Dieta bezglutenowa – moda czy konieczność? Jak sobie radzić po diagnoz... » Niepewność, strach, a często bezradność i osamotnienie osób szukających przyczyn swoich dolegliwości... Wspólny bilet trójmiejski popłynął z FALĄ do morza... » 2 lutego w siedzibie Rady Miasta Gdańska odbyła się debata na temat projektu Spółki Innobaltica doty... W tygodniku „Sieci”: Budujemy najsilniejszą lądową armię Europy » W nowym numerze „Sieci” wicepremier Mariusz Błaszczak, laureat tytułu Człowiek Wolności Tygodnika „S... Zmiany w Muzeum Narodowym w Gdańsku » Przebywający na Wybrzeżu Jarosław Sellin, wiceminister Kultury i Dziedzictwa Narodowego podczas konf... 300 tys. zł na wojaże - gdańskie trampy » Mimo licznych publicznych lamentów na niedofinansowanie samorządów prezydent Gdańska A. Dulkiewicz i... Piotr Dzik: Wigilia od 1991 » 24 grudnia ubiegłego roku po raz 31. odbyła się wigilia dla ubogich. Na pytania związane z wydarzeni... Bartłomiej Obajtek: Lasy Państwowe przeciwne unijnej ingerencji w zarz... » Polska jest potęgą światową w przemyśle drzewnym. Samorządy nie mogą funkcjonować bez dobrej współpr... Radni PiS chcą debaty o systemie FALA » Radni klubu PiS w Radzie Miasta Gdańska chcą rozmawiać o systemie FALA. W czwartek o godz. 17.00 zap... W tygodniku „Sieci”: Jechaliśmy polskim Leopardem! » Bohaterem nowego numeru „Sieci” jest Leopard 2 – niemiecki czołg, który może zmienić losy wojny na U... Działacze PiS pytają o plany miasta wobec terenów na których miały pow... » Miasto Gdańsk zrezygnowało z planów budowy parkingów kubaturowych w centrum Gdańska nie będzie. Prze...
300 tys. zł na wojaże - gdańskie trampy
czwartek, 02 lutego 2023 17:33
300 tys. zł na wojaże - gdańskie trampy
Mimo licznych publicznych lamentów na niedofinansowanie samorządów
ZAKSA wrzuciła Trefla z Pucharu Polski
środa, 01 lutego 2023 20:54
ZAKSA wrzuciła Trefla z Pucharu Polski
Na ćwierćfinale zakończyli siatkarze Trefla udział w Pucharze
Rusza karuzela...
piątek, 27 stycznia 2023 15:18
Rusza karuzela...
W piątek budzi się z krótkiego, zimowego snu futbolowa karuzela
Lechia zdobyła punkt w rekordowo długim meczu
sobota, 04 lutego 2023 20:52
Lechia zdobyła punkt w rekordowo długim meczu
To było jedno z najdłuższych spotkań w historii piłkarskiej

Galeria Sztuki Gdańskiej

Artur Baranowski – „Mój tata, mój mistrz”
poniedziałek, 30 stycznia 2023 13:19
Artur Baranowski – „Mój tata, mój mistrz”
Artur Baranowski, gdyński malarz, pejzażysta, często oceniany
Aktywne półkolonie z GZSiSS
niedziela, 29 stycznia 2023 21:49
Aktywne półkolonie z GZSiSS
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego na okres ferii

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Posterunek Straszyn: Kto sieje wiatr…

Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 
niedziela, 30 października 2022 18:24

alt„Wołaj Kaczyńskiego, bo cię zabiję!”, „(…) Jak pan nie otworzy drzwi, to je wybiję i pana zabiję”. „Jestem najbardziej poważnym człowiekiem na świecie, a ty zaraz będziesz martwy. Wołaj Kaczyńskiego! Wołaj Kaczyńskiego. (…) Wołaj Kaczyńskiego, bo cię zabiję!” – wykrzykiwał 20-letni napastnik pod biurem Prawa i Sprawiedliwości przy ul Nowogrodzkiej w Warszawie. W końcu tak się nakręcił własnymi słowami, że uderzył z całej siły pięścią w plastikową szybę oddzielającą klatkę schodową od pomieszczeń zajmowanych przez partię. Wydawałoby się, stosując kryteria zdrowego rozsądku oraz instynktu samozachowawczego, tym bardziej, pełniąc funkcję ochroniarza wspomnianego obiektu, że należało natychmiast zareagować, by powstrzymać agresora. Ponieważ całe zajście zostało nagrane przez kamerę widać jak ochroniarz interweniuje łapiąc napastnika za, mówiąc kolokwialnie, „wszarz” i pacyfikuje go. Swoją drogą uznanie dla interweniującego pracownika ochrony, że zaryzykował, bowiem napastnik, fanatyczny zwolennik partii opozycyjnej, mógł mieć nóż i zrobić z niego użytek. Na szczęście tak się nie stało.

Użytek natomiast, nie tyle z noża, ale ze swojego języka, zrobił rzecznik prasowy prezydent Łodzi Hanny Zdanowskiej nijaki Bartosz Domaszewicz. „Wygląda, że typ z biura PiS zaatakował jakiegoś chorego chłopaka” - w taki szokujący sposób skomentował zachowanie 20-latka i broniącego warszawskiej siedziby PiS-u pracownika agencji ochrony Domaszewicz, który w dodatku pełni funkcję łódzkiego radnego Platformy Obywatelskiej. Słowa radnego PO tym bardziej szokują, że to właśnie w Łodzi, w siedzibie Prawa i Sprawiedliwości, Ryszard Cyba 19 października 2010 r. zamordował Marka Rosiaka. Według świadków tragedii Cyba krzyczał, iż chciał zabić Jarosława Kaczyńskiego i „powystrzelać pisowców”.

Widać, że zarówno niektórych wyborców Koalicji Obywatelskiej ogarnął prawdziwy szał wyborczy, skutecznie podkręcany przez takich działaczy jak Bartosz Domaszewicz. Z jego słów komentujących zachowanie fanatyka nie wynika nic innego, jak poparcie dla tego rodzaj działań. Widać już w Łodzi pozazdrościli teraz Warszawie i zatęsknili za drugim Cybą.  

Andrzej Potocki


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież