Konkurs dla młodzieży „Zainwestuj w naszą planetę” rozstrzygnięty » Wyłoniono zwycięzców konkursu „Zainwestuj w naszą planetę” na plakat cyfrowy o tematyce ekologicznej... W tygodniku „Sieci”: Tak Tusk chciał sprzedać LOTOS Rosjanom » Upublicznienie dokumentów zdradzających plany sprzedania Rosjanom Grupy LOTOS przez rząd PO-PSL jasn... Rafał Chwedoruk: Polityka to nie gra komputerowa » Z dr. hab. Rafałem Chwedorukiem, politologiem, profesorem Uniwersytetu Warszawskiego, komentatorem p... Minister Skarbu Państwa: Rząd PO-PSL chciał sprzedać LOTOS Rosjanom i ... » Dokument, który został odtajniony przez obecnego Ministra Skarbu Państwa Jacka Sasina dowodzi, że te... W tygodniku „Sieci”: Jak patrzy na nas Rosja? » W najnowszym wydaniu tygodnika „Sieci” Marek Budzisz analizuje, skąd się wzięło u Rosjan przeświadcz... Święto ogrodnicze w Rënku » To było prawdziwe święto ogrodnicze. 19. edycję Ogólnopolskiej Wystawy Ogrodniczej połączonej z kier... „Wejście w historię”: prezentacja eksponatów związanych z działalności... » W ramach kolejnej odsłony cyklu „Wejścia w historię” w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku zaprezent... Antoni Kamiński: Suweren zlekceważony » Z prof. dr. hab. Antonim Kamińskim, prezesem polskiego oddziału Transparency International (1999-200... Wiosna w Ogrodzie 2022 » Tysiące odwiedzających, kolejki samochodów aż do obwodnicy to najkrótsza i najlepsza ocena 19. edycj... Notes Michała Pruskiego » Nie był dziennikarzem.Uprawiał literaturę dziennikarską.Osobny gatunek dostępny nielicznym.Ozdabiał ...
Rafał Chwedoruk: Polityka to nie gra komputerowa
czwartek, 19 maja 2022 19:48
Rafał Chwedoruk: Polityka to nie gra komputerowa
Z dr. hab. Rafałem Chwedorukiem, politologiem, profesorem

Muzeum Stutthof w Sztutowie

KL Stutthof 2077 dni zbrodni
poniedziałek, 09 maja 2022 14:15
KL Stutthof 2077 dni zbrodni
Stosunkowo niedaleko Gdańska, 36 kilometrów od wielkiego ośrodka
Zdunek Wybrzeże przywróciło sobie nadzieję
niedziela, 22 maja 2022 17:49
Zdunek Wybrzeże przywróciło sobie nadzieję
Uff! Nareszcie! Takie reakcje najczęściej można było usłyszeć
Wicemistrz wyraźnie lepszy do Lechii na koniec sezonu
sobota, 21 maja 2022 19:07
Wicemistrz wyraźnie lepszy do Lechii na koniec sezonu
Porażką z wicemistrzem Polski zakończyła sezon Lechia.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Bracia z Nowego Portu
poniedziałek, 16 maja 2022 10:13
Bracia z Nowego Portu
Trudno w wypadku mało znanych, wywodzących się z Nowego Portu,

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Ćwicz z Drużyną Energii
poniedziałek, 23 maja 2022 13:50
Ćwicz z Drużyną Energii
Trwa sportowy etap Drużyny Energii, w którym rywalizuje 191 szkół
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
Elbląg: Duże pieniądze nie wpłyną do kasy miasta?
czwartek, 30 grudnia 2021 20:01
Elbląg: Duże pieniądze nie wpłyną do kasy miasta?
W środę (29 grudnia) elbląscy radni zadecydowwali o kształcie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Po raz 35 noworoczna piłka na AWFiS

Ocena użytkowników: / 8
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 30 grudnia 2013 18:04

O gdańskiej tradycji sylwestrowo-noworocznych spotkań piłkarskich nie zapomniano także i w tym dobiegającym końca roku.


Tradycyjnie już po raz 35 mecz noworoczny rozegrają znani trójmiejscy sportowcy i pracownicy AWFiS Gdańsk. Mecz odbędzie się 1 stycznia 2014 roku (środa) o godz. 12.00 na uczelnianym boisku ze sztuczną nawierzchnią AWFiS Gdańsk. Te noworoczne spotkania z futbolówką na murawie zapoczątkowano 34 lata temu. Ich inicjatorami byli m.in. były rektor uczelni sportowej prof. Wojciech Przybylski, naukowi wykładowcy Mirosław Rogo, Andrzej Suchanowski i Leszek Chludziński. W następnych latach dochodzili młodsi znani sportowcy, jak tenisiści stołowi Andrzej Grubba, Andrzej Jakubowicz czy Leszek Kucharski oraz lekkoatleta Marek Fostiak i wioślarz Tomasz Tomiak. Bywało, że grano w śniegu i przy silnym mrozie, a jubileuszowy już 35 mecz, co jest swoistym rekordem piłkarstwa amatorskiego na gdańskim Wybrzeżu, rozegrany zostanie niemal przy wiosennej pogodzie.


Tradycyjnie też w Sylwestra zagrają byli pracownicy Spółdzielni Pracy Usług Wysokościowych "Świetlik". 31 grudnia (wtorek) mecz odbędzie się już po raz 29 o godzinie 12.00 na obiektach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Traugutta 29 we Wrzeszczu. Będzie to pojedynek drużyn umownie zwanych „Starymi" i „Młodymi".


Rok temu po zaciętym spotkaniu triumfowali „Starzy” (w niebieskich koszulkach), którzy jeszcze dwadzieścia minut przed końcowym gwizdkiem sędziego Krzysztofa Słabika przegrywali 0:3. Drużynie „Młodych” zapewne zabrakło kondycji, skoro w ostatnich minutach spotkania stracili aż cztery bramki.


alt


W trakcie wtorkowego meczu wolontariusze Stowarzyszenia Pomocy Osobom Autystycznym w Gdańsku będą rozprowadzać cegiełki na rzecz budowy Domu dla Dorosłych Osób z Autyzmem im. Arama Rybickiego.


Piłkarscy amatorzy imponują energią, gdyż od lat nie wystarcza im już tylko sylwestrowe kopanie piłki. Na boisku spotykają się również w Nowy Rok.
1 stycznia 2013 w samo południe na sztucznej murawie obok głównej płyty stadionu MOSiR przy ul. Traugutta powitają Nowy Rok oldboje Lechii oraz zespół złożony z samorządowców i przyjaciół z boiska. Historia tej noworocznej rywalizacji jest jednak o wiele krótsza, gdyż będzie to dopiero dziewiąty mecz. W dotychczasowych spotkaniach sześciokrotnie triumfowali Lechiści; dwa razy padł wynik remisowy.


altW ubiegłorocznym meczu noworocznym piłki nożnej 1 stycznia 2013 roku drużyna oldbojów Lechii Gdańsk pokonała samorządowców i polityków 8:3. Chociaż na sztucznej murawie przy ul. Traugutta we Wrzeszczu rozpoczęło się wręcz sensacyjnie, gdyż do przerwy zespół Polityków i Przyjaciół prowadził z oldbojami Lechii 2:1. Przypomnijmy też, że dla pokonanej drużyny dwa gole strzelił (pierwszego i trzeciego) Piotr Berowski, (pracownik Pomorskiego Urzędu Marszałkowskiego), a jednego Witold Kamiński (przedsiębiorca). W drużynie tej rok temu szwankowała obrona, mimo, że zasilali ją prezydent Sopotu Jacek Karnowski i wicemarszałek Ryszard Świlski.


altZespół samorządowców i polityków (na zdjęciu powyżej), podobnie jak rok temu, miał wystąpić pod wodzą Donalda Tuska, lecz premier RP wówczas nie zagrał, gdyż leżał w łóżku chory na grypę, o czym poinformował swoich kolegów z boiska na swoim Twitterze.

Wła-49
Zdjęcia: Włodzimierz Amerski

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Komentarze  

 
-1 #1 mania 2013-12-30 21:23
Donek na awf nie pasuje,raczej kelner tam nie puszczają na plac
Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież