Twierdza zamknięta o pół roku dłużej » Rządzący Gdańskiem, Sopotem i Pomorzem, oparty o Platformę Obywatelską i jej satelitów, system stwor... Mieszkańcy Cygańskiej Góry: nie chcemy być ignorowani w sprawie naszeg... » Na osiedlu Cygańska Góra planowana jest budowa nowego osiedla przez Invest Komfort. Mieszkańcy Cygań... Godność odpowiada Owczarczak: plac ks. Bogdanowicza przy bazylice » PaniAgnieszka OwczarczakPrzewodnicząca Rady Miasta GdańskaSzanowna Pani,Po moim piśmie skierowanym d... W tygodniku „Sieci”: Cenzura w natarciu » W nowym numerze „Sieci” Marek Pyza ujawnia kulisy procesu z pozwu TVN, wytoczonego dziennikarzom Fra... Marek Balicki: Budziła się nadzieja » Z dr. Markiem Balickim, lekarzem psychiatrą i anestezjologiem, w 1980 r. członkiem Komitetu Strajkow... Aktywa Lotosu są zbywane w kontrolowany sposób. Daniel Obajtek: nie ul... » Daniel Obajtek, prezes Polskiego Koncernu Naftowego, odniósł się do informacji o rzekomym niekontrol... Obiad polityków z sędziami! Prof. A. Kamiński komentuje: niedopuszczal... » W sieci, za sprawą prezydent Gdańska Aleksandry Dulkiewicz pojawił się 11 listopada „twitt” informuj... Piotr Czauderna: Straciliśmy wielu utalentowanych ludzi » Z prof. dr. hab. n. med. Piotrem Czauderną, uczestnikiem strajku studenckiego na AMG w listopadzie 1... Paliw dostatek, na stacjach spokój » Spokojnie na gdańskich stacjach paliw. Z krótkiego rekonesansu reportera "Gazety Gdańskiej" na Przym... PKM Południe - jakie szanse, jakie problemy » 14 listopada w hotelu Zatoka na Oruni odbyło się pierwsze spotkanie z trzeciej serii spotkań informa...
Twierdza zamknięta o pół roku dłużej
czwartek, 24 listopada 2022 18:46
Twierdza zamknięta o pół roku dłużej
Rządzący Gdańskiem, Sopotem i Pomorzem, oparty o Platformę
Trefl nie dał szans beniaminkowi
wtorek, 22 listopada 2022 17:48
Trefl nie dał szans beniaminkowi
Kolejne zwycięstwo bez straty seta w ERGO Arena odnieśli siatkarze
Kto w Lechii obok meczu? Ojrzyński za Tarasiewicza? Letniowski i Cecherz do domu...
piątek, 18 listopada 2022 15:21
Kto w Lechii obok meczu? Ojrzyński za Tarasiewicza? Letniowski i Cecherz do domu...
EKSTRAKLASA PKO BP
To był mecz za 6 punktów. Lechia po raz
Sławomir Czarniecki członkiem Rady Nadzorczej Lechii Gdańsk SA
poniedziałek, 21 listopada 2022 18:12
Sławomir Czarniecki członkiem Rady Nadzorczej Lechii Gdańsk SA
Z dniem 21 listopada Sławomir Czarniecki został powołany na

Galeria Sztuki Gdańskiej

Arthur Bendrat - pozostający w cieniu
poniedziałek, 14 listopada 2022 11:29
Arthur Bendrat - pozostający w cieniu
XIX wieczne gdańskie malarstwo zdominowane przez pruską
Nabierają tempa rozgrywki unihokeja
niedziela, 30 października 2022 19:40
Nabierają tempa rozgrywki unihokeja
Drużyny uczestniczące w rozgrywkach unihokeja wyłoniły medalistki

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Ośmieszył własną teściową, a teraz odwraca kota ogonem. Kiepskie poczucie humoru Tuska

Ocena użytkowników: / 25
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 27 września 2021 07:59

altOchy i achy zachwytu fanclubu PO nad ostatnim wpisem na Twitterze Doinalda Tuska:
„PiS zadarł ze wszystkimi: Unią, Ameryką, nawet z Czechami. A teraz z moją Teściową. Samobójcy.”

„Och, jaki pan dowcipny! Ale pan dokopał tym pisiorom! Brawo, panie przewodniczący” emocjonuje się grupa klakierów, wychowana na poczuciu humoru serwowanym przez osobników, udających kabareciarzy, choć w ich wykonaniu rzucenie ze sceny słowa „du..a”, „ch…j” czy „spier…lac” już wywołuje salwy śmiechu i rozbawienie publiczności. W tym przypadku wysublimowane poczucie humoru pełniącego obowiązki przewodniczącego Platformy Obywatelskiej rzeczywiście może doprowadzić do orgazmu.


Tymczasem Tusk nieudolnie próbuje zamienić w żart sytuację, która sprawiła, że ponad osiemdziesięcioletnia kobieta stała się przedmiotem żartów, memów i bezlitosnej szydery, jaką mogą zafundować tylko media społecznościowe, a przede wszystkim ci z ich uczestników, dla których nie ma żadnej świętości, bo bezkarnie można szydzić ze wszystkich i wszystkiego, choć cenzura czuwa i niepoprawne politycznie (ale tylko wybiórczo) treści są wycinane.


Czy korzystający z Twittera Tusk nie zdawał sobie z tego sprawy? Już przywołanie matki, kreślącej znak krzyża na chlebie, wywołało niezbyt przychylną reakcje najbardziej cynicznych twitterowiczów, choć nie ośmielono się atakować zmarłej osoby, tylko wyśmiewano Tuska, zwracają uwagę na to, że widocznie za mało zapamiętał ze wspomnianej przez siebie sytuacji, skoro nawet gestu matki nie potrafi powtórzyć.


Łagodzenie sytuacji ośmieszającej Tuska, który niezbyt roztropnie zareagował na imprezowanie dwóch wiceprzewodniczących PO wespół z politykami PiS cytowaniem publicznie wiadomości od teściowej(?), stającej w obronie „fajnych chłopaków” miało chyba nie tylko ocieplić wizerunek przewodniczącego, pokazując go jako przykładnego zięcia, liczącego się ze zdaniem teściowej, tym chętniej pewnie, że nie nosi moherowego beretu, ale także stworzyć pewną furtkę do wycofania się z „karania” kolegów. No bo jak wstawiła się za nimi teściowa…


Grzegorz Jankowski w swoich wspomnieniach z okresu kierowania „Faktem” wspomina debatę przed wyborami prezydenckimi w 2005 Donald Tusk-Lech Kaczyński: ” trzymając swoją kawę w ręku, Tusk postanowił nagle wstać z kanapy. Zahaczył kolanami o stolik, filiżanka w jego rękach niebezpiecznie się przechyliła i cała jej zawartość wylała się na marynarkę, koszulę i krawat Kaczyńskiego”. Jak pisze Jankowski, mimo tej sytuacji prezydent dał się przekonać Jankowskiemu do kontynuowania dyskusji, a po jej zakończeniu Tusk przyznał, iż specjalnie oblał Kaczyńskiego kawą po to, by rozmówcę wyprowadzić z równowagi.


Być może metoda „oblewania kawą” dalej pozostała w arsenale politycznych narzędzi byłego premiera i niech się tym martwią jego polityczni przeciwnicy, jednak wykorzystywanie i narażanie na niewybredne żarty i szyderstwa matki żony, starszej pani, która zapewne coś tam od czasu do czasu powie zięciowi, może nawet o polityce, jest czymś po prostu podłym i cynicznym i nawet próby obrócenia tego w żart (oczywiście bez ataku na PiS nie może się obejść) nie zniwelują tej obrzydliwej zagrywki.

Aleksandra Jakubowska
wPolityce.pl


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież