U Struka jak za piecem - krocie w szpitalnych zarządach » Menedżerowie samorządowych pomorskich spółek szpitalnych pokwitowali znakomity rok. Prezes gdyńskich... Tadeusz Cymański: Ciekawe czasy jeszcze przed nami » Z Tadeuszem Cymańskim, posłem klubu parlamentarnego PiS (Solidarna Polska), ekonomistą, w stanie woj... Energa "Pracodawcą z sercem" » Energa została wyróżniona tytułem „Pracodawca z sercem”. Certyfikaty przyznawane są firmom, które za... Działkowcy zainaugurowali sezon letni » Działkowcy z Rodzinnych Ogródków Działkowych "Owczarnia" spotkali się na corocznym "Dniu działkowca"... Trzy kolejne „Kormorany” zamawia MON. Będą budowane w Gdańsku » Za kilka tygodni służbę w 8 Flotylli Obrony Wybrzeża rozpocznie ORP „Albatros” okręt typu „Kormoran ... W tygodniku „Sieci”: Dyplomatyczna bitwa o wycieczki z Izraela » W najnowszym wydaniu tygodnika „Sieci” Marek Pyza i Marcin Wikło podejmują kwestię wakacyjnych wycie... Mateusz Smolana: Polityka pamięci o opozycji wobec PRL i o „Solidarnoś... » Z Mateuszem Smolaną, historykiem, dyrektorem Instytutu Dziedzictwa Solidarności, rozmawia Artur S. G... ECS: otwarte dla sufrażystek, dla inwalidów – zamknięte » Różne bywają oblicza solidarności. Europejskim Centrum Solidarności chce, aby organizacja mająca doś... Kamienie milowe to nie tylko „praworządność”, to krok ku federalnej Eu... » Krajowy Plan Odbudowy i Zwiększania Odporności (w skrócie KPO) to w założeniu są miliardy euro, któr... Georgette Mosbacher w tygodniku „Sieci”: „Nie wierzcie w kłamstwa o Po... » W nowym wydaniu tygodnika „Sieci” była ambasador USA w Polsce apeluje do świata by słuchano głosu Po...
U Struka jak za piecem - krocie w szpitalnych zarządach
czwartek, 30 czerwca 2022 18:51
U Struka jak za piecem - krocie w szpitalnych zarządach
Menedżerowie samorządowych pomorskich spółek szpitalnych

Muzeum Stutthof w Sztutowie

KL Stutthof 2077 dni zbrodni
poniedziałek, 09 maja 2022 14:15
KL Stutthof 2077 dni zbrodni
Stosunkowo niedaleko Gdańska, 36 kilometrów od wielkiego ośrodka
Koniec epoki. Mirosław Berliński kończy pracę w Wybrzeżu
czwartek, 30 czerwca 2022 10:51
Koniec epoki. Mirosław Berliński kończy pracę w Wybrzeżu
Z dniem 30 czerwca 2022 roku Mirosław Berliński kończy pracę w
Lechia zwycięska w ostatniej próbie przed Ligą Konferencji Europy
czwartek, 30 czerwca 2022 14:44
Lechia zwycięska w ostatniej próbie przed Ligą Konferencji Europy
Na stadionie przy ul. Traugutta 29 piłkarze Lechii Gdańsk rozegrali

Galeria Sztuki Gdańskiej

Podróż do raju
poniedziałek, 20 czerwca 2022 15:35
Podróż do raju
Wydarzeniem mijającego tygodnia był wernisaż wystawy malarskiej

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Niezapomniane lekcje WF-u z Drużyną Energii!
niedziela, 12 czerwca 2022 13:58
Niezapomniane lekcje WF-u z Drużyną Energii!
Blisko 200 zaangażowanych szkół i ponad 50 tysięcy ćwiczeń
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Ośmieszył własną teściową, a teraz odwraca kota ogonem. Kiepskie poczucie humoru Tuska

Ocena użytkowników: / 25
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 27 września 2021 07:59

altOchy i achy zachwytu fanclubu PO nad ostatnim wpisem na Twitterze Doinalda Tuska:
„PiS zadarł ze wszystkimi: Unią, Ameryką, nawet z Czechami. A teraz z moją Teściową. Samobójcy.”

„Och, jaki pan dowcipny! Ale pan dokopał tym pisiorom! Brawo, panie przewodniczący” emocjonuje się grupa klakierów, wychowana na poczuciu humoru serwowanym przez osobników, udających kabareciarzy, choć w ich wykonaniu rzucenie ze sceny słowa „du..a”, „ch…j” czy „spier…lac” już wywołuje salwy śmiechu i rozbawienie publiczności. W tym przypadku wysublimowane poczucie humoru pełniącego obowiązki przewodniczącego Platformy Obywatelskiej rzeczywiście może doprowadzić do orgazmu.


Tymczasem Tusk nieudolnie próbuje zamienić w żart sytuację, która sprawiła, że ponad osiemdziesięcioletnia kobieta stała się przedmiotem żartów, memów i bezlitosnej szydery, jaką mogą zafundować tylko media społecznościowe, a przede wszystkim ci z ich uczestników, dla których nie ma żadnej świętości, bo bezkarnie można szydzić ze wszystkich i wszystkiego, choć cenzura czuwa i niepoprawne politycznie (ale tylko wybiórczo) treści są wycinane.


Czy korzystający z Twittera Tusk nie zdawał sobie z tego sprawy? Już przywołanie matki, kreślącej znak krzyża na chlebie, wywołało niezbyt przychylną reakcje najbardziej cynicznych twitterowiczów, choć nie ośmielono się atakować zmarłej osoby, tylko wyśmiewano Tuska, zwracają uwagę na to, że widocznie za mało zapamiętał ze wspomnianej przez siebie sytuacji, skoro nawet gestu matki nie potrafi powtórzyć.


Łagodzenie sytuacji ośmieszającej Tuska, który niezbyt roztropnie zareagował na imprezowanie dwóch wiceprzewodniczących PO wespół z politykami PiS cytowaniem publicznie wiadomości od teściowej(?), stającej w obronie „fajnych chłopaków” miało chyba nie tylko ocieplić wizerunek przewodniczącego, pokazując go jako przykładnego zięcia, liczącego się ze zdaniem teściowej, tym chętniej pewnie, że nie nosi moherowego beretu, ale także stworzyć pewną furtkę do wycofania się z „karania” kolegów. No bo jak wstawiła się za nimi teściowa…


Grzegorz Jankowski w swoich wspomnieniach z okresu kierowania „Faktem” wspomina debatę przed wyborami prezydenckimi w 2005 Donald Tusk-Lech Kaczyński: ” trzymając swoją kawę w ręku, Tusk postanowił nagle wstać z kanapy. Zahaczył kolanami o stolik, filiżanka w jego rękach niebezpiecznie się przechyliła i cała jej zawartość wylała się na marynarkę, koszulę i krawat Kaczyńskiego”. Jak pisze Jankowski, mimo tej sytuacji prezydent dał się przekonać Jankowskiemu do kontynuowania dyskusji, a po jej zakończeniu Tusk przyznał, iż specjalnie oblał Kaczyńskiego kawą po to, by rozmówcę wyprowadzić z równowagi.


Być może metoda „oblewania kawą” dalej pozostała w arsenale politycznych narzędzi byłego premiera i niech się tym martwią jego polityczni przeciwnicy, jednak wykorzystywanie i narażanie na niewybredne żarty i szyderstwa matki żony, starszej pani, która zapewne coś tam od czasu do czasu powie zięciowi, może nawet o polityce, jest czymś po prostu podłym i cynicznym i nawet próby obrócenia tego w żart (oczywiście bez ataku na PiS nie może się obejść) nie zniwelują tej obrzydliwej zagrywki.

Aleksandra Jakubowska
wPolityce.pl


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież