Andrzej Jaworski: Nowe otwarcie by zjednać wyborców dla państwa solida... » Z Andrzejem Jaworskim, pełnomocnikiem PiS w okręgu gdyńskim, radnym Gdańska (1998–02), kandydatem na... Inwalidzi zostają! Na razie... » Od dwóch miesięcy toczy się spór między dyrektorem Europejskiego Centrum Solidarności Basilem Kerski... W tygodniku „Sieci”: Szokująca prawda o bojówkach opozycji » W najnowszym numerze „Sieci” Marek Pyza i Marcin Wikło ujawniają szokującą prawdę o opozycji, którą ... Podsumowano Wielki Maraton Czytelniczy 2021/2022 » W Audytorium Europejskiego Centrum Solidarności odbyły się gale rozdania nagród Wielkiego Maratonu C... Straż Miejska w sezonie letnim » W okresie letnim niezostanie zwiększona liczba patroli Straży Miejskiej. Będą one skoncentrowane w m... U Struka jak za piecem - krocie w szpitalnych zarządach » Menedżerowie samorządowych pomorskich spółek szpitalnych pokwitowali znakomity rok. Prezes gdyńskich... Tadeusz Cymański: Ciekawe czasy jeszcze przed nami » Z Tadeuszem Cymańskim, posłem klubu parlamentarnego PiS (Solidarna Polska), ekonomistą, w stanie woj... Energa "Pracodawcą z sercem" » Energa została wyróżniona tytułem „Pracodawca z sercem”. Certyfikaty przyznawane są firmom, które za... Działkowcy zainaugurowali sezon letni » Działkowcy z Rodzinnych Ogródków Działkowych "Owczarnia" spotkali się na corocznym "Dniu działkowca"... Trzy kolejne „Kormorany” zamawia MON. Będą budowane w Gdańsku » Za kilka tygodni służbę w 8 Flotylli Obrony Wybrzeża rozpocznie ORP „Albatros” okręt typu „Kormoran ...
U Struka jak za piecem - krocie w szpitalnych zarządach
czwartek, 30 czerwca 2022 18:51
U Struka jak za piecem - krocie w szpitalnych zarządach
Menedżerowie samorządowych pomorskich spółek szpitalnych

Muzeum Stutthof w Sztutowie

KL Stutthof 2077 dni zbrodni
poniedziałek, 09 maja 2022 14:15
KL Stutthof 2077 dni zbrodni
Stosunkowo niedaleko Gdańska, 36 kilometrów od wielkiego ośrodka
Janusz Kupcewicz - legenda Arki Gdynia nie żyje
wtorek, 05 lipca 2022 10:24
Janusz Kupcewicz - legenda Arki Gdynia nie żyje
Pamiętam rok 1988, czerwiec, pierwszy mecz barażowy o utrzymanie w
Lechia zwycięska w ostatniej próbie przed Ligą Konferencji Europy
czwartek, 30 czerwca 2022 14:44
Lechia zwycięska w ostatniej próbie przed Ligą Konferencji Europy
Na stadionie przy ul. Traugutta 29 piłkarze Lechii Gdańsk rozegrali

Galeria Sztuki Gdańskiej

Park Steffensów przyrodą malowany
środa, 29 czerwca 2022 07:46
Park Steffensów przyrodą malowany
Jest takie miejsce w Gdańsku, które pomimo biegnącego czasu i

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Niezapomniane lekcje WF-u z Drużyną Energii!
niedziela, 12 czerwca 2022 13:58
Niezapomniane lekcje WF-u z Drużyną Energii!
Blisko 200 zaangażowanych szkół i ponad 50 tysięcy ćwiczeń
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

W imieniu własnym: Środy pigułka "dzień po" czy "przed"

Ocena użytkowników: / 9
SłabyŚwietny 
wtorek, 19 kwietnia 2022 18:09

altKiedy już mamy wrażenie, że nieszczęście wojny nas czegoś uczy, że może uda się nam wyjść z własnego niszczącego konfliktu eskalującego nienawiść do myślących bardziej konserwatywnie, to zaraz pojawiają się głosy pełne agresywnych intencji z lżeniem własnego państwa włącznie. Każdą sytuację, nawet najbardziej tragiczną jak wojna, można wykorzystywać podbijając kapitał polityczny.


Mistrzostwo przewrotnych teorii i argumentów na łamach GW zaprezentowała niezrównana w walce o równe prawa kobiet prof. Małgorzata Środa. Czytając jej wywody nie wierzę własnym oczom, do jakich wniosków można dojść, chcąc przekonać do swojej wizji świata.


Z tekstu Środy o zgrozo - wynika, że największym problemem Ukrainek uciekających przed wojną jest brak pigułki „ dzień po”. Kobiety, które dostały u nas ciepły i życzliwy dach nad głową, zdaniem profesorki wpadły z deszczu pod rynnę, a nawet dostały się do prawdziwego piekła.


Prof. Środa forsuje wyblakłe w sytuacji prawdziwej wojny hasła rzekomej dyskryminacji narodowej, płciowej, religijnej i społecznej, związanej ze stereotypami. Notabene tak naprawdę mało kto z ludzi zwyczajnie pracujących i żyjących od pierwszego do pierwszego w Polsce zajmuje się rozkminianiem kilku płci i nagabywaniem w kierunku żeńskich końcówek. I bez obaw - lekcje religii nie będą największym zmartwieniem ukraińskich uczniów i ich mam. A już prawdziwym nadużyciem i nonsensem jest straszyć Ukrainki Polakami jako gwałcicielami i molestowaczami, których podobno w Polsce jest niemało.
Manipulowanie opinią publiczną jest głoszenie tezy, że Ukrainki rzekomo upokarzane są kojarzeniem (poprzez nieszczęsne stereotypy) z usługami opiekuńczymi. Prawdą jest, że żadna praca nie hańbi, a wiele z nich od dawna pracuje w Polsce, podobnie jak Polki chętnie wyjeżdżają do pracy do Niemiec w poszukiwaniu lepszych zarobków. Jakie miejsce zajmą pracownice z Ukrainy na rynku pracy dziś i jutro - będzie zależało od wielu czynników, a w tym sytuacji ekonomicznej naszego państwa i skali bezrobocia.


Podsycanie apetytów na otrzymywanie najlepszych posad dla naszych gości jest ryzykowne w sytuacji, kiedy mamy do czynienia z emigracją na niewyobrażalną skalę. Chcemy mieć wszyscy nadzieję, że wielu z nich odnajdzie się na rynku pracy w naszym kraju, ale nie zapominajmy, że nie wszyscy i nasi rodacy pracują zgodnie ze swoim wykształceniem czy marzeniami. Czasem pracują bo muszą po prostu się utrzymać.


Jakże niesmaczne i niestosowne jest wyciągnie naciąganych haseł o dyskryminacji wszelakiej w obliczu z jednej strony spadających na ofiary bomb, z drugiej strony bezprecedensowej pomocy humanitarnej i ofiarności wszystkich naszych obywateli, którzy rzekomo są w swojej większości uprzedzeni i dyskryminujący.
Życie się toczy, pomagamy naszym sąsiadom znękanym wojną, pracujemy, chodzimy do kina, teatru, kochamy, żenimy się... Staramy się sami otoczyć opieką i czułością, by nie wpaść w przygnębienie. Nie słuchamy całymi dniami wiadomości z tej okrutnej wojny zabijającej ludzi za naszą miedzą, by nie popaść w panikę. Mobilizujemy się i koncentrujemy na dobrych uczynkach i myśleniu pozytywnym.


A tu mała, wielka radość - wygraliśmy decydujący mecz w piłkę nożną ze Szwedami, jedziemy na mistrzostwa Świata do Kataru! Znów wszyscy Polacy to jedna rodzina.

Ewa Potrykus

 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież