Kandydaci PiS zachęcali do udziału w wyborach » - Za 26 dni zdecydujemy, jak będzie wyglądała Polska w przyszłości. Namawiamy do pójścia na wybory i... Muzeum Plenerowe na Westerplatte » Pierwszym etapem powstającego na Westerplatte Muzeum była uroczystość pochowania 4 listopada 2022 ro... Jesień w ogrodzie - na zakupy i po wiedzę » Na terenie Pomorskiego Centrum Hurtowego Rënk w Gdańsku odbyła się 12. edycja kiermaszu ogrodniczego... Profesor Burkiewicz kończy współpracę z instytucjami miejskimi » List Otwarty prof. dr inż. arch. Witolda Burkiewicza do prezydent Aleksandry Dulkiewicz.Szanowna Pan... W tygodniku „Sieci”: Ten film to hańba » Nowe wydanie tygodnika „Sieci” podejmuje temat nagrodzonego na weneckim festiwalu filmu Agnieszki Ho... A. Kobylarz mierzy w senat » Andrzej Kobylarz, b. poseł Kukiz15, dołączył w ostatniej chwili do walki o senat okręgu 66 obejmując... Jesień w ogrodzie 2023 » Za nami pierwszy dzień kiermaszu ogrodniczego "Jesień w grodzie". W sobotę teren Pomorskiego Hurtowe... 101 rocznica powołania KS Gedania » Minęła 101. rocznica powołania 15 września 1922 roku Zarządu Polskiego Klubu Gedania. Zebranie miało... Jaworski pyta Karnowskiego o emigrantów w Sopocie » - Wybory i Referendum mają odpowiedzieć na bardzo ważne pytania na temat bezpieczeństwa - powiedział... Gołębie pocztowe na Liście Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego » Wiceminister kultury Jarosław Sellina ogłosił wpisanie „Hodowli i lotu gołębi pocztowych” na Krajową...
101 rocznica powołania KS Gedania
piątek, 15 września 2023 17:58
101 rocznica powołania KS Gedania
Minęła 101. rocznica powołania 15 września 1922 roku Zarządu
AP Orlen przedłużyła zwycięską serię
sobota, 16 września 2023 20:03
AP Orlen przedłużyła zwycięską serię
AP Orlen wygrała trzeci mecz z rzędu. Tym razem gdańszczankom
3 razy Biskup*Remis Jaguara*Chłód w Chojnicach
piątek, 15 września 2023 16:11
3 razy Biskup*Remis Jaguara*Chłód w Chojnicach
II LIGA E-WINNER
W Stężycy Olimpia Grudziądz poniosła
Brakowało jakości
sobota, 16 września 2023 20:30
Brakowało jakości
Niezbyt ciekawy mecz zobaczyli kibice w Opolu. Lechia bezbramkowo

Galeria Sztuki Gdańskiej

Dwaj panowie Góreccy
poniedziałek, 11 września 2023 17:12
Dwaj panowie Góreccy
Stosunkowo niedawno pisałem o Bogusławie Góreckim, malarzu

Sport w szkole z ORLENEM

Zaproszenie do udziału w rozgrywkach Gdańskiej Olimpiady Młodzieży
niedziela, 10 września 2023 17:31
Zaproszenie do udziału w rozgrywkach Gdańskiej Olimpiady Młodzieży
Dyrekcja Gdańskiego Zespołu Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Akapit wydawcy: Tusk i Merkel - zauroczenie rurą

Ocena użytkowników: / 31
SłabyŚwietny 
czwartek, 24 lutego 2022 18:52

altSzczęście w nieszczęściu - dziś Ukrainy, jutro...? - że już nie rządzi.


Donald Tusk.


"Nie ma żadnej ideologicznej przesłanki, by mówić kategorycznie "NIE" inwestorom z jakiegokolwiek kraju, także z Rosji. Nasi sąsiedzi są również od tego, żeby robić z nimi wspólne interesy"


Głowa kanclerska wypłukana ciepłą wodą z neoliberalnego kranu.


Że najpierw rynek, bo sprawiedliwy, a potem państwo, bo raczej zbyteczne.


Bogactwo kapie od bogatych do biednych, biedni zaś sami sobie winni, że nieporadni w świecie wolności. Płaca minimalna demoralizuje, a własność prywatna państwo rozwija.


Dlatego 53,19 proc. akcji Grupy Lotos mogły też sobie kupić w 2011 roku publiczne spółki rosyjskie. Pieniądze nie mają przecież narodowości?


W roku 2014, miesiącu maju, trzy miesiące po otoczeniu Krymu "opieką" Putina, mąż pani Tusk dojrzał - "Donek, co za gnojek"? - unikalne pożytki w wyprawie prezesa Jacka Krawca - "teraz benzyna może być po 7 złotych"- na Forum Ekonomiczne do Sankt Petersburga.


"Jest odpowiedzialny za dobre funkcjonowanie firmy, za to bierze pieniądze. Jeśli prezes Orlenu uznał, że jego obecność jest tam - 3 miesiące po zajęciu Krymu!!! - niezbędna z punktu widzenia interesów firmy to należy uszanować tę decyzję".


Wsparła szefa europosłanka Danuta Hubener, 17 lat w PZPR, potem w blasku PO: "Czy jest to interes dla Polski? Jeśli to interes dla Polski, to nie możemy pozbawiać się możliwości współpracy gospodarczej z Rosją".


Oraz Paweł Olechnowicz, szef Lotosu: "Jest wolny rynek, czy my walczymy z Rosją?".


Jest wolny rynek, mówił kanclerz Schroeder, z upodobań liberał. Jest wolny rynek, mówiła kanclerz Merkel, zamiłowana w rosyjsko-niemieckim przedsięwzięciu gazowym po dnie Bałtyku. Z sąsiadami trzeba robić wspólne interesy, uważał Tusk, rozmiłowany w wolnym rynku, który znał z gazet.


Jeszcze w 2013 roku ponad 90 proc. ropy naftowej trafiało do Polski z Rosji. Jeden statek z ropą saudi extra light witano w Gdańsku jak "Batorego".


Dziś Polska umknęła rosyjskiej opresji energetycznej. Ma dostęp do zasobów Saudi Aramco, co myślicieli z PO i różnych politycznych halabardników wieszających psy na projekcie budowy wokół Orlenu multikoncernu energetycznego, pozbawia intelektualnego wyposażenia.


Dołączają do Angeli Merkel, z której Władimir Putin zrobił polityczną przedszkolankę. Czekając na rosyjski gaz, bez prądu z atomu, przy słabym wietrze, będzie siedziała w chałupie ciemnej i niedogrzanej.


Czyli w Europie.


Plotąc na twiterze dyrdymały o braku w Polsce praworządności Tusk zaś pokazuje, że wnet nawet swojej partii nie będzie do niczego potrzebny.


Bo że nie jest potrzebny Polsce to już wiadomo od chwili gdy ją reprezentował w Radzie Europejskiej wbrew werdyktowi wyborców.


Marek Formela


PS. Nowemu rządowi Niemiec nie podoba się polski plan budowy siłowni jądrowej i uregulowania Odry. Grozi represjami prawnymi. Granica na Odrze została uchylona?


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież