Kandydaci PiS zachęcali do udziału w wyborach » - Za 26 dni zdecydujemy, jak będzie wyglądała Polska w przyszłości. Namawiamy do pójścia na wybory i... Muzeum Plenerowe na Westerplatte » Pierwszym etapem powstającego na Westerplatte Muzeum była uroczystość pochowania 4 listopada 2022 ro... Jesień w ogrodzie - na zakupy i po wiedzę » Na terenie Pomorskiego Centrum Hurtowego Rënk w Gdańsku odbyła się 12. edycja kiermaszu ogrodniczego... Profesor Burkiewicz kończy współpracę z instytucjami miejskimi » List Otwarty prof. dr inż. arch. Witolda Burkiewicza do prezydent Aleksandry Dulkiewicz.Szanowna Pan... W tygodniku „Sieci”: Ten film to hańba » Nowe wydanie tygodnika „Sieci” podejmuje temat nagrodzonego na weneckim festiwalu filmu Agnieszki Ho... A. Kobylarz mierzy w senat » Andrzej Kobylarz, b. poseł Kukiz15, dołączył w ostatniej chwili do walki o senat okręgu 66 obejmując... Jesień w ogrodzie 2023 » Za nami pierwszy dzień kiermaszu ogrodniczego "Jesień w grodzie". W sobotę teren Pomorskiego Hurtowe... 101 rocznica powołania KS Gedania » Minęła 101. rocznica powołania 15 września 1922 roku Zarządu Polskiego Klubu Gedania. Zebranie miało... Jaworski pyta Karnowskiego o emigrantów w Sopocie » - Wybory i Referendum mają odpowiedzieć na bardzo ważne pytania na temat bezpieczeństwa - powiedział... Gołębie pocztowe na Liście Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego » Wiceminister kultury Jarosław Sellina ogłosił wpisanie „Hodowli i lotu gołębi pocztowych” na Krajową...
101 rocznica powołania KS Gedania
piątek, 15 września 2023 17:58
101 rocznica powołania KS Gedania
Minęła 101. rocznica powołania 15 września 1922 roku Zarządu
Michalski w kadrze Probierza
czwartek, 21 września 2023 15:57
Michalski w kadrze Probierza
Rozmowa z Radosławem Michalskim, prezesem Pomorskiego Związku
Lechia to zagadka*Kosznik do Baltii*Uwaga, Czychowski
czwartek, 21 września 2023 16:02
Lechia to zagadka*Kosznik do Baltii*Uwaga, Czychowski
I LIGA Fortuna
Trudne chwile w Arce a na boisku walka i
Brakowało jakości
sobota, 16 września 2023 20:30
Brakowało jakości
Niezbyt ciekawy mecz zobaczyli kibice w Opolu. Lechia bezbramkowo

Galeria Sztuki Gdańskiej

Dwaj panowie Góreccy
poniedziałek, 11 września 2023 17:12
Dwaj panowie Góreccy
Stosunkowo niedawno pisałem o Bogusławie Góreckim, malarzu

Sport w szkole z ORLENEM

Zaproszenie do udziału w rozgrywkach Gdańskiej Olimpiady Młodzieży
niedziela, 10 września 2023 17:31
Zaproszenie do udziału w rozgrywkach Gdańskiej Olimpiady Młodzieży
Dyrekcja Gdańskiego Zespołu Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Budyń z sokiem malinowym: Jeśli nie Adamowicz, to Adamowicz? Sequel

Ocena użytkowników: / 11
SłabyŚwietny 
czwartek, 24 lipca 2014 17:57

altUch - jak gorąco! Wzmożenie polityczne – mimo letniej kanikuły – spore. Jako człowiek nawykły do pracy w systemie tygodniowym, a nie codziennym, dostaję zadyszki nie tylko z otyłości i nadmiernie spożytego alkoholu, ale ze zdziwień przeróżnych.


Ledwom w tych wysokich lipcowo-burzowo-alkoholowych temperaturach wypocił jeden felieton, a już muszę wypacać kolejny, aby nadążał za wydarzeniami.  Pisałem w poprzednim, który wisiał sobie spokojnie na stronach portalu wybrzeże24.pl i nigdzie się nie spieszył, że na Adamowicza aspiruje z jednej strony Jolanta Banach, z drugiej strony Waldemar Bartelik, z trzeciej strony sam Adamowicz, a tu sytuacja się zmienia  jak w kalejdoskopie.  Ledwo na początku  lipca otrzymaliśmy newsa, że SLD udzieliła rekomendacji na prezydenta Gdańska Jolancie Banach, 10 dni później się okazało, że startuje ona z własnego komitetu, jeszcze cztery dni później SLD wycofało rekomendację, a kolejne trzy dni później ona sama wycofała się z kandydowania. Uff – jak gorąco!


Ponoć jest jakiś list skierowany do członków SLD objaśniający kulisy tych wydarzeń, ale na razie jego treść nie jest szerzej znana, więc i mnie jest niezręcznie zdradzać, co ja myślę, co jest w tym liście. No, dobrze, powiem ogólnie. Są tam ponoć opisy rozmaitych kaptacji kandydatki dla swojego dzieła. Kto do kogo telefonował, co mu proponował, kto od kogo telefonu nie odebrał etc. List zapewne zostanie upubliczniony, bo jak wiadomo nie od dzisiaj rękopisy nie płoną, więc cierpliwości – zabawy i zdziwień przybędzie. Buch – jak gorąco!


Bardziej nawet gorąco niż na Malcie, gdzie pan prezydent Adamowicz wyekspediował swoją rodzinę na wakacje, co piszę z zazdrością, bo na Malcie nie byłem, ale słyszałem, że urocze to miejsce. Jako, że niektórzy członkowie rodziny pana prezydenta mają być przepytywani na okoliczność obdarowywania go datkami pieniężnymi, to im się wypoczynek przed taką odpytywanką należy.


Sam pan prezydent pracuje. A to odwiedzi firmę Galeon w Straszynie, która produkuje jachty, a to zwiedzi zakład kosmetyczny Ziaja w Kolbudach. Pierwszy z tych zakładów nie płaci podatków w Gdańsku, Ziaja tak, ale widocznie coś pana prezydenta w nich zaciekawiło.


Przy okazji słyszałem złośliwy komentarz, że prezydent jeździ do sąsiednich gmin kolegować się z różnymi biznesmenami w godzinach urzędowania, bo po godzinach musiałby brać taksówkę jako, że nie posiada prawa jazdy. Nie wiem, czy ma prawo jazdy czy nie ma, ale osobiście mogę zaświadczyć, że przynajmniej starał się je zdobyć. Wiem stąd, że robiliśmy odpowiedni kurs w tym samym czasie u tego samego instruktora w kultowym, gdańskim ośrodku nauki jazdy. Dlatego kultowym, że opisanym przez Pawła Huelle w zabawnej powiastce „Mercedes Benz”. Co prawda mój instruktor sarkał, że z pana prezydenta słaby kursant, bo ciągle się umawia na jazdy i przekłada, i bardzo jest niesystematyczny, ale też nie ma się co dziwić i nie ma co wyciągać wniosku, że kursu nie ukończył. Puf – jak gorąco!

Waldemar Kuchanny


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież