Kandydaci PiS zachęcali do udziału w wyborach » - Za 26 dni zdecydujemy, jak będzie wyglądała Polska w przyszłości. Namawiamy do pójścia na wybory i... Muzeum Plenerowe na Westerplatte » Pierwszym etapem powstającego na Westerplatte Muzeum była uroczystość pochowania 4 listopada 2022 ro... Jesień w ogrodzie - na zakupy i po wiedzę » Na terenie Pomorskiego Centrum Hurtowego Rënk w Gdańsku odbyła się 12. edycja kiermaszu ogrodniczego... Profesor Burkiewicz kończy współpracę z instytucjami miejskimi » List Otwarty prof. dr inż. arch. Witolda Burkiewicza do prezydent Aleksandry Dulkiewicz.Szanowna Pan... W tygodniku „Sieci”: Ten film to hańba » Nowe wydanie tygodnika „Sieci” podejmuje temat nagrodzonego na weneckim festiwalu filmu Agnieszki Ho... A. Kobylarz mierzy w senat » Andrzej Kobylarz, b. poseł Kukiz15, dołączył w ostatniej chwili do walki o senat okręgu 66 obejmując... Jesień w ogrodzie 2023 » Za nami pierwszy dzień kiermaszu ogrodniczego "Jesień w grodzie". W sobotę teren Pomorskiego Hurtowe... 101 rocznica powołania KS Gedania » Minęła 101. rocznica powołania 15 września 1922 roku Zarządu Polskiego Klubu Gedania. Zebranie miało... Jaworski pyta Karnowskiego o emigrantów w Sopocie » - Wybory i Referendum mają odpowiedzieć na bardzo ważne pytania na temat bezpieczeństwa - powiedział... Gołębie pocztowe na Liście Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego » Wiceminister kultury Jarosław Sellina ogłosił wpisanie „Hodowli i lotu gołębi pocztowych” na Krajową...
101 rocznica powołania KS Gedania
piątek, 15 września 2023 17:58
101 rocznica powołania KS Gedania
Minęła 101. rocznica powołania 15 września 1922 roku Zarządu
AP Orlen przedłużyła zwycięską serię
sobota, 16 września 2023 20:03
AP Orlen przedłużyła zwycięską serię
AP Orlen wygrała trzeci mecz z rzędu. Tym razem gdańszczankom
3 razy Biskup*Remis Jaguara*Chłód w Chojnicach
piątek, 15 września 2023 16:11
3 razy Biskup*Remis Jaguara*Chłód w Chojnicach
II LIGA E-WINNER
W Stężycy Olimpia Grudziądz poniosła
Brakowało jakości
sobota, 16 września 2023 20:30
Brakowało jakości
Niezbyt ciekawy mecz zobaczyli kibice w Opolu. Lechia bezbramkowo

Galeria Sztuki Gdańskiej

Dwaj panowie Góreccy
poniedziałek, 11 września 2023 17:12
Dwaj panowie Góreccy
Stosunkowo niedawno pisałem o Bogusławie Góreckim, malarzu

Sport w szkole z ORLENEM

Zaproszenie do udziału w rozgrywkach Gdańskiej Olimpiady Młodzieży
niedziela, 10 września 2023 17:31
Zaproszenie do udziału w rozgrywkach Gdańskiej Olimpiady Młodzieży
Dyrekcja Gdańskiego Zespołu Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Akapit wydawcy: Bigos Tuska za 168 tys. zł

Ocena użytkowników: / 26
SłabyŚwietny 
czwartek, 14 września 2023 18:01

altZanim w liczbie 263 zagłosowali 23 listopada 2012 roku za rekomendowanym przez kanclerz Merkel podwyższeniem wieku emerytalnego...


Minister Władysław Kosiniak-Kamysz, "fajny chłopak" wg Jana Kluczyka, do posłów polskiego parlamentu mówił tak...

"Kraje europejskie sukcesywnie podwyższają wiek emerytalny. Jedne robią to wyprzedzająco i stopniowo, inne pod przymusem, gwałtownie i dużym kosztem społecznym. Uchwalenie reformy wzmocni finansową wiarygodność Polski, co przełoży się na niższy koszt kapitału i szybszą redukcję zadłużenia(...) Dłuższa aktywność zawodowa oraz zrównanie wieku emerytalnego kobiet i mężczyzn są wśród najważniejszych rekomendacji UE.(...) Rok 2012 został decyzją Rady i Parlamentu Europejskiego ustanowiony Europejskim Rokiem Aktywności Osób Starszych i Solidarności Międzypokoleniowej(...) Podejmowane przez rząd działania wpisują się w zalecenia Unii Europejskiej".


Zanim młody, zdrowy lider PSL, "gościu" wg Pawła Grasia, wyjawił swoją koncepcję ograbienia obywateli polskich z praw nabytych, wysłuchał jesienią 2011 expose swojego rządowego kierownika, prezesa rady ministrów Donalda Tuska....


Ten od siebie powiedział...

"Mówimy o wielkiej wizji wspólnej Europy. Nie ma dylematu, czy być w centrum Europy, czy być na jej peryferiach. To jest dylemat politycznych analfabetów(...) Celem jest ustabilizowanie sytuacji finansów Polski, bezpieczeństwo papierów dłużnych, to da efekt pozytywny jeśli chodzi o reputację Polski(...) tylko te państwa, które wprowadziły podobne reformy emerytalne mają opinię, a ta opinia jest dzisiaj bezcenna, państw, które stabilnie będą przechodziły te najtrudniejsze lata".


Zanim D. Tusk oszołomił jesienią 2011 posłów swoimi najnowszymi przemyśleniami, zanim zainspirował "fajnego chłopaka" Kosiniaka-Kamysza, zanim posłowie dali się uwieść tej importowanej z niemieckiego urzędu kanclerskiego inżynierii społeczno-politycznej..
Zanim więc D. Tusk przemówił, rozmówiła się z nim kanclerz Angela Merkel...


Z notatki dyplomatycznej z marca 2011 roku wynika, że wzmocnienie konkurencyjności Europy w wymiarze globalnym wymaga m.in. "powiązania wieku emerytalnego danego państwa z jego sytuacja demograficzną". Co premiera Tuska nie frustrowało, bo Polska ze względu na znośną sytuację gospodarczą mogła podołać kryteriom paktu o konkurencyjności, obiecał więc, że "wypracuje wspólną koncepcje polityki emerytalnej".


Nie będąc analfabetą Tusk haczyk A. Merkel i F. Hollanda, promotorów paktu, połknął jak bigos, który przyrządza. Bigos który chciał Polakom paktem urządzić, nie doszedł do skutku. Dałby wg danych Ernst&Young dodatkowo 160 tysięcy bezrobotnych i zamrożenie płac w sektorze publicznym.


Doszła za to do skutku dewastacja praw nabytych, przeprowadzona zgodnie z rekomendacją kanclerz Merkel wyrażoną wprost do premiera rządu polskiego, który miał kręgosłup "Piszczyka". Za taką wersją zagłosowało 263 posłów PO, PSL i Ruchu Palikota, ustanawiając niemieckie rozwiązania dla polskich obywateli. Każdy Polak miał więc ofiarować na rzecz niemiecko-francuskich projektów 24 emerytury, a każda Polka 84. Od 48 tys. zł do 168 tys. zł na rzecz pozycji Tuska w Europie.
Dziś ci, którzy z pogawędki Tuska z Merkel ustanowili prawo, grabiące rodaków z takich pieniędzy, chcą startować ponownie...


Na Pomorzu to: Agnieszka Pomaska, Marek Biernacki, Tadeusz Aziewicz, Jerzy Borowczak, Zbigniew Konwiński, Stanisław Lamczyk, Kazimierz Plocke, Piotr Bauć.


Że Tusk "jest mendowaty" mówi jego żona, ale wy???

Marek Formela


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież