Sellin: jako Pomorzanie jesteśmy dumni z UCK » Kompleks Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku powiększy się o nową przestrzeń, w której do... Andrzej Jaworski: my realnie pilnujemy naszych granic » Andrzej Jaworski, kandydat na posła PiS oraz Hubert Grzegorczyk, kandydat na senatora PiS odnieśli s... Kandydaci PiS zachęcali do udziału w wyborach » - Za 26 dni zdecydujemy, jak będzie wyglądała Polska w przyszłości. Namawiamy do pójścia na wybory i... Muzeum Plenerowe na Westerplatte » Pierwszym etapem powstającego na Westerplatte Muzeum była uroczystość pochowania 4 listopada 2022 ro... Jesień w ogrodzie - na zakupy i po wiedzę » Na terenie Pomorskiego Centrum Hurtowego Rënk w Gdańsku odbyła się 12. edycja kiermaszu ogrodniczego... Profesor Burkiewicz kończy współpracę z instytucjami miejskimi » List Otwarty prof. dr inż. arch. Witolda Burkiewicza do prezydent Aleksandry Dulkiewicz.Szanowna Pan... W tygodniku „Sieci”: Ten film to hańba » Nowe wydanie tygodnika „Sieci” podejmuje temat nagrodzonego na weneckim festiwalu filmu Agnieszki Ho... A. Kobylarz mierzy w senat » Andrzej Kobylarz, b. poseł Kukiz15, dołączył w ostatniej chwili do walki o senat okręgu 66 obejmując... Jesień w ogrodzie 2023 » Za nami pierwszy dzień kiermaszu ogrodniczego "Jesień w grodzie". W sobotę teren Pomorskiego Hurtowe... 101 rocznica powołania KS Gedania » Minęła 101. rocznica powołania 15 września 1922 roku Zarządu Polskiego Klubu Gedania. Zebranie miało...
101 rocznica powołania KS Gedania
piątek, 15 września 2023 17:58
101 rocznica powołania KS Gedania
Minęła 101. rocznica powołania 15 września 1922 roku Zarządu
Michalski w kadrze Probierza
czwartek, 21 września 2023 15:57
Michalski w kadrze Probierza
Rozmowa z Radosławem Michalskim, prezesem Pomorskiego Związku
Lechia to zagadka*Kosznik do Baltii*Uwaga, Czychowski
czwartek, 21 września 2023 16:02
Lechia to zagadka*Kosznik do Baltii*Uwaga, Czychowski
I LIGA Fortuna
Trudne chwile w Arce a na boisku walka i
Lechia rozbiła wykartkowany GKS Katowice
piątek, 22 września 2023 21:37
Lechia rozbiła wykartkowany GKS Katowice
Lechia efektownie wygrała na Polsat Plus Arenie z GKS Katowice.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Dwaj panowie Góreccy
poniedziałek, 11 września 2023 17:12
Dwaj panowie Góreccy
Stosunkowo niedawno pisałem o Bogusławie Góreckim, malarzu

Sport w szkole z ORLENEM

Zaproszenie do udziału w rozgrywkach Gdańskiej Olimpiady Młodzieży
niedziela, 10 września 2023 17:31
Zaproszenie do udziału w rozgrywkach Gdańskiej Olimpiady Młodzieży
Dyrekcja Gdańskiego Zespołu Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Okiem Borowczaka: Krótki felieton o lewactwie i zżerającej zazdrości

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
niedziela, 13 stycznia 2013 16:04

altWielka Orkiestra Świątecznej Pomocy pod batutą Jurka Owsiaka gra już po raz 21. Z roku na rok gra coraz lepiej i głośniej, angażując tysiące ludzi dobrej woli. Tym razem WOŚP gra dla seniorów i dla wsparcia terapii noworodków. Ja i moja rodzina gramy z Orkiestrą Jurka Owsiaka od 3 stycznia 1993 roku. Wówczas zbieraliśmy pieniądze na rzecz ludzi z chorobami serca. I z całego serca zawsze będę Orkiestrę popierał.

Dzisiaj Jurek Owsiak zwrócił naszą uwagę na problemy ludzi starszych, bo to oni po latach ciężkiej pracy potrzebują pomocy. Często schorowani i pozostawieni sami sobie. Pamiętamy o nich tylko w dniu babci i dziadka. Dla nich Orkiestra wygrała już kolosalną sprawę, bo zwróciła uwagę na problemy z opieką nad ludźmi w podeszłym wieku.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy jest nie tylko pięknym zjawiskiem socjologicznym, który przypomina mi entuzjazm i zaangażowanie pierwszej Solidarności.  Dzięki tysiącom wolontariuszy i Jurkowi Owsiakowi, setki szpitali zostały wyposażone w nowoczesny sprzęt ratujący życie. Aż trudno sobie wyobrazić naszą służbę zdrowia bez „owsiakowych” darów, tak jak trudno wyobrazić sobie Polskę bez WOŚP. Dlatego będzie ona grała do końca świata i jeden dzień dłużej.

Mimo, że Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy jest niezwykle transparentną organizacją, wciąż wiele osób przy jej okazji znajduje okazję do narzekania. Wielu, słusznie zresztą , uważa, że to państwo powinno finansować służbę zdrowia i wyposażać szpitale. Jednak nie ukrywajmy, jeszcze długo nasza służba zdrowia będzie w zapaści, a pomysł z WOŚP jest dla niej przysłowiowym darem niebios. Oczywiście nie ma obowiązku jej wspierać, ale czasami warto by było, aby niektórzy politycy przy tej okazji skorzystali z możliwości do milczenia.

Prominentny poseł PiS, który w kampanii wyborczej dumnie prężył owłosiony tors na egzotycznej plaży, przyznał, że nie wspiera Orkiestry, bo nie popiera lewactwa. Jurek Owsiak jest dla niego osobą niewiarygodną, a fundacja nietransparentna… Jak strzelać po swoich kolanach, to najlepiej całą serią.

Lewactwo stało się jedną z największych obelg pisowskiego towarzystwa. Panu posłowi z Torunia chyba należy zatem objaśnić termin „lewactwo”. W moim odczuciu lewactwem jest program jego partyjnego prezesa, który otwarcie mówi o nacjonalizacji banków, polonizacji mediów i odbieraniu bogatym. Niewiarygodność Owsiaka w oczach posła jeszcze można zrozumieć, bo on ufa wyłącznie organizacjom, które popierają jego osobę przy okazji wyborów.  Nie ma zaufania do “nieprzejrzystego” Owsiaka, ale jakoś nie czuje obrzydzenia wysługując się wyjątkowemu biznesmenowi w sutannie, który bardzo aktywnie namawiał kiedyś emerytów do oddawania świadectw udziałowych. Ów transparentny biznesmen miał je wykorzystać do ratowania Stoczni Gdańskiej. Miał, bo wyłudzone miliony złotych rozpłynęły się w radiowym eterze…

Co za pech, że zebrane miliony trafią na rzecz służby zdrowia, a nie na spa pod Toruniem…
Jerzy Borowczak


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież