Rozprawa w trybie wyborczym w Tczewie » Łukasz Brządkowski, kandydat na prezydenta Tczewa pozwał swojego konkurenta i wspierającego go posła... Kalkowski milczy o pracy w PORD, Gołuńskiego zaprosi prokurator - prze... » Przedwyborcze napięcie w Szemudzie i Kartuzach. Skazany za niewypłacenie 300 tys. zł wynagrodzeń nau... Barwy pomorskiego sejmiku: Od Struka do Ścigały » Z poparciem 39 799 gdańszczan pomorski lider PO Mieczysław Emil Struk uzyskał najlepszy indywidualni... Ryszard Czarnecki w tygodniku „Sieci”: Polacy, idźmy z Trumpem! » W nowym numerze „Sieci” Ryszard Czarnecki, poseł do Parlamentu Europejskiego w zaskakującym wywiadzi... O pożytku głupoty i jeszcze raz o budowie CPK » Nie musiałem zbyt długo czekać na odpowiedź, choć z góry wiedziałem, że taka będzie musiała nastąpić... T. Rakowski ocenia: Dwie drużyny w Gdańsku » O wyniku wyborczym PiS w Gdańsku, o rozłamie wewnątrz partii i kampanii, która była prowadzona dwuto... Gdańska rada: liderzy i outsiderzy » Dziś remanenty wyborcze. W Gdańsku najwięcej głosów do rady miasta uzyskała Aleksandra Dulkiewicz, k... Zmiana jednak jest możliwa » Wybory samorządowe przyniosły wiele niespodzianek. Druga tura w Gdyni bez udziału Wojciecha Szczurka... Nowa Rada Miasta Gdańska 2024-2028 » Koalicja Obywatelska zwiększyła swój stan posiadania w Radzie Miasta. Aż czterech radnych mniej będz... KO zyskuje dwa mandaty, PiS traci trzy w sejmiku pomorskim » W wyborach do sejmiku województwa pomorskiego zwyciężyła KO z wynikiem 43,84 proc. PiS uzyskało 25,7...
Reklama
Barwy pomorskiego sejmiku: Od Struka do Ścigały
czwartek, 18 kwietnia 2024 16:32
Barwy pomorskiego sejmiku: Od Struka do Ścigały
Z poparciem 39 799 gdańszczan pomorski lider PO Mieczysław Emil
Trefl rozbity w Lublinie
czwartek, 18 kwietnia 2024 21:05
Trefl rozbity w Lublinie
Bardzo jednostronny był pierwszy mecz o piąte miejsce w PlusLidze.
Wymiana zdań właścicieli Lechii*Gedania znów zawiodła
piątek, 19 kwietnia 2024 14:48
Wymiana zdań właścicieli Lechii*Gedania znów zawiodła
I LIGA FORTUNA
Ostatnia kolejka I-ligowa nie była
Lechia odzyskała pozycję lidera
niedziela, 14 kwietnia 2024 16:59
Lechia odzyskała pozycję lidera
Lechia wykorzystała potknięcie Arki i odzyskała fotel lidera.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Michał Wójcik - „Na początku jest rysunek”
sobota, 13 kwietnia 2024 18:02
Michał Wójcik - „Na początku jest rysunek”
Tytuł ostatniej wystawy Michała Wójcika nie może zaskakiwać.

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Coppelia
wtorek, 09 kwietnia 2024 15:19
Coppelia
Bardzo trudno we współczesnym teatrze trafić na klasykę w
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

35 mecz noworoczny zakończony remisem

Ocena użytkowników: / 7
SłabyŚwietny 
środa, 01 stycznia 2014 20:19

Już po raz 35 mecz noworoczny rozegrali znani trójmiejscy sportowcy i pracownicy AWFiS Gdańsk. Mecz odbył się 1 stycznia 2014 roku w pochmurne południe na uczelnianym boisku ze sztuczną nawierzchnią. Mecz zakończył się wynikiem remisowym 6:6, ale do przerwy prowadzili jednym golem 4:3 byli sportowcy. Nawet w drugiej 40 minutowej połowie zdobyli kolejne dwa gole, prowadząc już 6:3. Niestety nieco młodszym wiekiem byłym sportowcom chyba zabrakło kondycji, a może koncentracji, co skrupulatnie wykorzystali obecni i byli pracownicy uczelni sportowej, doprowadzając do remisu 6:6.


Zanim zaczęto grę, większość zawodników przeprowadziła indywidualne rozgrzewki. Wspólnie przeniesiono dwie przenośne bramki i ustawiono na końcowych liniach.


altPo złożeniu sobie w bardzo serdeczny sposób wzajemnych życzeń noworocznych, zawodnicy wspólnie pozowali do pamiątkowego zdjęcia. Będzie co pokazywać znajomym i rodzinie. Niektórzy odważyli się udzielić nam krótkich wypowiedzi.


altJarosław Niedzielski, były judoka, absolwent AWFiS z 1992 roku. Zaczął grać w tych noworocznych meczach jeszcze jako student. Tegoroczne spotkanie, to taki mały jego jubileusz, bo już po raz 25 stawił się na uczelnianym boisku. W domu spędził Sylwestra wraz z rodzinką, w tym z trójką dzieci: 5-letnim Maksymilianem, 10-letnią Sonią i 12-letnią Klaudią. Następnym razem im nie odpuści i zabierze swoje dzieciaki na noworoczny mecz piłkarski. Niech zobaczą jak tuż po Sylwestrze starsi panowie uganiają się za piłką. 


altWojciech Kacprzycki, absolwent sportowej uczelni z 1993 roku. Obecnie pracuje jako ratownik na pływalni Zespołu Szkół Zawodowych nr 9 na Przymorzu. W tych meczach zaczął grać jeszcze jako student w 1988 roku. Tegorocznego Sylwestra spędził do godziny drugiej w nocy stojąc, a także i podskakując z zimna, tuż przy telewizyjnej scenie ustawionej na Nabrzeżu Kościuszki w Gdyni. Miał problem z dojechaniem do Gdańska, bo po zakończonym koncercie porobiły się niesamowite korki samochodowe.


altWojtek Ratkowski, maratończyk (na zdjęciu z prawej), spędził Sylwestra na sopockim molo wraz z rodzinką. Tak on jak i jego kolega z pracy Krzysztof Wnorowski (na zdjęciu z lewej), pełniący obowiązki kierownika wyszkolenia siatkówki, grają w meczach noworocznych na uczelnianym boisku już od 1988 roku.


altNa mecz nieco spóźnił się Dariusz Zielke, były skoczek wzwyż, kilkakrotny mistrz Polski z najlepszym swoim wynikiem 231 cm. Uzyskał go 12 sierpnia 1984 roku w Warszawie i jest to 9 wynik w historii polskiej lekkoatletyki. Urodzony 21 października 1960 r., reprezentant klubu AZS Gdańsk. Brązowy medalista (zamiast Igrzysk Olimpijskich) Zawodów Przyjaźni w 1984 r. w Moskwie z wynikiem 2,20 m. Mistrz Polski z 1986 r., dwukrotny halowy mistrz Polski (1985, 1988). Reprezentant Polski w meczach międzypaństwowych.


Spóźnił się na mecz, bo na Chełmie gdzie mieszka, uciekł mu spod nosa tramwaj. Na następny musiał swoje odczekać. Jak sobie przypomina, to zaczął wspólnie kopać piłkę w dzień noworoczny jeszcze na studiach w AWFiS Gdańsk, a więc gdzieś tak w 1984 roku. 


altLeszek Chludziński (na zdjęciu z lewej) jest jednym z tych, którzy zagrali w pierwszym takim noworocznym meczu w 1979 roku. Jako absolwent uczelni, pracował wówczas w Katedrze Lekkoatletyki, a na pomysł takich spotkań na powietrzu przy piłce wpadł pracownik dydaktyczny Mirosław Rogo. Zagrali wtedy sami pracownicy uczelni i wykładowcy, a wśród nich tacy jak Wojciech Przybylski, późniejszy rektor tej uczelni, czy Zbigniew Szot i Stanisław Sawczyn, dwaj doskonali specjaliści od gimnastyki.


alt- W tamtych latach grano w tym samym miejscu co obecnie, ale wtedy 35 lat temu na ziemnym klepisku, niedokładnie obrośniętym trawą. No ale przyszła moda na sztuczne nawierzchnie i kilkanaście lat temu wyłożono cuchnącą murawę, czyli zieloną niby trawę posypaną małymi czarnymi kuleczkami. Po tylu latach użytkowania zrobiła się ona twarda, o wiele bardziej niż pamiętne ziemne klepisko - wspomina Chludziński.


altStanisław Seyfried od 19 lat przychodzi corocznie na boisko AWFiS Gdańsk, po to aby pograć sobie w pierwszym dniu nowego roku. Spędził Sylwestra w domowym ciepełku wraz z rodzinką. Jak zbliżało się południe, do torby sportowej spakował buty i dresy, wsiadł do samochodu i pojechał do Oliwy, parkując tuż w pobliżu boiska. Po krótkiej rozgrzewce trafił do zespołu byłych sportowców jako bramkarz. Miał tego dnia wyjątkową formę i refleks, bo bronił wyśmienicie. Obronił nawet kilka piłek w sytuacji sam na sam.


altPierwszego gola strzelił dla byłych sportowców Jarosław Niedzielski. Na 2:0 powiększył wynik Marek Wiktor, syn Mieczysława, tego słynnego specjalisty od usuwania różnych kontuzji. Zespół o niższej średniej wieku zawodników, zwiększył przewagę nawet do 3:0. Tym razem celnie strzelił  Jarosław Bartkowiak. Kolejnego gola ponownie zdobył Marek Wiktor i zrobiło się już 4:0.


altPierwszego gola dla pracowników uczelni uzyskał Aleksander Babienko. Były protesty, że wcześniej był fal atakujących na obrońcy, ale sędzia główny Mirosław Piątek (grający w obronie pracowników) stwierdził, że faul może i był, ale przypadkowy i można go nie uznać. Drugiego gola dla przegrywających zdobył z rzutu karnego Michał Chamera. Kolejnego gola przepięknym strzałem w samo prawe okienko zdobył Bartosz Dolański, no i zrobiło się 3:4 do przerwy.


altMłodzi po przerwie przystąpili do ostrego natarcia i Michał Reda zdobył dwa gole, ustanawiając wynik na 6:3. To prowadzących na tyle satysfakcjonowało, że już odpuścili, a może zabrakło im sił, gdyż dali sobie strzelić aż trzy gole, doprowadzając do wyniku remisowego 6:6.


altTe noworoczne spotkania z futbolówką na murawie, jak zapewniają Mirosław Piątek i Marek Formela (obaj na zdjęciu) zapoczątkowano 34 lata temu. W kolejnych latach dochodzili młodsi znani sportowcy, jak tenisiści stołowi Andrzej Grubba, Andrzej Jakubowicz czy Leszek Kucharski oraz lekkoatleta Marek Fostiak i wioślarz Tomasz Tomiak. Bywało, że grano w śniegu i przy silnym mrozie, a jubileuszowy już 35 mecz, co jest swoistym rekordem piłkarstwa amatorskiego na gdańskim Wybrzeżu, rozegrany został niemal przy wiosennej pogodzie.

Wła-49
Fot. Włodzimierz Amerski

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież