“Nocna zmiana” w Muzeum II Wojny Światowej » Czarna dziura zamiast portretu rotmistrza Witolda Pileckiego, rodziny Ulmów i św. o. Kobego. W nocy ... Koncert symfoniczny w stoczniowej hali CRIST » Stocznia CRIST jest w trakcie przygotowań do nietypowego wydarzenia. Tym razem nie będzie to jednak ... "Gdańska" na przerwie » Pozwolimy państwu odetchnąć chwilę od "złego powietrza i zwierząt drapieżnych" - naturalnego siedlis... Poseł Płażyński u konserwatora upomina się o historię Gdańska » Poseł RP Ziemi Pomorskiej Kacper Płażyński napisał list do nowego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytkó... Zlecenie na Popiełuszkę » 19 października 1984 r. funkcjonariusze SB zamordowali bł. ks. Jerzego Popiełuszkę. To była zbrodnia... Ksiądz Jerzy Popiełuszko, błogosławiony męczennik » To dla mnie zawsze odpowiedzialność i wyzwanie pisać o Księdzu Jerzym Popiełuszce. Odpowiedzialność,... List do ministra Parella - D. Wałęsa nie udzielała się w opozycji » Wojewódzka Pomorska Rada Konsultacyjna ds. Działaczy Opozycji i Osób Represjonowanych w odniesieniu ... PRO LIVE w Gdańsku » Już po raz 12. na gdańskich ulicach odbył się Marsz dla Życia.Marsz ruszył o godzinie 15 spod Kaplic... Hipokryzja PO: Tusk łoi migrantów, Gdańsk nagradza Białorusina » Bycie w Platformie Obywatelskiej to nieustanne narażanie się na głupie zwroty w polityce Donalda Tus... W obronie ogródków » Od kwietnia Urząd Miasta ogłosił konsultacje społeczne w sprawie uchwalenia nowego Planu Ogólnego, k...
PRO LIVE w Gdańsku
wtorek, 18 czerwca 2024 08:25
PRO LIVE w Gdańsku
Już po raz 12. na gdańskich ulicach odbył się Marsz dla
Energa Wybrzeże - Arged Malesa LIVE: 38:50 70:107
niedziela, 23 czerwca 2024 09:31
Energa Wybrzeże - Arged Malesa LIVE: 38:50 70:107
Na godz. 14.00 zaplanowano początek meczu 9. kolejki Metalkas 2.
Transferowa ofensywa w Lechii trwa
piątek, 21 czerwca 2024 15:31
Transferowa ofensywa w Lechii trwa
Już tylko miesiąc został do inauguracji Ekstraklasy w
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
czwartek, 06 czerwca 2024 13:56
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
Inauguracja nowego sezonu PKO Ekstraklasy odbędzie się w piątek 19

Galeria Sztuki Gdańskiej

Wspomnienie o Emilu. Cezary Paciorek Quintet - Emil
piątek, 06 września 2019 17:21
Wspomnienie o Emilu. Cezary Paciorek Quintet - Emil
Jeszcze niedawno w spisie numerów telefonicznych przemykał mi pod

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Charlie zmienia się w kurczaka
środa, 05 czerwca 2024 13:24
Charlie zmienia się w kurczaka
Od niedawna w Polsce uczniowie nie muszą odrabiać prac domowych.
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Akapit wydawcy: Bigos Tuska za 168 tys. zł

Ocena użytkowników: / 40
SłabyŚwietny 
czwartek, 14 września 2023 18:01

altZanim w liczbie 263 zagłosowali 23 listopada 2012 roku za rekomendowanym przez kanclerz Merkel podwyższeniem wieku emerytalnego...


Minister Władysław Kosiniak-Kamysz, "fajny chłopak" wg Jana Kluczyka, do posłów polskiego parlamentu mówił tak...

"Kraje europejskie sukcesywnie podwyższają wiek emerytalny. Jedne robią to wyprzedzająco i stopniowo, inne pod przymusem, gwałtownie i dużym kosztem społecznym. Uchwalenie reformy wzmocni finansową wiarygodność Polski, co przełoży się na niższy koszt kapitału i szybszą redukcję zadłużenia(...) Dłuższa aktywność zawodowa oraz zrównanie wieku emerytalnego kobiet i mężczyzn są wśród najważniejszych rekomendacji UE.(...) Rok 2012 został decyzją Rady i Parlamentu Europejskiego ustanowiony Europejskim Rokiem Aktywności Osób Starszych i Solidarności Międzypokoleniowej(...) Podejmowane przez rząd działania wpisują się w zalecenia Unii Europejskiej".


Zanim młody, zdrowy lider PSL, "gościu" wg Pawła Grasia, wyjawił swoją koncepcję ograbienia obywateli polskich z praw nabytych, wysłuchał jesienią 2011 expose swojego rządowego kierownika, prezesa rady ministrów Donalda Tuska....


Ten od siebie powiedział...

"Mówimy o wielkiej wizji wspólnej Europy. Nie ma dylematu, czy być w centrum Europy, czy być na jej peryferiach. To jest dylemat politycznych analfabetów(...) Celem jest ustabilizowanie sytuacji finansów Polski, bezpieczeństwo papierów dłużnych, to da efekt pozytywny jeśli chodzi o reputację Polski(...) tylko te państwa, które wprowadziły podobne reformy emerytalne mają opinię, a ta opinia jest dzisiaj bezcenna, państw, które stabilnie będą przechodziły te najtrudniejsze lata".


Zanim D. Tusk oszołomił jesienią 2011 posłów swoimi najnowszymi przemyśleniami, zanim zainspirował "fajnego chłopaka" Kosiniaka-Kamysza, zanim posłowie dali się uwieść tej importowanej z niemieckiego urzędu kanclerskiego inżynierii społeczno-politycznej..
Zanim więc D. Tusk przemówił, rozmówiła się z nim kanclerz Angela Merkel...


Z notatki dyplomatycznej z marca 2011 roku wynika, że wzmocnienie konkurencyjności Europy w wymiarze globalnym wymaga m.in. "powiązania wieku emerytalnego danego państwa z jego sytuacja demograficzną". Co premiera Tuska nie frustrowało, bo Polska ze względu na znośną sytuację gospodarczą mogła podołać kryteriom paktu o konkurencyjności, obiecał więc, że "wypracuje wspólną koncepcje polityki emerytalnej".


Nie będąc analfabetą Tusk haczyk A. Merkel i F. Hollanda, promotorów paktu, połknął jak bigos, który przyrządza. Bigos który chciał Polakom paktem urządzić, nie doszedł do skutku. Dałby wg danych Ernst&Young dodatkowo 160 tysięcy bezrobotnych i zamrożenie płac w sektorze publicznym.


Doszła za to do skutku dewastacja praw nabytych, przeprowadzona zgodnie z rekomendacją kanclerz Merkel wyrażoną wprost do premiera rządu polskiego, który miał kręgosłup "Piszczyka". Za taką wersją zagłosowało 263 posłów PO, PSL i Ruchu Palikota, ustanawiając niemieckie rozwiązania dla polskich obywateli. Każdy Polak miał więc ofiarować na rzecz niemiecko-francuskich projektów 24 emerytury, a każda Polka 84. Od 48 tys. zł do 168 tys. zł na rzecz pozycji Tuska w Europie.
Dziś ci, którzy z pogawędki Tuska z Merkel ustanowili prawo, grabiące rodaków z takich pieniędzy, chcą startować ponownie...


Na Pomorzu to: Agnieszka Pomaska, Marek Biernacki, Tadeusz Aziewicz, Jerzy Borowczak, Zbigniew Konwiński, Stanisław Lamczyk, Kazimierz Plocke, Piotr Bauć.


Że Tusk "jest mendowaty" mówi jego żona, ale wy???

Marek Formela


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież