Dulkiewicz naucza w szkołach » Gdańscy uczniowie mają nową nauczycielkę. Z kagankiem politycznej oświaty, w ramach "lekcji obywatel... Piotr Duda w Telewizji Republika » W środę, 28 lutego, o 19:30 gościem Danuty Holeckiej w Telewizji Republika będzie Piotr Duda, przewo... KWW Kocham Gdańsk - zbudować coś opartego o zwykłych, normalnych gdańs... » W wyborach samorządowych wystartuje nowe ugrupowanie na gdańskiej scenie politycznej - KWW Kocham Gd... Obszański, Śniegula i Bartuzel w Telewizji Republika » We wtorek, 27 lutego, o 19:30 gośćmi Danuty Holeckiej będą Tomasz Obszański, Przewodniczący NSZZ Rol... W tygodniku „Sieci”: Spisek przeciw polskiej szkole » Nowy numer tygodnika „Sieci” ujawnia szokujący plan Brukseli na polską edukację: szkoły mają obniżyć... Szumiące zabawy czyli VIII Międzyszkolny Turniej Logopedyczny » Kiedy dziecko idzie do szkoły i gdy są u niego wskazania do pracy nad prawidłową mową, uczeń trafia ... Szkoła Podstawowa nr 11: dzieci chcą się uczyć w tej szkole » 1 marca rusza rekrutacja do gdańskich szkół podstawowych. W lutym swoje drzwi na spotkania z rodzica... Medale za wkład w Pamięć » W piątkowe popołudnie gdański Odział Instytutu Pamięci Narodowej wręczył medale dla pięciu laureatów... Grzegorz Górski: Jesteśmy w "oku cyklonu" » Czy jako naród jesteśmy świadomi nadciągających zagrożeń; o naiwności w patrzeniu na swoją przyszłoś... Anna Gembicka i Tomasz Obszański w Telewizji Republika » W piątek o 19:30 gośćmi Danuty Holeckiej w Telewizji Republika będą Anna Gembicka, była minister rol...
Dulkiewicz naucza w szkołach
czwartek, 29 lutego 2024 10:44
Dulkiewicz naucza w szkołach
Gdańscy uczniowie mają nową nauczycielkę. Z kagankiem politycznej
Hokeistki Stoczniowca nie zagrają w finale
niedziela, 25 lutego 2024 14:18
Hokeistki Stoczniowca nie zagrają w finale
Nie będzie 10. z rzędu finału hokeistek Stoczniowca. Gdańszczanki
Mocne otwarcie wiosny Arki i Lechii
sobota, 24 lutego 2024 12:38
Mocne otwarcie wiosny Arki i Lechii
I LIGA FORTUNA
Wszyscy oczekiwali postawy trójmiejskich
Lechia kontrolowała mecz w Pruszkowie
niedziela, 25 lutego 2024 21:07
Lechia kontrolowała mecz w Pruszkowie
Drugi mecz i drugie zwycięstwo Lechii w rundzie wiosennej.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Narodziny artysty malarza
niedziela, 18 lutego 2024 16:26
Narodziny artysty malarza
Moje wskazówki dotyczące malowania nie są poradnikiem. Dotyczą

Sport w szkole

Zaproszenie do Spartakiady Przedszkolaków
poniedziałek, 26 lutego 2024 11:25
Zaproszenie do Spartakiady Przedszkolaków
Gdański Zespół Schronisk i Sporu Szkolnego zaprasza do udziału w

"Gdańska" w antrakcie

Puste miejsca
wtorek, 06 lutego 2024 15:33
Puste miejsca
Pustynia według Wikipedii to teren o dużej powierzchni pozbawiony
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Posterunek Straszyn: Bieńkowska prawdę ci powie

Ocena użytkowników: / 22
SłabyŚwietny 
niedziela, 29 października 2023 12:57

altOdezwała się dawno nie słyszana euro posłanka Elżbieta Bieńkowska. Tak, tak, ta sama, która została nagrana w restauracji „Sowa i przyjaciele”, jako szefowa resortu infrastruktury w rządzie Donalda Tuska. Taśma z jej rozmowy z ówczesnym szefem CBA Pawłem Wojtunikiem zrobiła duże wrażenie w kraju, a szczególnie jej opinia, że za „6 tysięcy pracuje albo złodziej, albo idiota”. Teraz kiedy istnieje duże prawdopodobieństwo, że władze przejmie koalicja partii opozycyjnych znów wróciła do gry w Polsce. Właśnie udzieliła wywiadu w „Gazecie Wyborczej”, w którym w charakterystyczny dla siebie sposób - prostym językiem informuje czytelników, co czeka nas w najbliższych latach. „PiS zaczął demontować praworządność i demokrację - rozkręca się obecna europosłanka EPL, - Polskę przestano określać mianem państwa leżącego w Europie Środkowej. Wróciło pojęcie Europy Wschodniej.

Z drugiej strony słyszałam z ust naprawdę zaangażowanych polityków europejskich obawy, że jeżeli Polska zrobi jeszcze jeden krok w kierunku orbanizmu, to cały projekt zjednoczonej Europy będzie zagrożony. […] Ale to już przeszłość. Teraz przed Polską wszystkie drzwi w Brukseli będą stały otworem. No właśnie! Bieńkowska nazywa walkę o możliwość prowadzenia własnej polityki zagranicznej mianem „orbanizmu”. To wiele mówi. Podstawową cechą suwerennego państwa jest możliwość prowadzenia własnej polityki zagranicznej. A to w świetle zakusów Brukseli i Berlina w kierunku Unii jako państwa federalnego wydaje się już niemożliwe. Głównie to, o możliwość prowadzenia własnej polityki zagranicznej toczą się na świecie wojny, jak ta pomiędzy Moskwą, Ukrainą. Pozornie „wszystkie drzwi w Brukseli [dla Polski] będą stały otworem”, a w praktyce będziemy mieli niewiele do powiedzenia. To raz. Dwa: „Unia powiększy się do trzydziestu kilku krajów. A to będzie oznaczać zmianę sposobu jej funkcjonowania. Trudno sobie wyobrazić zarządzanie takim kolosem z utrzymaniem prawa weta. To przepis na katastrofę. Nie uciekniemy przed rozmową o zmianie traktatów, jeśli myślimy serio o rozszerzeniu Unii” - uważa europosłanka. Widać jak na dłoni, że dla Bieńkowskiej nie ma odwrotu od przymusu przyjmowania nielegalnych migrantów i stworzenia UE na nowo jako superpaństwa zarządzanego przez Brukselę i Berlin - bez prawa weta i równego traktowania wszystkich państw-członków. Czyli wykonujemy bez dyskusji wszystkie polecenia Unii, bo PiS się stawiał i tylko psuł dobra atmosferę jaka panowała na brukselskich salonach. A teraz pochwalą (już się to dzieje), poklepią po plecach, a i tak zrobią swoje w miłej atmosferze.

Jak Tusk i jego akolici „walczyli” o swoje niegdyś z Moskwą można zobaczyć w serialu „Reset”. Tanio oddajemy naszą skórę. Zbyt tanio.

Andrzej Potocki


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież