Barwy pomorskiego sejmiku: Od Struka do Ścigały » Z poparciem 39 799 gdańszczan pomorski lider PO Mieczysław Emil Struk uzyskał najlepszy indywidualni... Ryszard Czarnecki w tygodniku „Sieci”: Polacy, idźmy z Trumpem! » W nowym numerze „Sieci” Ryszard Czarnecki, poseł do Parlamentu Europejskiego w zaskakującym wywiadzi... O pożytku głupoty i jeszcze raz o budowie CPK » Nie musiałem zbyt długo czekać na odpowiedź, choć z góry wiedziałem, że taka będzie musiała nastąpić... T. Rakowski ocenia: Dwie drużyny w Gdańsku » O wyniku wyborczym PiS w Gdańsku, o rozłamie wewnątrz partii i kampanii, która była prowadzona dwuto... Gdańska rada: liderzy i outsiderzy » Dziś remanenty wyborcze. W Gdańsku najwięcej głosów do rady miasta uzyskała Aleksandra Dulkiewicz, k... Zmiana jednak jest możliwa » Wybory samorządowe przyniosły wiele niespodzianek. Druga tura w Gdyni bez udziału Wojciecha Szczurka... Nowa Rada Miasta Gdańska 2024-2028 » Koalicja Obywatelska zwiększyła swój stan posiadania w Radzie Miasta. Aż czterech radnych mniej będz... KO zyskuje dwa mandaty, PiS traci trzy w sejmiku pomorskim » W wyborach do sejmiku województwa pomorskiego zwyciężyła KO z wynikiem 43,84 proc. PiS uzyskało 25,7... Magdalena Czarzyńska-Jachim wygrała wybory na prezydenta Sopotu » Według danych Państwowej Komisji Wyborczej ze wszystkich sopockich obwodowych komisji, na Magdalenę ... W tygodniku „Sieci”: To bitwa mojego życia » Na łamach nowego wydania tygodnika „Sieci” Zbigniew Ziobro, były minister sprawiedliwości i prokurat...
Reklama
Barwy pomorskiego sejmiku: Od Struka do Ścigały
czwartek, 18 kwietnia 2024 16:32
Barwy pomorskiego sejmiku: Od Struka do Ścigały
Z poparciem 39 799 gdańszczan pomorski lider PO Mieczysław Emil
Trefl rozbity w Lublinie
czwartek, 18 kwietnia 2024 21:05
Trefl rozbity w Lublinie
Bardzo jednostronny był pierwszy mecz o piąte miejsce w PlusLidze.
Bolesna porażka Lechii, Jaguar znów zwycięski
piątek, 12 kwietnia 2024 15:35
Bolesna porażka Lechii, Jaguar znów zwycięski
I LIGA FORTUNA
Radość w Gdyni, niepokój w Gdańsku.
Lechia odzyskała pozycję lidera
niedziela, 14 kwietnia 2024 16:59
Lechia odzyskała pozycję lidera
Lechia wykorzystała potknięcie Arki i odzyskała fotel lidera.

Galeria Sztuki Gdańskiej

W tonacji ekspresji Stefana Szmaja
niedziela, 07 kwietnia 2024 14:42
W tonacji ekspresji Stefana Szmaja
Ostatnio trafił w moje ręce linoryt polskiego ekspresjonisty

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Coppelia
wtorek, 09 kwietnia 2024 15:19
Coppelia
Bardzo trudno we współczesnym teatrze trafić na klasykę w
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Okiem Borowczaka: Politycy - łapy precz od Euro 2012!

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
sobota, 05 maja 2012 09:26

altKiedy Michael Platini ogłaszał, że Mistrzostwa Europy w piłce nożnej odbędą się w Polsce i na Ukrainie, nie miał zbyt wesołej miny. Czyżby przewidywał, że młoda demokracja ukraińska nie wytrzyma próby czasu? Kto wówczas się spodziewał, że wyniesiony do władzy na fali wielkiego zrywu demokratycznego i popierany przez cały cywilizowany świat duet z Majdanu - Julia Tymoszenko i Wiktor Juszczenko, utraci ją na rzecz "człowieka Moskwy"? Kto się spodziewał, że Ukraina, która wydawała się na dobrym kursie prozachodnim, dokona zwrotu o 180 stopni, a rządzący nią oligarcha, byłą premier i kilku ministrów wtrąci do więzienia?

Polska była pierwszym krajem, który uznał niepodległość Ukrainy. Nasi prezydenci - zarówno Lech Wałęsa, jak i Lech Kaczyński, ale przede wszystkim Aleksander Kwaśniewski, uczynili wiele, aby państwo ukraińskie wstąpiło w struktury Unii Europejskiej. To, że Ukraińcy są współorganizatorem Euro 2012 wespół z Polską, członkiem UE, miało ich jeszcze bardziej zmobilizować do podążania drogą "pomarańczowej rewolucji" w walce o wolny kraj. Kiedy dziś słyszę nawoływania do bojkotu ukraińskiej części turnieju przez polityków różnej maści, w tym oczywiście polskich, to "krew mnie jaśnista zalewa"!

Wszystkim im mówię - Politycy, precz z łapami od sportu! Traktujecie wszyscy sport instrumentalnie. Bo, gdzie byliście, mężowie stanu, gdy w wielu miejscach na świecie rozgrywały się ludzkie dramaty. Nie przeszkadzało wam to robić wielkie interesy z Kadafim, Mubarakiem, Asadem, Łukaszenką, czy przede wszystkim z wielkimi Chinami, mimo iż było wiadomo, że panuje tam przemoc i morduje się niewinnych ludzi. Ale wasze interesy były ważniejsze od praw człowieka. Więc róbcie je dalej, ale nie wykorzystujcie do tego międzynarodowych imprez sportowych. Pozwólcie kibicom z całego świata dopingować swoje narodowe reprezentacje.

My, Polacy, dzięki Euro 2012 zrobiliśmy wielki, infrastrukturalny skok o całe dziesięciolecia. Mamy wspaniałe stadiony, o których kilka lat temu moglibyśmy jedynie pomarzyć i imponującą bazę hotelową, z której skorzysta aż 13 europejskich reprezentacji. Kończymy budowę dróg i przygotowujemy się do przyjęcia gości z całej Europy, żeby pochwalić się Polską. Ale są osoby i organizacje, które starają się to wszystko popsuć. Już słychać zapowiedzi protestów i demonstracji, które planowane są w czasie rozgrywania turnieju. Nawet, jeśli protestujący mają rację, a ich postulaty są słuszne, musi to budzić nasz wielki niepokój i sprzeciw. Dlatego popieram apel prezydenta Bronisława Komorowskiego, aby nie straszyć demonstracjami i blokadami, kibiców chcących odwiedzić Polskę. Proszę, pokażmy słynną polską gościnność, aby każdy z nich zapamiętał Polskę, jako wspaniały, nowoczesny, europejski kraj.

Jerzy Borowczak


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież