Gem, set, SKT! Klęska Karnowskiego » Prezydent Sopotu Jacek Karnowski przegrał z kretesem wojnę, którą wytoczył Sopockiemu Klubowi Teniso... Wyższe mandaty nie ograniczyły wykroczeń drogowych » 1 stycznia 2022 roku o północy kierowców i pieszych zaczął obowiązywać nowy taryfikator mandatów. W ... W tygodniku „Sieci”: Kurski kontra kłamstwa » W najnowszym numerze tygodnika „Sieci” wyjątkowy wywiad z Jackiem Kurskim, który wyjaśnia, dlaczego ... Daniel Obajtek: Skala Orlenu szansą Lotosu » Rozmowa z Danielem Obajtkiem, prezesem Zarządu PKN ORLEN- Nowe informacje, dotyczące Lotosu i jego f... „Wejście w historię”: kamień graniczny z granicy polsko-niemieckiej sp... » 13 stycznia 2022 r. Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku zaprezentowało kolejną odsłonę cyklu „Wejści... Pomorskie na trzecim miejscu w kraju pod względem wystawionych e-skier... » Blisko 4 miliony elektronicznych skierowań zostało wystawionych w województwie pomorskim w trakcie p... Sto lat Gedanii - a stadion... » Każde świadectwo dotyczące przeszłości polskich gdańszczan, ich działalności i życia powinno być chr... Jarosław Sellin: Zacznijmy siebie lepiej rozumieć » Z dr. Jarosławem Sellinem, historykiem, posłem PiS, byłym dziennikarzem tygodnika "Młoda Polska” TVP... Premier Jarosław Kaczyński Człowiekiem Wolności Tygodnika "Sieci" » Serdecznie dziękujemy za wszystkie głosy i komentarze, które - jak co roku - dotarły do nas w związk... Współpraca MIIWŚ i WFOŚiGW - historia połączona z działaniami na rzecz... » 11 stycznia podpisane zostało porozumienie o współpracy pomiędzy Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku...
Wyższe mandaty nie ograniczyły wykroczeń drogowych
środa, 19 stycznia 2022 14:53
Wyższe mandaty nie ograniczyły wykroczeń drogowych
1 stycznia 2022 roku o północy kierowców i pieszych zaczął
Trefl awansował do 1/4 Pucharu Polski
środa, 19 stycznia 2022 20:33
Trefl awansował do 1/4 Pucharu Polski
Siatkarze Trefla wygrali pierwszy mecz w 2022 roku. Podopieczni
Lech Kulwicki: Okiem kapitana
poniedziałek, 27 grudnia 2021 09:15
Lech Kulwicki: Okiem kapitana
Lech Kulwicki to legendarny kapitan biało-zielonych. Prowadził

Galeria Sztuki Gdańskiej

Artysta włoskich mórz
wtorek, 11 stycznia 2022 12:02
Artysta włoskich mórz
Feliks Michał Wygrzywalski urodził się w Przemyślu, ale uważany

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
Elbląg: Duże pieniądze nie wpłyną do kasy miasta?
czwartek, 30 grudnia 2021 20:01
Elbląg: Duże pieniądze nie wpłyną do kasy miasta?
W środę (29 grudnia) elbląscy radni zadecydowwali o kształcie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Akapit wydawcy: Występ mleczarza z Bremy

Ocena użytkowników: / 47
SłabyŚwietny 
czwartek, 07 października 2021 16:18

altPrzelotnie wpadł do Gdańska polityk CDU, Frank Imhoff. Wypadł jak dyplomatołek.


Z punktu widzenia demokraty pouczył... demokratycznie wybrany polski rząd w sprawach obrony demokracji, sprawiedliwości, w tym rynkowej.


Oraz praworządności.


Ocenił, że rząd polski lekceważy wartości unijne, sprzeciwia się wyrokowi TSUE - co wymaga niemieckiego sprzeciwu. Zwłaszcza, że dla pana Imhoffa respekt przed wyrokami jest osobiście ważny.


Obcesowść z jaką to uczynił mogłaby od biedy ujść na zebraniu hodowców bydła mlecznego, naturalnym środowisku zawodowym rolnika spod Bremy, a i to nie jest pewne.


Pewne jest to, że Gdańsk to nie jest stosowne miejsce na takie uniesienia.


Chyba że na kolanach.


Przed grobem Erwiny Barzychowskiej spalonej przez nieznanych - a może znanych, bo gen. Eberhardt, jako żołnierz Wehrmachtu, wszystko raportował - rodaków pana Imhoffa.


Napad na Polska Pocztę miał charakter bandycki.


Trzej bandyci znani są z nazwiska. Willi Bethke dowodził tą zgrają morderców - awansował do kraju Warty, przesłuchany jako świadek nic nie pamiętał. Johannes Schaeffer zaznał różnych awansów w Waffen SS, a potem jako współpracownik BND doczekał godnej starości w Bielefeld. Tylko funkcjonariusz SS Alfred Heinrich nie przeżył 1 września, bo został zastrzelony przez pocztowców, którzy bronili praworządności na skrawku terytorium Polski.

Tych zaś, którzy przeżyli bandycki napad zamordowano na podstawie wyroku który wydał Kurt Bode. Przez 40 lat partia CDU, której pan Imhoff jest członkiem, miała respekt dla tego wyroku - respekt dla mordu (bez)sądowego.

Posła do parlamentu gdańskiego, Antoniego Lendziona, niemieccy rodacy pana Imhoffa tłukli jak worek kartofli w Victoriaschule, a w końcu rozstrzelali. Na podstawie wyroku, do którego należy mieć respekt.

Listy obywateli polskich nikomu już "in Danzig" niepotrzebnych sporządził oficer SS dr Troeger.


Żeby egzekucje były praworządne a Zbrodnia Pomorska popełniana przez Niemców na polskich sąsiadach była wyrazem wspólnych wartości.


Następny przyjazd do Gdańska pana Imhoffa uważam za zbędny. Chyba że w zębach przywiezie nazwiska tych morderców, których państwo niemieckie nie może w swoich archiwach odnaleźć.


A lekcje w sprawach praworządności proszę sobie darować dopóki łażą po pańskim kraju ekspedientki śmierci z obozu w Stutthofie. Ścigać 75 lat Irmgard Furchner z domu Dirkstein to pluć w twarz ofiarom tych zbrodniarzy z obozu na Mierzei Wiślanej.


Z braku wychowania dyplomatycznego, a może wiedzy i wrażliwości, pan Imhoff pobłądził na polskich drogach.


Oklaskiwać takie fałszywe tony w gdańskim parlamencie to wstyd i brak honoru narodowego, którego honor partyjny nie zastępuje.

Marek Formela


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież