Zachować się... » Miała niespełna osiemnaście, kiedy zginęła z rąk ubeckich katów. Skazana niesłusznym wyrokiem na śmi... Wojciech Książek: Traktujmy się poważnie, panie ministrze! » Rozmowa z Wojciechem Książkiem, przewodniczącym Międzyregionalnej Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ „... Zrozumienie i kompromis receptą na długie pożycie małżeńskie » 3 października w Dworze Artusa 25 małżeństw otrzymało Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie przyz... Debata "Więcej niż sport - dziedzictwo Gedanii Gdańsk w stulecie dział... » W Studiu Koncertowym Radia Gdańsk im. Janusza Hajduna w Gdańsku przy al. Grunwaldzkiej odbyła się de... W tygodniku „Sieci”: Radosław Sikorski. Kim jest? Komu naprawdę służy? » Najnowszy numer tygodnika „Sieci” stawia pytania o skandaliczne zachowanie Radosława Sikorskiego po ... Przemysław Majewski: Listek figowy władzy » Rozmowa z Przemysławem Majewskim, radnym z Klubu Radnych PiS w Radzie Miasta Gdańska- Czy Gdańsk, ja... Radni PiS protestują przeciwko wspieraniu nielegalnej imigracji » Radni Miasta Gdańska z klubu Prawa i Sprawiedliwości zaprotestowali przeciwko wspieraniu przez Gdańs... Jacek Szaran: Słupsk nie istniał dla marszałka » Z Jackiem Szaranem, radnym ze Słupska, rozmawia red. Piotr Kubiak (Radio Gdańsk)Według słupskiego ra... Gdański raut Dulkiewicz z urzędnikami » Co można zjeść i wypić za 132 216 złotych? Na pewno dużo dobrego jadła popitego przednimi napitkami.... Miesiąc AAC w Przedszkolu Specjalnym Nr 77 » Październik to międzynarodowy miesiąc komunikacji alternatywnej i wspomagającej (AAC). Przez cały mi...
Gdański raut Dulkiewicz z urzędnikami
wtorek, 27 września 2022 19:26
Gdański raut Dulkiewicz z urzędnikami
Co można zjeść i wypić za 132 216 złotych? Na pewno dużo
Hokeistki Stoczniowca zdeklasowały Cracovię
sobota, 24 września 2022 20:52
Hokeistki Stoczniowca zdeklasowały Cracovię
Bardzo efektownie sezon 2022/23 zainaugurowały hokeistki
Gedania z Zyską... w bramce
piątek, 30 września 2022 19:35
Gedania z Zyską... w bramce
Dwutygodniowa przerwa na mecze naszej reprezentacji w Lidze Narodów
Miłe złego początki Lechii w Szczecinie
niedziela, 02 października 2022 08:55
Miłe złego początki Lechii w Szczecinie
Lechia pierwsza zdobyła bramkę na nowo otwartym stadionie w

Galeria Sztuki Gdańskiej

Perłopławy Danuty Joppek
wtorek, 27 września 2022 10:21
Perłopławy Danuty Joppek
Zbliżają się dwie wystawy malarki pozostającej dla mnie nadal
Sztafetowe biegi przełajowe na inaugurację
niedziela, 02 października 2022 22:19
Sztafetowe biegi przełajowe na inaugurację
Sztafetowe biegi przełajowe rozegrane 27 września w Parku im. Jana

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Fakty i Pogłoski (6)

Ocena użytkowników: / 6
SłabyŚwietny 
czwartek, 12 marca 2015 08:16

altKasa i wybory
Wybory kosztują. Czy można wygrać bez nakładów finansowych? Czy w gdańskich wyborach samorządowych na wyniki PO, PiS i SLD miały znaczący wpływ nakłady na kampanię wyborczą?
Liderzy gdańskich list SLD wpłacali na rzecz kampanii po 300 zł. Czy zatem tylko dwa ugrupowania mają szansę? W 2011 roku SLD zaryzykował i obficie wsparł swoją kampanię i … przegrał. Teraz jesteśmy chudopachołkami, którzy muszą wysłuchiwać rad i pouczeń od decydentów z tamtego okresu. Jak nalać z pustego na rzecz Pani Magdaleny Ogórek? Może warto dotrzeć do tych, co groszem nie śmierdzą i przekonać ich, że ich głos jest tyle samo warty co głos tych, którzy nie mają zmartwień finansowych.

Borys Niemcow
Uczynił ten kto miał korzyść, to stara dewiza zawarta we wszystkich kryminałach. Putin korzyści nie ma, ale nasi detektywi już wiedzą, że jest winien, co najmniej moralnie. Siedem strzałów, trzy chybione i zero szkody dla dziewczyny. Strzelał nie morderca, tylko humanista? Może pytań i wątpliwości byłoby więcej?
Fajne są komentarze medialnych mędrców, dlaczego Prezydent Francji może spotykać się z Putinem w Moskwie, a Marszałek Borusewicz jest dla Rosjan persona non grata. Prezydent Francji zaprosił Putina do Normandii, chociaż tam Rosjanie nie ginęli, a Prezydent Polski do Auschwitz nie.

Krym i Zachodni Brzeg
Izrael rozpętał wojnę na Bliskim Wschodzie, być może, że nawet w interesie własnego kraju albo USA w obliczu wpływu rosyjskiego socjalizmu w krajach arabskich.
Od tego czasu zasiedla terytoria okupowane i Rada Bezpieczeństwa wobec weta Stanów Zjednoczonych już 42 razy nie zdołała przyjąć rezolucji o potępieniu działań Izraela na tych terenach (Polityka nr 8 z 18.02.-24.02.2015).
„Jest wiele demokracji na świecie, których Ameryka nie wspiera. Poza tym kilka obaliła we własnym interesie. Do dziś Waszyngton wspiera też despotyczną Arabię Saudyjską”. (Polityka j.w.).
Kraje miłujące pokój napadały na Irak, bombardowały Libię a Syrię zostawiają w spokoju bo Państwo Islamskie jest większym złem (bo jest). Ma Putin niezłych nauczycieli, ale jest też pojętnym uczniem. Będzie skutecznie wetował ewentualne petycje Rady Bezpieczeństwa potępiające agresję Rosji na Ukrainę. Ciekawe też kiedy Chiny upomną się o Tajwan? Można zgłupieć? Można.

Telefon do Putina
Media wyśmiewają Panią Ogórek, która stwierdziła, że Prezydent Polski powinien mieć taką pozycję, żeby jego kontakt z Prezydentem innego państwa był sprawą normalną. Kandydatka do funkcji Prezydenta takiej pozycji nie ma, nie ma jej też były Premier, przewodniczący niewielkiej partii opozycyjnej Leszek Miller. Ma jednak Prezydent i Premier niemałego państwa Europejskiego jakim jest Polska. Premier Orban z Prezydentem Rosji rozmawia chociaż mniej znaczy niż Kanclerz Niemiec i Prezydent Francji.
Stary wyga, Stanisław Żelichowski, też przyłączył się do prześmiewców Pani Magdaleny. Zapomniał wół jak cielęciem był. Miastowi mogą nie wiedzieć co to wół, ale wyjadacz z PSL chyba jednak wie.

Gdańsk dla bogaczy
Coś trzeba jednak do tego Pałacu Młodzieży przykleić. Radnym wmówiono, że to placówka dla bogatych. Ciekawe na podstawie jak zdobytych danych wygłasza się takie oceny. Krokodyle łzy radnych nad ekonomiczną barierą dostępu do zajęć w PM są szczytem hipokryzji. Ci sami radni ograniczają zakres działania przedszkoli publicznych i napędzają kasę do przedszkoli niepublicznych. Te ostatnie obok dotacji z Miasta równej kosztom pobytu dziecka w przedszkolu publicznym obciążają rodziców kwotą 600, 800 zł, albo i więcej. I tak połowa miejsc w przedszkolach jest dla bogaczy. Młodzi ludzie z dwójką dzieci są bez szans.

Profesor
W rankingu zawodów pod względem społecznego zaufania profesor uniwersytetu zajmował zawsze pierwsze miejsce. W ostatnich badaniach był drugi za strażakiem. Czy miały na to wpływ popisy profesora UJ, eksperta PiS w zespole Pana Macierewicza, tego nie wiadomo. Jest natomiast faktem, że profesor polityk nie jest w najwyższej cenie, szczególnie gdy polityk bierze w nim górę i jeśli jest celebrytą i lubi rozkładać ogon pawia przed mediami. A w mediach mają wzięcie szczególnie ci, którzy krytykują własne  środowisko.  Tym, którzy muszą publicznie deklarować „ja profesor się na tym znam” dedykuję następującą anegdotę.
W przerwie koncertu jazzowego podchodzi facet do puzonisty i mów: panie, ja jestem inżynierem, ja się na tym znam, to się musi dać wyciągnąć!

SdRP
W lutym 1990 roku odbył się ostatni (XI) Zjazd PZPR, na którym zakończono działalność partii i padła komenda ówczesnego I Sekretarza, Mieczysława Rakowskiego, „sztandar wyprowadzić”. Była przejmująca cisza , bo PZPR odchodziła do historii. Zaraz potem odbył się pierwszy Zjazd SdRP – Socjaldemokracji RP. Z okazji 25 rocznicy powołania SdRP odbyło się spotkanie, na którym wspominano tamten okres i cechy tej formacji, która pomimo zmasowanej nagonki, pomimo wielu prowokacji (sprawa Olina) przetrwała.
W 1990 roku było nas niewielu, ale była SdRP partią:
- ludzi ideowych, bez liczenia na awanse, a wręcz przeciwnie raczej narażonych na szykany,
- ludzi odważnych, trzeba było niemałego hartu, aby wytrzymać medialne epitety i bronić dorobku PRL,
- ludzi otwartych na inne środowiska, w skład SLD wchodziło ponad 20 organizacji,
- demokratyczna, w której można było sprzeczać się z przywódcami,
- mającą wysokiej jakości kadry, sprawnie zarządzające państwem w latach 1993 – 1997 realizowano mądrą i skuteczną politykę gospodarczą.
W 1997 roku po czterech latach rządzenia uzyskaliśmy więcej głosów w wyborach niż w roku 1993.

Wolność
Wolność jest wartością a jej ograniczanie jest dokuczliwym obciążeniem. Tyle tylko, że dla prawicy wolność to prawo do przemieszczania się, prawo do bogacenia się, prawo do krytyki, w tym do oczerniania przeciwników… itp.
Dla lewicy wolność to prawo do życia bez strachu przed bezrobociem, przed niewydolną służbą zdrowia, przed poniżeniem bezdomnością, przed szaleństwem reformowania oświaty, przed nepotyzmem i korupcją władzy publicznej, przed tym, że cwaniactwo i układy więcej znaczą niż pracowitość i uczciwość…
Do tej wolności nie jedzie się autostradą A2, droga do niej jest wyboista i nie łatwa do pokonania, ale warto tę drogę budować.

Niemcow
W Rosji zatrzymano podejrzanych o zamordowanie Borysa Niemcowa. Główny sens komentarzy jest taki, że nikt nie wierzy, że są to prawdziwi sprawcy. Pewnie nie bez racji. Tak jak nikt nie wierzy, że Oswald w pojedynkę zamordował Kenediego. Skądinąd wiadomo, że specjalistami od mordów politycznych są tajne służby. Potem mordy dzieli się na słuszne (np.Osama ibn Laden) i niesłuszne (np. Robert Kenedy). I tak jest niemal od początku świata, kiedy to Kain zabił Abla, bo Jahwe życzliwiej przyjął ofiarę tego ostatniego.
Kto zabił Borysa Niemcowa na razie nie wiadomo, wiadomo jedynie kto jest winien.

 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież