Dulkiewicz naucza w szkołach » Gdańscy uczniowie mają nową nauczycielkę. Z kagankiem politycznej oświaty, w ramach "lekcji obywatel... Piotr Duda w Telewizji Republika » W środę, 28 lutego, o 19:30 gościem Danuty Holeckiej w Telewizji Republika będzie Piotr Duda, przewo... KWW Kocham Gdańsk - zbudować coś opartego o zwykłych, normalnych gdańs... » W wyborach samorządowych wystartuje nowe ugrupowanie na gdańskiej scenie politycznej - KWW Kocham Gd... Obszański, Śniegula i Bartuzel w Telewizji Republika » We wtorek, 27 lutego, o 19:30 gośćmi Danuty Holeckiej będą Tomasz Obszański, Przewodniczący NSZZ Rol... W tygodniku „Sieci”: Spisek przeciw polskiej szkole » Nowy numer tygodnika „Sieci” ujawnia szokujący plan Brukseli na polską edukację: szkoły mają obniżyć... Szumiące zabawy czyli VIII Międzyszkolny Turniej Logopedyczny » Kiedy dziecko idzie do szkoły i gdy są u niego wskazania do pracy nad prawidłową mową, uczeń trafia ... Szkoła Podstawowa nr 11: dzieci chcą się uczyć w tej szkole » 1 marca rusza rekrutacja do gdańskich szkół podstawowych. W lutym swoje drzwi na spotkania z rodzica... Medale za wkład w Pamięć » W piątkowe popołudnie gdański Odział Instytutu Pamięci Narodowej wręczył medale dla pięciu laureatów... Grzegorz Górski: Jesteśmy w "oku cyklonu" » Czy jako naród jesteśmy świadomi nadciągających zagrożeń; o naiwności w patrzeniu na swoją przyszłoś... Anna Gembicka i Tomasz Obszański w Telewizji Republika » W piątek o 19:30 gośćmi Danuty Holeckiej w Telewizji Republika będą Anna Gembicka, była minister rol...
Dulkiewicz naucza w szkołach
czwartek, 29 lutego 2024 10:44
Dulkiewicz naucza w szkołach
Gdańscy uczniowie mają nową nauczycielkę. Z kagankiem politycznej
Hokeistki Stoczniowca nie zagrają w finale
niedziela, 25 lutego 2024 14:18
Hokeistki Stoczniowca nie zagrają w finale
Nie będzie 10. z rzędu finału hokeistek Stoczniowca. Gdańszczanki
Mocne otwarcie wiosny Arki i Lechii
sobota, 24 lutego 2024 12:38
Mocne otwarcie wiosny Arki i Lechii
I LIGA FORTUNA
Wszyscy oczekiwali postawy trójmiejskich
Lechia kontrolowała mecz w Pruszkowie
niedziela, 25 lutego 2024 21:07
Lechia kontrolowała mecz w Pruszkowie
Drugi mecz i drugie zwycięstwo Lechii w rundzie wiosennej.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Narodziny artysty malarza
niedziela, 18 lutego 2024 16:26
Narodziny artysty malarza
Moje wskazówki dotyczące malowania nie są poradnikiem. Dotyczą

Sport w szkole

Zaproszenie do Spartakiady Przedszkolaków
poniedziałek, 26 lutego 2024 11:25
Zaproszenie do Spartakiady Przedszkolaków
Gdański Zespół Schronisk i Sporu Szkolnego zaprasza do udziału w

"Gdańska" w antrakcie

Puste miejsca
wtorek, 06 lutego 2024 15:33
Puste miejsca
Pustynia według Wikipedii to teren o dużej powierzchni pozbawiony
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Albertowicz: Wielka impreza wszystkich Polaków

Ocena użytkowników: / 12
SłabyŚwietny 
niedziela, 13 maja 2012 11:20

altJuż wkrótce UEFA Euro 2012. Największa impreza w historii Polski. Wspaniałe widowisko dla… Właśnie. Dla kogo?


Czy przeciętny Kowalski ma jakiekolwiek szanse obejrzeć mecz na stadionie, poczuć radość piłkarskiego święta? Nie specjalnie. Bardziej czeka go stanie godzinami w korkach, hałasy w mieście do późnej nocy, zamknięte ulice, mocno spięta policja. Nie. Euro to dla mnie jedna wielka szopka.
Jak słucham pierdół w stylu „zbojkotujmy Euro, solidaryzujmy się z Tymoszenko”, to mnie krew zalewa. Cała wolna, demokratyczna Europa nie pomyślała przez chwilę, że może jak kogoś skazuje sąd, to miał coś za pazuchą? Jakoś nikt nie krzyczał „bojkotujmy chińską olimpiadę, bo tam jest kara śmierci i biednych Tybetańczyków mordują!”. Ciekawe dlaczego?


Może przenieśmy mecze do Rumunii. W środę był tam finał Ligi Europejskiej na wspaniałym nowym stadionie na 55 tysięcy kibiców, a obiekt kosztował tylko niecały miliard złotych! Tylko u nas wydaje się na takie obiekty mocno przesadzone kwoty.


Ale wróćmy do naszego Euro. Ludzie już zaczynają mieć dość tej szopki. Zmiany nazw stadionów, zrywanie emblematów sponsorów z każdego możliwego miejsca. Czy będzie konieczność usuwania reklamy z „Zieleniaka”, bo istnieje szansa, że ktoś w strefie kibica, może zobaczyć reklamę firmy, która nie jest sponsorem Euro? Piłkarska mafia pod wodzą Platiniego, a także za jego poprzedników, ostro walczy o każdego eurocenta, jakiego może zarobić ta organizacja „non profit”. A my, przeciętni Kowalscy, mamy przeje…ane.


Jak tylko zacznie się ta cała szopka w Gdańsku, w każdy dzień meczowy, ja znikam z Trójmiasta. Nie chcę, co chwila tłumaczyć się z tego, że jestem dziennikarzem, chcę zrobić wywiad, a przez to, że w Dworze Oliwskim mieszkają Niemcy, nie mogę nawet legalnie przyjechać do rodziny samochodem…
Dlatego nie dziwi mnie zupełnie postawa kibiców piłkarskich w Polsce, którzy w ostatnich kolejkach ligowych wywieszają transparenty, chodzą w koszulkach, na których widnieje niewybredny, ale oddający w pełni też moje odczucia, napis: FUCK EURO. Nie można było nawet napisać Euro 2012, bo byłoby to złamaniem prawa autorskiego do nazwy…


Kochani. Cieszmy się z nowych dróg, tak wiele ich miało powstać, powstało sporo mniej, ale powstały. Bez tej imprezy nie byłoby na to szans. Ale jak ktoś z Was, nie będzie mógł dojechać normalnie do domu w dniu meczu, niech pamięta: To jest wielka impreza dla wszystkich Polaków.
Filip Albertowicz


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież