Przemysław Majewski: Listek figowy władzy » Rozmowa z Przemysławem Majewskim, radnym z Klubu Radnych PiS w Radzie Miasta Gdańska- Czy Gdańsk, ja... Radni PiS protestują przeciwko wspieraniu nielegalnej imigracji » Radni Miasta Gdańska z klubu Prawa i Sprawiedliwości zaprotestowali przeciwko wspieraniu przez Gdańs... Jacek Szaran: Słupsk nie istniał dla marszałka » Z Jackiem Szaranem, radnym ze Słupska, rozmawia red. Piotr Kubiak (Radio Gdańsk)Według słupskiego ra... Gdański raut Dulkiewicz z urzędnikami » Co można zjeść i wypić za 132 216 złotych? Na pewno dużo dobrego jadła popitego przednimi napitkami.... Miesiąc AAC w Przedszkolu Specjalnym Nr 77 » Październik to międzynarodowy miesiąc komunikacji alternatywnej i wspomagającej (AAC). Przez cały mi... Poseł Tarczyński w Akwenie: Fakty dla przekonanych... » W klubie gdańskiej Solidarności "Akwen" odbyło się spotkanie z eurodeputowanym Dominikiem Tarczyński... W tygodniku „Sieci”: Putin wysyła na śmierć » Władimir Putina ogłosił częściową mobilizację i chce powołać pod broń przynajmniej 300 tys. mężczyzn... Las to nie wysypisko » Nielegalne składowiska odpadów, to największe zmartwienie Nadleśnictwa Kolbudy. W świetle prawa domn... Czesław Nowak: Tusk otrzymał zadanie do wykonania » Z Czesławem Nowakiem, posłem OKP i Porozumienia Centrum (1989-1993), gdańskim radnym (1998-2006), po... PZU Zdrowie Gdańsk Marynarki Polskiej » 16 września otwarto Centrum Medyczne PZU Zdrowie Gdańsk Marynarki Polskiej. To trzecia taka placów...
Gdański raut Dulkiewicz z urzędnikami
wtorek, 27 września 2022 19:26
Gdański raut Dulkiewicz z urzędnikami
Co można zjeść i wypić za 132 216 złotych? Na pewno dużo
Hokeistki Stoczniowca zdeklasowały Cracovię
sobota, 24 września 2022 20:52
Hokeistki Stoczniowca zdeklasowały Cracovię
Bardzo efektownie sezon 2022/23 zainaugurowały hokeistki
Gedania z Zyską... w bramce
piątek, 30 września 2022 19:35
Gedania z Zyską... w bramce
Dwutygodniowa przerwa na mecze naszej reprezentacji w Lidze Narodów
Marcin Kaczmarek: Trener odnowiciel?
czwartek, 22 września 2022 18:12
Marcin Kaczmarek: Trener odnowiciel?
48-letni Marcin Kaczmarek podjął się niezwykle trudnego zadania.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Szlakiem Rewskich Szkut
wtorek, 20 września 2022 13:27
Szlakiem Rewskich Szkut
Kilka dni urlopu jak co roku we wrześniu spędziłem w Rewie. To
Zaproszenie na XXIX edycję Ogólnopolskich Czwartków Lekkoatletycznych
środa, 31 sierpnia 2022 08:28
Zaproszenie na XXIX edycję Ogólnopolskich Czwartków Lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza uczniów

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Budyń z sokiem malinowym: Klient w krawacie jest mniej awanturujący

Ocena użytkowników: / 15
SłabyŚwietny 
piątek, 20 lutego 2015 20:23

altPonieważ najbardziej lubię zajmować się piciem alkoholu, oglądaniem seriali amerykańskich i plotkowaniem o znajomych, przez cztery tygodnie łaziłem po maglach, aby dociec, co się stało z poniedziałku na wtorek w życiu osobistym Tomasza Wróblewskiego. Tomasz Wróblewski to mój kolega od czasów ogólniaka, a o znajomości tej i meandrach z nią związanych pisałem w poprzednim felietonie. Stanął on do ogłoszonego przez miasto konkursu na stanowisko menadżera Śródmieścia. Przeszedł trzystopniową procedurę wyboru. Pan Prezydent Paweł Adamowicz wybrał go, bo nie tylko spełniał wszystkie warunki formalne, ale był po prostu dobry. Zapewne też Wróblewski konsultował swój start w konkursie ze swoim wspólnikiem w poprzednio prowadzonej działalności gospodarczej, a aktualnie etatowym doradcą Pana Prezydenta i członkiem komisji, która kandydatów przesłuchiwała, panem Tomaszem Nadolnym. I zapewne pan Tomasz Nadolny jako wspólnik i znajomy Wróblewskiego dobre o nim zdanie podczas obrad komisji konkursowej powiedział. Bo przecież - rozpatrując to na płaszczyźnie logiki formalnej Hegla - gdyby powiedział złe, to by go nie wybrali. I - jak Szanowni Czytelnicy wiedzą - w poniedziałek 2 lutego Wróblewski jako menadżer pracę zaczął, we wtorek 3 lutego z pracy zrezygnował. Cóż się wydarzyło? Bo chyba każdy się zgodzi, że fanaberia to nie lada. Otóż usłyszałem w jednym z warszawskich magli plotkę, że nie tyle sam zrezygnował, co otrzymał z magistratu sugestię, że zrezygnować powinien. Co było powodem wysunięcia takiej sugestii już się nie dowiedziałem. Hm... Gdyby ktoś z Szanownych Czytelników wiedział, to bardzo proszę o poinformowanie.


Ze Śródmieściem - swoim okręgiem wyborczym - Pana Prezydenta w tym roku jakoś w ogóle nie ma szczęścia.
„Z zespołu 52 nauczycieli pracujących w placówce sześciu zatrudnionych jest podwójnie – także w oparciu o Kartę Nauczyciela – w innych placówkach oświatowych. Oznacza to, że Miasto Gdańsk płaci im podwójnie, ale czy oni podwójnie świadczą na rzecz miasta pracę? Czy są w stanie pracować 80 godzin w tygodniu zachowując 13 godzinny czas odpoczynku – o czym mówi prawo”. Przepisałem to z bloga Pana Prezydenta. Pan Prezydent napisał to a propos zmartwień, jakich dostarczają mu tzw. obrońcy Pałacu Młodzieży z ul. Ogarnej.


Po prawdzie nie był to najszczęśliwszy pomysł tak pisać i tego pisarza, który pisze bloga Panu Prezydentowi Pan Prezydent powinien wytargać za uszy. Bo jakaś wredna świnia może wyrzygać Panu Prezydentowi, że Pan Prezydent, co jest już pewnym banałem, nie tylko jest przez 24 godziny na dobę i 7 dni w tygodniu Panem Prezydentem wszystkich Gdańszczan, ale także zasiada w dwóch poważnych radach nadzorczych, mianowicie Zarządu Morskiego Portu Gdańsk i Gdańskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej, w których to podmiotach gospodarczych gmina ma swoje udziały. I w obu Pan Prezydent bierze niezłą pensję. Niemal tak dobrą, jak ta, która wpływa mu na konto z ramienia bycia Panem Prezydentem. I, że zapewne nadzorowanie tak ważnych przedsiębiorstw za poważne pieniądze wymaga od Pana Prezydenta sporo czasu i wysiłku, bo przecież nikt nie wypłaca nikomu ponad 100 tys. zł rocznie za nicnierobienie. I może ten czas i wysiłek Pan Prezydent odejmuje od czasu i wysiłku, który powinien ofiarowywać Gdańszczanom.


A jak świnia będzie nie tylko wredna, ale i podła, to wyrzyga jeszcze, że żona Pana Prezydenta także jest osobą zapracowaną. Pracuje w Katedrze Prawa Morskiego UG, gdzie naucza studentów na temat ubezpieczeń morskich oraz w Zakładzie Hotelarstwa i Gastronomii AWFiS, gdzie naucza o ubezpieczeniach w turystyce. Jak podawała „Gazeta Wyborcza” dorabia także w Signal Iduna Życie (to polsko-niemieckie towarzystwo ubezpieczeniowe, którego współwłaścicielem jest Pomorska Izba Rzemieślnicza Małych i Średnich Przedsiębiorstw z siedzibą w Gdańsku). Zasiada także w radach nadzorczych Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych oraz spółki Transrem z Gdańska (projektowanie i produkcja suwnic i żurawi portowych). Prowadzi własną kancelarię radcowską.


Czy więc Pan Prezydent i Pani Prezydentowa – mimo, że to ludzie młodzi i zdrowi – mają tyle sił, aby tyle pracować? Czy zachowują 13 godzinny czas odpoczynku? Czy znajdują czas dla córek?


Przy okazji świnia może przypomnieć, że Pan Prezydent całkiem nie tak dawno umorzył prawie 2 mln zł pożyczki udzielonej przez Miasto Gdańsk Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu. Akademii, w której pracuje żona Pana Prezydenta. Akademii, która przeżywała kilka lat temu zainteresowanie Centralnego Biura Antykorupcyjnego oraz Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. A odwoływanie jej rektora Tadeusza Hucińskiego przeżywał wraz z Akademią cały kraj. Umorzenie pożyczki to zresztą nie jedyny gift Prezydenta Gdańska dla AWFiS. Rok temu AZS AWFiS otrzymał z miasta 675 tys. zł. Czy biedne dzieci, a nawet bogate dzieci z Pałacu Młodzieży są gorsze od piłkarzy ręcznych z Akademii?
Pozwolę sobie Panu Prezydentowi udzielić rady - w czynie społecznym rzecz jasna, boć nie jestem jego etatowym doradcą - co zrobić z tymże Śródmieściem. Jak w tytule. Wpuszczać tylko w krawatach.

Waldemar Kuchanny


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież