Gala 14. Wielkiego Maratonu Czytelniczego » W audytorium Europejskiego Centrum Solidarności odbyła się Gala Wielkiego Maratonu Czytelniczego, og... Otwarcie ekspozycji „Nie zmarnujcie niepodległości. Srebra Funduszu Ob... » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku otwarto ekspozycję „Nie zmarnujcie niepodległości. Srebra Fund... Płace na gdańską miarę... » Spośród blisko 30 dyrektorów wydziałów i biur w gdańskim urzędzie miejskim aż 9 dodatkowo zarabia w ... Artystyczne drogi absolwentów Liceum Plastycznego » 26 maja miał miejsce wernisaż pod nazwą "Nasze Drogi Artystyczne" jako drugiej wystawy z cyklu Wysta... Daniel Obajtek: Wodór to energia przyszłości » Z Danielem Obajtkiem, prezesem PKN ORLEN, rozmawiał Jarosław Popek (Radio Gdańsk)- Kilka dni temu by... Gdański magistrat obojętny na warunki życia mieszkańców » Do redakcji "Gazety Gdańskiej" zgłosiła się Pani Joanna z prośbą o pomoc w opisaniu i nagłośnieniu s... XV Konwent Morski » W poniedziałek, 22 maja, w Gdańsku odbył się XV Konwent Morski. Wielu ważnych ludzi gospodarki morsk... Radio Gdańsk: „Żeby nie było śladów – sprawa Grzegorza Przemyka. Dekal... » Na antenie Radia Gdańsk od poniedziałku do piątku (22 maja-2 czerwca) o godz. 20:40 emitowane będzie... Głos radnych PiS w sprawie ratowania gdańskiego dziedzictwa zieleni » Radni Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miasta Gdańska i prof. Paweł Witold Burkiewicz przedstawili r... W tygodniku „Sieci”: Miliony przeciw PiS » W nowym numerze „Sieci” Marek Pyza i Marcin Wikło ujawniają, jak wielki biznes wchodzi w politykę i ...
Płace na gdańską miarę...
wtorek, 06 czerwca 2023 12:18
Płace na gdańską miarę...
Spośród blisko 30 dyrektorów wydziałów i biur w gdańskim
Energa z Grupy ORLEN sponsorem AWFiS w Gdańsku
poniedziałek, 05 czerwca 2023 13:52
Energa z Grupy ORLEN sponsorem AWFiS w Gdańsku
Energa z Grupy ORLEN kontynuuje wsparcie pomorskiego sportu. Od
8
piątek, 02 czerwca 2023 18:02
8
EKSTRAKLASA BP
Żenujące pożegnanie z ekstraklasą. Na
Skandal na pożegnanie Lechii z ekstraklasą
sobota, 27 maja 2023 17:40
Skandal na pożegnanie Lechii z ekstraklasą
Kompromitacją zakończył się ostatni mecz Lechii w ekstraklasie.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Tłumy na wernisażu wystawy „Dwa Żywioły”
sobota, 20 maja 2023 16:33
Tłumy na wernisażu wystawy „Dwa Żywioły”
Obraz rozbijającej się fali morskiej na skalistym Wybrzeżu Zatoki
Jubileusz MKS „Olimpijczyk” i trenerów
poniedziałek, 29 maja 2023 09:55
Jubileusz MKS „Olimpijczyk” i trenerów
Od trzydziestu lat na siatkarskiej mapie Gdańska, obok takich marek

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Grupa „Odkrywców” z SP nr 10 w Rumi poznaje tajniki nauki
wtorek, 23 maja 2023 13:43
Grupa „Odkrywców” z SP nr 10 w Rumi poznaje tajniki nauki
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10 w Rumi biorą udział w VII
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Okiem Borowczaka: Krótki felieton o lewactwie i zżerającej zazdrości

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
niedziela, 13 stycznia 2013 16:04

altWielka Orkiestra Świątecznej Pomocy pod batutą Jurka Owsiaka gra już po raz 21. Z roku na rok gra coraz lepiej i głośniej, angażując tysiące ludzi dobrej woli. Tym razem WOŚP gra dla seniorów i dla wsparcia terapii noworodków. Ja i moja rodzina gramy z Orkiestrą Jurka Owsiaka od 3 stycznia 1993 roku. Wówczas zbieraliśmy pieniądze na rzecz ludzi z chorobami serca. I z całego serca zawsze będę Orkiestrę popierał.

Dzisiaj Jurek Owsiak zwrócił naszą uwagę na problemy ludzi starszych, bo to oni po latach ciężkiej pracy potrzebują pomocy. Często schorowani i pozostawieni sami sobie. Pamiętamy o nich tylko w dniu babci i dziadka. Dla nich Orkiestra wygrała już kolosalną sprawę, bo zwróciła uwagę na problemy z opieką nad ludźmi w podeszłym wieku.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy jest nie tylko pięknym zjawiskiem socjologicznym, który przypomina mi entuzjazm i zaangażowanie pierwszej Solidarności.  Dzięki tysiącom wolontariuszy i Jurkowi Owsiakowi, setki szpitali zostały wyposażone w nowoczesny sprzęt ratujący życie. Aż trudno sobie wyobrazić naszą służbę zdrowia bez „owsiakowych” darów, tak jak trudno wyobrazić sobie Polskę bez WOŚP. Dlatego będzie ona grała do końca świata i jeden dzień dłużej.

Mimo, że Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy jest niezwykle transparentną organizacją, wciąż wiele osób przy jej okazji znajduje okazję do narzekania. Wielu, słusznie zresztą , uważa, że to państwo powinno finansować służbę zdrowia i wyposażać szpitale. Jednak nie ukrywajmy, jeszcze długo nasza służba zdrowia będzie w zapaści, a pomysł z WOŚP jest dla niej przysłowiowym darem niebios. Oczywiście nie ma obowiązku jej wspierać, ale czasami warto by było, aby niektórzy politycy przy tej okazji skorzystali z możliwości do milczenia.

Prominentny poseł PiS, który w kampanii wyborczej dumnie prężył owłosiony tors na egzotycznej plaży, przyznał, że nie wspiera Orkiestry, bo nie popiera lewactwa. Jurek Owsiak jest dla niego osobą niewiarygodną, a fundacja nietransparentna… Jak strzelać po swoich kolanach, to najlepiej całą serią.

Lewactwo stało się jedną z największych obelg pisowskiego towarzystwa. Panu posłowi z Torunia chyba należy zatem objaśnić termin „lewactwo”. W moim odczuciu lewactwem jest program jego partyjnego prezesa, który otwarcie mówi o nacjonalizacji banków, polonizacji mediów i odbieraniu bogatym. Niewiarygodność Owsiaka w oczach posła jeszcze można zrozumieć, bo on ufa wyłącznie organizacjom, które popierają jego osobę przy okazji wyborów.  Nie ma zaufania do “nieprzejrzystego” Owsiaka, ale jakoś nie czuje obrzydzenia wysługując się wyjątkowemu biznesmenowi w sutannie, który bardzo aktywnie namawiał kiedyś emerytów do oddawania świadectw udziałowych. Ów transparentny biznesmen miał je wykorzystać do ratowania Stoczni Gdańskiej. Miał, bo wyłudzone miliony złotych rozpłynęły się w radiowym eterze…

Co za pech, że zebrane miliony trafią na rzecz służby zdrowia, a nie na spa pod Toruniem…
Jerzy Borowczak


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież