Gem, set, SKT! Klęska Karnowskiego » Prezydent Sopotu Jacek Karnowski przegrał z kretesem wojnę, którą wytoczył Sopockiemu Klubowi Teniso... Wyższe mandaty nie ograniczyły wykroczeń drogowych » 1 stycznia 2022 roku o północy kierowców i pieszych zaczął obowiązywać nowy taryfikator mandatów. W ... W tygodniku „Sieci”: Kurski kontra kłamstwa » W najnowszym numerze tygodnika „Sieci” wyjątkowy wywiad z Jackiem Kurskim, który wyjaśnia, dlaczego ... Daniel Obajtek: Skala Orlenu szansą Lotosu » Rozmowa z Danielem Obajtkiem, prezesem Zarządu PKN ORLEN- Nowe informacje, dotyczące Lotosu i jego f... „Wejście w historię”: kamień graniczny z granicy polsko-niemieckiej sp... » 13 stycznia 2022 r. Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku zaprezentowało kolejną odsłonę cyklu „Wejści... Pomorskie na trzecim miejscu w kraju pod względem wystawionych e-skier... » Blisko 4 miliony elektronicznych skierowań zostało wystawionych w województwie pomorskim w trakcie p... Sto lat Gedanii - a stadion... » Każde świadectwo dotyczące przeszłości polskich gdańszczan, ich działalności i życia powinno być chr... Jarosław Sellin: Zacznijmy siebie lepiej rozumieć » Z dr. Jarosławem Sellinem, historykiem, posłem PiS, byłym dziennikarzem tygodnika "Młoda Polska” TVP... Premier Jarosław Kaczyński Człowiekiem Wolności Tygodnika "Sieci" » Serdecznie dziękujemy za wszystkie głosy i komentarze, które - jak co roku - dotarły do nas w związk... Współpraca MIIWŚ i WFOŚiGW - historia połączona z działaniami na rzecz... » 11 stycznia podpisane zostało porozumienie o współpracy pomiędzy Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku...
Wyższe mandaty nie ograniczyły wykroczeń drogowych
środa, 19 stycznia 2022 14:53
Wyższe mandaty nie ograniczyły wykroczeń drogowych
1 stycznia 2022 roku o północy kierowców i pieszych zaczął
Trefl awansował do 1/4 Pucharu Polski
środa, 19 stycznia 2022 20:33
Trefl awansował do 1/4 Pucharu Polski
Siatkarze Trefla wygrali pierwszy mecz w 2022 roku. Podopieczni
Lech Kulwicki: Okiem kapitana
poniedziałek, 27 grudnia 2021 09:15
Lech Kulwicki: Okiem kapitana
Lech Kulwicki to legendarny kapitan biało-zielonych. Prowadził

Galeria Sztuki Gdańskiej

Artysta włoskich mórz
wtorek, 11 stycznia 2022 12:02
Artysta włoskich mórz
Feliks Michał Wygrzywalski urodził się w Przemyślu, ale uważany

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
Elbląg: Duże pieniądze nie wpłyną do kasy miasta?
czwartek, 30 grudnia 2021 20:01
Elbląg: Duże pieniądze nie wpłyną do kasy miasta?
W środę (29 grudnia) elbląscy radni zadecydowwali o kształcie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Akapit wydawcy: W niebo wzięci?

Ocena użytkowników: / 31
SłabyŚwietny 
czwartek, 23 września 2021 17:07

alt"Człowiek musi sobie od czasu do czasu polatać".


A to kosztuje.


"My z kolegą często wędrujemy w powietrzu".


To kosztuje jeszcze więcej.


Dlatego w Gdańsku zaprotestowali: Mieczysław Struk, Wojciech Szczurek, Alan Aleksandrowicz, Marcin Skwierawski.


W towarzystwie swojego najdroższego pracownika, prezesa Tomasza Kloskowskiego.


"My, samorządy (...) właściciele Portu Lotniczego Gdańsk protestujemy przeciwko niszczeniu dobrze rozwijającego się rynku lotniczego na poziomie lokalnym i próbie przerzucenia skutków pandemii covid 19 na porty regionalne, a co za tym idzie na mieszkańców naszego regionu".


Przywracając okoliczność faktyczną - właściciele są tylko współwłaścicielami. Oświadczenie wyklucza posiadacza 29 proc. udziałów - firmę państwową PPL Porty Lotnicze. Jej reprezentanci w radzie nadzorczej - Ewa Bojanowska, Elżbieta Sobańska, Waldemar Wierzba - mikrofonu w sprawie podwyżek opłat przelotowych i terminalowych nie otrzymali.


"Podwyżki będą skutkować ograniczeniem liczby połączeń, elementem jakości naszego życia jest mobilność transportowa".
To Wojciech Szczurek. Ten sam, który wymyślił lotnisko w Gdyni-Kosakowie. Liczenie wielomilionowych strat chluby jego władzy nie odbiera. Zaciekawiło zaś środowisko syndyków masy upadłości.


"Wybrano najgorszy sposób poprawy sytuacji - obciążenie kolejnymi opłatami, w praktyce podatkami, przełoży się na ceny biletów, obniży konkurencyjność lotniska, atrakcyjność inwestycyjną Pomorza".
Alan Aleksandrowicz, zastępca Dulkiewicz, wie co mówi. Gdańsk gnębi podatkami parkingowymi swoich obywateli nawet pod szpitalami, cmentarzami i na oliwskich duktach, grzebiąc natarczywie w portfelach podatników. Poza własnymi, które pęcznieją od nadmiaru pracy w urzędzie i radach nadzorczych. Przekazując zaś grunty miejskie zewnętrznym podmiotom na cele oświaty publicznej Gdańsk swój majątek pomnaża a nie gminę zubaża.


"Walczymy o rozwój naszego regionu, nie chcemy pozwolić, aby nasza praca poszła na marne. Nie da się budować potencjału gospodarczego bez turystów zagranicznych, mamy lotnisko dostępne dla wszystkich"
Marcin Skwierawski, zastępca Karnowskiego, nie zauważył, że jego szef wybrał samochód, którym jeździ po Warszawie jak szalony, ale nie w towarzystwie Skwierawskiego. Sopot zaś się wyludnia, a goście bez samolotu, ale z samochodem strzyżeni są od rana do wieczora.


"Od 1994 roku - czy aby nie od 1974? - walczymy o rozwój regionu, by naszym mieszkańcom żyło się lepiej. Nie chcemy aby nasza praca poszła na marne, a czarny sen zaczyna się spełniać."
Tomasz Kloskowski przesadza. Za 412 tys. zł można rok przeżyć a nawet dwa. Za 80 tys. rocznie można znaleźć czas na pracę w radzie nadzorczej. Nawet 180 tys. zł rocznie na wydatki reprezentacyjne w kryzysie pandemicznym "właścicieli" lotniska nie wzruszyło.
Dopiero propozycja nowych opłat lotniczych zepsuła powietrze nad gdańskim lotniskiem. Skoro gorzej widać, może "właściciele" zaczną od obniżki wynagrodzenie zarządu i rady nadzorczej. To można zrobić bez wystawiania spektaklu politycznego.


Mniej zaś samolotów nad Gdańskim to ulga dla środowiska.


"Piękny jest nasz kraj z lotu ptaka".

Marek Formela


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież