Kacper Płażyński: nie chcemy żeby ta pamięć zaginęła » W latach 30. i 40. ubiegłego wieku na terenach obecnego Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego znajdował... Stowarzyszenie "Godność" o kandydatach Zjednoczonej Prawicy » Stanowisko Stowarzyszenia "Godność" w sprawie wyborów.15 października 2023 r., w nadchodzących wybor... W tygodniku „Sieci”: Ukraińsko-polska wojna zbożowa » Na łamach nowego wydania „Sieci” Konrad Kołodziejski odsłania kulisy ochłodzenia stosunków Ukrainy z... Sellin: jako Pomorzanie jesteśmy dumni z UCK » Kompleks Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku powiększy się o nową przestrzeń, w której do... Andrzej Jaworski: my realnie pilnujemy naszych granic » Andrzej Jaworski, kandydat na posła PiS oraz Hubert Grzegorczyk, kandydat na senatora PiS odnieśli s... Kandydaci PiS zachęcali do udziału w wyborach » - Za 26 dni zdecydujemy, jak będzie wyglądała Polska w przyszłości. Namawiamy do pójścia na wybory i... Muzeum Plenerowe na Westerplatte » Pierwszym etapem powstającego na Westerplatte Muzeum była uroczystość pochowania 4 listopada 2022 ro... Jesień w ogrodzie - na zakupy i po wiedzę » Na terenie Pomorskiego Centrum Hurtowego Rënk w Gdańsku odbyła się 12. edycja kiermaszu ogrodniczego... Profesor Burkiewicz kończy współpracę z instytucjami miejskimi » List Otwarty prof. dr inż. arch. Witolda Burkiewicza do prezydent Aleksandry Dulkiewicz.Szanowna Pan... W tygodniku „Sieci”: Ten film to hańba » Nowe wydanie tygodnika „Sieci” podejmuje temat nagrodzonego na weneckim festiwalu filmu Agnieszki Ho...
Kacper Płażyński: nie chcemy żeby ta pamięć zaginęła
poniedziałek, 25 września 2023 15:07
Kacper Płażyński: nie chcemy żeby ta pamięć zaginęła
W latach 30. i 40. ubiegłego wieku na terenach obecnego Gdańskiego
Klindt zostaje na sezon 2024
poniedziałek, 25 września 2023 12:37
Klindt zostaje na sezon 2024
Zdunek Wybrzeże zaczęło informować o składzie na sezon 2024.
Lechia to zagadka*Kosznik do Baltii*Uwaga, Czychowski
czwartek, 21 września 2023 16:02
Lechia to zagadka*Kosznik do Baltii*Uwaga, Czychowski
I LIGA Fortuna
Trudne chwile w Arce a na boisku walka i
Lechia rozbiła wykartkowany GKS Katowice
piątek, 22 września 2023 21:37
Lechia rozbiła wykartkowany GKS Katowice
Lechia efektownie wygrała na Polsat Plus Arenie z GKS Katowice.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Akwaforta Paula Kreisela
niedziela, 17 września 2023 17:43
Akwaforta Paula Kreisela
Niedawno trafiła do mnie znakomita praca gdańskiego grafika,

Sport w szkole z ORLENEM

Jesienna edycja Czwartków Lekkoatletycznych rozpoczęta
sobota, 23 września 2023 12:22
Jesienna edycja Czwartków Lekkoatletycznych rozpoczęta
Za nami pierwsza seria jesiennej edycji Czwartków

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Posterunek Straszyn: Kto sieje wiatr…

Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 
niedziela, 30 października 2022 18:24

alt„Wołaj Kaczyńskiego, bo cię zabiję!”, „(…) Jak pan nie otworzy drzwi, to je wybiję i pana zabiję”. „Jestem najbardziej poważnym człowiekiem na świecie, a ty zaraz będziesz martwy. Wołaj Kaczyńskiego! Wołaj Kaczyńskiego. (…) Wołaj Kaczyńskiego, bo cię zabiję!” – wykrzykiwał 20-letni napastnik pod biurem Prawa i Sprawiedliwości przy ul Nowogrodzkiej w Warszawie. W końcu tak się nakręcił własnymi słowami, że uderzył z całej siły pięścią w plastikową szybę oddzielającą klatkę schodową od pomieszczeń zajmowanych przez partię. Wydawałoby się, stosując kryteria zdrowego rozsądku oraz instynktu samozachowawczego, tym bardziej, pełniąc funkcję ochroniarza wspomnianego obiektu, że należało natychmiast zareagować, by powstrzymać agresora. Ponieważ całe zajście zostało nagrane przez kamerę widać jak ochroniarz interweniuje łapiąc napastnika za, mówiąc kolokwialnie, „wszarz” i pacyfikuje go. Swoją drogą uznanie dla interweniującego pracownika ochrony, że zaryzykował, bowiem napastnik, fanatyczny zwolennik partii opozycyjnej, mógł mieć nóż i zrobić z niego użytek. Na szczęście tak się nie stało.

Użytek natomiast, nie tyle z noża, ale ze swojego języka, zrobił rzecznik prasowy prezydent Łodzi Hanny Zdanowskiej nijaki Bartosz Domaszewicz. „Wygląda, że typ z biura PiS zaatakował jakiegoś chorego chłopaka” - w taki szokujący sposób skomentował zachowanie 20-latka i broniącego warszawskiej siedziby PiS-u pracownika agencji ochrony Domaszewicz, który w dodatku pełni funkcję łódzkiego radnego Platformy Obywatelskiej. Słowa radnego PO tym bardziej szokują, że to właśnie w Łodzi, w siedzibie Prawa i Sprawiedliwości, Ryszard Cyba 19 października 2010 r. zamordował Marka Rosiaka. Według świadków tragedii Cyba krzyczał, iż chciał zabić Jarosława Kaczyńskiego i „powystrzelać pisowców”.

Widać, że zarówno niektórych wyborców Koalicji Obywatelskiej ogarnął prawdziwy szał wyborczy, skutecznie podkręcany przez takich działaczy jak Bartosz Domaszewicz. Z jego słów komentujących zachowanie fanatyka nie wynika nic innego, jak poparcie dla tego rodzaj działań. Widać już w Łodzi pozazdrościli teraz Warszawie i zatęsknili za drugim Cybą.  

Andrzej Potocki


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież