Małgorzata Tarasiewicz odznaczona krzyżem komandorskim Orderu Odrodzen... » W sobotę 15 stycznia we wrocławskim Centrum Historii Zajezdnia z rąk ministra Wojciecha Kolarskiego,... Zbigniew Kuźmiuk: Energetyczny pistolet przystawiony do głowy na konce... » Z dr. Zbigniewem Kuźmiukiem, europosłem z frakcji Europejscy Konserwatyści i Reformatorzy, b. polity... Partnerska Cedrowa » Przebudowa znaczącego dla dzielnic Ujeścisko i Łostowice, ale peryferyjnego dla aglomeracji traktu k... Gem, set, SKT! Klęska Karnowskiego » Prezydent Sopotu Jacek Karnowski przegrał z kretesem wojnę, którą wytoczył Sopockiemu Klubowi Teniso... Wyższe mandaty nie ograniczyły wykroczeń drogowych » 1 stycznia 2022 roku o północy kierowców i pieszych zaczął obowiązywać nowy taryfikator mandatów. W ... W tygodniku „Sieci”: Kurski kontra kłamstwa » W najnowszym numerze tygodnika „Sieci” wyjątkowy wywiad z Jackiem Kurskim, który wyjaśnia, dlaczego ... Daniel Obajtek: Skala Orlenu szansą Lotosu » Rozmowa z Danielem Obajtkiem, prezesem Zarządu PKN ORLEN- Nowe informacje, dotyczące Lotosu i jego f... „Wejście w historię”: kamień graniczny z granicy polsko-niemieckiej sp... » 13 stycznia 2022 r. Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku zaprezentowało kolejną odsłonę cyklu „Wejści... Pomorskie na trzecim miejscu w kraju pod względem wystawionych e-skier... » Blisko 4 miliony elektronicznych skierowań zostało wystawionych w województwie pomorskim w trakcie p... Sto lat Gedanii - a stadion... » Każde świadectwo dotyczące przeszłości polskich gdańszczan, ich działalności i życia powinno być chr...
Wyższe mandaty nie ograniczyły wykroczeń drogowych
środa, 19 stycznia 2022 14:53
Wyższe mandaty nie ograniczyły wykroczeń drogowych
1 stycznia 2022 roku o północy kierowców i pieszych zaczął
Trefl awansował do 1/4 Pucharu Polski
środa, 19 stycznia 2022 20:33
Trefl awansował do 1/4 Pucharu Polski
Siatkarze Trefla wygrali pierwszy mecz w 2022 roku. Podopieczni
Lech Kulwicki: Okiem kapitana
poniedziałek, 27 grudnia 2021 09:15
Lech Kulwicki: Okiem kapitana
Lech Kulwicki to legendarny kapitan biało-zielonych. Prowadził

Galeria Sztuki Gdańskiej

Artysta włoskich mórz
wtorek, 11 stycznia 2022 12:02
Artysta włoskich mórz
Feliks Michał Wygrzywalski urodził się w Przemyślu, ale uważany

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
Elbląg: Duże pieniądze nie wpłyną do kasy miasta?
czwartek, 30 grudnia 2021 20:01
Elbląg: Duże pieniądze nie wpłyną do kasy miasta?
W środę (29 grudnia) elbląscy radni zadecydowwali o kształcie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Premier do głuchych eurokratów!

Ocena użytkowników: / 14
SłabyŚwietny 
wtorek, 19 października 2021 18:35

altJeżeli ktoś myślał, że premier Mateusz Morawiecki pojechał do Strasburga po to, by występując w Parlamencie Europejskim zmienić agresywną politykę tego ciała (a także Komisji Europejskiej) wobec Polski, przekonać argumentami, cytatami z orzeczeń innych sądów konstytucyjnych czy też odwołując się do zapisów traktatów, czyli merytoryczną, acz twardą obroną polskich racji i polskiej suwerenności wśród wolnych i narodowych państw, to znaczy, iż jest mocno naiwny albo nie ma pojęcia o tym, co się dzieje w europejskich instytucjach.


Jeżeli ktoś myślał, że polska opozycja w PE stanie po stronie Ojczyzny, broniąc naszych interesów i przeciwstawiając się krzywdzącym Polskę stereotypom i opiniom, serwowanym z trybuny PE przez nieprzychylną nam większość liberałów, socjalistów i zielonych to znaczy, że jest mocno naiwny, uważając iż bycie Polakiem jest ważniejsze niż partyjny interes i marzenia o powrocie do władzy już nie w suwerennym państwie, tylko zwasalizowanej półkolonii, w której rola namiestników Brukseli to szczyt marzeń.


Jeżeli ktoś myślał, że Angela Merkel serio mówiła o potrzebie dialogu z Polską i zawarciu kompromisu, to znaczy, że jest mocno naiwny, bo grę w „dobrego” i „złego” policjanta Niemcy opanowały do perfekcji, o czym świadczy dzisiejsze wystąpienie Ursuli von der Leyen.


Jeżeli ktoś myślał, że może dojść po wystąpieniu premiera do poważnej dyskusji, w której europarlamentarzyści będą polemizować z jego opiniami, a także komentować przedstawione przez niego fakty (np. fragmenty orzeczeń innych europejskich sądów konstytucyjnych), a nie odczytywać z kartki wcześniej przygotowanych, powielających agresywny, ideologiczny i niewiele mający wspólnego z sytuacją w Polsce ton przemówień, to znaczy, że jest mocno naiwny, bo projekt rezolucji po tej debacie został już napisany i będzie zapewne jednym z najbardziej nieprzyjaznych Polsce aktów,, jakie powstały w Strasburgu.


Jeżeli ktoś myślał, że premier Morawiecki miał jakieś złudzenia co do finału tej debaty, to jest mocno naiwny. To przemówienie premiera nie było adresowane do europosłów czy członków Komisji Europejskiej, tylko do europejskiej, a może nawet światowej opinii publicznej, a także do Polaków, potwierdzając twardą politykę rządu w obronie polskiej suwerenności, ale także interesów gospodarczych i polskiej drogi do osiągnięcia takiego statusu zamożności społeczeństwa, jakiego nie mogliśmy wcześniej mieć, bo nie objął nas plan Marshalla, w oparciu o który kraje Zachodniej Europy, także Niemcy, budowali swoje bogactwo i gospodarczą hegemonię na naszym kontynencie.


Dzisiejsza debata w Parlamencie Europejskim to głos polskiego premiera skierowany do głuchych eurokratów, ale na szczęście nie tylko oni wysłuchali tego wystąpienia. Dyskusja po – to krucjata przeciw Polsce, eskalacja jej pouczania, groźby.


I pytanie do polskiego rządu – co dalej?

Aleksandra Jakubowska


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież