Gem, set, SKT! Klęska Karnowskiego » Prezydent Sopotu Jacek Karnowski przegrał z kretesem wojnę, którą wytoczył Sopockiemu Klubowi Teniso... Wyższe mandaty nie ograniczyły wykroczeń drogowych » 1 stycznia 2022 roku o północy kierowców i pieszych zaczął obowiązywać nowy taryfikator mandatów. W ... W tygodniku „Sieci”: Kurski kontra kłamstwa » W najnowszym numerze tygodnika „Sieci” wyjątkowy wywiad z Jackiem Kurskim, który wyjaśnia, dlaczego ... Daniel Obajtek: Skala Orlenu szansą Lotosu » Rozmowa z Danielem Obajtkiem, prezesem Zarządu PKN ORLEN- Nowe informacje, dotyczące Lotosu i jego f... „Wejście w historię”: kamień graniczny z granicy polsko-niemieckiej sp... » 13 stycznia 2022 r. Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku zaprezentowało kolejną odsłonę cyklu „Wejści... Pomorskie na trzecim miejscu w kraju pod względem wystawionych e-skier... » Blisko 4 miliony elektronicznych skierowań zostało wystawionych w województwie pomorskim w trakcie p... Sto lat Gedanii - a stadion... » Każde świadectwo dotyczące przeszłości polskich gdańszczan, ich działalności i życia powinno być chr... Jarosław Sellin: Zacznijmy siebie lepiej rozumieć » Z dr. Jarosławem Sellinem, historykiem, posłem PiS, byłym dziennikarzem tygodnika "Młoda Polska” TVP... Premier Jarosław Kaczyński Człowiekiem Wolności Tygodnika "Sieci" » Serdecznie dziękujemy za wszystkie głosy i komentarze, które - jak co roku - dotarły do nas w związk... Współpraca MIIWŚ i WFOŚiGW - historia połączona z działaniami na rzecz... » 11 stycznia podpisane zostało porozumienie o współpracy pomiędzy Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku...
Wyższe mandaty nie ograniczyły wykroczeń drogowych
środa, 19 stycznia 2022 14:53
Wyższe mandaty nie ograniczyły wykroczeń drogowych
1 stycznia 2022 roku o północy kierowców i pieszych zaczął
Trefl awansował do 1/4 Pucharu Polski
środa, 19 stycznia 2022 20:33
Trefl awansował do 1/4 Pucharu Polski
Siatkarze Trefla wygrali pierwszy mecz w 2022 roku. Podopieczni
Lech Kulwicki: Okiem kapitana
poniedziałek, 27 grudnia 2021 09:15
Lech Kulwicki: Okiem kapitana
Lech Kulwicki to legendarny kapitan biało-zielonych. Prowadził

Galeria Sztuki Gdańskiej

Artysta włoskich mórz
wtorek, 11 stycznia 2022 12:02
Artysta włoskich mórz
Feliks Michał Wygrzywalski urodził się w Przemyślu, ale uważany

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
Elbląg: Duże pieniądze nie wpłyną do kasy miasta?
czwartek, 30 grudnia 2021 20:01
Elbląg: Duże pieniądze nie wpłyną do kasy miasta?
W środę (29 grudnia) elbląscy radni zadecydowwali o kształcie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Ośmieszył własną teściową, a teraz odwraca kota ogonem. Kiepskie poczucie humoru Tuska

Ocena użytkowników: / 25
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 27 września 2021 07:59

altOchy i achy zachwytu fanclubu PO nad ostatnim wpisem na Twitterze Doinalda Tuska:
„PiS zadarł ze wszystkimi: Unią, Ameryką, nawet z Czechami. A teraz z moją Teściową. Samobójcy.”

„Och, jaki pan dowcipny! Ale pan dokopał tym pisiorom! Brawo, panie przewodniczący” emocjonuje się grupa klakierów, wychowana na poczuciu humoru serwowanym przez osobników, udających kabareciarzy, choć w ich wykonaniu rzucenie ze sceny słowa „du..a”, „ch…j” czy „spier…lac” już wywołuje salwy śmiechu i rozbawienie publiczności. W tym przypadku wysublimowane poczucie humoru pełniącego obowiązki przewodniczącego Platformy Obywatelskiej rzeczywiście może doprowadzić do orgazmu.


Tymczasem Tusk nieudolnie próbuje zamienić w żart sytuację, która sprawiła, że ponad osiemdziesięcioletnia kobieta stała się przedmiotem żartów, memów i bezlitosnej szydery, jaką mogą zafundować tylko media społecznościowe, a przede wszystkim ci z ich uczestników, dla których nie ma żadnej świętości, bo bezkarnie można szydzić ze wszystkich i wszystkiego, choć cenzura czuwa i niepoprawne politycznie (ale tylko wybiórczo) treści są wycinane.


Czy korzystający z Twittera Tusk nie zdawał sobie z tego sprawy? Już przywołanie matki, kreślącej znak krzyża na chlebie, wywołało niezbyt przychylną reakcje najbardziej cynicznych twitterowiczów, choć nie ośmielono się atakować zmarłej osoby, tylko wyśmiewano Tuska, zwracają uwagę na to, że widocznie za mało zapamiętał ze wspomnianej przez siebie sytuacji, skoro nawet gestu matki nie potrafi powtórzyć.


Łagodzenie sytuacji ośmieszającej Tuska, który niezbyt roztropnie zareagował na imprezowanie dwóch wiceprzewodniczących PO wespół z politykami PiS cytowaniem publicznie wiadomości od teściowej(?), stającej w obronie „fajnych chłopaków” miało chyba nie tylko ocieplić wizerunek przewodniczącego, pokazując go jako przykładnego zięcia, liczącego się ze zdaniem teściowej, tym chętniej pewnie, że nie nosi moherowego beretu, ale także stworzyć pewną furtkę do wycofania się z „karania” kolegów. No bo jak wstawiła się za nimi teściowa…


Grzegorz Jankowski w swoich wspomnieniach z okresu kierowania „Faktem” wspomina debatę przed wyborami prezydenckimi w 2005 Donald Tusk-Lech Kaczyński: ” trzymając swoją kawę w ręku, Tusk postanowił nagle wstać z kanapy. Zahaczył kolanami o stolik, filiżanka w jego rękach niebezpiecznie się przechyliła i cała jej zawartość wylała się na marynarkę, koszulę i krawat Kaczyńskiego”. Jak pisze Jankowski, mimo tej sytuacji prezydent dał się przekonać Jankowskiemu do kontynuowania dyskusji, a po jej zakończeniu Tusk przyznał, iż specjalnie oblał Kaczyńskiego kawą po to, by rozmówcę wyprowadzić z równowagi.


Być może metoda „oblewania kawą” dalej pozostała w arsenale politycznych narzędzi byłego premiera i niech się tym martwią jego polityczni przeciwnicy, jednak wykorzystywanie i narażanie na niewybredne żarty i szyderstwa matki żony, starszej pani, która zapewne coś tam od czasu do czasu powie zięciowi, może nawet o polityce, jest czymś po prostu podłym i cynicznym i nawet próby obrócenia tego w żart (oczywiście bez ataku na PiS nie może się obejść) nie zniwelują tej obrzydliwej zagrywki.

Aleksandra Jakubowska
wPolityce.pl


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież