Wernisaż wystawy „Spojrzeć ludziom prosto w oczy…” » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku w 4. rocznicę śmierci Jana Olszewskiego odbył się wernisaż wys... ZŁOTE płyną z gdańskich kranów... » To jest gest prezydent Gdańska. Złote popłyną z gdańskich kranów do niektórych gdańskich portfeli. Z... Dieta bezglutenowa – moda czy konieczność? Jak sobie radzić po diagnoz... » Niepewność, strach, a często bezradność i osamotnienie osób szukających przyczyn swoich dolegliwości... Wspólny bilet trójmiejski popłynął z FALĄ do morza... » 2 lutego w siedzibie Rady Miasta Gdańska odbyła się debata na temat projektu Spółki Innobaltica doty... W tygodniku „Sieci”: Budujemy najsilniejszą lądową armię Europy » W nowym numerze „Sieci” wicepremier Mariusz Błaszczak, laureat tytułu Człowiek Wolności Tygodnika „S... Zmiany w Muzeum Narodowym w Gdańsku » Przebywający na Wybrzeżu Jarosław Sellin, wiceminister Kultury i Dziedzictwa Narodowego podczas konf... 300 tys. zł na wojaże - gdańskie trampy » Mimo licznych publicznych lamentów na niedofinansowanie samorządów prezydent Gdańska A. Dulkiewicz i... Piotr Dzik: Wigilia od 1991 » 24 grudnia ubiegłego roku po raz 31. odbyła się wigilia dla ubogich. Na pytania związane z wydarzeni... Bartłomiej Obajtek: Lasy Państwowe przeciwne unijnej ingerencji w zarz... » Polska jest potęgą światową w przemyśle drzewnym. Samorządy nie mogą funkcjonować bez dobrej współpr... Radni PiS chcą debaty o systemie FALA » Radni klubu PiS w Radzie Miasta Gdańska chcą rozmawiać o systemie FALA. W czwartek o godz. 17.00 zap...
ZŁOTE płyną z gdańskich kranów...
wtorek, 07 lutego 2023 15:37
ZŁOTE płyną z gdańskich kranów...
To jest gest prezydent Gdańska. Złote popłyną z gdańskich
Lekkoatletyczne gwiazdy w ORLEN Copernicus Cup
wtorek, 07 lutego 2023 09:13
Lekkoatletyczne gwiazdy w ORLEN Copernicus Cup
To będzie lekkoatletyczne wydarzenie zimy w Polsce! 8 lutego w
Rusza karuzela...
piątek, 27 stycznia 2023 15:18
Rusza karuzela...
W piątek budzi się z krótkiego, zimowego snu futbolowa karuzela
Lechia zdobyła punkt w rekordowo długim meczu
sobota, 04 lutego 2023 20:52
Lechia zdobyła punkt w rekordowo długim meczu
To było jedno z najdłuższych spotkań w historii piłkarskiej

Galeria Sztuki Gdańskiej

Artur Baranowski – „Mój tata, mój mistrz”
poniedziałek, 30 stycznia 2023 13:19
Artur Baranowski – „Mój tata, mój mistrz”
Artur Baranowski, gdyński malarz, pejzażysta, często oceniany
Aktywne półkolonie z GZSiSS
niedziela, 29 stycznia 2023 21:49
Aktywne półkolonie z GZSiSS
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego na okres ferii

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Elbląg: III Kongres Środowisk Patriotycznych
wtorek, 07 lutego 2023 18:44
Elbląg: III Kongres Środowisk Patriotycznych
W sobotę 4 lutego odbył się III Kongres Środowisk Patriotycznych.
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Łazienka płciowo neutralna - Stefci i Janusza

Ocena użytkowników: / 11
SłabyŚwietny 
niedziela, 24 października 2021 17:39

altIII Liceum Ogólnokształcące im. Bohaterów Westerplatte w Gdańsku-Wrzeszczu, to słynna szkoła. Popularnie zwana jest „Topolówką”. Nazwa pochodzi od ulicy, przy której się znajduje, oraz topoli rosnących przy szkole. Placówka ta na ogół zajmuje miejsce w pierwszej trójce w corocznym rankingu pomorskich liceów. Uczęszczali do niej m.in. Anna Fotyga, pianistka Ewa Pobłocka, Jacek i Jarosław Kurscy, Piotr Semka czy poeta Wojciech Wenzel, a także obecna prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz, o moim szwagrze nie wspominając. „Topolówka” swoimi tradycjami sięga jeszcze czasów, kiedy miasto należało do Cesarstwa Niemieckiego. Założone w 1909 jako pruskie Królewskie Gimnazjum Realne. Na frontonie szkoły widnieje wyryty w kamieniu napis: Königs Real Gymnasium. Nauka w Królewskim Gimnazjum Realnym odbywała się według zreformowanego systemu nauczania, w którym duży nacisk kładziono na nauczanie języków obcych oraz nauk przyrodniczych. Poszczególne klasy nosiły nazwy łacińskie (sexta, quinta ... aż do oberprimy). W 2005 roku została uznana przez redakcje tygodnika Newsweek Polska za najlepsze liceum ogólnokształcące w Polsce. Topolówka organizuje Młodzieżową Konferencję Matematyczną TriMat (wraz z III LO w Gdyni i III LO w Sopocie), Gdańsk Model United Nations, konferencję „Gdańsk dla młodych przedsiębiorców”, wewnątrzszkolny recytatorski Konkurs Żywego Słowa (w którym nagrodą jest fundowana przez Annę Fotygę wycieczka do Brukseli) oraz kierowany do uczniów trójmiejskich szkół ponadgimnazjalnych konkurs "Z polityką na Ty!".


Dziś posiada nawet własną, redagowaną przez uczniów telewizję – „Topo TV”. I właśnie w niej wyemitowano wywiad z kandydatką do Parlamentu Uczniowskiego Stefanią Gajcy z klasy III c. - Co chcecie zmienić, poprawić ulepszyć – brzmiało pytanie prowadzącego. Ponieważ nastoletniej kandydatce chodzi o poprawienie komfortu uczniów zaproponowała: powstanie komisji ds. mediacji i równego traktowania. W ramach tego drugiego podstawowym postulatem jest „wprowadzenie neutralnej płciowo łazienki, koncert emancypacyjny na Dzień Kobiet oraz działania ekologiczne”. Zdaniem Stefci Gajcy to bardzo bogaty program i przede wszystkim otwarty na inne pomysły. – Świetnie! – podsumował prowadzący. Wiele rzeczy widzieliśmy i robiliśmy ze szwagrem, ale żeby lansować w „Topolówce” – szkole o ponad 100 letniej tradycji - „neutralnie płciową łazienkę”, to już jakiś wykwit chorej wyobraźni Stefci. Naoglądała się biedaczka występów Sylwii Spurek w Parlamencie Europejskim i wierzy, że wzorce te są godne naśladowania. Otóż nie!

Andrzej Potocki


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież