W tygodniku „Sieci”: Radosław Sikorski. Kim jest? Komu naprawdę służy? » Najnowszy numer tygodnika „Sieci” stawia pytania o skandaliczne zachowanie Radosława Sikorskiego po ... Przemysław Majewski: Listek figowy władzy » Rozmowa z Przemysławem Majewskim, radnym z Klubu Radnych PiS w Radzie Miasta Gdańska- Czy Gdańsk, ja... Radni PiS protestują przeciwko wspieraniu nielegalnej imigracji » Radni Miasta Gdańska z klubu Prawa i Sprawiedliwości zaprotestowali przeciwko wspieraniu przez Gdańs... Jacek Szaran: Słupsk nie istniał dla marszałka » Z Jackiem Szaranem, radnym ze Słupska, rozmawia red. Piotr Kubiak (Radio Gdańsk)Według słupskiego ra... Gdański raut Dulkiewicz z urzędnikami » Co można zjeść i wypić za 132 216 złotych? Na pewno dużo dobrego jadła popitego przednimi napitkami.... Miesiąc AAC w Przedszkolu Specjalnym Nr 77 » Październik to międzynarodowy miesiąc komunikacji alternatywnej i wspomagającej (AAC). Przez cały mi... Poseł Tarczyński w Akwenie: Fakty dla przekonanych... » W klubie gdańskiej Solidarności "Akwen" odbyło się spotkanie z eurodeputowanym Dominikiem Tarczyński... W tygodniku „Sieci”: Putin wysyła na śmierć » Władimir Putina ogłosił częściową mobilizację i chce powołać pod broń przynajmniej 300 tys. mężczyzn... Las to nie wysypisko » Nielegalne składowiska odpadów, to największe zmartwienie Nadleśnictwa Kolbudy. W świetle prawa domn... Czesław Nowak: Tusk otrzymał zadanie do wykonania » Z Czesławem Nowakiem, posłem OKP i Porozumienia Centrum (1989-1993), gdańskim radnym (1998-2006), po...
Gdański raut Dulkiewicz z urzędnikami
wtorek, 27 września 2022 19:26
Gdański raut Dulkiewicz z urzędnikami
Co można zjeść i wypić za 132 216 złotych? Na pewno dużo
Hokeistki Stoczniowca zdeklasowały Cracovię
sobota, 24 września 2022 20:52
Hokeistki Stoczniowca zdeklasowały Cracovię
Bardzo efektownie sezon 2022/23 zainaugurowały hokeistki
Gedania z Zyską... w bramce
piątek, 30 września 2022 19:35
Gedania z Zyską... w bramce
Dwutygodniowa przerwa na mecze naszej reprezentacji w Lidze Narodów
Miłe złego początki Lechii w Szczecinie
niedziela, 02 października 2022 08:55
Miłe złego początki Lechii w Szczecinie
Lechia pierwsza zdobyła bramkę na nowo otwartym stadionie w

Galeria Sztuki Gdańskiej

Szlakiem Rewskich Szkut
wtorek, 20 września 2022 13:27
Szlakiem Rewskich Szkut
Kilka dni urlopu jak co roku we wrześniu spędziłem w Rewie. To
Sztafetowe biegi przełajowe na inaugurację
niedziela, 02 października 2022 22:19
Sztafetowe biegi przełajowe na inaugurację
Sztafetowe biegi przełajowe rozegrane 27 września w Parku im. Jana

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Budyń z sokiem malinowym: Jeśli nie Adamowicz, to Adamowicz? Sequel

Ocena użytkowników: / 11
SłabyŚwietny 
czwartek, 24 lipca 2014 17:57

altUch - jak gorąco! Wzmożenie polityczne – mimo letniej kanikuły – spore. Jako człowiek nawykły do pracy w systemie tygodniowym, a nie codziennym, dostaję zadyszki nie tylko z otyłości i nadmiernie spożytego alkoholu, ale ze zdziwień przeróżnych.


Ledwom w tych wysokich lipcowo-burzowo-alkoholowych temperaturach wypocił jeden felieton, a już muszę wypacać kolejny, aby nadążał za wydarzeniami.  Pisałem w poprzednim, który wisiał sobie spokojnie na stronach portalu wybrzeże24.pl i nigdzie się nie spieszył, że na Adamowicza aspiruje z jednej strony Jolanta Banach, z drugiej strony Waldemar Bartelik, z trzeciej strony sam Adamowicz, a tu sytuacja się zmienia  jak w kalejdoskopie.  Ledwo na początku  lipca otrzymaliśmy newsa, że SLD udzieliła rekomendacji na prezydenta Gdańska Jolancie Banach, 10 dni później się okazało, że startuje ona z własnego komitetu, jeszcze cztery dni później SLD wycofało rekomendację, a kolejne trzy dni później ona sama wycofała się z kandydowania. Uff – jak gorąco!


Ponoć jest jakiś list skierowany do członków SLD objaśniający kulisy tych wydarzeń, ale na razie jego treść nie jest szerzej znana, więc i mnie jest niezręcznie zdradzać, co ja myślę, co jest w tym liście. No, dobrze, powiem ogólnie. Są tam ponoć opisy rozmaitych kaptacji kandydatki dla swojego dzieła. Kto do kogo telefonował, co mu proponował, kto od kogo telefonu nie odebrał etc. List zapewne zostanie upubliczniony, bo jak wiadomo nie od dzisiaj rękopisy nie płoną, więc cierpliwości – zabawy i zdziwień przybędzie. Buch – jak gorąco!


Bardziej nawet gorąco niż na Malcie, gdzie pan prezydent Adamowicz wyekspediował swoją rodzinę na wakacje, co piszę z zazdrością, bo na Malcie nie byłem, ale słyszałem, że urocze to miejsce. Jako, że niektórzy członkowie rodziny pana prezydenta mają być przepytywani na okoliczność obdarowywania go datkami pieniężnymi, to im się wypoczynek przed taką odpytywanką należy.


Sam pan prezydent pracuje. A to odwiedzi firmę Galeon w Straszynie, która produkuje jachty, a to zwiedzi zakład kosmetyczny Ziaja w Kolbudach. Pierwszy z tych zakładów nie płaci podatków w Gdańsku, Ziaja tak, ale widocznie coś pana prezydenta w nich zaciekawiło.


Przy okazji słyszałem złośliwy komentarz, że prezydent jeździ do sąsiednich gmin kolegować się z różnymi biznesmenami w godzinach urzędowania, bo po godzinach musiałby brać taksówkę jako, że nie posiada prawa jazdy. Nie wiem, czy ma prawo jazdy czy nie ma, ale osobiście mogę zaświadczyć, że przynajmniej starał się je zdobyć. Wiem stąd, że robiliśmy odpowiedni kurs w tym samym czasie u tego samego instruktora w kultowym, gdańskim ośrodku nauki jazdy. Dlatego kultowym, że opisanym przez Pawła Huelle w zabawnej powiastce „Mercedes Benz”. Co prawda mój instruktor sarkał, że z pana prezydenta słaby kursant, bo ciągle się umawia na jazdy i przekłada, i bardzo jest niesystematyczny, ale też nie ma się co dziwić i nie ma co wyciągać wniosku, że kursu nie ukończył. Puf – jak gorąco!

Waldemar Kuchanny


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież