“Nocna zmiana” w Muzeum II Wojny Światowej » Czarna dziura zamiast portretu rotmistrza Witolda Pileckiego, rodziny Ulmów i św. o. Kobego. W nocy ... Koncert symfoniczny w stoczniowej hali CRIST » Stocznia CRIST jest w trakcie przygotowań do nietypowego wydarzenia. Tym razem nie będzie to jednak ... "Gdańska" na przerwie » Pozwolimy państwu odetchnąć chwilę od "złego powietrza i zwierząt drapieżnych" - naturalnego siedlis... Poseł Płażyński u konserwatora upomina się o historię Gdańska » Poseł RP Ziemi Pomorskiej Kacper Płażyński napisał list do nowego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytkó... Zlecenie na Popiełuszkę » 19 października 1984 r. funkcjonariusze SB zamordowali bł. ks. Jerzego Popiełuszkę. To była zbrodnia... Ksiądz Jerzy Popiełuszko, błogosławiony męczennik » To dla mnie zawsze odpowiedzialność i wyzwanie pisać o Księdzu Jerzym Popiełuszce. Odpowiedzialność,... List do ministra Parella - D. Wałęsa nie udzielała się w opozycji » Wojewódzka Pomorska Rada Konsultacyjna ds. Działaczy Opozycji i Osób Represjonowanych w odniesieniu ... PRO LIVE w Gdańsku » Już po raz 12. na gdańskich ulicach odbył się Marsz dla Życia.Marsz ruszył o godzinie 15 spod Kaplic... Hipokryzja PO: Tusk łoi migrantów, Gdańsk nagradza Białorusina » Bycie w Platformie Obywatelskiej to nieustanne narażanie się na głupie zwroty w polityce Donalda Tus... W obronie ogródków » Od kwietnia Urząd Miasta ogłosił konsultacje społeczne w sprawie uchwalenia nowego Planu Ogólnego, k...
Reklama
PRO LIVE w Gdańsku
wtorek, 18 czerwca 2024 08:25
PRO LIVE w Gdańsku
Już po raz 12. na gdańskich ulicach odbył się Marsz dla
Energa Wybrzeże - Arged Malesa LIVE: 38:50 70:107
niedziela, 23 czerwca 2024 09:31
Energa Wybrzeże - Arged Malesa LIVE: 38:50 70:107
Na godz. 14.00 zaplanowano początek meczu 9. kolejki Metalkas 2.
Transferowa ofensywa w Lechii trwa
piątek, 21 czerwca 2024 15:31
Transferowa ofensywa w Lechii trwa
Już tylko miesiąc został do inauguracji Ekstraklasy w
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
czwartek, 06 czerwca 2024 13:56
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
Inauguracja nowego sezonu PKO Ekstraklasy odbędzie się w piątek 19

Galeria Sztuki Gdańskiej

Wspomnienie o Emilu. Cezary Paciorek Quintet - Emil
piątek, 06 września 2019 17:21
Wspomnienie o Emilu. Cezary Paciorek Quintet - Emil
Jeszcze niedawno w spisie numerów telefonicznych przemykał mi pod

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Charlie zmienia się w kurczaka
środa, 05 czerwca 2024 13:24
Charlie zmienia się w kurczaka
Od niedawna w Polsce uczniowie nie muszą odrabiać prac domowych.
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Okiem Borowczaka: Wiktoria Brukselska

Ocena użytkowników: / 8
SłabyŚwietny 
niedziela, 10 lutego 2013 16:24

altLiderzy Platformy Obywatelskiej - Donald Tusk, Jerzy Buzek i Janusz Lewandowski - w kampanii wyborczej obiecali 300 miliardów złotych z unijnego budżetu. Wyborcy uwierzyli i się nie zwiedli. Premier z nawiązką spełnił wyborcze obietnice i przywiózł z Brukseli 441 miliardów złotych. Nawet Jarosław Kaczyński zapewniał, że trzymał kciuki za premiera. Nie wiem, czy były to kciuki, czy najpewniej środkowy palec, ale sukces polskiej delegacji prezes uznał za … druzgocącą porażkę.

Czy pamiętacie, co przy okazji kampanii mówiła opozycja? Twierdzili, że deklaracje Tuska to gruszki na wierzbie, pobożne życzenia i demagogia na użytek publiczny. Jakoś trudno im to teraz odszczekać i docenić sukces polskich negocjatorów. Zazdroszczą i gratulują nam inni. Mimo mniejszego budżetu Unii na lata 2014-2020, Polska jako jedyne państwo otrzymała więcej niż w poprzednim okresie. To mówi samo za siebie.

Ale dla „pisiorów” to mało. Niezbadane są jednak analizy Jarosława i zakamarki jego zmęczonego umysłu, ale jakby nie liczyć otrzymaliśmy znacznie więcej pieniędzy niż w budżecie negocjowanym przez rząd PiS-u. Gdy Kazimierz Marcinkiewicz w ekstazie wykrzykiwał swoje słynne „yes, yes, yes!”, Kaczyński obwieszczał niebywały sukces. Dzisiaj twierdzi, że Tusk „dał ciała” i sprzedał polskich rolników. Prezes uważa bowiem, że należało nam się 470 miliardów. No, ale do tego potrzebna była mała zmiana. Premierem musiałby być on lub ewentualnie wirtualny szef rządu – profesor Gliński. Nie wiem, jak Jarosław chciał wywalczyć więcej? Może wespół z biznesmenem Rydzykiem lub organizując marsz z pochodniami na Brukselę, byłoby to możliwe. Ale pewności nie mam.

Zamiast cieszyć się z naszego wspólnego sukcesu, lepiej zasiać ferment. Aż się chce zapytać, dlaczego? Odpowiedź jest banalnie prosta – bo dla PiS im gorzej, tym lepiej… Oto bowiem działacze PiS wieszczą prawdziwą katastrofę. Sytuacja jest dramatyczna do tego stopnia, że w nagrodę za dobrą robotę przy negocjacji budżetu, planują złożyć wniosek o konstruktywne wotum nieufności dla rządu Tuska. Przyznacie państwo, że strasznie żałośnie to brzmi. No, ale skoro kasa jest, to można próbować zmienić kierowcę. Na szczęście nieliczni w europarlamencie przedstawiciele PiS już zapowiadają, że będą głosować przeciwko przyjęciu budżetu, z którego Polska dostanie najwięcej. Zastanawiam się, czy są kompletnymi idiotami i ignorantami? No, bo jeśli nie idiotami i ignorantami, to sabotażystami i dywersantami…
Jerzy Borowczak


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież