Drastyczny wzrost kosztów budowy linii tramwajowej na Morenę » 800 mln złotych zamiast planowanych 207 mln. O tyle wzrosły koszty budowy linii tramwajowej Gdańsk –... Gdański Wołyń... » 81. rocznica Rzezi Wołyńskiej w Gdańsku była obchodzona przez wiele środowisk patriotycznych i organ... “Nocna zmiana” w Muzeum II Wojny Światowej » Czarna dziura zamiast portretu rotmistrza Witolda Pileckiego, rodziny Ulmów i św. o. Kobego. W nocy ... Koncert symfoniczny w stoczniowej hali CRIST » Stocznia CRIST jest w trakcie przygotowań do nietypowego wydarzenia. Tym razem nie będzie to jednak ... "Gdańska" na przerwie » Pozwolimy państwu odetchnąć chwilę od "złego powietrza i zwierząt drapieżnych" - naturalnego siedlis... Poseł Płażyński u konserwatora upomina się o historię Gdańska » Poseł RP Ziemi Pomorskiej Kacper Płażyński napisał list do nowego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytkó... Zlecenie na Popiełuszkę » 19 października 1984 r. funkcjonariusze SB zamordowali bł. ks. Jerzego Popiełuszkę. To była zbrodnia... Ksiądz Jerzy Popiełuszko, błogosławiony męczennik » To dla mnie zawsze odpowiedzialność i wyzwanie pisać o Księdzu Jerzym Popiełuszce. Odpowiedzialność,... List do ministra Parella - D. Wałęsa nie udzielała się w opozycji » Wojewódzka Pomorska Rada Konsultacyjna ds. Działaczy Opozycji i Osób Represjonowanych w odniesieniu ... PRO LIVE w Gdańsku » Już po raz 12. na gdańskich ulicach odbył się Marsz dla Życia.Marsz ruszył o godzinie 15 spod Kaplic...
Drastyczny wzrost kosztów budowy linii tramwajowej na Morenę
czwartek, 18 lipca 2024 11:22
Drastyczny wzrost kosztów budowy linii tramwajowej na Morenę
800 mln złotych zamiast planowanych 207 mln. O tyle wzrosły koszty
Energa Wybrzeże - Arged Malesa LIVE: 38:50 70:107
niedziela, 23 czerwca 2024 09:31
Energa Wybrzeże - Arged Malesa LIVE: 38:50 70:107
Na godz. 14.00 zaplanowano początek meczu 9. kolejki Metalkas 2.
Transferowa ofensywa w Lechii trwa
piątek, 21 czerwca 2024 15:31
Transferowa ofensywa w Lechii trwa
Już tylko miesiąc został do inauguracji Ekstraklasy w
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
czwartek, 06 czerwca 2024 13:56
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
Inauguracja nowego sezonu PKO Ekstraklasy odbędzie się w piątek 19

Galeria Sztuki Gdańskiej

Z jazzowej półki
poniedziałek, 17 czerwca 2024 16:28
Z jazzowej półki
Po wielu latach to powrót do amatorskiej fascynacji jazzem, mającej

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Charlie zmienia się w kurczaka
środa, 05 czerwca 2024 13:24
Charlie zmienia się w kurczaka
Od niedawna w Polsce uczniowie nie muszą odrabiać prac domowych.
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Akapit wydawcy: Gubernia Polska

Ocena użytkowników: / 17
SłabyŚwietny 
czwartek, 26 października 2023 16:15

alt"W trosce o byt i przyszłość naszej Ojczyzny".


Zanim pokwitują 338 euro diety dziennej i zagłosują przeciw rzeczywistej suwerenności własnego państwa...


"Obowiązkiem obywatela polskiego jest wierność Rzeczypospolitej Polskiej oraz troska o dobro wspólne".


Artykuł 82 Konstytucji RP, wciąż obowiązujący, nawet obywateli wydelegowanych do Brukseli i nieustannie donoszących obcym politykom o jej nieposzanowaniu przez polski rząd.


Mając do wyboru lojalność wobec własnego społeczeństwa, wobec umowy zasadniczej stanowiącej o jego zgodzie na organizację państwa, wybierają jako podstawę polityczną manifest z Ventotene, który ich własne państwo sprowadzi do roli guberni w Europie.


Zanim Donald Tusk marzył w "Gazecie Gdańskiej", na podstawie uniesień przy przekraczaniu granicy niemieckiego landu, o autonomii dla Pomorza...


Zanim 13 września 1925 roku niemieccy socjaldemokraci, przodkowie kanclerza Scholza, przyjęli swój "program heidelberski"...


A w nim: "Schaffung der europaeische Wirtschaftseinheit,Bildung Vereinigten Staaten von Europa". Czyli: jedna gospodarka w jednym państwie - ale czy jedno społeczeństwo?"


Zanim niedoszły kanclerz Niemiec, Martin Schulz, ogłosił w 2017 roku, żeby na 100.lecie niemieckiego programu z Heidelbergu, ustalić Stany Zjednoczone Europy - taką Republikę Federalną Europy - którym konwent wyłoniony przez społeczeństwa obywatelskie i narody przygotuje konstytucje, a w niej ulokuje wspólną politykę bezpieczeństwa, ochrony klimatu, politykę fiskalną i migracyjną.


Na miarę "Herzlich wilkommen" na dworcu w Monachium???


Zanim nowy kanclerz Olaf Scholz, też SPD, ogłosił w rządowym programie koalicji liberałów z socjalistami i ekologami, że nadchodzi czas tworzenia europejskiego państwa federacyjnego, budowanego na fundamencie pomocniczości...


Ze zdegradowaną w swoich uprawnieniach władczych, wynikających z suwerenności państw, Radą Europejską, z parlamentem wybieranym w jednolitych wyborach - Tusk jako "hiesiege" w Stralsundzie a Merkel jako "miejscowa" w Gdańsku?


Z bezwzględną ochroną praworządności jak detalicznie handel wpływami w instytucjach UE opisał dziennik "Liberation" i twardym mechanizmem egzekwowania przez federalną komisję europejska wybranych dowolnie naruszeń wg modus operandi pani sędzi Rosari de Lapuerta.


Zanim Olaf Scholz podzielił się swoim uniesieniem z publicznością w Pradze i ogłosił Niemcom, że będą oni wzmacniać w Polsce społeczeństwo obywatelskie i edukować się o burzliwej wzajemnej historii...


Dobrym miejscem na korepetycje mógłby być Frampol. Takie polskie miasteczko, które 13 września 1939 roku Luftwaffe w ramach szkolnego bombardowania zrównało z ziemią razem z rodzącym się społeczeństwem obywatelskim II Rzeczpospolitej...


Więc zanim to wszystko się wydarzyło - austriacki dyplomata Richard Cudenhove Kalergi opublikował w 1923 roku swoją książkę "Pan-Europa". Wyłożył w niej idee wspólnej kolonii europejskiej. Jej powstanie - właśnie jako jednolitego państwa europejskiego - miało osłabić nacjonalizm Europejczyków i imperializm Rosjan. Władze tego monstrum wyłaniałby dwuizbowy parlament: Izba Narodów ustalana w wyborach i Izba Państw z ich delegatami. Byłby też sąd rozjemczy, taki TSUE, oraz wspólna armia. Dyplomata Kalergi lękał się, że traktat wersalski nie zażegnał konfliktu francusko-niemieckiego, a Niemców uważał za geopolitycznie najważniejszych. Był gotów, co odnotował na piśmie, dokonać korekt granic Polski i Litwy na rzecz państwa niemieckiego.
Jak pisał Thomas Piketty w "Kapitalizmie XXI wieku" historia świata to historia walki o podział bogactw.


Przy odpowiedniej konstrukcji głosowań w Republice Federalnej Europy rządy niemieckie w Europie będą dostępne jak bułka z bananem dla Małysza. System, w którym większość będzie wyłaniana przez 50 proc. państw i 50 proc.ludności umożliwi spółce niemiecko-francuskiej przeprowadzenie dowolnej operacji polityczno-gospodarczej. Pozbawi znaczenia jakiekolwiek interesy reprezentowane przez państwa narodowe jeśli w Berlinie zostaną uznane za wredne.


Amputując z porządku prawnego UE prawo weta, które ubezpiecza suwerenność państw członkowskich, ich równorzędność i nakazuje osiąganie kompromisu w każdej sprawie, polscy europosłowie Koalicji Obywatelskiej i Lewicy złamią wprost konstytucję, z którą jak bezbożnicy demokracji latali po ulicach.


Dopuszczą się zdrady własnego państwa przyzwalając na kupczenie jego interesami, jego przyszłością poza wolą narodu.


To, że na Westerplatte Putin powiedział, że II wojna wybuchła z powodu upokorzenia Niemiec w Traktacie Wersalskim, nie oznacza, że reprezentanci państwa polskiego mają te urojone krzywdy niemieckie naprawiać.


Utopia jednego socjalisty nie może zamienić UE w RWPG.


Spotykając się z kanclerzem Niemiec polski premier musi pilnować kieszeni.


Niemcy dzisiaj polują inaczej.


Pamiętajcie, zanim wezwie was Trybunał Stanu: "Ustanawiamy Konstytucję RP jako prawo podstawowe dla państwa".

Marek Formela


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież