Dieta bezglutenowa – moda czy konieczność? Jak sobie radzić po diagnoz... » Niepewność, strach, a często bezradność i osamotnienie osób szukających przyczyn swoich dolegliwości... Wspólny bilet trójmiejski popłynął z FALĄ do morza... » 2 lutego w siedzibie Rady Miasta Gdańska odbyła się debata na temat projektu Spółki Innobaltica doty... W tygodniku „Sieci”: Budujemy najsilniejszą lądową armię Europy » W nowym numerze „Sieci” wicepremier Mariusz Błaszczak, laureat tytułu Człowiek Wolności Tygodnika „S... Zmiany w Muzeum Narodowym w Gdańsku » Przebywający na Wybrzeżu Jarosław Sellin, wiceminister Kultury i Dziedzictwa Narodowego podczas konf... 300 tys. zł na wojaże - gdańskie trampy » Mimo licznych publicznych lamentów na niedofinansowanie samorządów prezydent Gdańska A. Dulkiewicz i... Piotr Dzik: Wigilia od 1991 » 24 grudnia ubiegłego roku po raz 31. odbyła się wigilia dla ubogich. Na pytania związane z wydarzeni... Bartłomiej Obajtek: Lasy Państwowe przeciwne unijnej ingerencji w zarz... » Polska jest potęgą światową w przemyśle drzewnym. Samorządy nie mogą funkcjonować bez dobrej współpr... Radni PiS chcą debaty o systemie FALA » Radni klubu PiS w Radzie Miasta Gdańska chcą rozmawiać o systemie FALA. W czwartek o godz. 17.00 zap... W tygodniku „Sieci”: Jechaliśmy polskim Leopardem! » Bohaterem nowego numeru „Sieci” jest Leopard 2 – niemiecki czołg, który może zmienić losy wojny na U... Działacze PiS pytają o plany miasta wobec terenów na których miały pow... » Miasto Gdańsk zrezygnowało z planów budowy parkingów kubaturowych w centrum Gdańska nie będzie. Prze...
300 tys. zł na wojaże - gdańskie trampy
czwartek, 02 lutego 2023 17:33
300 tys. zł na wojaże - gdańskie trampy
Mimo licznych publicznych lamentów na niedofinansowanie samorządów
ZAKSA wrzuciła Trefla z Pucharu Polski
środa, 01 lutego 2023 20:54
ZAKSA wrzuciła Trefla z Pucharu Polski
Na ćwierćfinale zakończyli siatkarze Trefla udział w Pucharze
Rusza karuzela...
piątek, 27 stycznia 2023 15:18
Rusza karuzela...
W piątek budzi się z krótkiego, zimowego snu futbolowa karuzela
Lechia zdobyła punkt w rekordowo długim meczu
sobota, 04 lutego 2023 20:52
Lechia zdobyła punkt w rekordowo długim meczu
To było jedno z najdłuższych spotkań w historii piłkarskiej

Galeria Sztuki Gdańskiej

Artur Baranowski – „Mój tata, mój mistrz”
poniedziałek, 30 stycznia 2023 13:19
Artur Baranowski – „Mój tata, mój mistrz”
Artur Baranowski, gdyński malarz, pejzażysta, często oceniany
Aktywne półkolonie z GZSiSS
niedziela, 29 stycznia 2023 21:49
Aktywne półkolonie z GZSiSS
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego na okres ferii

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Budyń z sokiem malinowym: Jeśli nie Adamowicz, to Adamowicz? Sequel

Ocena użytkowników: / 11
SłabyŚwietny 
czwartek, 24 lipca 2014 17:57

altUch - jak gorąco! Wzmożenie polityczne – mimo letniej kanikuły – spore. Jako człowiek nawykły do pracy w systemie tygodniowym, a nie codziennym, dostaję zadyszki nie tylko z otyłości i nadmiernie spożytego alkoholu, ale ze zdziwień przeróżnych.


Ledwom w tych wysokich lipcowo-burzowo-alkoholowych temperaturach wypocił jeden felieton, a już muszę wypacać kolejny, aby nadążał za wydarzeniami.  Pisałem w poprzednim, który wisiał sobie spokojnie na stronach portalu wybrzeże24.pl i nigdzie się nie spieszył, że na Adamowicza aspiruje z jednej strony Jolanta Banach, z drugiej strony Waldemar Bartelik, z trzeciej strony sam Adamowicz, a tu sytuacja się zmienia  jak w kalejdoskopie.  Ledwo na początku  lipca otrzymaliśmy newsa, że SLD udzieliła rekomendacji na prezydenta Gdańska Jolancie Banach, 10 dni później się okazało, że startuje ona z własnego komitetu, jeszcze cztery dni później SLD wycofało rekomendację, a kolejne trzy dni później ona sama wycofała się z kandydowania. Uff – jak gorąco!


Ponoć jest jakiś list skierowany do członków SLD objaśniający kulisy tych wydarzeń, ale na razie jego treść nie jest szerzej znana, więc i mnie jest niezręcznie zdradzać, co ja myślę, co jest w tym liście. No, dobrze, powiem ogólnie. Są tam ponoć opisy rozmaitych kaptacji kandydatki dla swojego dzieła. Kto do kogo telefonował, co mu proponował, kto od kogo telefonu nie odebrał etc. List zapewne zostanie upubliczniony, bo jak wiadomo nie od dzisiaj rękopisy nie płoną, więc cierpliwości – zabawy i zdziwień przybędzie. Buch – jak gorąco!


Bardziej nawet gorąco niż na Malcie, gdzie pan prezydent Adamowicz wyekspediował swoją rodzinę na wakacje, co piszę z zazdrością, bo na Malcie nie byłem, ale słyszałem, że urocze to miejsce. Jako, że niektórzy członkowie rodziny pana prezydenta mają być przepytywani na okoliczność obdarowywania go datkami pieniężnymi, to im się wypoczynek przed taką odpytywanką należy.


Sam pan prezydent pracuje. A to odwiedzi firmę Galeon w Straszynie, która produkuje jachty, a to zwiedzi zakład kosmetyczny Ziaja w Kolbudach. Pierwszy z tych zakładów nie płaci podatków w Gdańsku, Ziaja tak, ale widocznie coś pana prezydenta w nich zaciekawiło.


Przy okazji słyszałem złośliwy komentarz, że prezydent jeździ do sąsiednich gmin kolegować się z różnymi biznesmenami w godzinach urzędowania, bo po godzinach musiałby brać taksówkę jako, że nie posiada prawa jazdy. Nie wiem, czy ma prawo jazdy czy nie ma, ale osobiście mogę zaświadczyć, że przynajmniej starał się je zdobyć. Wiem stąd, że robiliśmy odpowiedni kurs w tym samym czasie u tego samego instruktora w kultowym, gdańskim ośrodku nauki jazdy. Dlatego kultowym, że opisanym przez Pawła Huelle w zabawnej powiastce „Mercedes Benz”. Co prawda mój instruktor sarkał, że z pana prezydenta słaby kursant, bo ciągle się umawia na jazdy i przekłada, i bardzo jest niesystematyczny, ale też nie ma się co dziwić i nie ma co wyciągać wniosku, że kursu nie ukończył. Puf – jak gorąco!

Waldemar Kuchanny


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież