Piotr Duda w Telewizji Republika » W środę, 28 lutego, o 19:30 gościem Danuty Holeckiej w Telewizji Republika będzie Piotr Duda, przewo... KWW Kocham Gdańsk - zbudować coś opartego o zwykłych, normalnych gdańs... » W wyborach samorządowych wystartuje nowe ugrupowanie na gdańskiej scenie politycznej - KWW Kocham Gd... Obszański, Śniegula i Bartuzel w Telewizji Republika » We wtorek, 27 lutego, o 19:30 gośćmi Danuty Holeckiej będą Tomasz Obszański, Przewodniczący NSZZ Rol... W tygodniku „Sieci”: Spisek przeciw polskiej szkole » Nowy numer tygodnika „Sieci” ujawnia szokujący plan Brukseli na polską edukację: szkoły mają obniżyć... Szumiące zabawy czyli VIII Międzyszkolny Turniej Logopedyczny » Kiedy dziecko idzie do szkoły i gdy są u niego wskazania do pracy nad prawidłową mową, uczeń trafia ... Szkoła Podstawowa nr 11: dzieci chcą się uczyć w tej szkole » 1 marca rusza rekrutacja do gdańskich szkół podstawowych. W lutym swoje drzwi na spotkania z rodzica... Medale za wkład w Pamięć » W piątkowe popołudnie gdański Odział Instytutu Pamięci Narodowej wręczył medale dla pięciu laureatów... Grzegorz Górski: Jesteśmy w "oku cyklonu" » Czy jako naród jesteśmy świadomi nadciągających zagrożeń; o naiwności w patrzeniu na swoją przyszłoś... Anna Gembicka i Tomasz Obszański w Telewizji Republika » W piątek o 19:30 gośćmi Danuty Holeckiej w Telewizji Republika będą Anna Gembicka, była minister rol... Anatomia umorzenia... Tajemnica 400 tys. złotych » Mimo najszczerszych chęci, choroby oskarżonej i sędziego, trzech instancji, wniosków do Sądu Najwyżs...
Anatomia umorzenia... Tajemnica 400 tys. złotych
czwartek, 22 lutego 2024 17:29
Anatomia umorzenia... Tajemnica 400 tys. złotych
Mimo najszczerszych chęci, choroby oskarżonej i sędziego, trzech
Hokeistki Stoczniowca nie zagrają w finale
niedziela, 25 lutego 2024 14:18
Hokeistki Stoczniowca nie zagrają w finale
Nie będzie 10. z rzędu finału hokeistek Stoczniowca. Gdańszczanki
Mocne otwarcie wiosny Arki i Lechii
sobota, 24 lutego 2024 12:38
Mocne otwarcie wiosny Arki i Lechii
I LIGA FORTUNA
Wszyscy oczekiwali postawy trójmiejskich
Lechia kontrolowała mecz w Pruszkowie
niedziela, 25 lutego 2024 21:07
Lechia kontrolowała mecz w Pruszkowie
Drugi mecz i drugie zwycięstwo Lechii w rundzie wiosennej.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Narodziny artysty malarza
niedziela, 18 lutego 2024 16:26
Narodziny artysty malarza
Moje wskazówki dotyczące malowania nie są poradnikiem. Dotyczą

Sport w szkole

Zaproszenie do Spartakiady Przedszkolaków
poniedziałek, 26 lutego 2024 11:25
Zaproszenie do Spartakiady Przedszkolaków
Gdański Zespół Schronisk i Sporu Szkolnego zaprasza do udziału w

"Gdańska" w antrakcie

Puste miejsca
wtorek, 06 lutego 2024 15:33
Puste miejsca
Pustynia według Wikipedii to teren o dużej powierzchni pozbawiony
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Posterunek Straszyn: Nowe twarze w drużynie Donalda Tuska

Ocena użytkowników: / 9
SłabyŚwietny 
sobota, 19 sierpnia 2023 12:16

altKoalicja Obywatelska z Donaldem Tuskiem na czele może się poszczycić nowymi zdobyczami. Na jej listy poselskie zostały wciągnięte takie tuzy polskiej polityki jak Hanna Gill-Piątek, Bogusław Wołoszański i Michał Kołodziejczak, którego Agrounia przystąpiła do listy wyborczej z Platformą.

Najpierw Hanna Gill-Piątek. Ta można by powiedzieć przez ostatnie lata zatoczyła koło. Zaczynała w Zielonych, którzy lata temu przystąpili do Koalicji Obywatelskiej. Do Sejmu Gill-Piątek dostała się z listy Partii Razem Roberta Biedronia. Potem już jako posłanka przeszła do Polski 2050 Szymona Hołowni, by opuścić ją całkiem niedawno na rzecz zasiadania w ławie bezpartyjnych. Ale bezpartyjność Hanny Gill-Piątek nie trwała długo, bowiem właśnie zdecydowała się startować z listy Koalicji Obywatelskiej. Pytanie co robiła i po co poszła do Hołowni. Złośliwi twierdzą, że po to, by go pilnować. Ale ponieważ z pilnowania nic nie wyszło, bo Szymon poszedł swoją (Trzecią Drogą), to Gill-Piątek wróciła na stare śmieci.

Drugim asem (już nie wywiadu) okazał się Bogusław Wołoszański (ten od programu „Sensacje XX wieku). Dlaczego wywiadu? Ponieważ za komuny działał jako współpracownik wywiadu o pseudonimach „Ben” i „Rewo”, donosząc na polonijnych działaczy w Londynie. Przebywał tam oficjalnie jako korespondent telewizji PRL. I tak w Piotrkowie Trybunalskim były agenciak wywiadu komunistycznego zmierzy się w walce o poselski fotel w okręgu nr 10 z legendą opozycji demokratycznej „Bena”.

I wreszcie Michał Kołodziejczak i jego Agrounia. Nie dalej jak miesiąc temu Kołodziejczak twierdził - Jeżeli ktoś nie pamięta, jak żyło się za Platformy Obywatelskiej, że Donald Tusk cofnął Polaków o kilka wieków do tyłu, bo zrobił z nas kraj koczowniczy, a ludzie musieli wyjeżdżać z Polski do Wielkiej Brytanii czy Irlandii to brawo, niech chce powrotu tego samego. Jednak kiedy ostatnio lider Agrounii dostał czarną polewkę od Koalicji Polskiej z PSL-em i Polską 2050 r. poszedł po tzw. rozum do głowy i żeby trafić do Sejmu wstąpił w sojusz z Platformą. Sam nie dał by rady ponieważ ostatni sondaż z 14 lipca dawał Agrounii … poniżej 1 procenta poparcia. Zdradzając w ten sposób rolników i swoje ideały. Ale czego się nie robi, żeby żyć z polityki.

Takich to nowych sprzymierzeńców pozyskała ostatnio partia Donalda Tuska.

Andrzej Potocki

Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież