Gdański raut Dulkiewicz z urzędnikami » Co można zjeść i wypić za 132 216 złotych? Na pewno dużo dobrego jadła popitego przednimi napitkami.... Miesiąc AAC w Przedszkolu Specjalnym Nr 77 » Październik to międzynarodowy miesiąc komunikacji alternatywnej i wspomagającej (AAC). Przez cały mi... Poseł Tarczyński w Akwenie: Fakty dla przekonanych... » W klubie gdańskiej Solidarności "Akwen" odbyło się spotkanie z eurodeputowanym Dominikiem Tarczyński... W tygodniku „Sieci”: Putin wysyła na śmierć » Władimir Putina ogłosił częściową mobilizację i chce powołać pod broń przynajmniej 300 tys. mężczyzn... Las to nie wysypisko » Nielegalne składowiska odpadów, to największe zmartwienie Nadleśnictwa Kolbudy. W świetle prawa domn... Czesław Nowak: Tusk otrzymał zadanie do wykonania » Z Czesławem Nowakiem, posłem OKP i Porozumienia Centrum (1989-1993), gdańskim radnym (1998-2006), po... PZU Zdrowie Gdańsk Marynarki Polskiej » 16 września otwarto Centrum Medyczne PZU Zdrowie Gdańsk Marynarki Polskiej. To trzecia taka placów... M. Adamowicz u gedanistów - forma na medal » Mamy dobra wiadomość dla nieco poirytowanej sędzi Aleksandry Kaczmarek, która 8 września nie doczeka... Wszystkim, którym drogie jest dziedzictwo gdańskiej zieleni » Oświadczenie otwarteW dniu 4 maja b.r. wystosowałem List Otwarty w sprawie postępującej degradacji O... Tomasz Wołek odłożył pióro. Kibicuje Niebiesko-Biało-Niebieskim w Nieb... » Tomasz Wołek był dziennikarzem, pisarzem, znawcą i komentatorem sportowym. Urodził się w 1947 roku. ...
Gdański raut Dulkiewicz z urzędnikami
wtorek, 27 września 2022 19:26
Gdański raut Dulkiewicz z urzędnikami
Co można zjeść i wypić za 132 216 złotych? Na pewno dużo

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu
Hokeistki Stoczniowca zdeklasowały Cracovię
sobota, 24 września 2022 20:52
Hokeistki Stoczniowca zdeklasowały Cracovię
Bardzo efektownie sezon 2022/23 zainaugurowały hokeistki
Marsze w górę tabeli
sobota, 24 września 2022 13:49
Marsze w górę tabeli
EKSTRAKLASA BP
Lechia od ostatniego dnia lipca wciąż bez
Marcin Kaczmarek: Trener odnowiciel?
czwartek, 22 września 2022 18:12
Marcin Kaczmarek: Trener odnowiciel?
48-letni Marcin Kaczmarek podjął się niezwykle trudnego zadania.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Szlakiem Rewskich Szkut
wtorek, 20 września 2022 13:27
Szlakiem Rewskich Szkut
Kilka dni urlopu jak co roku we wrześniu spędziłem w Rewie. To
Zaproszenie na XXIX edycję Ogólnopolskich Czwartków Lekkoatletycznych
środa, 31 sierpnia 2022 08:28
Zaproszenie na XXIX edycję Ogólnopolskich Czwartków Lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza uczniów

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Formela: Naczelnik... i my

Ocena użytkowników: / 5
SłabyŚwietny 
sobota, 04 lutego 2012 10:21

altNaczelnik Państwa Polskiego, premier Donald Tusk, pogroził ostatnio lekarzom - z boiska! - aptekarzom oraz internautom. Protest tych ostatnich wywołał dezorientację w drużynie rządowej. Jej szeregowi piłkarze - bez odesłanego na trybuny Schetyny, który kolaborował z Napieralskim z drużyny czerwonej oraz z Komorowskim, który gra na ładniejszym stadionie - albo wspierają swojego kapitana, albo się kajają publicznie za brak zaangażowania, albo tłumaczą wspólną klęskę, codziennie transmitowaną przez różne telewizje - z Warszawy, Poznania, Lublina czy Gdańska.


Wnerwieni kibice rzucają kamieniami, coś podpalają, lżą swoją drużynę. Coś drgnęło w społecznej wrażliwości nad Wisłą. Internauci, jedni bardziej świadomie, inni intuicyjnie, poczuli, że w skomplikowanej architekturze ACTA kryje się zamach na pauperyzującą się sferę wolności. Jeśli nawet nie w detaliczności przepisów, to w sposobie ich przygotowywania i ujawniania, w rozmiarach władztwa nad jednostką, które ustanawiają.


To natężanie represyjności państwa, jego organów i podorganów siły, do tej pory uchodziło ekipie Tuska BEZKARNIE. Nawet uprawnienie NIK do zbierania - w ramach kontroli środków publicznych przecież - danych o poglądach politycznych, upodobaniach seksualnych, religijnych, stanie zdrowia nie wzburzyło obywateli, choć to zamach na wolność wyjątkowo podłej urody. Liczba agencji i służb, które obywatela polskiego mogą przeszukać w domu, zrewidować, ukarać, uderzyć jeśli trzeba, albo zgnoić mandatem powoli staje się niepoliczalna. Piewca WOLNOŚCI I WŁASNOŚCI, premier Donald Tusk symbolem swoje władzy czyni strażnika z paralizatorem a nie internautę - obywatela globalnej przestrzeni.


Inaugurując szósty rok ukazywania się "Gazety Gdańskiej" ze zdziwieniem stwierdzamy, że z jej liberalnego łona wywodzą się idee tak niewolnościowe.
Marek Formela


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież