ZOO Gdańsk - ogród i fundacja » Dyrektorzy Gdańskiego Ogrodu Zoologicznego, Michał Targowski i Emilia Salach, są w zarządzie Fundacj... Klęska Karnowskiego z SKT - budżet Sopotu już płaci » Sąd Rejonowy w Sopocie, wydział I cywilny, a konkretnie sędzia Anna Olszewska-Kowalska, uwzględnił z... Wejście w historię: eksponaty związane z podporucznik Marią Orlicz » W Muzeum II Wojny Światowej odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Wejście w historię”. Tym razem zap... Prezydent w potrzebie » Od ostatniej soboty w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Gdańsku przebywa b. prezydent RP - Lech Wa... 110 lat Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” » „W zdrowym ciele, zdrowy duch”. Ta łacińska sentencja, użyta w satyrach rzymskiego poety Juwenalisa ... Jarosław Kaczyński w tygodniku „Sieci”: Dalej nie możemy się cofnąć! » W najnowszym numerze „Sieci” specjalny wywiad z premierem Jarosławem Kaczyńskim, w którym prezes Pra... Gdańsk szczodry dla Lipska - znowu 11 mln euro... » Należące do saksońskiej gminy Gdańskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej, dominująca spółka Grupy... Krzyże Orlenu i Lotosu » Ważnym elementem mszy dziękczynnej w bazylice Św. Brygidy było podarowanie Bursztynowemu Ołtarzowi 2... 100 lat Pellowskich » Mija 100 lat od założenia działalności piekarniczej rodziny Pellowskich na Wybrzeżu. W roku 1922, tr... Akcja edukacyjna gdańskiego IPN » „Powstańcy Warszawscy przelali krew za Polskę… Ty oddaj krew potrzebującym” – to jedno z haseł akcji...
Klęska Karnowskiego z SKT - budżet Sopotu już płaci
czwartek, 11 sierpnia 2022 19:25
Klęska Karnowskiego z SKT - budżet Sopotu już płaci
Sąd Rejonowy w Sopocie, wydział I cywilny, a konkretnie sędzia

Muzeum Stutthof w Sztutowie

KL Stutthof 2077 dni zbrodni
poniedziałek, 09 maja 2022 14:15
KL Stutthof 2077 dni zbrodni
Stosunkowo niedaleko Gdańska, 36 kilometrów od wielkiego ośrodka
25. Mistrzostwa Europy w lekkoatletyce
sobota, 13 sierpnia 2022 07:12
25. Mistrzostwa Europy w lekkoatletyce
W dniach 15-21 sierpnia w Monachium rozgrywane będą 25. Mistrzostwa
Bezbarwna Lechia przegrała z Koroną
sobota, 06 sierpnia 2022 16:39
Bezbarwna Lechia przegrała z Koroną
Po bardzo słabej grze Lechia przegrała na Polsat Plus Arena z

Galeria Sztuki Gdańskiej

Razem z Ukrainą
niedziela, 31 lipca 2022 12:44
Razem z Ukrainą
Zaproszenie na wystawę zatytułowaną „Razem z Ukrainą”

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Wakacje na farmie
środa, 03 sierpnia 2022 15:56
Wakacje na farmie
Podczas turnusów półkolonijnych z Gdańskim Zespołem Schronisk i
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Premier do głuchych eurokratów!

Ocena użytkowników: / 14
SłabyŚwietny 
wtorek, 19 października 2021 18:35

altJeżeli ktoś myślał, że premier Mateusz Morawiecki pojechał do Strasburga po to, by występując w Parlamencie Europejskim zmienić agresywną politykę tego ciała (a także Komisji Europejskiej) wobec Polski, przekonać argumentami, cytatami z orzeczeń innych sądów konstytucyjnych czy też odwołując się do zapisów traktatów, czyli merytoryczną, acz twardą obroną polskich racji i polskiej suwerenności wśród wolnych i narodowych państw, to znaczy, iż jest mocno naiwny albo nie ma pojęcia o tym, co się dzieje w europejskich instytucjach.


Jeżeli ktoś myślał, że polska opozycja w PE stanie po stronie Ojczyzny, broniąc naszych interesów i przeciwstawiając się krzywdzącym Polskę stereotypom i opiniom, serwowanym z trybuny PE przez nieprzychylną nam większość liberałów, socjalistów i zielonych to znaczy, że jest mocno naiwny, uważając iż bycie Polakiem jest ważniejsze niż partyjny interes i marzenia o powrocie do władzy już nie w suwerennym państwie, tylko zwasalizowanej półkolonii, w której rola namiestników Brukseli to szczyt marzeń.


Jeżeli ktoś myślał, że Angela Merkel serio mówiła o potrzebie dialogu z Polską i zawarciu kompromisu, to znaczy, że jest mocno naiwny, bo grę w „dobrego” i „złego” policjanta Niemcy opanowały do perfekcji, o czym świadczy dzisiejsze wystąpienie Ursuli von der Leyen.


Jeżeli ktoś myślał, że może dojść po wystąpieniu premiera do poważnej dyskusji, w której europarlamentarzyści będą polemizować z jego opiniami, a także komentować przedstawione przez niego fakty (np. fragmenty orzeczeń innych europejskich sądów konstytucyjnych), a nie odczytywać z kartki wcześniej przygotowanych, powielających agresywny, ideologiczny i niewiele mający wspólnego z sytuacją w Polsce ton przemówień, to znaczy, że jest mocno naiwny, bo projekt rezolucji po tej debacie został już napisany i będzie zapewne jednym z najbardziej nieprzyjaznych Polsce aktów,, jakie powstały w Strasburgu.


Jeżeli ktoś myślał, że premier Morawiecki miał jakieś złudzenia co do finału tej debaty, to jest mocno naiwny. To przemówienie premiera nie było adresowane do europosłów czy członków Komisji Europejskiej, tylko do europejskiej, a może nawet światowej opinii publicznej, a także do Polaków, potwierdzając twardą politykę rządu w obronie polskiej suwerenności, ale także interesów gospodarczych i polskiej drogi do osiągnięcia takiego statusu zamożności społeczeństwa, jakiego nie mogliśmy wcześniej mieć, bo nie objął nas plan Marshalla, w oparciu o który kraje Zachodniej Europy, także Niemcy, budowali swoje bogactwo i gospodarczą hegemonię na naszym kontynencie.


Dzisiejsza debata w Parlamencie Europejskim to głos polskiego premiera skierowany do głuchych eurokratów, ale na szczęście nie tylko oni wysłuchali tego wystąpienia. Dyskusja po – to krucjata przeciw Polsce, eskalacja jej pouczania, groźby.


I pytanie do polskiego rządu – co dalej?

Aleksandra Jakubowska


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież