Kacper Płażyński: nie chcemy żeby ta pamięć zaginęła » W latach 30. i 40. ubiegłego wieku na terenach obecnego Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego znajdował... Stowarzyszenie "Godność" o kandydatach Zjednoczonej Prawicy » Stanowisko Stowarzyszenia "Godność" w sprawie wyborów.15 października 2023 r., w nadchodzących wybor... W tygodniku „Sieci”: Ukraińsko-polska wojna zbożowa » Na łamach nowego wydania „Sieci” Konrad Kołodziejski odsłania kulisy ochłodzenia stosunków Ukrainy z... Sellin: jako Pomorzanie jesteśmy dumni z UCK » Kompleks Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku powiększy się o nową przestrzeń, w której do... Andrzej Jaworski: my realnie pilnujemy naszych granic » Andrzej Jaworski, kandydat na posła PiS oraz Hubert Grzegorczyk, kandydat na senatora PiS odnieśli s... Kandydaci PiS zachęcali do udziału w wyborach » - Za 26 dni zdecydujemy, jak będzie wyglądała Polska w przyszłości. Namawiamy do pójścia na wybory i... Muzeum Plenerowe na Westerplatte » Pierwszym etapem powstającego na Westerplatte Muzeum była uroczystość pochowania 4 listopada 2022 ro... Jesień w ogrodzie - na zakupy i po wiedzę » Na terenie Pomorskiego Centrum Hurtowego Rënk w Gdańsku odbyła się 12. edycja kiermaszu ogrodniczego... Profesor Burkiewicz kończy współpracę z instytucjami miejskimi » List Otwarty prof. dr inż. arch. Witolda Burkiewicza do prezydent Aleksandry Dulkiewicz.Szanowna Pan... W tygodniku „Sieci”: Ten film to hańba » Nowe wydanie tygodnika „Sieci” podejmuje temat nagrodzonego na weneckim festiwalu filmu Agnieszki Ho...
Reklama
Kacper Płażyński: nie chcemy żeby ta pamięć zaginęła
poniedziałek, 25 września 2023 15:07
Kacper Płażyński: nie chcemy żeby ta pamięć zaginęła
W latach 30. i 40. ubiegłego wieku na terenach obecnego Gdańskiego
Klindt zostaje na sezon 2024
poniedziałek, 25 września 2023 12:37
Klindt zostaje na sezon 2024
Zdunek Wybrzeże zaczęło informować o składzie na sezon 2024.
Lechia to zagadka*Kosznik do Baltii*Uwaga, Czychowski
czwartek, 21 września 2023 16:02
Lechia to zagadka*Kosznik do Baltii*Uwaga, Czychowski
I LIGA Fortuna
Trudne chwile w Arce a na boisku walka i
Lechia rozbiła wykartkowany GKS Katowice
piątek, 22 września 2023 21:37
Lechia rozbiła wykartkowany GKS Katowice
Lechia efektownie wygrała na Polsat Plus Arenie z GKS Katowice.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Akwaforta Paula Kreisela
niedziela, 17 września 2023 17:43
Akwaforta Paula Kreisela
Niedawno trafiła do mnie znakomita praca gdańskiego grafika,

Sport w szkole z ORLENEM

Jesienna edycja Czwartków Lekkoatletycznych rozpoczęta
sobota, 23 września 2023 12:22
Jesienna edycja Czwartków Lekkoatletycznych rozpoczęta
Za nami pierwsza seria jesiennej edycji Czwartków

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Okiem Borowczaka: Wiktoria Brukselska

Ocena użytkowników: / 8
SłabyŚwietny 
niedziela, 10 lutego 2013 16:24

altLiderzy Platformy Obywatelskiej - Donald Tusk, Jerzy Buzek i Janusz Lewandowski - w kampanii wyborczej obiecali 300 miliardów złotych z unijnego budżetu. Wyborcy uwierzyli i się nie zwiedli. Premier z nawiązką spełnił wyborcze obietnice i przywiózł z Brukseli 441 miliardów złotych. Nawet Jarosław Kaczyński zapewniał, że trzymał kciuki za premiera. Nie wiem, czy były to kciuki, czy najpewniej środkowy palec, ale sukces polskiej delegacji prezes uznał za … druzgocącą porażkę.

Czy pamiętacie, co przy okazji kampanii mówiła opozycja? Twierdzili, że deklaracje Tuska to gruszki na wierzbie, pobożne życzenia i demagogia na użytek publiczny. Jakoś trudno im to teraz odszczekać i docenić sukces polskich negocjatorów. Zazdroszczą i gratulują nam inni. Mimo mniejszego budżetu Unii na lata 2014-2020, Polska jako jedyne państwo otrzymała więcej niż w poprzednim okresie. To mówi samo za siebie.

Ale dla „pisiorów” to mało. Niezbadane są jednak analizy Jarosława i zakamarki jego zmęczonego umysłu, ale jakby nie liczyć otrzymaliśmy znacznie więcej pieniędzy niż w budżecie negocjowanym przez rząd PiS-u. Gdy Kazimierz Marcinkiewicz w ekstazie wykrzykiwał swoje słynne „yes, yes, yes!”, Kaczyński obwieszczał niebywały sukces. Dzisiaj twierdzi, że Tusk „dał ciała” i sprzedał polskich rolników. Prezes uważa bowiem, że należało nam się 470 miliardów. No, ale do tego potrzebna była mała zmiana. Premierem musiałby być on lub ewentualnie wirtualny szef rządu – profesor Gliński. Nie wiem, jak Jarosław chciał wywalczyć więcej? Może wespół z biznesmenem Rydzykiem lub organizując marsz z pochodniami na Brukselę, byłoby to możliwe. Ale pewności nie mam.

Zamiast cieszyć się z naszego wspólnego sukcesu, lepiej zasiać ferment. Aż się chce zapytać, dlaczego? Odpowiedź jest banalnie prosta – bo dla PiS im gorzej, tym lepiej… Oto bowiem działacze PiS wieszczą prawdziwą katastrofę. Sytuacja jest dramatyczna do tego stopnia, że w nagrodę za dobrą robotę przy negocjacji budżetu, planują złożyć wniosek o konstruktywne wotum nieufności dla rządu Tuska. Przyznacie państwo, że strasznie żałośnie to brzmi. No, ale skoro kasa jest, to można próbować zmienić kierowcę. Na szczęście nieliczni w europarlamencie przedstawiciele PiS już zapowiadają, że będą głosować przeciwko przyjęciu budżetu, z którego Polska dostanie najwięcej. Zastanawiam się, czy są kompletnymi idiotami i ignorantami? No, bo jeśli nie idiotami i ignorantami, to sabotażystami i dywersantami…
Jerzy Borowczak


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież