W tygodniku „Sieci”: Nie będzie niemieckich porządków w Polsce » W nowym wydaniu tygodnika „Sieci” minister spraw zagranicznych prof. Zbigniew Rau stanowczo odpowiad... Uczniowie odkrywali tajemnice ludzkiego ciała » Siódma edycja Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej w ramach projektu „Zdolni z Pomorza” odby... Dlaczego nie zagłosuję na Tuska?: Krzysztof Wyszkowski » Krzysztof Wyszkowski, założyciel WZZ Wybrzeża w l. 70, uczestnik Sierpnia '80, członek KLD w Gdańsku... Miesiąc komunikacji alternatywnej i wspomagającej w Przedszkolu Specja... » Październik jest na całym świeci miesiącem użytkowników komunikacji alternatywnej i wspomagającej. W... Danuta Białooka-Kostenecka: Będę gwarantem polskich interesów narodowy... » Prawniczka, menadżerka, radna. W Senacie chciałby reprezentować głos mieszkańców naszego regionu. Ro... Minister Sellin: na ochronę zabytków w ciągu 8 lat przeznaczyliśmy pon... » Na tle Bazyliki Mariackiej Jarosław Sellin, wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego, generalny... Prof. Henryk Domański: Agresję inicjuje opozycja » Kto ma największe szanse na wygraną w najbliższych wyborach parlamentarnych, czy czeka nas rząd koal... Planeta Energii uczy jak dbać o ekosystemy wodne. Rusza kolejna edycja... » Czym różni się karp od tołpygi, w jaki sposób samooczyszczają się jeziora i co jest największym przy... Kultura zachodu - miliony w szpitalu Struka » Do Radia Gdańsk zawitał Dariusz Kostrzewa, prezes koncernu medycznego "Copernicus". Spółka szpitalna... Oświadczenie Godności: Sędziowie sami się nie oczyszczą » W dniu 24.09.2023 r. Sąd Najwyższy po 32 latach od wolnych wyborów uznał, że sądy wojskowe w stanie ...
Minister Sellin: na ochronę zabytków w ciągu 8 lat przeznaczyliśmy ponad 5 miliardów złotych
piątek, 29 września 2023 19:50
Minister Sellin: na ochronę zabytków w ciągu 8 lat przeznaczyliśmy ponad 5 miliardów złotych
Na tle Bazyliki Mariackiej Jarosław Sellin, wiceminister kultury i
Pierwsza porażka gdańskich piłkarek
sobota, 30 września 2023 20:19
Pierwsza porażka gdańskich piłkarek
Na pięciu meczach zakończyła się seria spotkań bez porażki AP
Oddech Brede*Czarne chmury nad Gaffką
piątek, 29 września 2023 16:49
Oddech Brede*Czarne chmury nad Gaffką
I LIGA Fortuna
Wysokie zwycięstwo gdańszczan dzięki
Słabe widowisko w Niecieczy
niedziela, 01 października 2023 22:48
Słabe widowisko w Niecieczy
Bezbramkowym wynikiem zakończył się mecz Lechii z Bruk-Bet

Galeria Sztuki Gdańskiej

Artystyczna wieś Sulęczyno
niedziela, 24 września 2023 17:19
Artystyczna wieś Sulęczyno
Kulturalnym wydarzeniem mijającego tygodnia był wernisaż

Sport w szkole z ORLENEM

Sztafetowe biegi przełajowe
niedziela, 01 października 2023 14:07
Sztafetowe biegi przełajowe
Sztafetowe biegi przełajowe rozegrane 26 i 27 września w Parku im.

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Okiem Borowczaka: Płacz i płać

Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 21 stycznia 2013 16:27

altZa miłość kiedyś też przyjdzie nam zapłacić śpiewała Anna Jantar. Czyżby kolega poseł zaczynał piosenkarską karierę? O ile Anna Jantar  fascynowała nas swoim głosem, o tyle poseł Żmijan wręcz wkurza niemiłosiernie.


Otóż mój klubowy kolega z PO, wiceprzewodniczący  sejmowej komisji  infrastruktury, przedstawił swój autorski projekt. Kolega Żmijan chyba zapatrzył się na dawno zapomnianego ministra Marka Pola i wychylił się z propozycją opłat za korzystanie z dróg krajowych… Poseł uważa, że skoro już wkrótce będziemy jeździli dobrej jakości drogami, to trzeba się zastanowić, czy kierowcy nie powinni płacić za ten komfort. Według niego budżet państwa nie ma pieniędzy na kolejne inwestycje drogowe.


Kolego Stanisławie, czyżbyś nie wiedział, że my kierowcy już płacimy wielki haracz za używanie dróg? Akcyza w paliwie i w gazie plus VAT daje sumę około 42 miliardów złotych. To, w moim przekonaniu, powinno wystarczyć na dokończenie inwestycji. Trzeba tylko umieć zapanować nad państwem w państwie jakim jest Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Jestem przekonany, że jest wiele miejsc gdzie komisja infrastruktury mogła by poszukać pieniędzy, które uciekają z budżetu.


Daleko szukać nie trzeba. Wystarczy przyjrzeć się sytuacji LOT-u i zastanowić się, czy warto reanimować to i inne kompletnie niewydolne przedsiębiorstwa, które drenują budżet państwa. Panie Pośle, w roku 2012 LOT sprzedał część swego majątku za miliard złotych, a mimo to chce sięgnąć do budżetu po kolejny miliard. Chciało by się zapytać, gdzie był minister skarbu? Gdzie była rada nadzorcza, kiedy LOT pikował niebezpiecznie ku upadłości?


Do wyborów szliśmy z hasłem taniego państwa i dalej uważam, że Platforma Obywatelska może tego dokonać. Trzeba tylko racjonalnie podejść do działań i inwestycji, które obywatele traktują i słusznie, jako zamach na ich kieszeń. Myślę tu o fotoradarach, ustawie śmieciowej, ustawie o spółdzielniach mieszkaniowych, czy ustawie o prawie energetycznym. Do tego dodajmy kominy płacowe, premie i odprawy w spółkach skarbu państwa oraz wzrost administracji. Do wyborów zostały tylko 3 lata, więc nie zmarnujmy tego czasu, bo rodacy wystawią nam słony rachunek za nasze rządy.
Jerzy Borowczak


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież