Jarosław Sellin: Kultura to jeden z fundamentów tożsamości narodowej » Jarosław Sellin, wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego spotkał się z mieszkańcami Gdańska i ... Posterunek Straszyn: Krótkie nogi kłamstwa Biedronia » Para gejów żyjących z polityki, czyli Robert Biedroń i jego „lepsza połowa” („lepsza” dlatego, bo ma... PZU Zdrowie wzmacnia sieć medyczną w Gdańsku. Pracownia rezonansu magn... » Nowa placówka diagnostyczna została otwarta przy istniejącym centrum medycznym PZU Zdrowie. Z badań ... Tadeusz Cymański: Polskie lasy to wyłącznie nasza kompetencja » Z Tadeuszem Cymańskim (Solidarna Polska), posłem Klubu Parlamentarnego PiS, rozmawia Artur S. Górski... Startuje druga edycja programu „Natura od kuchni" » Także i w tym roku Lasy Państwowe będę współpracowały z kołami gospodyń wiejskich, by wspólnie popul... Uroczystość odsłonięcia tablicy upamiętniającej Bogumiłę i Anastazego ... » W 83. rocznicę egzekucji 67 Polaków z Wolnego Miasta Gdańska na froncie kamienicy przy ul. Wajdeloty... Adamowicz bez prawa do sądu? A Konstytucja mówi... » W Sądzie Okręgowym w Gdańsku nie rozpoczął się proces odwoławczy europosłanki PO Magdaleny Adamowicz... Pamięć o zbrodni w lesie sztutowskim » Do dziś przeraźliwa cisza ciemnego lasu wywołuje dreszcze, ilekroć odwiedzam to miejsce zaciągnięte ... Uniwersyteckie Centrum Stomatologiczne będzie mieć nową siedzibę dzięk... » Ponad 90 milionów złotych będzie kosztowała budowa nowej siedziby Uniwersyteckiego Centrum Stomatolo... "Judasze naszych czasów". P. Duda ostro o posłach PO » Już nie tylko baner na budynku Komisji Krajowej, ale też wystawa dokumentująca powiązania NSZZ „Soli...
Zarząd Wodociągów – umiejętność utrzymania się na wodzie wskazana
czwartek, 16 marca 2023 18:05
Zarząd Wodociągów – umiejętność utrzymania się na wodzie wskazana
Rada Nadzorcza komunalnej spółki Gdańskie Wodociągi SA
Skromna wygrana w dobrym stylu
niedziela, 12 marca 2023 22:06
Skromna wygrana w dobrym stylu
Pierwsze punkty w 2023 roku zdobyła drużyna AP ORLEN. Podopieczne
Kaczmarek na aut, Badia na boisko* Brawo Jastrząb!
piątek, 24 marca 2023 18:03
Kaczmarek na aut, Badia na boisko* Brawo Jastrząb!
EKSTRAKLASA PKO BP
Już tylko niepoprawni optymiści wierzą
Lech Kulwicki: Oldboje Lechii uprzedmiotowieni
piątek, 24 marca 2023 18:32
Lech Kulwicki: Oldboje Lechii uprzedmiotowieni
Lech Kulwicki, legendarny kapitan drużyny Lechii z 1983 roku ze

Galeria Sztuki Gdańskiej

Artysta z ulicy Jana Husa w Oliwie
niedziela, 19 marca 2023 14:59
Artysta z ulicy Jana Husa w Oliwie
Oliwa zawsze była atrakcyjnym miejscem, tu oddychało się czystym,
Finał zmagań siatkarskich
niedziela, 26 lutego 2023 18:58
Finał zmagań siatkarskich
Zakończyły się zmagania najmłodszych uczestników Gdańskiej

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Elbląg: III Kongres Środowisk Patriotycznych
wtorek, 07 lutego 2023 18:44
Elbląg: III Kongres Środowisk Patriotycznych
W sobotę 4 lutego odbył się III Kongres Środowisk Patriotycznych.
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Światełko do nieba, czy lampą w oczy?

Ocena użytkowników: / 25
SłabyŚwietny 
czwartek, 10 stycznia 2013 18:51

altRusza z wielkim nagłośnieniem Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Jerzy Jurek Owsiak to dzisiaj już prawdziwa - nie osobliwość, a osobowość.


Lansowany nachalnie w 1988 r. jako lider „Towarzystwa Przyjaciół Chińskich Ręczników” i głos akcji „Uwolnić słonia”, które to miały tworzyć alternatywę dla nielegalnej i antysystemowej – właśnie – Pomarańczowej Alternatywy „majora Fydrycha”  zaistniał już nie jako właściciel pracowni witraży, ale celebryta schyłku PRL. Stopniowo rósł. Owsiak w ostatnich latach wzbudził ogromne zaufanie Polaków.  W roku 2013 Jurek Owsiak postanowił, że Orkiestra zagra dla ludzi starych. Akcja WOŚP zdominuje kolejną niedzielę. Da niektórym poczucie wspólnoty. A rządzącym – alibi. Artystom zaś – na których na powszednie koncerty - bywa, zabłąka się jakiś tłumek, da nielichy zarobek. Wsparcie w Gdańsku udzielą jej firmy GPEC, Lotos, ZTM. 100 tysięcy zł dorzuci na imprezę organizowaną przez prywatną fundację magistrat. 100 tysięcy zł – w żywej gotówce - to kwota przekazana na organizacje WOSP przez Biuro Prezydenta ds. Promocji Miasta Regionalnemu Centrum Wolontariatu na Orkiestrę.


Na jednej z aukcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy licytowana będzie „unikatowa koszulka” z wizerunkiem posła Andrzeja Rozenka w stylizacji na Che Guevarę. Do kompletu dołączona jest czapka palikotówka z podpisem posła. Trudno o bardziej malowniczy i zakłamany wizerunek niż ten, którym epatują lewacy pod wszystkimi szerokościami geograficznymi - podobizna wiecznego rewolucjonisty, towarzysza Ernesto Guevara de la Serna, znanego jako Ernesto „Che” Guevara. Podobizna Guevary to wręcz przejaw wolnomyślicielstwa i luzu. Dla przypomnienia zatem: Bohater lewackiej młodzieży, z dumą noszącej koszulki z jego podobizną, był zafascynowany wojną.


- Wojna przekształciła nas całkowicie. Nie istnieje żadne głębsze doświadczenie dla rewolucjonisty niż akt wojny. Nie jakiś oderwany akt zabijania czy noszenia broni, jakaś jedna czy druga forma walki, ale totalny akt wojny – opowiadał „Che” pisarzowi Ernesto Sabato.


Autor hasła „Róbta co chceta!” może liczyć na wsparcie państwa (TVP SA), jak i samorządów. Uzbiera ułamek tego, co z naszych podatków zagarnia państwo i NFZ nie zapewniając w zamian obywatelom ani bezpieczeństwa, ani spokojnej starości. Nie dając właściwe nic. I nie chodzi tu o jakieś państwo opiekuńcze, ale o respektowanie praw podobnie jak obowiązków wobec obywateli. 
ASG

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież