PRO LIVE w Gdańsku » Już po raz 12. na gdańskich ulicach odbył się Marsz dla Życia.Marsz ruszył o godzinie 15 spod Kaplic... Hipokryzja PO: Tusk łoi migrantów, Gdańsk nagradza Białorusina » Bycie w Platformie Obywatelskiej to nieustanne narażanie się na głupie zwroty w polityce Donalda Tus... W obronie ogródków » Od kwietnia Urząd Miasta ogłosił konsultacje społeczne w sprawie uchwalenia nowego Planu Ogólnego, k... Granda we Wrzeszczu » Mieszkańcy ul. Bohaterów Getta Warszawskiego walczą z absurdalnym ich zdaniem wariantem trasy tramwa... Biało-Czerwone Róże dla M.Horały - Polska sztafeta biegnie... » Marcin Horała, b. pełnomocnik rządu ds. budowy CPK, gdyński poseł PiS, laureatem nagrody Biało-Czerw... "Solidarność" zamieściła na swoim budynku baner dot. Zielonego Ładu. M... » Gdański Zarząd Dróg i Zieleni znów zamierza karać NSZZ "Solidarność" za banery umieszczone na budynk... Nagrodzono młodych miłośników czytania » W auli głównej Europejskiego Centrum Solidarności odbyła się gala Wielkiego Maratonu Czytelniczego. ... Piekarnia "Paryska" ogłasza upadłość » W ub. roku podczas kampanii wyborczej Donald Tusk straszył, że niebawem za rządów Prawa i Sprawiedli... Koalicja Obywatelska wygrała wybory do Parlamentu Europejskiego » Koalicja Obywatelskiej wygrała wybory do Parlamentu Europejskiego zdobywając 38,2 proc. głosów - 21 ... Apel Stowarzyszenia "Godność" o poparcie kandydatury Jacka Kurskiego » Stowarzyszenie "Godność", zrzeszające więźniów politycznych PRL-u oraz działaczy podziemia lat 80-ty...
Reklama
Umowa fraudacyjna w Sopocie Karnowskiego - radni wprowadzeni w błąd?
czwartek, 13 czerwca 2024 09:58
Umowa fraudacyjna w Sopocie Karnowskiego - radni wprowadzeni w błąd?
Gęstnieje atmosfera wokół b. prezydenta Sopotu, Jacka
Trefl Sopot Mistrzem Polski!
poniedziałek, 17 czerwca 2024 08:16
Trefl Sopot Mistrzem Polski!
Jeszcze tydzień temu trudno było w to uwierzyć. Koszykarze Trefla
Młodzież z Jaguara nie zostaje w Trójmieście
piątek, 14 czerwca 2024 14:35
Młodzież z Jaguara nie zostaje w Trójmieście
Do zakończenia sezonu 2023/24 pozostały już tylko dwie kolejki na
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
czwartek, 06 czerwca 2024 13:56
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
Inauguracja nowego sezonu PKO Ekstraklasy odbędzie się w piątek 19

Galeria Sztuki Gdańskiej

Benefis Marka
niedziela, 02 czerwca 2024 16:24
Benefis Marka
Znamy się od blisko dwóch dekad. Zawsze Marka Wróbla uważałem za

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

„Iwona księżniczka Burgunda”
wtorek, 14 maja 2024 14:37
„Iwona księżniczka Burgunda”
Kim jest Iwona? Iwona to Ty, Ja, On, Ona czasem nawet Oni. Iwona jest
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Latarką w półmrok: Podatkowy trik Tuska - czy będą wrzeszczeć "J.... PO"?

Ocena użytkowników: / 39
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 06 listopada 2023 19:51

altMilczą, a powinni wrzeszczeć na ulicach: "J.... PO".


W słynnych tezach samorządowych, politycznej beletrystyce opisującej projekt rebelii gminnej w Polsce, domagali się, by samorządy miały "pełną samodzielność prawną, organizacyjną, MAJĄTKOWĄ i FINANSOWĄ w zakresie realizacji zadań własnych". Wzmiankowali o "wsparciu PRAWNYM i FINANSOWYM" albo o narzędziach "PRAWNYCH I FINANSOWYCH" należnych gminnej administracji od rządu ich państwa.


Choć w latach minionych dochody własne ich gmin z udziału w podatku dochodowym od osób fizycznych rosły, A. Dulkiewicz, prezydent Gdańska i J. Karnowski, prezydent Sopotu, poseł obecnie, lamentowali o ich utracie. Spadek ten w przypadku Gdańska wyglądał zadziwiająco optymistycznie - zamiast 873 mln zł w 2018, gmina nad Motławą w roku 2022 miała już 1,070 mld wpływów z tego tytułu.


Kiedy głosowano w sejmie podniesienie kwoty wolnej od podatku do 30 tys. złotych, straszono publiczność gminną zapaścią finansową, ogólną niewydolnością, a nawet zaciemnieniem ulic.


Tymczasem poszło to wszystko do kosza, gdy PO ogłosiła 100 swoich postulatów, w tym, obok różnych planów zemst starannie opisanych, także wabik finansowy dla ogółu płatników PIT ulokowany już na pozycji 4 politycznych przyrzeczeń D. Tuska:
"Podniesiemy kwotę wolną od podatku - z 30 tys. zł do 60 tys. zł, w przypadku podatników rozliczających się według skali podatkowej, w tym także przedsiębiorców i emerytów".


Milczą, a powinni strajkować, gardłować: "J.... PO".


Projekt ten bowiem oznacza rabunek gminnych finansów. Licząc dość swobodnie, postulat D. Tuska oznacza, że spod fiskalnej jurysdykcji aparatu skarbowego ubędzie 30 000 zł od każdego podatnika. Według obowiązującej stawki podatkowej - I próg do 120 tys. zł dochodu rocznie - to 12 proc. czyli ok. 3 600 zł należnej daniny.


Gmina Gdańsk, ale też Łódź, Warszawa czy Sopot, mają prawo do 38,46 proc. tej kwoty plus jako powiaty dodatkowo do 10,25 proc. Zachęcając swoich podatników-pracodawców do łożenia na potencjał finansowy lokalnej władzy, lokalne władze ten aspekt wspólnego dostatku eksponują, bo do gminnego budżetu wpada połowa tej kwoty - 1 800 złotych.


Kokietując wyborców atrakcją podatkową wartą 30 tys. zł rocznie, D. Tusk, Izabela Leszczyna i reszta tych politycznych faryzeuszy, uderzają w samorządowe zawezwanie "Tak - dla Polski", choć tego szalbierstwa nie głoszą...


Jeśli w Gdańsku płaci podatek od swoich indywidualnych dochodów ok. 350 tys. obywateli, a w małym Sopocie ok. 25 tysięcy, to strach liczyć ubytki w dochodach, które liberalno-lewicowo-ludowy reżim chce zaaplikować polskim gminom, wyborcom swoim i cudzym.
Dziwne że A. Dulkiewicz, R. Trzaskowski, H. Zdanowska, T. Truskolaski jeszcze nie wrzeszczą o kolonizacji gmin przez państwo - czy to jako Unia Metropolii Polskich, czy Związek Miast i Gmin, nie protestują przeciwko polityce, którą ma realizować poseł Jacek Karnowski.


Zgodnie z art. 286 kodeksu karnego, odpowiedzialności karnej podlega ktoś, kto dla uzyskania korzyści majątkowej wprowadził kogoś w błąd lub wykorzystał czyjąś "niezdolność do należytego pojmowania przedsiębranego działania" .


Czy namawiając wyborców do zadysponowania prawem głosu na swoją rzecz PO świadomie nie wprowadzała licznych obywateli w błąd i inicjowała zachowanie prowadzące do niekorzystnego rozporządzenia mieniem gmin?


Nie wprowadzając zaś, z powodu na przykład gwałtownych buntów samorządowców, nowego progu zwolnienia od podatku, PO wprost dopuszczać się może występku opisanego w art 286 kk. Oferowała bowiem towar, którego, jak dziś słychać, nie ma wcale zamiaru udostępniać nabywcom jej programu politycznego...


Prawda w polityce, to g... prawda. Przyrzeczenia Donald Tuska tylko wtedy są wiążące, gdy składa je Ursuli von der Leyen.


Tylko hołota może sądzić inaczej, nieprawdaż?

Marek Formela


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież