Sellin: jako Pomorzanie jesteśmy dumni z UCK » Kompleks Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku powiększy się o nową przestrzeń, w której do... Andrzej Jaworski: my realnie pilnujemy naszych granic » Andrzej Jaworski, kandydat na posła PiS oraz Hubert Grzegorczyk, kandydat na senatora PiS odnieśli s... Kandydaci PiS zachęcali do udziału w wyborach » - Za 26 dni zdecydujemy, jak będzie wyglądała Polska w przyszłości. Namawiamy do pójścia na wybory i... Muzeum Plenerowe na Westerplatte » Pierwszym etapem powstającego na Westerplatte Muzeum była uroczystość pochowania 4 listopada 2022 ro... Jesień w ogrodzie - na zakupy i po wiedzę » Na terenie Pomorskiego Centrum Hurtowego Rënk w Gdańsku odbyła się 12. edycja kiermaszu ogrodniczego... Profesor Burkiewicz kończy współpracę z instytucjami miejskimi » List Otwarty prof. dr inż. arch. Witolda Burkiewicza do prezydent Aleksandry Dulkiewicz.Szanowna Pan... W tygodniku „Sieci”: Ten film to hańba » Nowe wydanie tygodnika „Sieci” podejmuje temat nagrodzonego na weneckim festiwalu filmu Agnieszki Ho... A. Kobylarz mierzy w senat » Andrzej Kobylarz, b. poseł Kukiz15, dołączył w ostatniej chwili do walki o senat okręgu 66 obejmując... Jesień w ogrodzie 2023 » Za nami pierwszy dzień kiermaszu ogrodniczego "Jesień w grodzie". W sobotę teren Pomorskiego Hurtowe... 101 rocznica powołania KS Gedania » Minęła 101. rocznica powołania 15 września 1922 roku Zarządu Polskiego Klubu Gedania. Zebranie miało...
101 rocznica powołania KS Gedania
piątek, 15 września 2023 17:58
101 rocznica powołania KS Gedania
Minęła 101. rocznica powołania 15 września 1922 roku Zarządu
Michalski w kadrze Probierza
czwartek, 21 września 2023 15:57
Michalski w kadrze Probierza
Rozmowa z Radosławem Michalskim, prezesem Pomorskiego Związku
Lechia to zagadka*Kosznik do Baltii*Uwaga, Czychowski
czwartek, 21 września 2023 16:02
Lechia to zagadka*Kosznik do Baltii*Uwaga, Czychowski
I LIGA Fortuna
Trudne chwile w Arce a na boisku walka i
Lechia rozbiła wykartkowany GKS Katowice
piątek, 22 września 2023 21:37
Lechia rozbiła wykartkowany GKS Katowice
Lechia efektownie wygrała na Polsat Plus Arenie z GKS Katowice.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Dwaj panowie Góreccy
poniedziałek, 11 września 2023 17:12
Dwaj panowie Góreccy
Stosunkowo niedawno pisałem o Bogusławie Góreckim, malarzu

Sport w szkole z ORLENEM

Zaproszenie do udziału w rozgrywkach Gdańskiej Olimpiady Młodzieży
niedziela, 10 września 2023 17:31
Zaproszenie do udziału w rozgrywkach Gdańskiej Olimpiady Młodzieży
Dyrekcja Gdańskiego Zespołu Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Światełko do nieba, czy lampą w oczy?

Ocena użytkowników: / 25
SłabyŚwietny 
czwartek, 10 stycznia 2013 18:51

altRusza z wielkim nagłośnieniem Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Jerzy Jurek Owsiak to dzisiaj już prawdziwa - nie osobliwość, a osobowość.


Lansowany nachalnie w 1988 r. jako lider „Towarzystwa Przyjaciół Chińskich Ręczników” i głos akcji „Uwolnić słonia”, które to miały tworzyć alternatywę dla nielegalnej i antysystemowej – właśnie – Pomarańczowej Alternatywy „majora Fydrycha”  zaistniał już nie jako właściciel pracowni witraży, ale celebryta schyłku PRL. Stopniowo rósł. Owsiak w ostatnich latach wzbudził ogromne zaufanie Polaków.  W roku 2013 Jurek Owsiak postanowił, że Orkiestra zagra dla ludzi starych. Akcja WOŚP zdominuje kolejną niedzielę. Da niektórym poczucie wspólnoty. A rządzącym – alibi. Artystom zaś – na których na powszednie koncerty - bywa, zabłąka się jakiś tłumek, da nielichy zarobek. Wsparcie w Gdańsku udzielą jej firmy GPEC, Lotos, ZTM. 100 tysięcy zł dorzuci na imprezę organizowaną przez prywatną fundację magistrat. 100 tysięcy zł – w żywej gotówce - to kwota przekazana na organizacje WOSP przez Biuro Prezydenta ds. Promocji Miasta Regionalnemu Centrum Wolontariatu na Orkiestrę.


Na jednej z aukcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy licytowana będzie „unikatowa koszulka” z wizerunkiem posła Andrzeja Rozenka w stylizacji na Che Guevarę. Do kompletu dołączona jest czapka palikotówka z podpisem posła. Trudno o bardziej malowniczy i zakłamany wizerunek niż ten, którym epatują lewacy pod wszystkimi szerokościami geograficznymi - podobizna wiecznego rewolucjonisty, towarzysza Ernesto Guevara de la Serna, znanego jako Ernesto „Che” Guevara. Podobizna Guevary to wręcz przejaw wolnomyślicielstwa i luzu. Dla przypomnienia zatem: Bohater lewackiej młodzieży, z dumą noszącej koszulki z jego podobizną, był zafascynowany wojną.


- Wojna przekształciła nas całkowicie. Nie istnieje żadne głębsze doświadczenie dla rewolucjonisty niż akt wojny. Nie jakiś oderwany akt zabijania czy noszenia broni, jakaś jedna czy druga forma walki, ale totalny akt wojny – opowiadał „Che” pisarzowi Ernesto Sabato.


Autor hasła „Róbta co chceta!” może liczyć na wsparcie państwa (TVP SA), jak i samorządów. Uzbiera ułamek tego, co z naszych podatków zagarnia państwo i NFZ nie zapewniając w zamian obywatelom ani bezpieczeństwa, ani spokojnej starości. Nie dając właściwe nic. I nie chodzi tu o jakieś państwo opiekuńcze, ale o respektowanie praw podobnie jak obowiązków wobec obywateli. 
ASG

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież