W tygodniku „Sieci”: IPN będzie twierdzą nie do zdobycia » W wywiadzie dla tygodnika „Sieci” prezes IPN dr. Karol Nawrocki wyjaśnia, dlaczego Platforma Obywate... Podsumowano 10 etapów badań archeologicznych na Westerplatte » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku podsumowano 10 etapów badań archeologicznych na Westerplatte.-... Zmarł Paweł Huelle » Nie żyje Paweł Huelle, poeta, pisarz, autor bestselleru „Weiser Dawidek”, wykładowca akademicki oraz... Radni PiS chcą wyjaśnień w sprawie wycięcia wierzby przy ul. Wajdeloty » Przy ul. Wajdeloty wycięto wierzbę. Radni PiS Przemysław Majewski, Andrzej Skiba i Roman Plewa wraz ... Prezydent Andrzej Duda w tygodniku „Sieci”: Tusk nie będzie moim premi... » W nowym numerze „Sieci” prezydent Andrzej Duda w wyjątkowym wywiadzie wyjaśnia powody powierzenia mi... Inauguracja cyklu „Muzyczne popołudnie w Muzeum" » Koncert Mikołaja Sikały zainaugurował cykl recitali fortepianowych w ramach współpracy Muzeum II Woj... ROD "Kaczeńce" bez zmian » W sobotę 18 listopada na nadzwyczajnym zebraniu Stowarzyszenia Ogrodowego Rodzinnego Ogrodu Działkow... Fudakowski: to jest demoralizacja » Komentarz Stanisława Fudakowskiego, sekretarza Stowarzyszenia "Godność" do Oświadczenia jakie wydano... L. Brudzyński komisarzem Sopotu » Premier RP Mateusz Morawiecki wyznaczył Lucjana Brudzyńskiego do pełnienia - od 15 listopada br. - f... Stowarzyszenie Godność o emeryturach esbeków » Oświadczenie Stowarzyszenia Godność w sprawie przywrócenia uprawnień funkcjonariuszom aparatu PRL.No...
Prokurator sprawdza... SKT a zasady Karnowskiego
czwartek, 23 listopada 2023 17:36
Prokurator sprawdza... SKT a zasady Karnowskiego
Prokuratura Okręgowa w Bydgoszczy od kwietnia b. roku prowadzi

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że
Arka przełamała niemoc w derbach. Gdynianie wygrali w lidze po 16 latach
piątek, 24 listopada 2023 21:53
Arka przełamała niemoc w derbach. Gdynianie wygrali w lidze po 16 latach
Po 16 latach Arka wygrała w lidze z Lechią. W Gdyni gospodarze
Przełamanie Gedanii u siebie*Baltia wygrywa rundę jesienną
sobota, 18 listopada 2023 14:29
Przełamanie Gedanii u siebie*Baltia wygrywa rundę jesienną
I LIGA FORTUNA
Rekordowa seria zwycięstw Arki Gdynia trwa.
Czas derbów!
czwartek, 23 listopada 2023 17:46
Czas derbów!
Po ponad 3 latach czekają nas kolejne emocje derbowe. Po zawieszeniu

Galeria Sztuki Gdańskiej

Gdańskie Barwy, Gdańskie Tonacje
niedziela, 19 listopada 2023 18:48
Gdańskie Barwy, Gdańskie Tonacje
Zakończenie sezonu wystawienniczego 2023 „Gazety Gdańskiej”

Sport w szkole z ORLENEM

Sztafetowe biegi przełajowe
niedziela, 01 października 2023 14:07
Sztafetowe biegi przełajowe
Sztafetowe biegi przełajowe rozegrane 26 i 27 września w Parku im.
Piękna Zośka
wtorek, 14 listopada 2023 19:40
Piękna Zośka
Długie jesienne wieczory sprzyjają, a wręcz zachęcają do

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Latarką w półmrok: Grafik "tłustego misia" - co miesiąc 32 700 euro

Ocena użytkowników: / 15
SłabyŚwietny 
piątek, 08 września 2023 16:06

altW grudniu 2018 roku, cierpiącym z powodu inflacji funkcjonariuszom UE podniesiono płace. To znaczy władze UE same sobie płace podregulowały na podstawie... regulacji, które dla siebie uprzednio politycznie uregulowały nadając im format prawny.


Donald Tusk otrzymał wtedy 550 euro podwyżki i co miesiąc do listopada 2019 roku miał już prawo do 32 700 euro pensji plus rozmaite, sporo ważące, bonusy. Oraz prawo do 6987 euro miesięcznej emerytury...


Szczodrość europejskich podatników trudno wytłumaczyć przepracowaniem beneficjenta.


Jak można wyczytać z terminarza jego zajęć, zwykle poważna praca zajmowała przewodniczącemu Rady Europejskiej około 10 dni w miesiącu, choć bywało ciężej, gdy raz na kwartał odbywało się posiedzenie Rady Europejskiej, wypadała sesja ONZ czy wyjazd dyplomatyczny na Daleki Wschód, do Szarm el-Szejk lub Kanady. Powszedni czas w biurze przewodniczący spędzał choćby na spotkaniach z Junckerem, Tajanim, Mogherini, lunchach, obiadach, oddawał się licznym rozmowom telefonicznym z Merkel, Poroszenką, May, Macronem, spędzał czas w podróżach, których nie musiał organizować, czego nie lubi co żona wzmiankował w swej rozprawce o pożyciu z Donaldem.

alt


Co warto zauważyć w kontekście referendalnego pytania o migracje, D. Tusk pofatygował się nawet do Bułgarii, by zobaczyć jak zabezpiecza się ten kraj przed imigrantami atakującymi granice Europy od południa. Choć do Kuźnicy Białostockiej i nad Świsłocz jest bliżej, prąd, ten elektryczny, tam nie płynie, Tusk się jeszcze w te okolice nie pakuje.


Z kolei w okolicznościach nieznanych dla opinii publicznej, nieznanych dzięki uprzejmości intelektualnej prokurator Agnieszki Barbarowicz z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku, po zagadkowych rozmowach Pawła Grasia z Jackiem Karnowskim z Sopotu i Jacka Karnowskiego z Aleksandra Dulkiewicz, D.Tusk dotarł też 14 stycznia 2019 do Gdańska na wieczorne spotkanie poświęcone pamięci zamordowanego prezydenta Gdańska. Należy przypuszczać, że gest ten opłacił z pieniędzy własnych a nie europejskich, choć CBA po przeprowadzonym dochodzeniu przekazało swoje wątpliwości gdańskim śledczym.


W oficjalnym kalendarzu pod datą 14 stycznia nie ma bowiem żadnego wpisu na temat oficjalnych czynności szefa RE, jest za to wzmianka w komunikatach prasowych. Prok. Barbarowicz uznała pierwszeństwo dóbr osobistych, dóbr prywatnych uczestników tych kłopotliwych językowo i formalnie konwersacji przed prawem do pozyskania informacji publicznej. Brawurowo, bo prok. Grażyna Wawryniuk poinformowała odrębnie, że śledztwo obejmowało czyn związany z podejrzeniem przekroczeniem uprawnień przez funkcjonariusza publicznego. Czyżby prezydenta Sopotu, strażnika demokracji, Jacka Karnowskiego?


Lektura oficjalnie raportowanych czynności Donalda Tuska, których jednomiesięczny fragment publikujemy, wyjaśnia poniekąd dlaczego tak upiorna wydaje mu się perspektywa siedzenia godzinami w polskim parlamencie. Europejski podatnik lepiej płacił, mniej wymagał, mniej widział, a po sejmie krąży jak nie redaktor Miłosz Kłeczek, to redaktor Adrian Borecki, albo, co jeszcze gorsze, red. Rachoń z nietajnymi dokumentami.


Lepiej chyba było być "tłustym misiem" w Brukseli niż postnym szakalem na polskiej scenie politycznej. Ale Donald jest "mendowaty" co jego żona wyniosła z domu do ludzi, i co może jego upiorną politykę epitetów tłumaczyć...

Marek Formela


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież