Godność popiera Fotygę » Apel Stowarzyszenia Godność w sprawie wyborów do Parlamentu Europejskiego i poparcie dla kandydatury... Daniel Obajtek: Ruszyła na mnie cała machina państwa i mediów. Wytrzym... » Michał Karnowski rozmawia z Danielem Obajtkiem, byłym prezesem ORLENU- Pięć tygodni temu odszedł pan... Rafał Milczarski: Czy uda się ocalić CPK? » Czy Centralny Port Komunikacyjny jest racjonalną potrzebą - jak twierdzą jedni, czy megalomanią - ja... Władztwo gdańskie - krzesła i ambicje » Uff, dogadali się. Wszystko dla Gdańska i Platforma Obywatelska doszły do porozumienia - całe szczęś... Płacowe rekordy w szpitalach Struka - lecznica w Oliwie oazą PO » *40 tys. zł dla prezesa szpitala*odnalazł się wicewojewoda*szef Tuska w spółce w OliwieSkomercjalizo... Jantar to beczka prochu » Najemcy Domu Handlowego Jantar we Wrzeszczu boją się o swoją przyszłość. Przynajmniej ci, którzy zos... Roszady we władzach Gdańska » Przyzwyczailiśmy się do uśmiechniętych twarzy polityków spoglądających ciepło z plakatów wyborczych.... List otwarty do prezydenta ws. ustawy o tzw. języku śląskim. Ostrzeżen... » „Ewentualne podpisanie przez Prezydenta RP ustawy honorującej tzw. język śląski, jako język regional... Promowanie wiedzy o życiu i działalności ks. Jerzego Popiełuszki » Późnym wieczorem 19 października 1984 roku w Górsku niedaleko Bydgoszczy, agenci SB przebrani w mund... "Ściśle Jawne" w Telewizji Republika » W niedzielę o 20:00 nowy program "Ściśle Jawne" w Telewizji Republika.Prowadzący Piotr Nisztor przed...
Reklama
Płacowe rekordy w szpitalach Struka - lecznica w Oliwie oazą PO
czwartek, 23 maja 2024 15:42
Płacowe rekordy w szpitalach Struka - lecznica w Oliwie oazą PO
*40 tys. zł dla prezesa szpitala*odnalazł się wicewojewoda*szef
Trefl zagra o tytuł Mistrza Polski!
wtorek, 28 maja 2024 09:36
Trefl zagra o tytuł Mistrza Polski!
Koszykarze Trefla Sopot po zaciętym półfinale pokonali WKS Śląsk
Europa w Gdańsku*Stracona szansa Jaguara?
sobota, 25 maja 2024 12:46
Europa w Gdańsku*Stracona szansa Jaguara?
I  LIGA FORTUNA
W Gdańsku powiało Europą. Pełne
Rezerwowa Lechia poległa w Legnicy
niedziela, 26 maja 2024 15:59
Rezerwowa Lechia poległa w Legnicy
Grająca w mocno rezerwowym składzie Lechia w ostatnim meczu sezonu

Galeria Sztuki Gdańskiej

Mój sąsiad z Oliwy
niedziela, 19 maja 2024 15:58
Mój sąsiad z Oliwy
Profesor Władysław Lam, był jednym z najwybitniejszych malarzy

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

„Iwona księżniczka Burgunda”
wtorek, 14 maja 2024 14:37
„Iwona księżniczka Burgunda”
Kim jest Iwona? Iwona to Ty, Ja, On, Ona czasem nawet Oni. Iwona jest
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Po raz 35 noworoczna piłka na AWFiS

Ocena użytkowników: / 8
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 30 grudnia 2013 18:04

O gdańskiej tradycji sylwestrowo-noworocznych spotkań piłkarskich nie zapomniano także i w tym dobiegającym końca roku.


Tradycyjnie już po raz 35 mecz noworoczny rozegrają znani trójmiejscy sportowcy i pracownicy AWFiS Gdańsk. Mecz odbędzie się 1 stycznia 2014 roku (środa) o godz. 12.00 na uczelnianym boisku ze sztuczną nawierzchnią AWFiS Gdańsk. Te noworoczne spotkania z futbolówką na murawie zapoczątkowano 34 lata temu. Ich inicjatorami byli m.in. były rektor uczelni sportowej prof. Wojciech Przybylski, naukowi wykładowcy Mirosław Rogo, Andrzej Suchanowski i Leszek Chludziński. W następnych latach dochodzili młodsi znani sportowcy, jak tenisiści stołowi Andrzej Grubba, Andrzej Jakubowicz czy Leszek Kucharski oraz lekkoatleta Marek Fostiak i wioślarz Tomasz Tomiak. Bywało, że grano w śniegu i przy silnym mrozie, a jubileuszowy już 35 mecz, co jest swoistym rekordem piłkarstwa amatorskiego na gdańskim Wybrzeżu, rozegrany zostanie niemal przy wiosennej pogodzie.


Tradycyjnie też w Sylwestra zagrają byli pracownicy Spółdzielni Pracy Usług Wysokościowych "Świetlik". 31 grudnia (wtorek) mecz odbędzie się już po raz 29 o godzinie 12.00 na obiektach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Traugutta 29 we Wrzeszczu. Będzie to pojedynek drużyn umownie zwanych „Starymi" i „Młodymi".


Rok temu po zaciętym spotkaniu triumfowali „Starzy” (w niebieskich koszulkach), którzy jeszcze dwadzieścia minut przed końcowym gwizdkiem sędziego Krzysztofa Słabika przegrywali 0:3. Drużynie „Młodych” zapewne zabrakło kondycji, skoro w ostatnich minutach spotkania stracili aż cztery bramki.


alt


W trakcie wtorkowego meczu wolontariusze Stowarzyszenia Pomocy Osobom Autystycznym w Gdańsku będą rozprowadzać cegiełki na rzecz budowy Domu dla Dorosłych Osób z Autyzmem im. Arama Rybickiego.


Piłkarscy amatorzy imponują energią, gdyż od lat nie wystarcza im już tylko sylwestrowe kopanie piłki. Na boisku spotykają się również w Nowy Rok.
1 stycznia 2013 w samo południe na sztucznej murawie obok głównej płyty stadionu MOSiR przy ul. Traugutta powitają Nowy Rok oldboje Lechii oraz zespół złożony z samorządowców i przyjaciół z boiska. Historia tej noworocznej rywalizacji jest jednak o wiele krótsza, gdyż będzie to dopiero dziewiąty mecz. W dotychczasowych spotkaniach sześciokrotnie triumfowali Lechiści; dwa razy padł wynik remisowy.


altW ubiegłorocznym meczu noworocznym piłki nożnej 1 stycznia 2013 roku drużyna oldbojów Lechii Gdańsk pokonała samorządowców i polityków 8:3. Chociaż na sztucznej murawie przy ul. Traugutta we Wrzeszczu rozpoczęło się wręcz sensacyjnie, gdyż do przerwy zespół Polityków i Przyjaciół prowadził z oldbojami Lechii 2:1. Przypomnijmy też, że dla pokonanej drużyny dwa gole strzelił (pierwszego i trzeciego) Piotr Berowski, (pracownik Pomorskiego Urzędu Marszałkowskiego), a jednego Witold Kamiński (przedsiębiorca). W drużynie tej rok temu szwankowała obrona, mimo, że zasilali ją prezydent Sopotu Jacek Karnowski i wicemarszałek Ryszard Świlski.


altZespół samorządowców i polityków (na zdjęciu powyżej), podobnie jak rok temu, miał wystąpić pod wodzą Donalda Tuska, lecz premier RP wówczas nie zagrał, gdyż leżał w łóżku chory na grypę, o czym poinformował swoich kolegów z boiska na swoim Twitterze.

Wła-49
Zdjęcia: Włodzimierz Amerski

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież