Gala 14. Wielkiego Maratonu Czytelniczego » W audytorium Europejskiego Centrum Solidarności odbyła się Gala Wielkiego Maratonu Czytelniczego, og... Otwarcie ekspozycji „Nie zmarnujcie niepodległości. Srebra Funduszu Ob... » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku otwarto ekspozycję „Nie zmarnujcie niepodległości. Srebra Fund... Płace na gdańską miarę... » Spośród blisko 30 dyrektorów wydziałów i biur w gdańskim urzędzie miejskim aż 9 dodatkowo zarabia w ... Artystyczne drogi absolwentów Liceum Plastycznego » 26 maja miał miejsce wernisaż pod nazwą "Nasze Drogi Artystyczne" jako drugiej wystawy z cyklu Wysta... Daniel Obajtek: Wodór to energia przyszłości » Z Danielem Obajtkiem, prezesem PKN ORLEN, rozmawiał Jarosław Popek (Radio Gdańsk)- Kilka dni temu by... Gdański magistrat obojętny na warunki życia mieszkańców » Do redakcji "Gazety Gdańskiej" zgłosiła się Pani Joanna z prośbą o pomoc w opisaniu i nagłośnieniu s... XV Konwent Morski » W poniedziałek, 22 maja, w Gdańsku odbył się XV Konwent Morski. Wielu ważnych ludzi gospodarki morsk... Radio Gdańsk: „Żeby nie było śladów – sprawa Grzegorza Przemyka. Dekal... » Na antenie Radia Gdańsk od poniedziałku do piątku (22 maja-2 czerwca) o godz. 20:40 emitowane będzie... Głos radnych PiS w sprawie ratowania gdańskiego dziedzictwa zieleni » Radni Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miasta Gdańska i prof. Paweł Witold Burkiewicz przedstawili r... W tygodniku „Sieci”: Miliony przeciw PiS » W nowym numerze „Sieci” Marek Pyza i Marcin Wikło ujawniają, jak wielki biznes wchodzi w politykę i ...
Reklama
Płace na gdańską miarę...
wtorek, 06 czerwca 2023 12:18
Płace na gdańską miarę...
Spośród blisko 30 dyrektorów wydziałów i biur w gdańskim
Energa z Grupy ORLEN sponsorem AWFiS w Gdańsku
poniedziałek, 05 czerwca 2023 13:52
Energa z Grupy ORLEN sponsorem AWFiS w Gdańsku
Energa z Grupy ORLEN kontynuuje wsparcie pomorskiego sportu. Od
8
piątek, 02 czerwca 2023 18:02
8
EKSTRAKLASA BP
Żenujące pożegnanie z ekstraklasą. Na
Skandal na pożegnanie Lechii z ekstraklasą
sobota, 27 maja 2023 17:40
Skandal na pożegnanie Lechii z ekstraklasą
Kompromitacją zakończył się ostatni mecz Lechii w ekstraklasie.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Tłumy na wernisażu wystawy „Dwa Żywioły”
sobota, 20 maja 2023 16:33
Tłumy na wernisażu wystawy „Dwa Żywioły”
Obraz rozbijającej się fali morskiej na skalistym Wybrzeżu Zatoki
Jubileusz MKS „Olimpijczyk” i trenerów
poniedziałek, 29 maja 2023 09:55
Jubileusz MKS „Olimpijczyk” i trenerów
Od trzydziestu lat na siatkarskiej mapie Gdańska, obok takich marek

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Grupa „Odkrywców” z SP nr 10 w Rumi poznaje tajniki nauki
wtorek, 23 maja 2023 13:43
Grupa „Odkrywców” z SP nr 10 w Rumi poznaje tajniki nauki
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10 w Rumi biorą udział w VII
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Latarką w półmrok: Perfumy Kwiatkowskiego

Ocena użytkowników: / 18
SłabyŚwietny 
środa, 09 stycznia 2013 12:37

altJęczą sympatycy Aleksandra Kwaśniewskiego.


Z zazdrości - jak Jerzy Wenderlich, który też marzy o płatnym doradzaniu Janowi Kulczykowi, ale nie marzy o tym, niestety, Jan Kulczyk
Ze strachu - jak Andrzej Celiński, stary socjaldemokrata, który lży młodych socjaldemokratów, bo obawia się, że bez eksprezydenta 5-osobowa partia demokratów obumrze we własnym licznym gronie.


Z zimnej kalkulacji - jak Robert Kwiatkowski, któremu marzy się, by świeżość Palikota - któremu doradza - wsparta doświadczeniem Aleksandra - któremu służył - pomogła odrzucić ekipę Tuska i przetrzeć porządnym ludziom lewicy drogę do Brukseli, a może i na Wiejską. Droga ta z Kwaśniewskim wydaje się prosta jak autostrada Jana Kulczyka.


Ujawnienie przez Gazetę Wyborczą zarobkowego trudu b. prezydenta u obecnego potentata drogę te sprowadzić zaś może na polityczne bezdroża. Zestresowany b. prezes TVP bredzi więc coś o lichych kociołkach politycznych ze starej PRL-owskiej produkcji wyjmując swojego idola poza nawias Polski Ludowej - wywodzi się z niej, ale nie jest apologetą tamtego systemu. Przeciwnie niż SLD - getto partii postkomunistycznej.


Myli się ktoś, kto sądzi, że Aleksandra Kwaśniewskiego i Roberta Kwiatkowskiego łączy działalność w Niezależnym Zrzeszeniu Studentów i zakładanie kół "S" w każdej szkole. Łączy ich, dziś już politycznie niepraktyczny, statut PZPR, partii która w latach przeszłych swoim członkom żyć nie przeszkadzała, żyć pomagała i życie objaśniała. Młody działacz Aleksander ze spotkań z sekretarzem Demichowiczem, jego zwierzchnikiem sekretarzem Fiszbachem, a nawet dyrektorem jego gabinetu, wyplatał własne przemówienia. Czas wolny spędzał zaś na wyjazdach do ZSRR, co życiowo nie było krepujące.


Kwiatkowski w parze z Kwaśniewskim to jest rzeczywiście nowa jakość na lewicy, bez smrodu PRL-u, przed którym okadza ich romansik przelotny z Januszem Palikotem. Perfum ten może się jednak okazać nietrwały. Przywódca nowej lewicy zaangażowany do współpracy z firmą dr Kulczyka może utracić swój wyborczy powab, którym zaraża podczas lunchów i kolacji. Zajęcie to dla b. prezydenta w żadnej mierze nie jest przy tym hańbiące, dla rodziny pożyteczne, ale niepraktyczne jako strój galowy socjaldemokraty na wybory.


Stąd rozczarowanie wyznawców, którzy w pojedynkę politycznie, jak Kwiatkowski, znaczą mniej niż ważą.
Marek Formela


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież