedziałek, 29 maja 2023 09:55
Jubileusz MKS „Olimpijczyk” i trenerów
Od trzydziestu lat na siatkarskiej mapie Gdańska, obok takich marek

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Grupa „Odkrywców” z SP nr 10 w Rumi poznaje tajniki nauki
wtorek, 23 maja 2023 13:43
Grupa „Odkrywców” z SP nr 10 w Rumi poznaje tajniki nauki
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10 w Rumi biorą udział w VII
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Akapit wydawcy: "Formaty" Sikorskiego - format prawa

Ocena użytkowników: / 21
SłabyŚwietny 
wtorek, 14 lutego 2023 20:15

alt"Jest politykiem formatu światowego".


Ma poczucie humoru Tomasz Siemoniak.


Nawet polityka formatu światowego obowiązuje art. 82 Konstytucji RP.


"Obowiązkiem OBYWATELA POLSKIEGO jest wierność Rzeczpospolitej Polskiej oraz troska o dobro wspólne".


Do troski o dobro wspólne w Europie, a nie do troski o rozwój gospodarczy firmy Sikorski Global, powołało kandydata PO, b. szefa MSZ,129 tys. innych obywateli polskich.


Przyjmując mandat europosła, gwarantujący ponad 100 000 euro rocznej pensji, godził się jeden z liderów PO na respektowanie przepisów ustawy z lipca 2004 roku o uposażeniu parlamentarzystów.


W art. 3a, podpunkt 2 mógł, gdyby chciał, przeczytać, że jest zobowiązany sprawozdawać w oświadczeniu majątkowym dochody z "każdego tytułu". Gdyby zaś zajęty obowiązkami światowymi nie zapamiętał, to w oświadczeniu majątkowym każdego europosła mógł przeczytać wstęp do jego punktu IX: "Dochody osiągane z tytułu innej działalności zarobkowej lub zajęć z podaniem kwot uzyskiwanych z każdego tytułu".


22 czerwca 2019 roku, składając oświadczenie majątkowe z okazji objęcia funkcji w Parlamencie Europejskim, R.Sikorski szczegółów finansowych swoje działalności w radzie Sir Bani Yas Forum w Dubaju nie podaje, nie podaje też dochodów innych odsyłając czytelników do zeznania podatkowego.


Mija miesiąc i w lipcu 2019 roku polityk PO śle korektę zeznania, którą opatruje osobistym adresem do marszałka sejmu...
"Pragnę wyrazić swoje oburzenie faktem, iż służby państwowe pod kontrolą Pańskiej formacji politycznej, używają obowiązku składania oświadczeń majątkowych nie po to by wykazywać korupcję, lecz po to, by szykanować polityków, przeważnie opozycji(...) wobec takich praktyk, rodem z krajów o utrwalonych tradycjach autorytarnych, czuje się zmuszony do uzupełnienia mojego oświadczenia majątkowego o informacje, które przesłane przez pana formularze nie pytają".


Przymuszony przez marszałka Kuchcińskiego, polityk PO w dołączonej rozprawce podaje z pamięci, że" spodziewa się, że wynagrodzenia za 2019 z tytułu zasiadania w Radzie Doradczej konferencji Sir Bani Yas Forum wyniesie 100 000 dolarów". Przy okazji wraca też pamięć o innych kwotach, w tym w funduszach emerytalnych.


Przez kolejne sezony, jak wynika z oświadczeń majątkowych europosła Sikorskiego za lata 2020-21, firma Sikorski Global trzyma się mocno, fakturuje wynagrodzenia od agend rządowych Zjednoczonych Emiratów Arabskich, miewa obroty roczne rzędu 0,6-0,7 mln złotych, uzupełniające pensję europejską jednego z głównych spikerów PO. Innych zleceniodawców były minister z własnej woli w oświadczeniu nie wykazuje; bez podania szczegółów raportuje tylko różne drobne dochody, m.in. "czynsze za grunta" oraz honoraria i tantiemy.
Wygląda na to, że CBA, mając taki materiał wyjściowy, dobrała "optymalne" kadry do majątkowej lustracji polityka, który ekscytuje swoim politycznym kapitałem "demokratów" ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Oraz Bóg wie kogo...


Ustawa o wykonywaniu mandatu posła i senatora, także przez OBYWATELA Sikorskiego, przypomina w art.33 wykonawcom obowiązków publicznych, że "nie można podejmować zajęć mogących podważyć zaufanie wyborców do wykonywania mandatu".


Będąc sobie panem we własnej zagrodzie, nie jest się panem na polskich włościach. Polityczna przydatność Radosława Sikorskiego dla Donalda Tuska kończy się właśnie na opłotkach "strefy zdekomunizowanej" w Chobielinie.

Marek Formela


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież