"Solidarność" zamieściła na swoim budynku baner dot. Zielonego Ładu. M... » Gdański Zarząd Dróg i Zieleni znów zamierza karać NSZZ "Solidarność" za banery umieszczone na budynk... Nagrodzono młodych miłośników czytania » W auli głównej Europejskiego Centrum Solidarności odbyła się gala Wielkiego Maratonu Czytelniczego. ... Piekarnia "Paryska" ogłasza upadłość » W ub. roku podczas kampanii wyborczej Donald Tusk straszył, że niebawem za rządów Prawa i Sprawiedli... Koalicja Obywatelska wygrała wybory do Parlamentu Europejskiego » Koalicja Obywatelskiej wygrała wybory do Parlamentu Europejskiego zdobywając 38,2 proc. głosów - 21 ... Apel Stowarzyszenia "Godność" o poparcie kandydatury Jacka Kurskiego » Stowarzyszenie "Godność", zrzeszające więźniów politycznych PRL-u oraz działaczy podziemia lat 80-ty... Dorota Arciszewska-Mielewczyk: Przegrana Prawicy to koniec suwerennośc... » Czy Polacy rozumieją znaczenie wyborów do Parlamentu Europejskiego, czy przegrana Prawicy oznacza ko... Bruksela, tu się żyje! » Cmentarzysko politycznych słoni czy znakomite łowisko? Parlamentarny staż w Brukseli to przyjemna pr... Jarosław Sellin: Błędem było to, że Solidarność nie skonsumowała swoje... » W historycznej Sala BHP w Gdańsku Jarosław Sellin, kandydat Prawa i Sprawiedliwości do Parlamentu Eu... Czesław Nowak odpowiada na zaproszenie dyrektora ECS i prezydent Dulki... » Odpowiedź Czesława Nowaka na zaproszenie dyrektora ECS i prezydent Dulkiewicz.Pani Aleksandra Dulkie... Godność popiera Fotygę » Apel Stowarzyszenia Godność w sprawie wyborów do Parlamentu Europejskiego i poparcie dla kandydatury...
Koalicja Obywatelska wygrała wybory do Parlamentu Europejskiego
niedziela, 09 czerwca 2024 20:15
Koalicja Obywatelska wygrała wybory do Parlamentu Europejskiego
Koalicja Obywatelskiej wygrała wybory do Parlamentu Europejskiego
Zaległy mecz w Rybniku 22 czerwca
wtorek, 11 czerwca 2024 13:55
Zaległy mecz w Rybniku 22 czerwca
Speedway Ekstraliga podała termin zaległego meczu INNPRO ROW Rybnik
Europa w Gdańsku*Stracona szansa Jaguara?
sobota, 25 maja 2024 12:46
Europa w Gdańsku*Stracona szansa Jaguara?
I  LIGA FORTUNA
W Gdańsku powiało Europą. Pełne
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
czwartek, 06 czerwca 2024 13:56
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
Inauguracja nowego sezonu PKO Ekstraklasy odbędzie się w piątek 19

Galeria Sztuki Gdańskiej

Z kroniki Galerii Sztuki Gdańskiej
środa, 29 maja 2024 07:50
Z kroniki Galerii Sztuki Gdańskiej
W trakcie blisko 15 lat trwania Galerii Sztuki Gdańskiej na łamach

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

„Iwona księżniczka Burgunda”
wtorek, 14 maja 2024 14:37
„Iwona księżniczka Burgunda”
Kim jest Iwona? Iwona to Ty, Ja, On, Ona czasem nawet Oni. Iwona jest
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Akapit wydawcy: Kaczyński Tuska ostrzegał... " reforma jest popaprana"

Ocena użytkowników: / 17
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 11 września 2023 07:34

altZ licznych błędów, którymi Donald Tusk udekorował swoją pracę, wydłużenie wieku emerytalnego sam wytyka sobie publicznie. Nie jest to szczególnie bolesne, gdy na podstawie przepisów UE inkasuje się miesiąc w miesiąc 21,37 proc. pensji przewodniczącego Rady Europejskiej; dziś to 6987 euro, czyli ok. 31 100 zł. Plus emerytura z ZUS-u...


Znieczulony dostatkiem zapewne nie pamięta, że w głosowaniu nr 24, które odbyło się 23 listopada 2012 roku nie brał udziału. Wśród 263 posłów -m.in. E. Kopacz, A. Pomaska, J. Borowczak, G. Schetyna, W. Kosiniak-Kamysz, W. Pawlak - którzy po przeprowadzonych "na szeroką skalę konsultacjach" uderzyli w nabyte uprawnienia Polaków, nie ma premiera ani jego ministra finansów.


Może zrozumieli co wtedy mówił z trybuny sejmowej Jarosław Kaczyński?
"Ta reforma jest tchórzliwa, jest uderzeniem w miliony ludzi, którzy urodzili się w okresie tzw. wyżu demograficznego, jest popaprana, niechlujna, z kompromitującym uzasadnieniem(...) oznacza likwidację zasady solidarności społecznej, likwidację zdefiniowanego świadczenia - za to ma zdefiniowaną składkę i całkowicie niepewne świadczenia, godzi w ochronę praw nabytych, w zaufanie do państwa, kapitał społeczny".


Gdziekolwiek w kraju, 41 dni przed wyborami, pojawia się Donald Tusk lud jego ogarnia szaleństwo. Skarżą się nieszczęśnicy na konieczność konsumpcji 13 i 14 emerytury, widzą bezrobocie, którego nie widać, chcą demokracji, z której obficie korzystają, chcą władzy, z której nie chcą w referendum skorzystać, choć zgodnie z art, 4 Konstytucji RP władza należy do narodu, a nie do partii D. Tuska.


Ponad 90 proc. ankietowanych przez tymczasem uważa obecnie, że jakikolwiek powrót do wydłużenia wieku emerytalnego jest wykluczony. Mówił w marcu 2012 przewidująco szef "S", Piotr Duda, po odrzucenia podpisanego przez 1,5 mln obywateli wniosku o referendum w tej sprawie: - W dniu głosowania nic się nie kończy, wszystko się zaczyna...


Już bez Tuska, dla którego stukrotnie ważniejsza praca premiera, okazała się mniej ważna niż zaproszenie do Brukseli. Spędził w niej pięć lat, z czego połowę wbrew werdyktowi Polaków, za to z mandatu kartelu z Brukseli - 26 głosów przeciw 6 milionom polskich wyborców. Jak pisał wtedy nieuprzejmie "Die Welt": "Jest Polakiem, ale gra w drużynie Niemiec".


Praca Tuska, mało co prawda była transparentna, ale zapewniła lepszą przyszłość niż dłubanie przy kasie, w lesie czy na autostradzie u bogacza. Dlatego Tusk wykonuje dziś swoje nowe partyjne obowiązki z godnością i bez odrazy. O własnych siłach pisał w "GG" góra dwa teksty na tydzień. Nic dziwnego, że w 2014 chwalił się, że dostanie 2000 zł emerytury, a żona 2, a może nawet 3 złote. Zawodowe osiągnięcia żony nie są powszechnie znane, poza opisem relacji "Między nami"...


Ulgę po czytaniu dzieła żony przynosi D. Tuskowi obliczanie emerytury. Każdy rok bliżej nieokreślonej działalności politycznej upoważnia do świadczenia w wysokości 4.274 proc miesięcznej pensji urzędującego przewodniczącego Rady Europejskiej, ta zaś wynosi obecnie 32 700 euro. Za 5 lat rozmów z Merkel, Orbanem a nawet Szydło służy więc dożywotni dostatek za 31 tys. złotych co miesiąc. Głód w oczy nie zajrzy, można nawet uzbierać na maserati popularne wśród sympatyków.


Nie mówiąc Polakom, że zagoni ich do średnio płatnej roboty do 67 roku życia, Tusk wygrał wybory i udał się do Brukseli, gdzie przedstawicielom narodu emeryturę przyznaje się w lepszym wieku. Zapowiadając walkę z emerytalnymi przywilejami wybrał taki, którego nie zwalcza. Gdyby Polka zarabiająca średnio 4 tys. zł brutto miesięcznie przepracowała 40 lat w zdrowiu, to stosując ekskluzywną stawkę emerytalną Tuska, mnożąc 4 tys. zł przez 4,274,a potem przez 40 miałaby w portfelu 6850 zł co miesiąc. Zamiast 1800!
Miło spotkać na politycznym boisku chłopaka, który potykając się na "orliku" o dwie lewe nogi po meczu ma obiad, po obiedzie drzemkę.


Swoje już ugrał i jeszcze się dobrze zabawił.


Pozostaje pytanie, jak to możliwe, że obywatele akceptują takie przywileje europejskiej oligarchii i własny wyzysk. Wlokąc się za Tuskiem po kampusach, wiecach i marszach powinni trzymać się za portfel.


W portfelu Tuska może być łącznie 480 tys. zł brutto rocznie. Po odliczeniu 120 tys. zł podatku wciąż nie są to drobne dla jego mas ludowych.

Marek Formela


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież