W tygodniku „Sieci”: IPN będzie twierdzą nie do zdobycia » W wywiadzie dla tygodnika „Sieci” prezes IPN dr. Karol Nawrocki wyjaśnia, dlaczego Platforma Obywate... Podsumowano 10 etapów badań archeologicznych na Westerplatte » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku podsumowano 10 etapów badań archeologicznych na Westerplatte.-... Zmarł Paweł Huelle » Nie żyje Paweł Huelle, poeta, pisarz, autor bestselleru „Weiser Dawidek”, wykładowca akademicki oraz... Radni PiS chcą wyjaśnień w sprawie wycięcia wierzby przy ul. Wajdeloty » Przy ul. Wajdeloty wycięto wierzbę. Radni PiS Przemysław Majewski, Andrzej Skiba i Roman Plewa wraz ... Prezydent Andrzej Duda w tygodniku „Sieci”: Tusk nie będzie moim premi... » W nowym numerze „Sieci” prezydent Andrzej Duda w wyjątkowym wywiadzie wyjaśnia powody powierzenia mi... Inauguracja cyklu „Muzyczne popołudnie w Muzeum" » Koncert Mikołaja Sikały zainaugurował cykl recitali fortepianowych w ramach współpracy Muzeum II Woj... ROD "Kaczeńce" bez zmian » W sobotę 18 listopada na nadzwyczajnym zebraniu Stowarzyszenia Ogrodowego Rodzinnego Ogrodu Działkow... Fudakowski: to jest demoralizacja » Komentarz Stanisława Fudakowskiego, sekretarza Stowarzyszenia "Godność" do Oświadczenia jakie wydano... L. Brudzyński komisarzem Sopotu » Premier RP Mateusz Morawiecki wyznaczył Lucjana Brudzyńskiego do pełnienia - od 15 listopada br. - f... Stowarzyszenie Godność o emeryturach esbeków » Oświadczenie Stowarzyszenia Godność w sprawie przywrócenia uprawnień funkcjonariuszom aparatu PRL.No...
Prokurator sprawdza... SKT a zasady Karnowskiego
czwartek, 23 listopada 2023 17:36
Prokurator sprawdza... SKT a zasady Karnowskiego
Prokuratura Okręgowa w Bydgoszczy od kwietnia b. roku prowadzi

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że
Arka przełamała niemoc w derbach. Gdynianie wygrali w lidze po 16 latach
piątek, 24 listopada 2023 21:53
Arka przełamała niemoc w derbach. Gdynianie wygrali w lidze po 16 latach
Po 16 latach Arka wygrała w lidze z Lechią. W Gdyni gospodarze
Przełamanie Gedanii u siebie*Baltia wygrywa rundę jesienną
sobota, 18 listopada 2023 14:29
Przełamanie Gedanii u siebie*Baltia wygrywa rundę jesienną
I LIGA FORTUNA
Rekordowa seria zwycięstw Arki Gdynia trwa.
Czas derbów!
czwartek, 23 listopada 2023 17:46
Czas derbów!
Po ponad 3 latach czekają nas kolejne emocje derbowe. Po zawieszeniu

Galeria Sztuki Gdańskiej

Gdańskie Barwy, Gdańskie Tonacje
niedziela, 19 listopada 2023 18:48
Gdańskie Barwy, Gdańskie Tonacje
Zakończenie sezonu wystawienniczego 2023 „Gazety Gdańskiej”

Sport w szkole z ORLENEM

Sztafetowe biegi przełajowe
niedziela, 01 października 2023 14:07
Sztafetowe biegi przełajowe
Sztafetowe biegi przełajowe rozegrane 26 i 27 września w Parku im.
Piękna Zośka
wtorek, 14 listopada 2023 19:40
Piękna Zośka
Długie jesienne wieczory sprzyjają, a wręcz zachęcają do

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Akapit wydawcy: "Gruszki" Karnowskiego

Ocena użytkowników: / 40
SłabyŚwietny 
czwartek, 21 września 2023 16:07

altJacek Karnowski.


Przecież nie bęcwał, a doktor inżynier, prezydent Sopotu.


Erudyta i demokrata.


Oświadczył w TVP 3 Gdańsk, że nie weźmie udziału w referendum.


Między innymi dlatego, że nie zapytano obywateli o zgodę na sprzedaż - nie sprzedaż, a fuzję, wyjaśniam - Lotosu w drodze referendum.


Otóż, zgodnie z kodeksem spółek handlowych, spytano... oba walne zgromadzenia akcjonariuszy Orlenu i Lotosu; akcjonariuszy czyli firmy, fundusze, obywateli, których pieniądze ulokowano w akcjach obu spółek. Wyniki referendów akcjonariuszy obu firm wypadły dla projektu fuzji pomyślnie. Zgodę na połączenie Orlenu z Lotosem wyraziło ponad 98 proc. uprawnionych.


Ignorancja Karnowskiego powinna być krępująca dla amatorów jego politycznego powabu, nie brak przecież w ofercie jego partii osób lepiej w relacjach gospodarczych obeznanych.


Nikt zatem nie mógł sprzedać Lotosu "Arabom saudyjskim, sojusznikom Putina" jak to ujął doktor inżynier Karnowski, za "czapkę gruszek". Wyceny, które na podstawie zgód akcjonariuszy, wykonali międzynarodowi audytorzy, dziś potwierdzają ratingi Fitcha i Moody's.


Możliwe jednak że w ferworze telewizyjnej potyczki Karnowskiemu chodziło o dzierżawę 4 hektarów sopockich kortów za 350 zł miesięcznie, czym własny rozmiar "czapki gruszek" zdefiniował.


Pozbawiono nas Lotosu, biada sopocki demokrata, "nastąpiła bezmyślna i za bezcen wyprzedaż majątku narodowego", cierpiał publicznie Karnowski. choć nie jest znany jego związek własnościowy ze spółką. Kiedy zaś jego partyjni koledzy z Gdańska  za "czapkę gruszek" sprzedawali lipskiej spółce komunalnej gdańska infrastrukturę cieplną, środowisko liberalne, w tym Karnowski, nie posiadało się z radości. Nikt nie pytał obywateli o gminne zdanie.


"Czapka gruszek", co pokazują kolejne wyniki spółki GPEC, najwyraźniej nie była dobrze wyważona..., choć gdańskim uczestnikom transakcji było w w niej przez lata do twarzy.


W przeciwieństwie do GPEC, gdzie Gdańsk ma 17 proc. udziałów i dwie bardzo dobrze płatne - ok. 130 tys. zł rocznie - posady w radzie, skarb państwa ma obecnie w Orlenie, po uzyskaniu zgody referendalnej akcjonariuszy, blisko 50 proc. udziału, a Saudi Aramco w wydzielonej rafinerii tylko 30.


Dla porządku przypomnę, że "Arabów saudyjskich, kolegów Putina" wizytował sąsiad z Sopotu, Donald Tusk, a z kolegą Putina, ministrem Kozyriewem, J. Karnowski pykał piłeczkę paletką w Sopocie na kortach. Mimo braku przesłanek ideologicznych, gdańskiej petrochemii sprzedać się nie udało...


Dziś Karnowski, podobnie jak jego lider partyjny, Tusk, ma zamiar porzucić urząd w trakcie kadencji. Nie krępuje go towarzystwo lewicy na listach ani poglądy na aborcję mniej dogmatycznych koleżanek. Wdzięczy się do publiczności jako samorządowy mentor i ekspert gospodarczy...


Jego walory polityczne dla renowacji polskie demokracji ocenił sąd okręgowy w Gdańsku, który kwitując jego wojnę z Sopockim Klubem Tenisowym wzmiankował co następuje: "Zachowanie prezydenta miasta Sopotu polegające na odmawianiu wydania wypisów i wyrysów z ewidencji gruntów stanowiło uporczywe działanie zmierzające do utrudnienia ujawnienia prawa do użytkowania wieczystego i stanowiło o sprzeczności zachowania gospodarza z zasadami współżycia społecznego".


Działania te, zauważył z kolei NSA, podejmowano "pomimo orzeczeń organów administracyjnych oraz wyroków sądów administracyjnych zobowiązujących do ich wydania".


Używając demokratycznego języka J. Karnowskiego, dokonywano pod jego zwierzchnością grabieży słusznych uprawnień stowarzyszenia sopockich obywateli.


Czy naprawdę w PO nie ma innych delegatów do stanowienia prawa w Polsce? Nie lepiej, żeby Karnowski doczekał emerytury w Sopocie?

Marek Formela


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież