Przemysław Majewski: Listek figowy władzy » Rozmowa z Przemysławem Majewskim, radnym z Klubu Radnych PiS w Radzie Miasta Gdańska- Czy Gdańsk, ja... Radni PiS protestują przeciwko wspieraniu nielegalnej imigracji » Radni Miasta Gdańska z klubu Prawa i Sprawiedliwości zaprotestowali przeciwko wspieraniu przez Gdańs... Jacek Szaran: Słupsk nie istniał dla marszałka » Z Jackiem Szaranem, radnym ze Słupska, rozmawia red. Piotr Kubiak (Radio Gdańsk)Według słupskiego ra... Gdański raut Dulkiewicz z urzędnikami » Co można zjeść i wypić za 132 216 złotych? Na pewno dużo dobrego jadła popitego przednimi napitkami.... Miesiąc AAC w Przedszkolu Specjalnym Nr 77 » Październik to międzynarodowy miesiąc komunikacji alternatywnej i wspomagającej (AAC). Przez cały mi... Poseł Tarczyński w Akwenie: Fakty dla przekonanych... » W klubie gdańskiej Solidarności "Akwen" odbyło się spotkanie z eurodeputowanym Dominikiem Tarczyński... W tygodniku „Sieci”: Putin wysyła na śmierć » Władimir Putina ogłosił częściową mobilizację i chce powołać pod broń przynajmniej 300 tys. mężczyzn... Las to nie wysypisko » Nielegalne składowiska odpadów, to największe zmartwienie Nadleśnictwa Kolbudy. W świetle prawa domn... Czesław Nowak: Tusk otrzymał zadanie do wykonania » Z Czesławem Nowakiem, posłem OKP i Porozumienia Centrum (1989-1993), gdańskim radnym (1998-2006), po... PZU Zdrowie Gdańsk Marynarki Polskiej » 16 września otwarto Centrum Medyczne PZU Zdrowie Gdańsk Marynarki Polskiej. To trzecia taka placów...
Gdański raut Dulkiewicz z urzędnikami
wtorek, 27 września 2022 19:26
Gdański raut Dulkiewicz z urzędnikami
Co można zjeść i wypić za 132 216 złotych? Na pewno dużo
Hokeistki Stoczniowca zdeklasowały Cracovię
sobota, 24 września 2022 20:52
Hokeistki Stoczniowca zdeklasowały Cracovię
Bardzo efektownie sezon 2022/23 zainaugurowały hokeistki
Marsze w górę tabeli
sobota, 24 września 2022 13:49
Marsze w górę tabeli
EKSTRAKLASA BP
Lechia od ostatniego dnia lipca wciąż bez
Marcin Kaczmarek: Trener odnowiciel?
czwartek, 22 września 2022 18:12
Marcin Kaczmarek: Trener odnowiciel?
48-letni Marcin Kaczmarek podjął się niezwykle trudnego zadania.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Szlakiem Rewskich Szkut
wtorek, 20 września 2022 13:27
Szlakiem Rewskich Szkut
Kilka dni urlopu jak co roku we wrześniu spędziłem w Rewie. To
Zaproszenie na XXIX edycję Ogólnopolskich Czwartków Lekkoatletycznych
środa, 31 sierpnia 2022 08:28
Zaproszenie na XXIX edycję Ogólnopolskich Czwartków Lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza uczniów

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Latarką w półmrok: Zdrowe serce... "siusiumajtki"

Ocena użytkowników: / 11
SłabyŚwietny 
piątek, 27 marca 2015 14:55

alt"Byłam wtedy siusiumajtką" - powiedziała przed szerokim audytorium w Filharmonii Bałtyckiej Hanna Zych- Cisoń, członek zarządu województwa pomorskiego przed odczytaniem oficjalnego listu prezydenta RP z okazji 50-lecia Czerwonych Gitar. Wzbudziło to zażenowanie i zdumienie, że wysoki przedstawiciel samorządu pozwala sobie na taką frywolność. Czy to przypadek, czy brak wyczucia, czy brak kompetencji?


Zastanówmy się wspólnie. Od blisko 5-ciu lat najpierw jako v-ce marszałek, a obecnie członek zarządu odpowiada za realizację polityki ochrony zdrowia w naszym województwie. Likwidacja w tych latach czterech wojewódzkich przychodni: wenerologiczno-dermatologicznej, endokrynologicznej, sportowej i rehabilitacyjnej nie przyniosła widocznych efektów, może tylko pozorne oszczędności finansowe. Nadal istnieją wielotygodniowe, a nawet kilkumiesięczne (endokrynologia, dermatologia itp.) kolejki do specjalistów. W przypadkach koniecznych trzeba powszechnie korzystać z usług komercyjnych.


Przekształcenia szpitali publicznych w spółki nie wprowadziło zasadniczych zmian w dostępności do specjalistycznych oddziałów, a w Trójmieście wprowadziło chaos, ciągłą reorganizację podnoszącą koszty, a to co dzieje się na szpitalnych oddziałach ratunkowych zakrawa skandal. Pogorszyła się sytuacja wśród kadry medycznej, szczególnie średniego personelu. Rozpętanie jesienią ubiegłego roku przez p. Zych-Cisoń wojny politycznej z przedstawicielami pielęgniarek i położnych, odłożyło aż do wiosny poważne rozmowy o statusie materialnym i rozwoju zawodowym zanikającego zawodu pielęgniarki. Beznadziejna sytuacja chorych na stwardnienie rozsiane w naszym województwie, najgorsza sytuacja w Polsce, oraz ostatnie zmiany i likwidacja wysoko standardowej kardiologii w szpitalu redłowskim są dowodem na to, że urzędnicy pod kierownictwem H. Zych-Cisoń kierują się tylko i wyłącznie interesem ekonomicznym, zapominając o swoich powinnościach publicznych i obywatelskich.


Argumenty przedstawiane przez członka zarządu na spotkaniach, w prasie, telewizji są często dostosowane do potrzeb chwili i słuchaczy, często nieprawdziwe i sprzeczne ze sobą gdy się je porówna. Świadczy to o lekceważeniu merytorycznych opinii specjalistów, konsultantów, a dialog i inicjatywy obywatelskie traktowane są  instrumentalnie. Mogą być tego dwie przyczyny: ideowa służalczość wobec własnej partii, Platformy Obywatelskiej, lub brak kwalifikacji i kompetencji dla tak wrażliwego obszaru jakim jest zdrowie i życie człowieka. Natomiast, kiedy ogląda się wiele kronik towarzyskich, zdjęć to można mieć wrażenie, że pani Zych-Cisoń nie jest członkiem zarządu, urzędnikiem merytorycznym, a odnajduje się świetnie jako celebrytka. Może chodzi władzy, aby mieć w gronie "kwiatek do kożucha". Może wrócić do pytania z pierwszych zdań. ... "Czy byłam... czy może nadal jestem...".

Na podstawie refleksji wielu pacjentów zanotował
Marek Formela


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież