O pożytku głupoty i jeszcze raz o budowie CPK » Nie musiałem zbyt długo czekać na odpowiedź, choć z góry wiedziałem, że taka będzie musiała nastąpić... T. Rakowski ocenia: Dwie drużyny w Gdańsku » O wyniku wyborczym PiS w Gdańsku, o rozłamie wewnątrz partii i kampanii, która była prowadzona dwuto... Gdańska rada: liderzy i outsiderzy » Dziś remanenty wyborcze. W Gdańsku najwięcej głosów do rady miasta uzyskała Aleksandra Dulkiewicz, k... Zmiana jednak jest możliwa » Wybory samorządowe przyniosły wiele niespodzianek. Druga tura w Gdyni bez udziału Wojciecha Szczurka... Nowa Rada Miasta Gdańska 2024-2028 » Koalicja Obywatelska zwiększyła swój stan posiadania w Radzie Miasta. Aż czterech radnych mniej będz... KO zyskuje dwa mandaty, PiS traci trzy w sejmiku pomorskim » W wyborach do sejmiku województwa pomorskiego zwyciężyła KO z wynikiem 43,84 proc. PiS uzyskało 25,7... Magdalena Czarzyńska-Jachim wygrała wybory na prezydenta Sopotu » Według danych Państwowej Komisji Wyborczej ze wszystkich sopockich obwodowych komisji, na Magdalenę ... W tygodniku „Sieci”: To bitwa mojego życia » Na łamach nowego wydania tygodnika „Sieci” Zbigniew Ziobro, były minister sprawiedliwości i prokurat... W Gdańsku Aleksandra Dulkiewicz wygrała w I turze » W Gdańsku w wyborach prezydenckich Aleksandra Dulkiewicz wygrał w I turze. Urzędująca prezydent uzys... Podsumowanie koalicji Konfederacji, Polska jest Jedna i Niezależna Sam... » W ostatnim dniu kampanii do wyborów samorządowych odbyła się konferencja prasowa podsumowująca kampa...
Reklama
Gdańska rada: liderzy i outsiderzy
piątek, 12 kwietnia 2024 15:13
Gdańska rada: liderzy i outsiderzy
Dziś remanenty wyborcze. W Gdańsku najwięcej głosów do rady
Energa Wybrzeże - Cellfast Wilki LIVE: 43:47
niedziela, 14 kwietnia 2024 08:51
Energa Wybrzeże - Cellfast Wilki LIVE: 43:47
O godz. 14.00 na stadionie im. Zbigniewa Podleckiego rozpocznie się
Bolesna porażka Lechii, Jaguar znów zwycięski
piątek, 12 kwietnia 2024 15:35
Bolesna porażka Lechii, Jaguar znów zwycięski
I LIGA FORTUNA
Radość w Gdyni, niepokój w Gdańsku.
Lechia odzyskała pozycję lidera
niedziela, 14 kwietnia 2024 16:59
Lechia odzyskała pozycję lidera
Lechia wykorzystała potknięcie Arki i odzyskała fotel lidera.

Galeria Sztuki Gdańskiej

W tonacji ekspresji Stefana Szmaja
niedziela, 07 kwietnia 2024 14:42
W tonacji ekspresji Stefana Szmaja
Ostatnio trafił w moje ręce linoryt polskiego ekspresjonisty

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Nagrody teatralne rozdane
środa, 27 marca 2024 14:20
Nagrody teatralne rozdane
Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru rozdano jak co roku nagrody
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Kandydaci KWW Nasza Gmina Żukowo 2024
piątek, 05 kwietnia 2024 13:12
Kandydaci KWW Nasza Gmina Żukowo 2024
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Albertowicz: Protesty przeciw ACTA, a „kibole”

Ocena użytkowników: / 8
SłabyŚwietny 
sobota, 04 lutego 2012 10:19

altJak niedawno poinformował nas TVN, wśród protestujących na ulicach miast osób, mogą znajdować się zakamuflowani „kibole”. Ta niebezpieczna grupa wszędzie wszczyna burdy i dopuszcza się najgorszych zbrodni!!!


Przeciwko ACTA (a przy okazji przeciw wszystkiemu złemu, co się w naszym kraju dzieje) co chwila dochodzi do protestów. Demonstrują lewacy, środowisko GW, narodowcy, faszyści, nawet wyborcy i młodzieżówki PO (choć nieoficjalnie) i Jacek Żakowski. Wśród tysięcy ludzi są też kibice piłkarscy, którzy (o dziwo!) też są internautami (najbardziej szokujące jest to, że ta banda półgłówków, idiotów i analfabetów potrafi korzystać z komputerów!!!). Aktywnie brali oni udział w manifestacji w Gdyni i przemarszu pod dom premiera, podobnie w Gdańsku pod urzędem marszałkowskim. To oni zostali też oskarżeni o wszczynanie zamieszek w Kielcach, gdzie zatrzymano kilka osób. W każdym mieście do manifestacji dołączają „kibole”, a rozpowszechnione podczas kibicowskich protestów hasło o pewnym „matole” pojawia się na każdej prawie z nich.


Czy kibice to internauci? Śmiało można powiedzieć, że każdy kibic nim jest. Nie tylko surfują, ale też tworzą. Każdy klub piłkarski, koszykarski, siatkarski czy żużlowy posiada tzw. „nieoficjalkę”, czyli stronę klubu tworzoną przez fanów, i dla fanów. W Trójmieście najpopularniejsze są Arkowcy.pl, Lechia.gda.pl Lechia.net (alfabetycznie),  codziennie wchodzą na nie tysiące kibiców i dowiadują się nowości o swoim ukochanym zespole, po odsiewie PR-owskich „słodzeń” działu prasowego klubu, czy zaprzyjaźnionych dziennikarzy. Twórcy tych stron walczą o możliwość przekazywania pełnej informacji innym kibicom, możliwość cytowania, zamieszczania plików wideo. Są już kluby, które walczą z kibicowskimi witrynami, a „zwycięska”, okazała się Legia, która zmusiła serwis Legia Live do zmiany nazwy na Legioniści.com. Wszystko w imię prawa do nazwy „Legia”. Niedługo podobno pójdzie pozew do Francji, żeby zmienić nazwę Cudzoziemskiej…


Protesty przeciw ACTA (słuszne, czy nie), potrafiły skupić całe rzesze niezadowolonych obywateli. Odrzucają oni wszystkich polityków, którzy chcą się na nich lansować, czego najlepszym przykładem było „wyproszenie” Palikota z wiecu. Najlepsze jest to, że koło siebie stoją ludzie o wielu poglądach od prawa do lewa, a nawet najwięksi piewcy i pochlebcy naszego rządu z Jackiem Żakowskim na czele.
Filip Albertowicz


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież