Drastyczny wzrost kosztów budowy linii tramwajowej na Morenę » 800 mln złotych zamiast planowanych 207 mln. O tyle wzrosły koszty budowy linii tramwajowej Gdańsk –... Gdański Wołyń... » 81. rocznica Rzezi Wołyńskiej w Gdańsku była obchodzona przez wiele środowisk patriotycznych i organ... “Nocna zmiana” w Muzeum II Wojny Światowej » Czarna dziura zamiast portretu rotmistrza Witolda Pileckiego, rodziny Ulmów i św. o. Kobego. W nocy ... Koncert symfoniczny w stoczniowej hali CRIST » Stocznia CRIST jest w trakcie przygotowań do nietypowego wydarzenia. Tym razem nie będzie to jednak ... "Gdańska" na przerwie » Pozwolimy państwu odetchnąć chwilę od "złego powietrza i zwierząt drapieżnych" - naturalnego siedlis... Poseł Płażyński u konserwatora upomina się o historię Gdańska » Poseł RP Ziemi Pomorskiej Kacper Płażyński napisał list do nowego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytkó... Zlecenie na Popiełuszkę » 19 października 1984 r. funkcjonariusze SB zamordowali bł. ks. Jerzego Popiełuszkę. To była zbrodnia... Ksiądz Jerzy Popiełuszko, błogosławiony męczennik » To dla mnie zawsze odpowiedzialność i wyzwanie pisać o Księdzu Jerzym Popiełuszce. Odpowiedzialność,... List do ministra Parella - D. Wałęsa nie udzielała się w opozycji » Wojewódzka Pomorska Rada Konsultacyjna ds. Działaczy Opozycji i Osób Represjonowanych w odniesieniu ... PRO LIVE w Gdańsku » Już po raz 12. na gdańskich ulicach odbył się Marsz dla Życia.Marsz ruszył o godzinie 15 spod Kaplic...
Drastyczny wzrost kosztów budowy linii tramwajowej na Morenę
czwartek, 18 lipca 2024 11:22
Drastyczny wzrost kosztów budowy linii tramwajowej na Morenę
800 mln złotych zamiast planowanych 207 mln. O tyle wzrosły koszty
Energa Wybrzeże - Arged Malesa LIVE: 38:50 70:107
niedziela, 23 czerwca 2024 09:31
Energa Wybrzeże - Arged Malesa LIVE: 38:50 70:107
Na godz. 14.00 zaplanowano początek meczu 9. kolejki Metalkas 2.
Transferowa ofensywa w Lechii trwa
piątek, 21 czerwca 2024 15:31
Transferowa ofensywa w Lechii trwa
Już tylko miesiąc został do inauguracji Ekstraklasy w
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
czwartek, 06 czerwca 2024 13:56
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
Inauguracja nowego sezonu PKO Ekstraklasy odbędzie się w piątek 19

Galeria Sztuki Gdańskiej

Z jazzowej półki
poniedziałek, 17 czerwca 2024 16:28
Z jazzowej półki
Po wielu latach to powrót do amatorskiej fascynacji jazzem, mającej

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Charlie zmienia się w kurczaka
środa, 05 czerwca 2024 13:24
Charlie zmienia się w kurczaka
Od niedawna w Polsce uczniowie nie muszą odrabiać prac domowych.
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Światełko do nieba, czy lampą w oczy?

Ocena użytkowników: / 25
SłabyŚwietny 
czwartek, 10 stycznia 2013 18:51

altRusza z wielkim nagłośnieniem Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Jerzy Jurek Owsiak to dzisiaj już prawdziwa - nie osobliwość, a osobowość.


Lansowany nachalnie w 1988 r. jako lider „Towarzystwa Przyjaciół Chińskich Ręczników” i głos akcji „Uwolnić słonia”, które to miały tworzyć alternatywę dla nielegalnej i antysystemowej – właśnie – Pomarańczowej Alternatywy „majora Fydrycha”  zaistniał już nie jako właściciel pracowni witraży, ale celebryta schyłku PRL. Stopniowo rósł. Owsiak w ostatnich latach wzbudził ogromne zaufanie Polaków.  W roku 2013 Jurek Owsiak postanowił, że Orkiestra zagra dla ludzi starych. Akcja WOŚP zdominuje kolejną niedzielę. Da niektórym poczucie wspólnoty. A rządzącym – alibi. Artystom zaś – na których na powszednie koncerty - bywa, zabłąka się jakiś tłumek, da nielichy zarobek. Wsparcie w Gdańsku udzielą jej firmy GPEC, Lotos, ZTM. 100 tysięcy zł dorzuci na imprezę organizowaną przez prywatną fundację magistrat. 100 tysięcy zł – w żywej gotówce - to kwota przekazana na organizacje WOSP przez Biuro Prezydenta ds. Promocji Miasta Regionalnemu Centrum Wolontariatu na Orkiestrę.


Na jednej z aukcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy licytowana będzie „unikatowa koszulka” z wizerunkiem posła Andrzeja Rozenka w stylizacji na Che Guevarę. Do kompletu dołączona jest czapka palikotówka z podpisem posła. Trudno o bardziej malowniczy i zakłamany wizerunek niż ten, którym epatują lewacy pod wszystkimi szerokościami geograficznymi - podobizna wiecznego rewolucjonisty, towarzysza Ernesto Guevara de la Serna, znanego jako Ernesto „Che” Guevara. Podobizna Guevary to wręcz przejaw wolnomyślicielstwa i luzu. Dla przypomnienia zatem: Bohater lewackiej młodzieży, z dumą noszącej koszulki z jego podobizną, był zafascynowany wojną.


- Wojna przekształciła nas całkowicie. Nie istnieje żadne głębsze doświadczenie dla rewolucjonisty niż akt wojny. Nie jakiś oderwany akt zabijania czy noszenia broni, jakaś jedna czy druga forma walki, ale totalny akt wojny – opowiadał „Che” pisarzowi Ernesto Sabato.


Autor hasła „Róbta co chceta!” może liczyć na wsparcie państwa (TVP SA), jak i samorządów. Uzbiera ułamek tego, co z naszych podatków zagarnia państwo i NFZ nie zapewniając w zamian obywatelom ani bezpieczeństwa, ani spokojnej starości. Nie dając właściwe nic. I nie chodzi tu o jakieś państwo opiekuńcze, ale o respektowanie praw podobnie jak obowiązków wobec obywateli. 
ASG

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież