3-milionowy zwiedzający w Muzeum II Wojny Światowej » Wejście rodziny Wawrzyńczaków z Kalisza kilka minut po godz. 13:00 21 lutego na wystawę główną oznac... Katarzyna Sójka w Telewizji Republika » 21 lutego o 19:30 gościem Danuty Holeckiej w Telewizji Republika będzie posłanka Katarzyna Sójka, Pr... Jarosław Olechowski dołączył do Telewizji Republika » 19 lutego do zespołu Telewizji Republika dołączył Jarosław Olechowski, były szef Telewizyjnej Agencj... Immersyjna edukacja z IPN » W siedzibie gdańskiego oddziału IPN zaprezentowano nowy program edukacyjny z wykorzystaniem nowej te... Tomasz Rakowski: Mój program chcę napisać razem z mieszkańcami Gdańska » W klubie Akwen w siedzibie NSZZ Solidarność 18 lutego szef pomorskiego Prawa i Sprawiedliwości - Pio... W tygodniku „Sieci”: Plan PiS: Odbić Unię i pomóc Trumpowi » W tygodniku „Sieci” wywiad z Dominikiem Tarczyńskim, eurodeputowanym i nowym szefem delegacji polski... Tomasz Rakowski kandydatem PiS na prezydenta Gdańska » Tomasz Rakowski będzie kandydatem Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Gdańska. - - Gdańsk potrzebu... Dziurowisko Dulkiewicz » Kierowcy toną w dziurach na gdańskich ulicach. Na odszkodowania za ich straty gmina wydaje rocznie o... Spotkania z historią: historie żołnierzy 2. Korpusu Polskiego » W pierwszym w 2024 roku spotkaniu w ramach cyklu "Spotkania z historią" w Muzeum II Wojny Światowej ... Przemysław Majewski: Aktywni, zaangażowani kandydaci to klucz do sukce... » Rozmowa z Przemysławem Majewskim, radnym Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miasta Gdańska- PO i "Wszy...
Tomasz Rakowski kandydatem PiS na prezydenta Gdańska
niedziela, 18 lutego 2024 12:41
Tomasz Rakowski kandydatem PiS na prezydenta Gdańska
Tomasz Rakowski będzie kandydatem Prawa i Sprawiedliwości na
Projekt wypunktował Trefla
niedziela, 18 lutego 2024 18:58
Projekt wypunktował Trefla
W spotkaniu drużyn z czołówki Projekt Warszawa pokonał na swoim
Bomba w górę...
piątek, 16 lutego 2024 14:59
Bomba w górę...
Przed tygodniem wystartowała Ekstraklasa SA i już zanotowano
Lechia zaczęła wiosnę od mocnego uderzenia
niedziela, 18 lutego 2024 08:33
Lechia zaczęła wiosnę od mocnego uderzenia
Bardzo udanie rozpoczęli rundę wiosenną piłkarze Lechii. Na

Galeria Sztuki Gdańskiej

Wystawa ekscentrycznego Mieczysława Olszewskiego
niedziela, 11 lutego 2024 22:02
Wystawa ekscentrycznego Mieczysława Olszewskiego
Znany pod pseudonimem „Mieto” prof. Mieczysław Olszewski był

Sport w szkole

Zaproszenie na Turniej Piłki Siatkowej Par Mieszanych ,,Walentynki 2023”
czwartek, 15 lutego 2024 09:28
Zaproszenie na Turniej Piłki Siatkowej Par Mieszanych ,,Walentynki 2023”
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza na XVII

"Gdańska" w antrakcie

Puste miejsca
wtorek, 06 lutego 2024 15:33
Puste miejsca
Pustynia według Wikipedii to teren o dużej powierzchni pozbawiony
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Latarką w półmrok: Podatkowy trik Tuska - czy będą wrzeszczeć "J.... PO"?

Ocena użytkowników: / 39
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 06 listopada 2023 19:51

altMilczą, a powinni wrzeszczeć na ulicach: "J.... PO".


W słynnych tezach samorządowych, politycznej beletrystyce opisującej projekt rebelii gminnej w Polsce, domagali się, by samorządy miały "pełną samodzielność prawną, organizacyjną, MAJĄTKOWĄ i FINANSOWĄ w zakresie realizacji zadań własnych". Wzmiankowali o "wsparciu PRAWNYM i FINANSOWYM" albo o narzędziach "PRAWNYCH I FINANSOWYCH" należnych gminnej administracji od rządu ich państwa.


Choć w latach minionych dochody własne ich gmin z udziału w podatku dochodowym od osób fizycznych rosły, A. Dulkiewicz, prezydent Gdańska i J. Karnowski, prezydent Sopotu, poseł obecnie, lamentowali o ich utracie. Spadek ten w przypadku Gdańska wyglądał zadziwiająco optymistycznie - zamiast 873 mln zł w 2018, gmina nad Motławą w roku 2022 miała już 1,070 mld wpływów z tego tytułu.


Kiedy głosowano w sejmie podniesienie kwoty wolnej od podatku do 30 tys. złotych, straszono publiczność gminną zapaścią finansową, ogólną niewydolnością, a nawet zaciemnieniem ulic.


Tymczasem poszło to wszystko do kosza, gdy PO ogłosiła 100 swoich postulatów, w tym, obok różnych planów zemst starannie opisanych, także wabik finansowy dla ogółu płatników PIT ulokowany już na pozycji 4 politycznych przyrzeczeń D. Tuska:
"Podniesiemy kwotę wolną od podatku - z 30 tys. zł do 60 tys. zł, w przypadku podatników rozliczających się według skali podatkowej, w tym także przedsiębiorców i emerytów".


Milczą, a powinni strajkować, gardłować: "J.... PO".


Projekt ten bowiem oznacza rabunek gminnych finansów. Licząc dość swobodnie, postulat D. Tuska oznacza, że spod fiskalnej jurysdykcji aparatu skarbowego ubędzie 30 000 zł od każdego podatnika. Według obowiązującej stawki podatkowej - I próg do 120 tys. zł dochodu rocznie - to 12 proc. czyli ok. 3 600 zł należnej daniny.


Gmina Gdańsk, ale też Łódź, Warszawa czy Sopot, mają prawo do 38,46 proc. tej kwoty plus jako powiaty dodatkowo do 10,25 proc. Zachęcając swoich podatników-pracodawców do łożenia na potencjał finansowy lokalnej władzy, lokalne władze ten aspekt wspólnego dostatku eksponują, bo do gminnego budżetu wpada połowa tej kwoty - 1 800 złotych.


Kokietując wyborców atrakcją podatkową wartą 30 tys. zł rocznie, D. Tusk, Izabela Leszczyna i reszta tych politycznych faryzeuszy, uderzają w samorządowe zawezwanie "Tak - dla Polski", choć tego szalbierstwa nie głoszą...


Jeśli w Gdańsku płaci podatek od swoich indywidualnych dochodów ok. 350 tys. obywateli, a w małym Sopocie ok. 25 tysięcy, to strach liczyć ubytki w dochodach, które liberalno-lewicowo-ludowy reżim chce zaaplikować polskim gminom, wyborcom swoim i cudzym.
Dziwne że A. Dulkiewicz, R. Trzaskowski, H. Zdanowska, T. Truskolaski jeszcze nie wrzeszczą o kolonizacji gmin przez państwo - czy to jako Unia Metropolii Polskich, czy Związek Miast i Gmin, nie protestują przeciwko polityce, którą ma realizować poseł Jacek Karnowski.


Zgodnie z art. 286 kodeksu karnego, odpowiedzialności karnej podlega ktoś, kto dla uzyskania korzyści majątkowej wprowadził kogoś w błąd lub wykorzystał czyjąś "niezdolność do należytego pojmowania przedsiębranego działania" .


Czy namawiając wyborców do zadysponowania prawem głosu na swoją rzecz PO świadomie nie wprowadzała licznych obywateli w błąd i inicjowała zachowanie prowadzące do niekorzystnego rozporządzenia mieniem gmin?


Nie wprowadzając zaś, z powodu na przykład gwałtownych buntów samorządowców, nowego progu zwolnienia od podatku, PO wprost dopuszczać się może występku opisanego w art 286 kk. Oferowała bowiem towar, którego, jak dziś słychać, nie ma wcale zamiaru udostępniać nabywcom jej programu politycznego...


Prawda w polityce, to g... prawda. Przyrzeczenia Donald Tuska tylko wtedy są wiążące, gdy składa je Ursuli von der Leyen.


Tylko hołota może sądzić inaczej, nieprawdaż?

Marek Formela


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież