Ryszard Czarnecki w tygodniku „Sieci”: Polacy, idźmy z Trumpem! » W nowym numerze „Sieci” Ryszard Czarnecki, poseł do Parlamentu Europejskiego w zaskakującym wywiadzi... O pożytku głupoty i jeszcze raz o budowie CPK » Nie musiałem zbyt długo czekać na odpowiedź, choć z góry wiedziałem, że taka będzie musiała nastąpić... T. Rakowski ocenia: Dwie drużyny w Gdańsku » O wyniku wyborczym PiS w Gdańsku, o rozłamie wewnątrz partii i kampanii, która była prowadzona dwuto... Gdańska rada: liderzy i outsiderzy » Dziś remanenty wyborcze. W Gdańsku najwięcej głosów do rady miasta uzyskała Aleksandra Dulkiewicz, k... Zmiana jednak jest możliwa » Wybory samorządowe przyniosły wiele niespodzianek. Druga tura w Gdyni bez udziału Wojciecha Szczurka... Nowa Rada Miasta Gdańska 2024-2028 » Koalicja Obywatelska zwiększyła swój stan posiadania w Radzie Miasta. Aż czterech radnych mniej będz... KO zyskuje dwa mandaty, PiS traci trzy w sejmiku pomorskim » W wyborach do sejmiku województwa pomorskiego zwyciężyła KO z wynikiem 43,84 proc. PiS uzyskało 25,7... Magdalena Czarzyńska-Jachim wygrała wybory na prezydenta Sopotu » Według danych Państwowej Komisji Wyborczej ze wszystkich sopockich obwodowych komisji, na Magdalenę ... W tygodniku „Sieci”: To bitwa mojego życia » Na łamach nowego wydania tygodnika „Sieci” Zbigniew Ziobro, były minister sprawiedliwości i prokurat... W Gdańsku Aleksandra Dulkiewicz wygrała w I turze » W Gdańsku w wyborach prezydenckich Aleksandra Dulkiewicz wygrał w I turze. Urzędująca prezydent uzys...
Reklama
Gdańska rada: liderzy i outsiderzy
piątek, 12 kwietnia 2024 15:13
Gdańska rada: liderzy i outsiderzy
Dziś remanenty wyborcze. W Gdańsku najwięcej głosów do rady
Energa Wybrzeże nie dogoniła Wilków
poniedziałek, 15 kwietnia 2024 14:24
Energa Wybrzeże nie dogoniła Wilków
Po fatalnym początku meczu Energa Wybrzeże goniła Cellfast Wilki
Bolesna porażka Lechii, Jaguar znów zwycięski
piątek, 12 kwietnia 2024 15:35
Bolesna porażka Lechii, Jaguar znów zwycięski
I LIGA FORTUNA
Radość w Gdyni, niepokój w Gdańsku.
Lechia odzyskała pozycję lidera
niedziela, 14 kwietnia 2024 16:59
Lechia odzyskała pozycję lidera
Lechia wykorzystała potknięcie Arki i odzyskała fotel lidera.

Galeria Sztuki Gdańskiej

W tonacji ekspresji Stefana Szmaja
niedziela, 07 kwietnia 2024 14:42
W tonacji ekspresji Stefana Szmaja
Ostatnio trafił w moje ręce linoryt polskiego ekspresjonisty

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Nagrody teatralne rozdane
środa, 27 marca 2024 14:20
Nagrody teatralne rozdane
Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru rozdano jak co roku nagrody
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Łukasz Brządkowski: Ostra gra w Tczewie
wtorek, 16 kwietnia 2024 08:54
Łukasz Brządkowski: Ostra gra w Tczewie
W drugiej turze kampanii prezydenckiej wszystkie chwyty dozwolone. O
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Życzenia noworoczne piłkarza Donalda Tuska z murawy na Traugutta

Ocena użytkowników: / 5
SłabyŚwietny 
wtorek, 31 grudnia 2013 19:53

Pod wodzą premiera Donalda Tuska drużyna tak zwanych „Starych”, grających w zielonych koszulach, pokonała „Młodych” 7:6, do przerwy przegrywając 3:4. Jednego z 7 goli, przy stanie 3:5 strzelił premier, grający w zielonej koszuli z numerem 6. Ten gol wyraźnie ożywił „Starych”, którzy strzelili jeszcze 3 gole, a podłamani „Młodzi”(niebieskie koszule) tylko jednego.


Tradycyjnie w Sylwestra zagrali byli pracownicy Spółdzielni Pracy Usług Wysokościowych "Świetlik". Mecz odbył się w południe 31 grudnia (wtorek) już po raz 29, tym razem na obiektach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Traugutta 29 we Wrzeszczu.


alt- Było to spotkanie przyjaciół, Cieszę się, że mogłem strzelić bramkę, co akurat w tych meczach wcale mi się często nie zdarza, powiedział do licznie zebranych dziennikarzy premier Donald Tusk, tuż po zakończonym meczu. - Cieszę się szczególnie, po tej kontuzji dość długotrwałej. Pierwszy raz od wielu miesięcy zaryzykowałem. Żona była bardzo niezadowolona, że być może powtórzy się historia z naszego życia, że kolejny Sylwester spędzę w gipsie, ale jakoś przeżyłem. Nawet lekarze sugerowali, żebym raczej nigdy nie próbował już gry w piłkę. Trochę więc się obawiałem. Ale jak się okazuje, człowiek na starość nie mądrzeje, ale może to i dobrze.


Zapytany o spadające notowania PO w sondażach, Tusk odparł: - Jest kilka powodów, dla których ten rok 2013 chyba dobrze, że się kończy, przynajmniej z mojego punktu widzenia. Nie tylko dlatego, że trzynastka jest pechowa. Ale fakt, że dzisiaj Polacy oceniają trochę gorzej i mnie, i rząd, i Platformę, niż rok wcześniej. Składają się na to moje błędy, ale też i przedłużająca się sytuacja w gospodarce, taka nie kryzysowa, ale też i niedająca powodów do satysfakcji. Ludzie bardzo często w Polsce słyszeli, że Polska na tle Europy jest w bardzo dobrej sytuacji, ale ich rodzinna sytuacja często nie jest satysfakcjonująca, powiedział Tusk.


Zdaniem premiera, kończący się rok udało się Polsce przetrwać bez żadnej zapaści.


alt- Polska pokazała już szósty rok z rzędu, że lepiej sobie radzi z globalną sytuacją gospodarczą niż inne państwa w Europie. To jest powód do umiarkowanego, ale jednak wyrazistego optymizmu na rok 2014. Ja będę szczęśliwy, gdy w 2014 roku więcej ludzi znajdzie pracę. Dla mnie najważniejsze jest, żeby w 2014 roku ludzie wreszcie odczuli w swoich domach, że polska gospodarka nie jest w złej sytuacji - powiedział na murawie gdańskiej Lechii w ostatni dzień mijającego roku premier Donald Tusk.


Na ostatnie pytanie red. Tomasza Sieliwończyka z TVP Gdańsk, czy lewa noga w porównaniu do prawej nieco zawiodła, premier odparł, że przez pół roku była w gipsie i dlatego nie jest w pełni sprawna, A co do lewicowej sugestii politycznej, Tusk stanowczo powiedział, że jak na razie dziękuje, nie potrzebuje wsparcia ze strony lewicy. 


Wszystkim Polakom życzył osobistego szczęścia, i aby polityka nie wkraczała w ich codzienne życie. Obiecał, że postara się, aby nie były płonne życzenia na 2014 rok. Żeby było chociaż trochę lepiej.


altPoseł RP Jerzy Borowczak: - Przedwcześnie odeszli od nad ci trzej koledzy z boiska. Jeden z nich Andrzej Kawa zmarł podczas meczu piłkarskiego w Warszawie. Szkoda, że ludzie odchodzą w tak młodym wieku. No ale takie jest życie, człowiek się rodzi i umiera. To środowisko Świetlika jest bardzo solidarne, wraz z Jankiem Czarneckim czy Maciejem Płażyńskim, W Świetliku się zżyliśmy, tam byliśmy taką zżytą rodziną. Do dzisiaj nią jesteśmy, chociaż niektórzy się rozjechali i nie wszyscy z nas grają, ale tu się wszyscy spotykamy corocznie na meczu w Sylwestra. 


altKuba Płażyński: - Z przykrością patrzę w stronę tych koszulek przywieszonych z boku boiska. Niestety, w tym roku pojawiły się już trzy. Dlatego tym bardziej musimy się cieszyć, że możemy się tutaj spotykać wspólnie chociaż raz na rok i pograć w piłkę. W ten choćby sposób uczcić i wspomnieć tych, którzy od nas już odeszli. Dla mojego ojca Macieja, z którym tutaj przychodziłem na te mecze, była to tradycja, swego rodzaju rytuał. Jak zdrowie mu pozwalało zawsze starał się tu być i pograć w piłkę z kolegami. To są znajomości, które buduje się przez 20 lat. 


altW trakcie wtorkowego meczu wolontariusze Stowarzyszenia Pomocy Osobom Autystycznym w Gdańsku rozprowadzali cegiełki na rzecz budowy Domu dla Dorosłych Osób z Autyzmem im. Arama Rybickiego. Ta inicjatywą po meczu osobiście zainteresował się premier. Anna Rybicka wyjaśniła, że ma to być dom dla starszych osób z autyzmem. Bo teraz takie osoby po utracie rodziców trafiają do domów opieki społecznej, nie przystosowanych do potrzeb takich osób. I one zatracają takie wyuczone umiejętności. Jednym ze sposobów zbierania pieniędzy na tą budowę jest właśnie sprzedaż cegiełek.


altInicjator meczów Andrzej Kowalczys: -  Dotychczas graliśmy na różnych boiskach, na farmacji, na AWF-ie w Oliwie. Od kilku lat gościmy tutaj na gdańskiej Lechii przy ul. Traugutta, obiektach którymi zarządza MOSiR Gdańsk. Pogoda nam dzisiaj spłatała psikusa, bo jest pięknie, słonecznie, nie ma wiatru. Umiejętności nasze są tragiczne. Piłka lata wysoko, tak jak nasze nogi. Jest dużo wywrotek, bo jest bardzo ślisko po nocnym przymrozku, Ale to nie wytłumaczenie dla naszego kiepskiego poziomu gry. Do przerwy przegrywaliśmy 3:4, ale się pozbieraliśmy po wskazówkach udzielonych nam przez trenera Michała Probierza.


alt- A tymi trzema koszulkami rozwieszonymi na płocie czcimy pamięć naszych kolegów - powiedział Kowalczys. - Symbolicznie przypominają nam, że oni są z nami. Tym bardziej, że na boisku grają z nami Kuba Płażyński i  Kuba Kawa, syn Andrzeja, który zmarł w styczniu 2013 roku, To nasza pasja te wspólne granie. Premier Donald Tusk chyba tylko dwa razy opuścił te sylwestrowe mecze, zatem jego frekwencja jest imponująca. Dodam przy okazji, że budujemy dom dla starszych osób z autyzmem, aby pozostał po nas trwały ślad nie tylko ta gra na boisku, Myślę, że tradycja nie zniknie i spotkamy się tutaj za rok. Już zapraszamy na nasze futbolowe 30-lecie.


altPiłkarze obu drużyn w pełnych kompletach ustawieni w okręgu na środku boiska minutą ciszy uczcili pamięć trzech już nieżyjących swoich kolegów. Sylwestrowe spotkania piłkarskie Świetlików miały swój początek jeszcze w czasach PRL-u. Spółdzielnia skupiała wówczas trójmiejskich opozycjonistów. Wśród nich byli m.in. Aram Rybicki i Maciej Płażyński, którzy zginęli w katastrofie smoleńskiej. W latach 80. Donald Tusk jako działacz „Solidarności" pracował w Spółdzielni "Świetlik", którą założyli gdańscy opozycjoniści. Spółdzielnią tą kierował późniejszy marszałek Sejmu Maciej Płażyński, zaś do pracy przyjmował kolegów z podziemia. Zajmowali się oni głównie pracami na wysokościach, jak myciem kominów w kombinatach i rafineriach, czy malowaniem wielopiętrowych konstrukcji budowlanych.


alt


Przypomnijmy, że rok temu po zaciętym meczu również triumfowali „Starzy”, którzy jeszcze dwadzieścia minut przed końcowym gwizdkiem sędziego Krzysztofa Słabika przegrywali 0:3. Drużynie „Młodych” podobnie jak tym razem zapewne zabrakło kondycji, skoro wtedy w ostatnich minutach spotkania stracili aż cztery bramki, a teraz trzy.


Prowadzenie objęli „Młodzi” (niebieskie koszule): 1:0, 2 :0, 2:1, 3:1, 3:2, 4:2, 4:3, po przerwie 5:3, 5:4, 6:4, 6:5, 6;6, 6:7.

Tekst i zdjęcia: Włodzimierz Amerski

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież