Posterunek Straszyn: Krótkie nogi kłamstwa Biedronia » Para gejów żyjących z polityki, czyli Robert Biedroń i jego „lepsza połowa” („lepsza” dlatego, bo ma... PZU Zdrowie wzmacnia sieć medyczną w Gdańsku. Pracownia rezonansu magn... » Nowa placówka diagnostyczna została otwarta przy istniejącym centrum medycznym PZU Zdrowie. Z badań ... Tadeusz Cymański: Polskie lasy to wyłącznie nasza kompetencja » Z Tadeuszem Cymańskim (Solidarna Polska), posłem Klubu Parlamentarnego PiS, rozmawia Artur S. Górski... Startuje druga edycja programu „Natura od kuchni" » Także i w tym roku Lasy Państwowe będę współpracowały z kołami gospodyń wiejskich, by wspólnie popul... Uroczystość odsłonięcia tablicy upamiętniającej Bogumiłę i Anastazego ... » W 83. rocznicę egzekucji 67 Polaków z Wolnego Miasta Gdańska na froncie kamienicy przy ul. Wajdeloty... Adamowicz bez prawa do sądu? A Konstytucja mówi... » W Sądzie Okręgowym w Gdańsku nie rozpoczął się proces odwoławczy europosłanki PO Magdaleny Adamowicz... Pamięć o zbrodni w lesie sztutowskim » Do dziś przeraźliwa cisza ciemnego lasu wywołuje dreszcze, ilekroć odwiedzam to miejsce zaciągnięte ... Uniwersyteckie Centrum Stomatologiczne będzie mieć nową siedzibę dzięk... » Ponad 90 milionów złotych będzie kosztowała budowa nowej siedziby Uniwersyteckiego Centrum Stomatolo... "Judasze naszych czasów". P. Duda ostro o posłach PO » Już nie tylko baner na budynku Komisji Krajowej, ale też wystawa dokumentująca powiązania NSZZ „Soli... Spotkanie z mieszkańcami Oruni Górnej - Gdańska Południe, Ujeściska - ... » W Szkole Podstawowej nr 86 przy ul. Wielkopolskiej 20 odbyło się pierwsze w tym roku spotkanie władz...
Zarząd Wodociągów – umiejętność utrzymania się na wodzie wskazana
czwartek, 16 marca 2023 18:05
Zarząd Wodociągów – umiejętność utrzymania się na wodzie wskazana
Rada Nadzorcza komunalnej spółki Gdańskie Wodociągi SA
Skromna wygrana w dobrym stylu
niedziela, 12 marca 2023 22:06
Skromna wygrana w dobrym stylu
Pierwsze punkty w 2023 roku zdobyła drużyna AP ORLEN. Podopieczne
Kaczmarek na aut, Badia na boisko* Brawo Jastrząb!
piątek, 24 marca 2023 18:03
Kaczmarek na aut, Badia na boisko* Brawo Jastrząb!
EKSTRAKLASA PKO BP
Już tylko niepoprawni optymiści wierzą
Lech Kulwicki: Oldboje Lechii uprzedmiotowieni
piątek, 24 marca 2023 18:32
Lech Kulwicki: Oldboje Lechii uprzedmiotowieni
Lech Kulwicki, legendarny kapitan drużyny Lechii z 1983 roku ze

Galeria Sztuki Gdańskiej

Pewien telefon wieczorową porą
niedziela, 12 marca 2023 10:07
Pewien telefon wieczorową porą
Kiedy zadzwonił, byłem lekko zdezorientowany, nie wiedziałem czy
Finał zmagań siatkarskich
niedziela, 26 lutego 2023 18:58
Finał zmagań siatkarskich
Zakończyły się zmagania najmłodszych uczestników Gdańskiej

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Elbląg: III Kongres Środowisk Patriotycznych
wtorek, 07 lutego 2023 18:44
Elbląg: III Kongres Środowisk Patriotycznych
W sobotę 4 lutego odbył się III Kongres Środowisk Patriotycznych.
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Posterunek Straszyn: Ani kroku w tył!

Ocena użytkowników: / 18
SłabyŚwietny 
wtorek, 14 września 2021 07:58

altKomisja Europejska zawnioskowała o nałożenie kar finansowych na Polskę, w związku z niewykonaniem wyroku TSUE dotyczącego Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego z 19 lipca br. Do tej pory nie było w Unii takiej sytuacji, żeby wnioskować o grube pieniądze nawet jeżeli dane państwo nie dostosowało się do orzeczenia TSUE. Taka Grecja zrobiła to nawet 12 razy. Jednym z efektów negocjacji rządu RP z przedstawicielami Unii Europejskiej w lipcu 2020 r. była formuła „pieniądze za praworządność”, która miała być używana wyłącznie dla ochrony budżetu, czyli ewentualnej reakcji Brukseli czy Luksemburga (TSUE) na źle wydawaną kasę z Funduszu Odbudowy.


Dwa: żaden traktat nie przewiduje możliwości ingerencji w system prawny obojętnie jakiego unijnego państwa tym bardziej, że takie kraje jak Niemcy, Hiszpania, Francja czy Rumunia cały czas głoszą wyższość prawa krajowego nad unijnym. Włos im z głowy jak do tej pory nie spadł. Czyli mamy do czynienia z precedensem precedensów. I nadal jeszcze nie ma ostatecznej decyzji jakiej wysokości ma być ta „kara”. De facto nie wiadomo za co i czy środki unijne z Funduszu Odbudowy (57 mld euro) nie zostaną zamrożone. Jedno jest pewne. Bruksela toczy z nami wojnę nerwów, kiedy my bronimy granic Wspólnoty. Nie wypalił plan postawienia Polski pod ścianą, gdyż konsekwencje pandemii okazały się dla nas nie takie straszne jak wyobrażała to sobie Bruksela. Ale teraz atakują są ze wszystkich stron bo i opozycja zachowuje się niczym Konfederacja Targowicka i szczuje na Polskę. Rozgrywa również problem emigrantów, grając z Putinem i Łukaszenką do jednej bramki. Ale czego się nie robi, by obalić rząd PiS. Za nimi stoją Niemcy. A Niemcy jak ich znam (a znam ich nieźle) nie mają w zwyczaju odpuszczać. Nie odpuszczali w 1945 bijąc się do pięć po dwunastej, nie odpuszczą i teraz. W tej sytuacji pozostaje tylko jedno. Żadnych ustępstw i w razie zarządzenia kar nie płacić ich, a wynegocjowane fundusze pomocowe potrącimy sobie ze składek, które rokrocznie płacimy Unii. To około 20 mld. Co do Niemiec można by się było zastanowić nad ewentualnymi restrykcjami handlowymi, które uderzyłyby w tamtejszą gospodarkę. Jedno jest pewne, ani kroku w tył! Lewicowo liberalne elity brukselskie, zdominowane przez ogarnięte obsesją pozbawienia władzy konserwatywny PiS rozumieją tylko ten język. Przykro to mówić, ale tak jest.

Andrzej Potocki


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież