Działkowcy zainaugurowali sezon letni » Działkowcy z Rodzinnych Ogródków Działkowych "Owczarnia" spotkali się na corocznym "Dniu działkowca"... Trzy kolejne „Kormorany” zamawia MON. Będą budowane w Gdańsku » Za kilka tygodni służbę w 8 Flotylli Obrony Wybrzeża rozpocznie ORP „Albatros” okręt typu „Kormoran ... W tygodniku „Sieci”: Dyplomatyczna bitwa o wycieczki z Izraela » W najnowszym wydaniu tygodnika „Sieci” Marek Pyza i Marcin Wikło podejmują kwestię wakacyjnych wycie... Mateusz Smolana: Polityka pamięci o opozycji wobec PRL i o „Solidarnoś... » Z Mateuszem Smolaną, historykiem, dyrektorem Instytutu Dziedzictwa Solidarności, rozmawia Artur S. G... ECS: otwarte dla sufrażystek, dla inwalidów – zamknięte » Różne bywają oblicza solidarności. Europejskim Centrum Solidarności chce, aby organizacja mająca doś... Kamienie milowe to nie tylko „praworządność”, to krok ku federalnej Eu... » Krajowy Plan Odbudowy i Zwiększania Odporności (w skrócie KPO) to w założeniu są miliardy euro, któr... Georgette Mosbacher w tygodniku „Sieci”: „Nie wierzcie w kłamstwa o Po... » W nowym wydaniu tygodnika „Sieci” była ambasador USA w Polsce apeluje do świata by słuchano głosu Po... Rosyjska machina wojenna działa a zyski rosną, gdy leje się krew » Rosyjska gospodarka miała nie wytrzymać sankcji Zachodu, w efekcie jej machina wojenna powinna była ... Pytania o zarobki zbyt kłopotliwe? » Dżentelmeni o swoich pieniądzach nie rozmawiają, oni je mają. My jednak dociekamy co dzieje się z gr... W tygodniku „Sieci”: Tajemnica odejścia Lisa » W najnowszym wydaniu tygodnika „Sieci” Marek Pyza próbuje ustalić, jakie były powody zwolnienia Toma...
Pytania o zarobki zbyt kłopotliwe?
czwartek, 16 czerwca 2022 17:56
Pytania o zarobki zbyt kłopotliwe?
Dżentelmeni o swoich pieniądzach nie rozmawiają, oni je mają. My

Muzeum Stutthof w Sztutowie

KL Stutthof 2077 dni zbrodni
poniedziałek, 09 maja 2022 14:15
KL Stutthof 2077 dni zbrodni
Stosunkowo niedaleko Gdańska, 36 kilometrów od wielkiego ośrodka
Zdunek Wybrzeże - Stelmet Falubaz LIVE 50:40 93:87
niedziela, 26 czerwca 2022 08:52
Zdunek Wybrzeże - Stelmet Falubaz LIVE 50:40 93:87
O godz. 14.00 na stadionie im. Zbigniewa Podleckiego rozpocznie się
Czyja Lechia ciąg dalszy: Szukanie partnera tu i tam
niedziela, 19 czerwca 2022 19:17
Czyja Lechia ciąg dalszy: Szukanie partnera tu i tam
Przed miesiącem pisaliśmy o zamiarach odsprzedania części

Galeria Sztuki Gdańskiej

„Józefka ” i „Magda”
poniedziałek, 13 czerwca 2022 11:57
„Józefka ” i „Magda”
Profesor Józefa Wnukowa, legenda Sopotu, mieszkała przy ulicy

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Niezapomniane lekcje WF-u z Drużyną Energii!
niedziela, 12 czerwca 2022 13:58
Niezapomniane lekcje WF-u z Drużyną Energii!
Blisko 200 zaangażowanych szkół i ponad 50 tysięcy ćwiczeń
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Posterunek Straszyn: Nie jesteśmy sami

Ocena użytkowników: / 5
SłabyŚwietny 
czwartek, 03 lutego 2022 17:58

altPrezydent USA Joe Biden formalnie zatwierdził wysłanie dodatkowych żołnierzy do Polski i Niemiec oraz rozszerzenie kontyngentu w Rumunii. Jest reakcja Rosji. Trudno ją uznać za jakieś novum. - Decyzja Stanów Zjednoczonych o rozmieszczeniu wojsk w Europie jest destrukcyjnym krokiem, który zwiększa napięcia wojskowe – cytuje słowa wiceministra spraw zagranicznych Rosji agencja Interfax. Natomiast John Kirby, rzecznik prasowy Pentagonu stwierdził - To wyraźny sygnał, że jesteśmy gotowi do obrony przed agresją.


Do Polski i Niemiec trafi 2 tys. żołnierzy. Większość z nich będzie w Polsce. Do Polski trafią komponenty Brygadowej Grupy Bojowej (BCT) z 82. dywizji powietrznodesantowej, stanowiącej siły szybkiego reagowania. Do Niemiec wysłany zostanie komponent kwatery głównej XVIII korpusu. Tak więc siły uderzeniowe u nas, a w Niemczech dowodzenie. Szef MON Mariusz Błaszczak po doniesieniach z USA sprecyzował w mediach społecznościowych, że do Polski przyjedzie 1,7 tys. dodatkowych amerykańskich żołnierzy. I to elitarnych. 82-ga Airborne lądowała już w Normandii i brała udział w Operacji Market Garden – zdobycia mostów na Renie w czasie II Wojny Światowej. Sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg ocenił, że wzmocnienie sił w Europie "to potężny sygnał zaangażowania Stanów Zjednoczonych". "Decyzja uzupełnia inne niedawne zaangażowanie USA w nasze wspólne bezpieczeństwo, w tym 8500 żołnierzy w wysokiej gotowości Sił Odpowiedzi NATO oraz grupę uderzeniową lotniskowca USS Harry S. Truman pod dowództwem NATO na Morzu Śródziemnym" - oświadczył Stoltenberg w komunikacie. To niewątpliwie dobra wiadomość. Szczególnie dla sceptyków, którzy jak były szef resortu obrony Radek Sikorski czy Krzysztof Bosak z Konfederacji krytykowali porozumienie Wielka Brytania – Polska – Ukraina. Trochę więcej odwagi panowie. Jak widać nie jesteśmy sami, a każdy ruch odstraszający Federacje Rosyjską od wojny jest w naszym dobrze pojętym interesie czyli racji stanu.

Andrzej Potocki


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież