U Struka jak za piecem - krocie w szpitalnych zarządach » Menedżerowie samorządowych pomorskich spółek szpitalnych pokwitowali znakomity rok. Prezes gdyńskich... Tadeusz Cymański: Ciekawe czasy jeszcze przed nami » Z Tadeuszem Cymańskim, posłem klubu parlamentarnego PiS (Solidarna Polska), ekonomistą, w stanie woj... Energa "Pracodawcą z sercem" » Energa została wyróżniona tytułem „Pracodawca z sercem”. Certyfikaty przyznawane są firmom, które za... Działkowcy zainaugurowali sezon letni » Działkowcy z Rodzinnych Ogródków Działkowych "Owczarnia" spotkali się na corocznym "Dniu działkowca"... Trzy kolejne „Kormorany” zamawia MON. Będą budowane w Gdańsku » Za kilka tygodni służbę w 8 Flotylli Obrony Wybrzeża rozpocznie ORP „Albatros” okręt typu „Kormoran ... W tygodniku „Sieci”: Dyplomatyczna bitwa o wycieczki z Izraela » W najnowszym wydaniu tygodnika „Sieci” Marek Pyza i Marcin Wikło podejmują kwestię wakacyjnych wycie... Mateusz Smolana: Polityka pamięci o opozycji wobec PRL i o „Solidarnoś... » Z Mateuszem Smolaną, historykiem, dyrektorem Instytutu Dziedzictwa Solidarności, rozmawia Artur S. G... ECS: otwarte dla sufrażystek, dla inwalidów – zamknięte » Różne bywają oblicza solidarności. Europejskim Centrum Solidarności chce, aby organizacja mająca doś... Kamienie milowe to nie tylko „praworządność”, to krok ku federalnej Eu... » Krajowy Plan Odbudowy i Zwiększania Odporności (w skrócie KPO) to w założeniu są miliardy euro, któr... Georgette Mosbacher w tygodniku „Sieci”: „Nie wierzcie w kłamstwa o Po... » W nowym wydaniu tygodnika „Sieci” była ambasador USA w Polsce apeluje do świata by słuchano głosu Po...
U Struka jak za piecem - krocie w szpitalnych zarządach
czwartek, 30 czerwca 2022 18:51
U Struka jak za piecem - krocie w szpitalnych zarządach
Menedżerowie samorządowych pomorskich spółek szpitalnych

Muzeum Stutthof w Sztutowie

KL Stutthof 2077 dni zbrodni
poniedziałek, 09 maja 2022 14:15
KL Stutthof 2077 dni zbrodni
Stosunkowo niedaleko Gdańska, 36 kilometrów od wielkiego ośrodka
Koniec epoki. Mirosław Berliński kończy pracę w Wybrzeżu
czwartek, 30 czerwca 2022 10:51
Koniec epoki. Mirosław Berliński kończy pracę w Wybrzeżu
Z dniem 30 czerwca 2022 roku Mirosław Berliński kończy pracę w
Lechia zwycięska w ostatniej próbie przed Ligą Konferencji Europy
czwartek, 30 czerwca 2022 14:44
Lechia zwycięska w ostatniej próbie przed Ligą Konferencji Europy
Na stadionie przy ul. Traugutta 29 piłkarze Lechii Gdańsk rozegrali

Galeria Sztuki Gdańskiej

Podróż do raju
poniedziałek, 20 czerwca 2022 15:35
Podróż do raju
Wydarzeniem mijającego tygodnia był wernisaż wystawy malarskiej

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Niezapomniane lekcje WF-u z Drużyną Energii!
niedziela, 12 czerwca 2022 13:58
Niezapomniane lekcje WF-u z Drużyną Energii!
Blisko 200 zaangażowanych szkół i ponad 50 tysięcy ćwiczeń
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Akapit wydawcy: W niebo wzięci?

Ocena użytkowników: / 31
SłabyŚwietny 
czwartek, 23 września 2021 17:07

alt"Człowiek musi sobie od czasu do czasu polatać".


A to kosztuje.


"My z kolegą często wędrujemy w powietrzu".


To kosztuje jeszcze więcej.


Dlatego w Gdańsku zaprotestowali: Mieczysław Struk, Wojciech Szczurek, Alan Aleksandrowicz, Marcin Skwierawski.


W towarzystwie swojego najdroższego pracownika, prezesa Tomasza Kloskowskiego.


"My, samorządy (...) właściciele Portu Lotniczego Gdańsk protestujemy przeciwko niszczeniu dobrze rozwijającego się rynku lotniczego na poziomie lokalnym i próbie przerzucenia skutków pandemii covid 19 na porty regionalne, a co za tym idzie na mieszkańców naszego regionu".


Przywracając okoliczność faktyczną - właściciele są tylko współwłaścicielami. Oświadczenie wyklucza posiadacza 29 proc. udziałów - firmę państwową PPL Porty Lotnicze. Jej reprezentanci w radzie nadzorczej - Ewa Bojanowska, Elżbieta Sobańska, Waldemar Wierzba - mikrofonu w sprawie podwyżek opłat przelotowych i terminalowych nie otrzymali.


"Podwyżki będą skutkować ograniczeniem liczby połączeń, elementem jakości naszego życia jest mobilność transportowa".
To Wojciech Szczurek. Ten sam, który wymyślił lotnisko w Gdyni-Kosakowie. Liczenie wielomilionowych strat chluby jego władzy nie odbiera. Zaciekawiło zaś środowisko syndyków masy upadłości.


"Wybrano najgorszy sposób poprawy sytuacji - obciążenie kolejnymi opłatami, w praktyce podatkami, przełoży się na ceny biletów, obniży konkurencyjność lotniska, atrakcyjność inwestycyjną Pomorza".
Alan Aleksandrowicz, zastępca Dulkiewicz, wie co mówi. Gdańsk gnębi podatkami parkingowymi swoich obywateli nawet pod szpitalami, cmentarzami i na oliwskich duktach, grzebiąc natarczywie w portfelach podatników. Poza własnymi, które pęcznieją od nadmiaru pracy w urzędzie i radach nadzorczych. Przekazując zaś grunty miejskie zewnętrznym podmiotom na cele oświaty publicznej Gdańsk swój majątek pomnaża a nie gminę zubaża.


"Walczymy o rozwój naszego regionu, nie chcemy pozwolić, aby nasza praca poszła na marne. Nie da się budować potencjału gospodarczego bez turystów zagranicznych, mamy lotnisko dostępne dla wszystkich"
Marcin Skwierawski, zastępca Karnowskiego, nie zauważył, że jego szef wybrał samochód, którym jeździ po Warszawie jak szalony, ale nie w towarzystwie Skwierawskiego. Sopot zaś się wyludnia, a goście bez samolotu, ale z samochodem strzyżeni są od rana do wieczora.


"Od 1994 roku - czy aby nie od 1974? - walczymy o rozwój regionu, by naszym mieszkańcom żyło się lepiej. Nie chcemy aby nasza praca poszła na marne, a czarny sen zaczyna się spełniać."
Tomasz Kloskowski przesadza. Za 412 tys. zł można rok przeżyć a nawet dwa. Za 80 tys. rocznie można znaleźć czas na pracę w radzie nadzorczej. Nawet 180 tys. zł rocznie na wydatki reprezentacyjne w kryzysie pandemicznym "właścicieli" lotniska nie wzruszyło.
Dopiero propozycja nowych opłat lotniczych zepsuła powietrze nad gdańskim lotniskiem. Skoro gorzej widać, może "właściciele" zaczną od obniżki wynagrodzenie zarządu i rady nadzorczej. To można zrobić bez wystawiania spektaklu politycznego.


Mniej zaś samolotów nad Gdańskim to ulga dla środowiska.


"Piękny jest nasz kraj z lotu ptaka".

Marek Formela


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież