Marek Jakubiak: Nie trwać w okopach! » Trzeba żyć chwilą, ale też planować, mieć elastyczność odreagowywania na zmieniającą się sytuację. T... Wasz sejm, nasza gmina - gdańskie szanse opozycji » Z pięciu kampanii samorządowych w Gdańsku, w trzech potencjał zmiany w pierwszej turze był większy n... Mieczysław Jałowiecki patronem Dworca Gdańsk Główny » Agronom i dyplomata, autor operacji zakupu dla Polski terenów na Westerplatte – Mieczysław Jałowieck... Igor Strzok: jest zielone światło na odbudowę mostu w Tczewie » Igor Strzok, pomorski wojewódzki konserwator zabytków, poinformował że powiat tczewski może ruszyć z... XIX Międzyszkolny Konkurs Recytatorski » XIX Międzyszkolny Konkurs Recytatorski "Opowieści gdańskiego astronoma" odbył się 30 listopada. Jego... Korty SKT - zabytki współczesne » Uznany przez wojewódzkiego konserwatora zabytków za obiekt objęty ochroną budynek główny Sopockiego ... Paweł Zalewski: Jesteśmy przeciwni zmianom traktatów UE » Z Pawłem Zalewskim, posłem i politykiem Trzeciej Drogi, rozmawia Andrzej Rafał Potocki- Komisja Spra... Obchody 100-lecia archidiecezji gdańskiej » W siedzibie Kurii Metropolitalnej odbył się briefing prasowy poświęcony peregrynacji relikwii św. Wo... W tygodniku „Sieci”: IPN będzie twierdzą nie do zdobycia » W wywiadzie dla tygodnika „Sieci” prezes IPN dr. Karol Nawrocki wyjaśnia, dlaczego Platforma Obywate... Podsumowano 10 etapów badań archeologicznych na Westerplatte » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku podsumowano 10 etapów badań archeologicznych na Westerplatte.-...
Wasz sejm, nasza gmina - gdańskie szanse opozycji
czwartek, 07 grudnia 2023 17:42
Wasz sejm, nasza gmina - gdańskie szanse opozycji
Z pięciu kampanii samorządowych w Gdańsku, w trzech potencjał

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że
FUDEKO GAS wygranymi kończy grę w 2023 roku
poniedziałek, 04 grudnia 2023 18:15
FUDEKO GAS wygranymi kończy grę w 2023 roku
Udanie zakończyli rok 2023 i rundę zasadniczą na swoim lodzie
piątek, 01 grudnia 2023 18:06
I LIGA FORTUNA
Z dużej chmury wielki śnieg. Wyrafinowanego
Lechia wypunktowała Miedź
niedziela, 03 grudnia 2023 19:00
Lechia wypunktowała Miedź
W ostatniej kolejce rundy jesiennej Lechia pokonała na Polsat Plus

Galeria Sztuki Gdańskiej

W tonacji polskich barw
niedziela, 26 listopada 2023 15:49
W tonacji polskich barw
Przygotowując wystawę „Gdańskie Barwy, Gdańskie Tonacje”

Sport w szkole

Sztafetowe biegi przełajowe
niedziela, 01 października 2023 14:07
Sztafetowe biegi przełajowe
Sztafetowe biegi przełajowe rozegrane 26 i 27 września w Parku im.
Jak się tu znaleźliśmy?
wtorek, 28 listopada 2023 14:22
Jak się tu znaleźliśmy?
Czym skorupka za młodu nasiąknie tym na starość trąci mówi

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Latarką w półmrok: Perfumy Kwiatkowskiego

Ocena użytkowników: / 18
SłabyŚwietny 
środa, 09 stycznia 2013 12:37

altJęczą sympatycy Aleksandra Kwaśniewskiego.


Z zazdrości - jak Jerzy Wenderlich, który też marzy o płatnym doradzaniu Janowi Kulczykowi, ale nie marzy o tym, niestety, Jan Kulczyk
Ze strachu - jak Andrzej Celiński, stary socjaldemokrata, który lży młodych socjaldemokratów, bo obawia się, że bez eksprezydenta 5-osobowa partia demokratów obumrze we własnym licznym gronie.


Z zimnej kalkulacji - jak Robert Kwiatkowski, któremu marzy się, by świeżość Palikota - któremu doradza - wsparta doświadczeniem Aleksandra - któremu służył - pomogła odrzucić ekipę Tuska i przetrzeć porządnym ludziom lewicy drogę do Brukseli, a może i na Wiejską. Droga ta z Kwaśniewskim wydaje się prosta jak autostrada Jana Kulczyka.


Ujawnienie przez Gazetę Wyborczą zarobkowego trudu b. prezydenta u obecnego potentata drogę te sprowadzić zaś może na polityczne bezdroża. Zestresowany b. prezes TVP bredzi więc coś o lichych kociołkach politycznych ze starej PRL-owskiej produkcji wyjmując swojego idola poza nawias Polski Ludowej - wywodzi się z niej, ale nie jest apologetą tamtego systemu. Przeciwnie niż SLD - getto partii postkomunistycznej.


Myli się ktoś, kto sądzi, że Aleksandra Kwaśniewskiego i Roberta Kwiatkowskiego łączy działalność w Niezależnym Zrzeszeniu Studentów i zakładanie kół "S" w każdej szkole. Łączy ich, dziś już politycznie niepraktyczny, statut PZPR, partii która w latach przeszłych swoim członkom żyć nie przeszkadzała, żyć pomagała i życie objaśniała. Młody działacz Aleksander ze spotkań z sekretarzem Demichowiczem, jego zwierzchnikiem sekretarzem Fiszbachem, a nawet dyrektorem jego gabinetu, wyplatał własne przemówienia. Czas wolny spędzał zaś na wyjazdach do ZSRR, co życiowo nie było krepujące.


Kwiatkowski w parze z Kwaśniewskim to jest rzeczywiście nowa jakość na lewicy, bez smrodu PRL-u, przed którym okadza ich romansik przelotny z Januszem Palikotem. Perfum ten może się jednak okazać nietrwały. Przywódca nowej lewicy zaangażowany do współpracy z firmą dr Kulczyka może utracić swój wyborczy powab, którym zaraża podczas lunchów i kolacji. Zajęcie to dla b. prezydenta w żadnej mierze nie jest przy tym hańbiące, dla rodziny pożyteczne, ale niepraktyczne jako strój galowy socjaldemokraty na wybory.


Stąd rozczarowanie wyznawców, którzy w pojedynkę politycznie, jak Kwiatkowski, znaczą mniej niż ważą.
Marek Formela


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież