Działkowcy zainaugurowali sezon letni » Działkowcy z Rodzinnych Ogródków Działkowych "Owczarnia" spotkali się na corocznym "Dniu działkowca"... Trzy kolejne „Kormorany” zamawia MON. Będą budowane w Gdańsku » Za kilka tygodni służbę w 8 Flotylli Obrony Wybrzeża rozpocznie ORP „Albatros” okręt typu „Kormoran ... W tygodniku „Sieci”: Dyplomatyczna bitwa o wycieczki z Izraela » W najnowszym wydaniu tygodnika „Sieci” Marek Pyza i Marcin Wikło podejmują kwestię wakacyjnych wycie... Mateusz Smolana: Polityka pamięci o opozycji wobec PRL i o „Solidarnoś... » Z Mateuszem Smolaną, historykiem, dyrektorem Instytutu Dziedzictwa Solidarności, rozmawia Artur S. G... ECS: otwarte dla sufrażystek, dla inwalidów – zamknięte » Różne bywają oblicza solidarności. Europejskim Centrum Solidarności chce, aby organizacja mająca doś... Kamienie milowe to nie tylko „praworządność”, to krok ku federalnej Eu... » Krajowy Plan Odbudowy i Zwiększania Odporności (w skrócie KPO) to w założeniu są miliardy euro, któr... Georgette Mosbacher w tygodniku „Sieci”: „Nie wierzcie w kłamstwa o Po... » W nowym wydaniu tygodnika „Sieci” była ambasador USA w Polsce apeluje do świata by słuchano głosu Po... Rosyjska machina wojenna działa a zyski rosną, gdy leje się krew » Rosyjska gospodarka miała nie wytrzymać sankcji Zachodu, w efekcie jej machina wojenna powinna była ... Pytania o zarobki zbyt kłopotliwe? » Dżentelmeni o swoich pieniądzach nie rozmawiają, oni je mają. My jednak dociekamy co dzieje się z gr... W tygodniku „Sieci”: Tajemnica odejścia Lisa » W najnowszym wydaniu tygodnika „Sieci” Marek Pyza próbuje ustalić, jakie były powody zwolnienia Toma...
Pytania o zarobki zbyt kłopotliwe?
czwartek, 16 czerwca 2022 17:56
Pytania o zarobki zbyt kłopotliwe?
Dżentelmeni o swoich pieniądzach nie rozmawiają, oni je mają. My

Muzeum Stutthof w Sztutowie

KL Stutthof 2077 dni zbrodni
poniedziałek, 09 maja 2022 14:15
KL Stutthof 2077 dni zbrodni
Stosunkowo niedaleko Gdańska, 36 kilometrów od wielkiego ośrodka
Zdunek Wybrzeże - Stelmet Falubaz LIVE 50:40 93:87
niedziela, 26 czerwca 2022 08:52
Zdunek Wybrzeże - Stelmet Falubaz LIVE 50:40 93:87
O godz. 14.00 na stadionie im. Zbigniewa Podleckiego rozpocznie się
Czyja Lechia ciąg dalszy: Szukanie partnera tu i tam
niedziela, 19 czerwca 2022 19:17
Czyja Lechia ciąg dalszy: Szukanie partnera tu i tam
Przed miesiącem pisaliśmy o zamiarach odsprzedania części

Galeria Sztuki Gdańskiej

„Józefka ” i „Magda”
poniedziałek, 13 czerwca 2022 11:57
„Józefka ” i „Magda”
Profesor Józefa Wnukowa, legenda Sopotu, mieszkała przy ulicy

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Niezapomniane lekcje WF-u z Drużyną Energii!
niedziela, 12 czerwca 2022 13:58
Niezapomniane lekcje WF-u z Drużyną Energii!
Blisko 200 zaangażowanych szkół i ponad 50 tysięcy ćwiczeń
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Posterunek Straszyn: Szczyty absurdu

Ocena użytkowników: / 7
SłabyŚwietny 
sobota, 26 lutego 2022 08:53

altMimo napiętej sytuacji międzynarodowej i wybuchu wojny na Ukrainie nasz kraj nadal jest atakowany przez część unijnych elit z tzw. nieprzestrzegania zasad praworządności. Dochodzi już do szczytów absurdu.

Ostatnio na konferencji prasowej szefa unijnej polityki zagranicznej Josepa Borella reporterka niemieckiej, państwowej telewizji ZDF Britta Hilpert zwróciła się do niego w kontekście ataku Rosji na Ukrainę z następującym pytaniem: - „Podkreślał pan potrzebę jednomyślności w Radzie, aby zdecydować o sankcjach. Przy uwzględnieniu tej jednomyślności, w jakim stopniu inne ważne kwestie, fundamentalne dla UE, które muszą ustąpić jeśli chodzi o ich rangę, jak na przykład orzeczenie TSUE ws. praworządności Polski i Węgier?" Kierując się logiką i zdrowym rozsądkiem Borell odpowiedział: - „Nie widzę związku między orzeczeniem o praworządności w Polsce i mówieniem o kryzysie ukraińskim, chociaż lepiej byłoby powiedzieć kryzysie rosyjskim”. Ale ta nie odpuszczała: -„Powiedział pan, że potrzeba jednomyślności. Te kraje są w Radzie UE, może nie mają innej opinii o Rosji, ale o fundamentalnych wartościach UE owszem. Aby zapewnić jednomyślność zastanawiam się, w jakim stopniu jest teraz konieczne odkładanie tego na bok?”.-„ Nadal nie rozumiem, o co pani chodzi, ponieważ jednomyślność w kwestii Ukrainy jest zagwarantowana. Wszyscy się co do tego zgadzają” – zakończył głupkowatą wymianę zdań szef unijnej dyplomacji. Żeby było ciekawiej okazuje się, że owa dziennikarka w latach 2004 – 2008 była szefową studia ZDF w Moskwie. W uznaniu jej pracy w Rosji w 2005 roku otrzymała nagrodę sponsorską Hanns-Joachim-Friedrichs-Preis.

Problem jednak polega dokładnie na czymś innym niż myślała zadając pytanie Britta Hilpert. Rosja za wszelką cenę chce rozbić jedność Unii Europejskiej w kwestii Ukrainy. Wykorzystuje do tego każdy możliwy sposób. Również naciski na Polskę, której polityka obronna polega na twardym sprzeciwianiu się nieuzasadnionym rosyjskim roszczeniom, wykorzystując naciąganą kwestię tzw. praworządności służą zakusom Kremla. Niemiecka dziennikarka podobnie jak część naszych opozycyjnych tuzów, świadomie bądź nie wpisuje się w tę rosyjską grę. Sądząc z jej zawodowej przeszłości może robić to celowo stając się „pożyteczną idiotką”, a może nawet „agentką wpływu” Putina. W Niemczech pełno takich.

Andrzej Potocki


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież