Gdańsk szczodry dla Lipska - znowu 11 mln euro... » Należące do saksońskiej gminy Gdańskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej, dominująca spółka Grupy... Krzyże Orlenu i Lotosu » Ważnym elementem mszy dziękczynnej w bazylice Św. Brygidy było podarowanie Bursztynowemu Ołtarzowi 2... 100 lat Pellowskich » Mija 100 lat od założenia działalności piekarniczej rodziny Pellowskich na Wybrzeżu. W roku 1922, tr... Akcja edukacyjna gdańskiego IPN » „Powstańcy Warszawscy przelali krew za Polskę… Ty oddaj krew potrzebującym” – to jedno z haseł akcji... Pierwszy dzień fuzji. Msza dziękczynna w bastionie » 1 sierpnia 2022 to data fuzji firm paliwowych Lotos SA z Gdańska i Orlen SA z Płocka. W bastionie NS... W tygodniku „Sieci”: Prezes NBP ujawnia: tak chcą obalić rząd i polski... » W najnowszym numerze „Sieci” prezes Narodowego Banku Polskiego, prof. Adam Glapiński wyjaśnia, jaki ... Niebieski namiot pomorskiego NFZ na Jarmarku Św. Dominika zaprasza » Informacje o Internetowym Koncie Pacjenta, wszystkich programach profilaktycznych finansowanych prze... Dawid Piekarz: Sukces strategii Obajtka - polski gas&oil pod jednym da... » Z dr. Dawidem Piekarzem, wiceprezesem Instytutu Staszica, ekspertem od spraw strategii, bezpieczeńst... Wernisaż wystawy plenerowej „Na szerokich wodach. Opowieść o Polskim K... » W stulecie powstania Polskiego Klubu Morskiego (PKM) odbył się wernisaż wystawy plenerowej „Na szero... Wernisaż wystawy „W sporcie siła. Historia Klubu Sportowego Gedania” » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku odbył się uroczysty wernisaż wystawy czasowej „W sporcie siła....
Gdańsk szczodry dla Lipska - znowu 11 mln euro...
środa, 03 sierpnia 2022 16:02
Gdańsk szczodry dla Lipska - znowu 11 mln euro...
Należące do saksońskiej gminy Gdańskie Przedsiębiorstwo

Muzeum Stutthof w Sztutowie

KL Stutthof 2077 dni zbrodni
poniedziałek, 09 maja 2022 14:15
KL Stutthof 2077 dni zbrodni
Stosunkowo niedaleko Gdańska, 36 kilometrów od wielkiego ośrodka
Zdunek Wybrzeże - Abramczyk Polonia play off LIVE: 46:43
niedziela, 07 sierpnia 2022 09:30
Zdunek Wybrzeże - Abramczyk Polonia play off LIVE: 46:43
O godz. 14.00 na stadionie im. Zbigniewa Podleckiego rozpocznie się
Bezbarwna Lechia przegrała z Koroną
sobota, 06 sierpnia 2022 16:39
Bezbarwna Lechia przegrała z Koroną
Po bardzo słabej grze Lechia przegrała na Polsat Plus Arena z

Galeria Sztuki Gdańskiej

Razem z Ukrainą
niedziela, 31 lipca 2022 12:44
Razem z Ukrainą
Zaproszenie na wystawę zatytułowaną „Razem z Ukrainą”

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Wakacje na farmie
środa, 03 sierpnia 2022 15:56
Wakacje na farmie
Podczas turnusów półkolonijnych z Gdańskim Zespołem Schronisk i
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Akapit wydawcy: Tusk i Merkel - zauroczenie rurą

Ocena użytkowników: / 31
SłabyŚwietny 
czwartek, 24 lutego 2022 18:52

altSzczęście w nieszczęściu - dziś Ukrainy, jutro...? - że już nie rządzi.


Donald Tusk.


"Nie ma żadnej ideologicznej przesłanki, by mówić kategorycznie "NIE" inwestorom z jakiegokolwiek kraju, także z Rosji. Nasi sąsiedzi są również od tego, żeby robić z nimi wspólne interesy"


Głowa kanclerska wypłukana ciepłą wodą z neoliberalnego kranu.


Że najpierw rynek, bo sprawiedliwy, a potem państwo, bo raczej zbyteczne.


Bogactwo kapie od bogatych do biednych, biedni zaś sami sobie winni, że nieporadni w świecie wolności. Płaca minimalna demoralizuje, a własność prywatna państwo rozwija.


Dlatego 53,19 proc. akcji Grupy Lotos mogły też sobie kupić w 2011 roku publiczne spółki rosyjskie. Pieniądze nie mają przecież narodowości?


W roku 2014, miesiącu maju, trzy miesiące po otoczeniu Krymu "opieką" Putina, mąż pani Tusk dojrzał - "Donek, co za gnojek"? - unikalne pożytki w wyprawie prezesa Jacka Krawca - "teraz benzyna może być po 7 złotych"- na Forum Ekonomiczne do Sankt Petersburga.


"Jest odpowiedzialny za dobre funkcjonowanie firmy, za to bierze pieniądze. Jeśli prezes Orlenu uznał, że jego obecność jest tam - 3 miesiące po zajęciu Krymu!!! - niezbędna z punktu widzenia interesów firmy to należy uszanować tę decyzję".


Wsparła szefa europosłanka Danuta Hubener, 17 lat w PZPR, potem w blasku PO: "Czy jest to interes dla Polski? Jeśli to interes dla Polski, to nie możemy pozbawiać się możliwości współpracy gospodarczej z Rosją".


Oraz Paweł Olechnowicz, szef Lotosu: "Jest wolny rynek, czy my walczymy z Rosją?".


Jest wolny rynek, mówił kanclerz Schroeder, z upodobań liberał. Jest wolny rynek, mówiła kanclerz Merkel, zamiłowana w rosyjsko-niemieckim przedsięwzięciu gazowym po dnie Bałtyku. Z sąsiadami trzeba robić wspólne interesy, uważał Tusk, rozmiłowany w wolnym rynku, który znał z gazet.


Jeszcze w 2013 roku ponad 90 proc. ropy naftowej trafiało do Polski z Rosji. Jeden statek z ropą saudi extra light witano w Gdańsku jak "Batorego".


Dziś Polska umknęła rosyjskiej opresji energetycznej. Ma dostęp do zasobów Saudi Aramco, co myślicieli z PO i różnych politycznych halabardników wieszających psy na projekcie budowy wokół Orlenu multikoncernu energetycznego, pozbawia intelektualnego wyposażenia.


Dołączają do Angeli Merkel, z której Władimir Putin zrobił polityczną przedszkolankę. Czekając na rosyjski gaz, bez prądu z atomu, przy słabym wietrze, będzie siedziała w chałupie ciemnej i niedogrzanej.


Czyli w Europie.


Plotąc na twiterze dyrdymały o braku w Polsce praworządności Tusk zaś pokazuje, że wnet nawet swojej partii nie będzie do niczego potrzebny.


Bo że nie jest potrzebny Polsce to już wiadomo od chwili gdy ją reprezentował w Radzie Europejskiej wbrew werdyktowi wyborców.


Marek Formela


PS. Nowemu rządowi Niemiec nie podoba się polski plan budowy siłowni jądrowej i uregulowania Odry. Grozi represjami prawnymi. Granica na Odrze została uchylona?


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież