Rachunek za Turów » Komisja Europejska wystosuje "w odpowiednim czasie" wezwanie do zapłaty kar nałożonych na Polskę w s... Zabawa i nauka na Pikniku Naukowym UG » W piątek i sobotę na terenie kampusu UG w ramach Pikniku Naukowego "Klimat dla Nauki. Doświadcz, poz... Biblioteka Pedagogiczna zaprasza » Obchodząca w tym roku jubileusz 75-lecia działalności Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Gdańsku z... Samorządowi włodarze też otrzymają podwyżki » 1 listopada br. samorządowi włodarze i radni doczekają się obiecanych podwyżek wynagrodzeń lub diet.... Rusza rejestracja uczestników V Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Na... » Rusza rejestracja tzw. biernych uczestników V Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej „Zdolni z... Nowa Lewica i... frakcja PZPR » Lewica nowa, ale niezupełnie. Oprócz dwóch frakcji - martwej politycznie Wiosny i targanego sporami ... W tygodniku „Sieci”: Choroba jak wyrok » W najnowszym numerze „Sieci” europoseł Witold Waszczykowski mówi o swojej walce o życie. Jakaś siła ... Krzysztof Piekarski: Dziś nawet liberałowie mówią: wolny rynek i „500+... » Z dr. Krzysztofem Piekarskim, pracownikiem naukowo-dydaktycznym, wykładowcą z Zakładu Teorii Polityk... W strefie władzy - (PO)morskie relacje » Mają do dyspozycji kilkadziesiąt spółek: prezydenci Gdańska i Sopotu oraz zarząd woj. pomorskiego, w... Oddano hołd pomordowanym Obrońcom Poczty Polskiej » We wtorek, 5 października, przypadła 82. rocznica mordu na 38 Obrońcach Poczty Polskiej. Pamięć pomo...
Au revoir SAUR Neptun Gdańsk, Bonjour Neptun Gdańsk...
czwartek, 30 września 2021 06:13
Au revoir SAUR Neptun Gdańsk, Bonjour Neptun Gdańsk...
Dobrze ułożyła się Francuzom współpraca z Miastem Gdańsk.
Trefl z pierwszą wygraną w sezonie
niedziela, 17 października 2021 20:21
Trefl z pierwszą wygraną w sezonie
Do trzeciego meczu w sezonie musieli czekać kibice Trefla na
Dwa ciosy dały Lechii fotel lidera
sobota, 16 października 2021 18:44
Dwa ciosy dały Lechii fotel lidera
Lechia długo nie mogła przełamać defensywy Bruk-Bet Termaliki

Galeria Sztuki Gdańskiej

Johann Carl Schultz – Neapolitańskie  widoki
poniedziałek, 04 października 2021 09:58
Johann Carl Schultz – Neapolitańskie  widoki
W ostatnim czasie prywatne zbiory gdańskiego malarstwa wzbogaciły

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Akapit wydawcy: W niebo wzięci?

Ocena użytkowników: / 31
SłabyŚwietny 
czwartek, 23 września 2021 17:07

alt"Człowiek musi sobie od czasu do czasu polatać".


A to kosztuje.


"My z kolegą często wędrujemy w powietrzu".


To kosztuje jeszcze więcej.


Dlatego w Gdańsku zaprotestowali: Mieczysław Struk, Wojciech Szczurek, Alan Aleksandrowicz, Marcin Skwierawski.


W towarzystwie swojego najdroższego pracownika, prezesa Tomasza Kloskowskiego.


"My, samorządy (...) właściciele Portu Lotniczego Gdańsk protestujemy przeciwko niszczeniu dobrze rozwijającego się rynku lotniczego na poziomie lokalnym i próbie przerzucenia skutków pandemii covid 19 na porty regionalne, a co za tym idzie na mieszkańców naszego regionu".


Przywracając okoliczność faktyczną - właściciele są tylko współwłaścicielami. Oświadczenie wyklucza posiadacza 29 proc. udziałów - firmę państwową PPL Porty Lotnicze. Jej reprezentanci w radzie nadzorczej - Ewa Bojanowska, Elżbieta Sobańska, Waldemar Wierzba - mikrofonu w sprawie podwyżek opłat przelotowych i terminalowych nie otrzymali.


"Podwyżki będą skutkować ograniczeniem liczby połączeń, elementem jakości naszego życia jest mobilność transportowa".
To Wojciech Szczurek. Ten sam, który wymyślił lotnisko w Gdyni-Kosakowie. Liczenie wielomilionowych strat chluby jego władzy nie odbiera. Zaciekawiło zaś środowisko syndyków masy upadłości.


"Wybrano najgorszy sposób poprawy sytuacji - obciążenie kolejnymi opłatami, w praktyce podatkami, przełoży się na ceny biletów, obniży konkurencyjność lotniska, atrakcyjność inwestycyjną Pomorza".
Alan Aleksandrowicz, zastępca Dulkiewicz, wie co mówi. Gdańsk gnębi podatkami parkingowymi swoich obywateli nawet pod szpitalami, cmentarzami i na oliwskich duktach, grzebiąc natarczywie w portfelach podatników. Poza własnymi, które pęcznieją od nadmiaru pracy w urzędzie i radach nadzorczych. Przekazując zaś grunty miejskie zewnętrznym podmiotom na cele oświaty publicznej Gdańsk swój majątek pomnaża a nie gminę zubaża.


"Walczymy o rozwój naszego regionu, nie chcemy pozwolić, aby nasza praca poszła na marne. Nie da się budować potencjału gospodarczego bez turystów zagranicznych, mamy lotnisko dostępne dla wszystkich"
Marcin Skwierawski, zastępca Karnowskiego, nie zauważył, że jego szef wybrał samochód, którym jeździ po Warszawie jak szalony, ale nie w towarzystwie Skwierawskiego. Sopot zaś się wyludnia, a goście bez samolotu, ale z samochodem strzyżeni są od rana do wieczora.


"Od 1994 roku - czy aby nie od 1974? - walczymy o rozwój regionu, by naszym mieszkańcom żyło się lepiej. Nie chcemy aby nasza praca poszła na marne, a czarny sen zaczyna się spełniać."
Tomasz Kloskowski przesadza. Za 412 tys. zł można rok przeżyć a nawet dwa. Za 80 tys. rocznie można znaleźć czas na pracę w radzie nadzorczej. Nawet 180 tys. zł rocznie na wydatki reprezentacyjne w kryzysie pandemicznym "właścicieli" lotniska nie wzruszyło.
Dopiero propozycja nowych opłat lotniczych zepsuła powietrze nad gdańskim lotniskiem. Skoro gorzej widać, może "właściciele" zaczną od obniżki wynagrodzenie zarządu i rady nadzorczej. To można zrobić bez wystawiania spektaklu politycznego.


Mniej zaś samolotów nad Gdańskim to ulga dla środowiska.


"Piękny jest nasz kraj z lotu ptaka".

Marek Formela


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież