E. Grabarek-Bartoszewicz wystartuje w Gdańsku » Do gdańskiej polityki wraca Elżbieta Grabarek-Bartoszewicz, b. przewodnicząca Rady Miasta Gdańska, r... Jarosław Kaczyński w tygodniku „Sieci”: „Zostaję. Walczymy Dalej.” » W tygodniku „Sieci” Jarosław Kaczyński w specjalnym wywiadzie deklaruje: Zgłoszę swoją kandydaturę n... Gdańsk w obiektywie uczniów ZSS nr 2 » W Filii Gdańskiej przy ulicy Mariackiej odbył się wernisaż wystawy „Gdańsk w naszym obiektywie” - 24... W hołdzie Wyklętym: Tym co zachowali się jak trzeba... » 1 marca w Gdańsku obchodzono Dzień Żołnierzy Wyklętych. Instytut Pamięci Narodowej wspólnie z środow... KWW Kocham Gdańsk przedstawił kandydatów do Rady Miasta » KWW Kocham Gdańsk – Kandydaci Niezależni przedstawił listę kandydatów do Rady Miasta. Komitet wystaw... Tomasz Jezierski: Kochają Gdańsk... » Na politycznej mapie Gdańska pojawiło się nowe, świeże ugrupowanie. Jak sami o sobie mówią, mają doś... Michał Urbaniak o wyborach : Konfederacja gotowa w Gdańsku » Michał Urbaniak, z Konfederacji, gdański poseł na Sejm RP IX kadencji, już niebawem zorganizuje konf... Dulkiewicz naucza w szkołach » Gdańscy uczniowie mają nową nauczycielkę. Z kagankiem politycznej oświaty, w ramach "lekcji obywatel... Piotr Duda w Telewizji Republika » W środę, 28 lutego, o 19:30 gościem Danuty Holeckiej w Telewizji Republika będzie Piotr Duda, przewo... KWW Kocham Gdańsk - zbudować coś opartego o zwykłych, normalnych gdańs... » W wyborach samorządowych wystartuje nowe ugrupowanie na gdańskiej scenie politycznej - KWW Kocham Gd...
Dulkiewicz naucza w szkołach
czwartek, 29 lutego 2024 10:44
Dulkiewicz naucza w szkołach
Gdańscy uczniowie mają nową nauczycielkę. Z kagankiem politycznej
Nieudany początek wiosny podopiecznych trenera Borkowskiego
sobota, 02 marca 2024 16:04
Nieudany początek wiosny podopiecznych trenera Borkowskiego
Nieudanie zaczęły wiosnę piłkarki AP ORLEN. Podopieczne trenera
Arka i Lechia kroczą do ekstraklasy
piątek, 01 marca 2024 15:07
Arka i Lechia kroczą do ekstraklasy
Trójmiejski duet, Arka i Lechia, kroczy konsekwentnie do
Lechia zdeklasowała Resovię
poniedziałek, 04 marca 2024 19:18
Lechia zdeklasowała Resovię
Po bardzo dobrej pierwszej połowie Lechia na Polsat Plus Arena

Galeria Sztuki Gdańskiej

Baranowscy, ojciec i syn
niedziela, 25 lutego 2024 13:53
Baranowscy, ojciec i syn
Henryk Baranowski (1932-2005) pochodził z Kociewia, urodził się w

Sport w szkole

Zaproszenie do Spartakiady Przedszkolaków
poniedziałek, 26 lutego 2024 11:25
Zaproszenie do Spartakiady Przedszkolaków
Gdański Zespół Schronisk i Sporu Szkolnego zaprasza do udziału w

"Gdańska" w antrakcie

Puste miejsca
wtorek, 06 lutego 2024 15:33
Puste miejsca
Pustynia według Wikipedii to teren o dużej powierzchni pozbawiony
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Posterunek Straszyn: Potrzebny egzorcysta

Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
niedziela, 25 czerwca 2023 12:44

altDonald Tusk na wiecach przechodzi sam siebie. Jego strategia mówienia wszystkiego co mu ślina na język przyniesie byle uderzyć w PiS przynosi jeden efekt. On sam twierdzi, że sondażowy. - Więc mamy powód do satysfakcji. Wciągu dwóch lat osiągnęliśmy skok o 16 procent – twierdzi szef KO. Tylko to nie prawda. Owszem biorąc pod uwagę średnią badań opinii publicznej można powiedzieć, że ugrupowania Tuska zyskało w ostatnim czasie 2-3 punkty, ale nie kosztem Prawa i Sprawiedliwości – partii, której notowania są stabilne, tylko głównie ekipy Hołowni z Polski 2050 połączonej z PSL-em. Czyli nic w przyrodzie nie ginie i na jedno wychodzi, co w ogólnym rozrachunku niewiele zmienia.

Ale to małe kłamstewko w porównaniu ze stekiem innych znacznie poważniejszych. Nie starczy miejsca, żeby przytoczyć wszystkie. Skupię się więc na dwóch – ostatnio najpoważniejszych. - Jestem w tym kompetentny – uważa Tusk.- Nikt do Polski nie miał zamiaru przysyłać na siłę nawet jednego migranta czy uchodźcy. To Polska otrzymała zapisy w tych europejskich projektach, umożliwiające, choćby w związku z presją migracyjną z Ukrainy, zwalniające Polskę z jakichkolwiek obowiązków związanych z mechanizmem relokacji. Oni robią referendum na temat, który został rozwiązany, też z udziałem zresztą ich urzędników, bo to się działo też w ostatnich latach – dzieli się bajką „z mchu i paproci” ze swoim elektoratem na kolejnym wiecu. Jednak każdy choć trochę interesujący się problemem nielegalnej imigracji wie, że tzw. Pakt Migracyjny proponowany przez Brukselę sprowadza się do przymusowej relokacji nadwyżki przybyszów z Południa, a które państwo odmówi zapłaci 20 tys. euro za każdego nieprzyjętego. To twardy fakt, którego przewodniczący KO nie dostrzega. Podobnie jak w sprawie Turowa także łże jak najęty. Zdaniem Tuska „doprowadzono Turów na skraj katastrofy. Po tym co zrobili, było ciągle dużo rozwiązań, które pozwoliłyby na wyjście z tego zakrętu (…) nic nie zrobili, jedynie weszli w konflikt z Czechami, Niemcami, całą UE o sprawę, którą można było rozwiązać”. Konflikt z Czechami wygasł po zmianie władzy w Pradze i zostali Niemcy, którzy promują swoje 7 elektrowni kosztem Turowa. A tłum, który tego słucha „otwiera gęby i łeb zadziera”, spijając słowa z ust lidera. Jedna rzecz się Tuskowi udała i to jest ta, o której wspomniałem na początku felietonu. Tak podkręcił emocje kłamiąc jak najęty, że ludziska wyłączyli myślenie i w swoim zacietrzewieniu klaszczą z zachwytem. Tylko problem polega na czym innym.

Przed nami jeszcze ponad 3 miesiące kampanii, a samozwańczy szef opozycji nie wypowiedział jeszcze ostatniego kłamstwa. Nienawiść wzrasta elektorat został zabetonowany. Tylko patrząc na to z innej strony skala łgarstw padających z usta Tuska jest tak wielka, że nowy szef kampanii PiS Joachim Brudziński postawił trafną diagnozę - Tutaj jest potrzebny albo egzorcysta, albo lekarz określonej specjalizacji. Polacy mają prosty wybór: albo partia programu, albo partia złych emocji, której lider jest wręcz opętany tymi złymi emocjami, złą energią.

Andrzej Potocki


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież