Roszady we władzach Gdańska » Przyzwyczailiśmy się do uśmiechniętych twarzy polityków spoglądających ciepło z plakatów wyborczych.... List otwarty do prezydenta ws. ustawy o tzw. języku śląskim. Ostrzeżen... » „Ewentualne podpisanie przez Prezydenta RP ustawy honorującej tzw. język śląski, jako język regional... Promowanie wiedzy o życiu i działalności ks. Jerzego Popiełuszki » Późnym wieczorem 19 października 1984 roku w Górsku niedaleko Bydgoszczy, agenci SB przebrani w mund... "Ściśle Jawne" w Telewizji Republika » W niedzielę o 20:00 nowy program "Ściśle Jawne" w Telewizji Republika.Prowadzący Piotr Nisztor przed... Klub gdańskiego "kokosa" - liderzy w klubie "400" » Ponad 270 tys. zł netto zarobiła w ub. roku prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz. Raptem 120 tys.... "Nie dla slalomu tramwajowego" » "Stop arogancji władzy", "Nie dla slalomu tramwajowego", "Boimy się, że nasze domy się zawalą", "Kto... Jakie prawo, taka jazda » W natłoku, wielu wydarzeń, tych ważnych i takich mniej, wprowadzane są kolejne zmiany, w moim przeko... Tysiące odwiedzających "Wiosnę w ogrodzie" » W dniach 11-12 maja na terenie Pomorskiego Hurtowego Centrum Rolno-Spożywczego Rënk odbyła się 21. e... Dorota Arciszewska-Mielewczyk: Musimy pilnować interesów Polski » O agendzie w wyborach do Europarlamentu, determinacji do wygranej i mobilizacji wyborców do poparcia... Tylko kiosków żal » „W Oliwie do kiosku już nie skoczysz” informuje portal StaraOliwa.pl „To już definitywnie koniec pew...
Reklama
Roszady we władzach Gdańska
środa, 22 maja 2024 06:56
Roszady we władzach Gdańska
Przyzwyczailiśmy się do uśmiechniętych twarzy polityków
Texom Stal - Energa Wybrzeże LIVE 52:38
piątek, 17 maja 2024 20:18
Texom Stal - Energa Wybrzeże LIVE 52:38
W sobotę o godz. 16.30 w Rzeszowie rozpocznie się mecz Texom Stali
Lechia już świętuje, Arka musi postawić kropkę nad i, jubileusz Budziwojskiego
piątek, 17 maja 2024 17:04
Lechia już świętuje, Arka musi postawić kropkę nad i, jubileusz Budziwojskiego
I LIGA FORTUNA
Szybki powrót Lechii do Ekstraklasy. Po roku
Osłabiona Lechia ukarała nieskuteczną Arkę
niedziela, 19 maja 2024 21:03
Osłabiona Lechia ukarała nieskuteczną Arkę
Prawdziwy dreszczowiec zobaczyli kibice na Polsat Plus Arena. Lechia

Galeria Sztuki Gdańskiej

Barbara Gruszka – nowe spojrzenie
niedziela, 12 maja 2024 14:51
Barbara Gruszka – nowe spojrzenie
Moje zafascynowanie malarstwem Barbary Gruszki pojawiło się po

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Śpiew morza
środa, 08 maja 2024 12:09
Śpiew morza
Szanowny Panie Łosiu,
piszę do Pana choć znamy się
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Czas Prima Aprilisów

Ocena użytkowników: / 24
SłabyŚwietny 
niedziela, 18 czerwca 2023 09:08

altPierwszy kwietnia dawno minął, ale u nas prima aprilis mamy na codzień. Zawsze zaskakujący, nie zawsze zabawny.


Zaskoczył marsz PO z 4 czerwca, zamierzchły już i niemal zapomniany. Wyszło w Warszawie na miasto tysiące Julek, które potrzebują telefonu z GPSem, żeby trafić do swego domu na sąsiedniej ulicy, i tysiące starszych, dobrze odżywionych panów o zaciętych żądzą zemsty i wysokich emerytur buziach; rozpoznanych przez dziennikarzy jako bywalcy marszów dawnego SB i MO.


Kto by się spodziewał, że na tym marszu Głównodowodzący bezlitośnie wytnie swoich koalicjantów? Rozrzewniające były opowieści, jak to Hołownia i Tygrysek przebijali się przez tłumy, jak to nie było autobusu, prawie już witali się z mikrofonem – ale nie dali rady. Nic zresztą dziwnego, my warszawiacy patrzymy z coraz większym przerażeniem na rozkopywanie całej stolicy przez Głównego Konkurenta. W najbliższym czasie pod kilof idzie Plac Defilad. Pałac, pomnik Stalina, niestety zostawią.


Prawdziwe reakcje na sukces marszowy przyszły już następnego dnia. Do akcji ruszyły sądy. Wolne sądy, rzecz jasna. Najpierw warszawski wojewódzki uchylił ważność „decyzji środowiskowej” dla kopalni i elektrowni Turów, cokolwiek to znaczy. Tych samych, które dwa lata temu na muszkę wzięła portugalska rzeczniczka TSUE, przywalając nam milion czy ile tam euro dziennie kary. Turów jak się okazuje nadal szkodzi środowisku, dziewięć czeskich i niemieckich kopalń w pobliżu nadal mu nie szkodzi. W drugim wyroku też natychmiastowy zakaz wydobycia, prąd dla ponad 3 mln Polaków można kupić u sąsiadów.


Drugi wolny sąd, Sąd Najwyższy, po prostu umorzył sobie akty łaski prezydenta RP wobec oskarżonych za Platformy szefów służb specjalnych za poprzednich i obecnych rządów PiSu. Odżyły bzdurne twierdzenia, jakoby prezydent złamał rzekomą zasadę ułaskawiania tylko „po prawomocnym wyroku”. Nie ma takiej zasady, art. 139 Konstytucji dotyczy uwolnienia od odpowiedzialności i zarzutu. I SN posłał sprawę w dół do ponownego rozpatrzenia. Znajomy prawnik uciszył moje zaniepokojenie: co będzie, jak niższy sąd skaże ich np. na więzienie? Nic, powiedział, prezydent ponownie ich ułaskawi.


W sądach, jak wiadomo, nie mają co robić, ale zapachniało puczem.


Następne prima aprilisy przyszły zza granicy. Tym razem o miłości. Tu Paryż, centrum eleganckiego świata! Zafundował on Francuzom przyjaźń ze szczurami, przemiłymi zwierzątkami, choć plączą się tysiącami pod nogami, ale są takie zabawne, mają futerko, ogonki itd. Czekamy na pierwsze doniesienia o przypadkach dżumy, ale co tam, międzynarodówka szczepionkowa na pewno poradzi sobie z kolejna plagą. Tu Rzym! Papież Franciszek zgodnie z duchem czasu rozwinął ideę miłości chrześcijańskiej i braterstwa. Znana jest niby od dwóch tysięcy lat, ale tu chodzi raczej o administrowanie miłosierdziem. W każdym kraju ma być powołane ministerstwo pokoju i miłości. Urzędy, dyrektorzy, sekretarki, samochody, kierowcy itd.? To trąci Orwellem, nie Ewangelią.


Mieliśmy więc sprawiedliwość, mieliśmy miłość i braterstwo, teraz solidarność. Czyli tzw. relokacja nielegalnych imigrantów po całej Europie. Niemcy potrzebują rąk do pracy. Nie wiedzieć czemu, zamiast podpisać stosowne umowy i sprowadzić sobie te brakujące sześć milionów Arabów czy Afroamery… hm, Afrykanów, żądają, żeby ci płacili suto przemytnikom, wsiadali na statki, blisko Europy przesiadali się na łódki i pontony, wpadali do wody, i wtedy miękkie serduszka ich wyłowią i podzielą się nimi z pozostałymi krajami Europy. Bo nie tylko korzyść finansowa ma być, ale i wartości europejskie dochowane.


Z dyskusji wynika, że kraje Europy raczej bronią się przed tym rozdawnictwem rękami i nogami, żądając raczej skutecznej walki z przemytnikami, a Polska i kilka ościennych krajów, co lekkomyślnie udzieliły pomocy prawdziwie poszkodowanym, prawdziwym uchodźcom przed wojną, prawdziwym matkom z dziećmi, którym bomby leciały na głowę, muszą i tak jeszcze przyjąć imigrantów z Afryki. Ale co tam. Najwyższą wartością jest człowiek, jak wiadomo. Na pomoc Ukraińcom dostaliśmy od UE po 50 czy po 100 euro od osoby. Za odmowę „relokacji” mamy płacić po 22 tys. euro od sztuki.


I tak doszliśmy do wiedzy, że w Europie wysoko ceni się handel ludźmi. Zabroniony przez wszystkie możliwe konwencje cywilizowanego świata.


Prima Aaaaaa….!

Teresa Bochwic


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież