Kandydaci “Konfederaci - Bezpartyjni - Polska jest jedna - Dla Pomorza... » Komitet “Konfederaci - Bezpartyjni - Polska jest jedna - Dla Pomorza” przedstawił kandydatów do Rady... E. Grabarek-Bartoszewicz wystartuje w Gdańsku » Do gdańskiej polityki wraca Elżbieta Grabarek-Bartoszewicz, b. przewodnicząca Rady Miasta Gdańska, r... Jarosław Kaczyński w tygodniku „Sieci”: „Zostaję. Walczymy Dalej.” » W tygodniku „Sieci” Jarosław Kaczyński w specjalnym wywiadzie deklaruje: Zgłoszę swoją kandydaturę n... Gdańsk w obiektywie uczniów ZSS nr 2 » W Filii Gdańskiej przy ulicy Mariackiej odbył się wernisaż wystawy „Gdańsk w naszym obiektywie” - 24... W hołdzie Wyklętym: Tym co zachowali się jak trzeba... » 1 marca w Gdańsku obchodzono Dzień Żołnierzy Wyklętych. Instytut Pamięci Narodowej wspólnie z środow... KWW Kocham Gdańsk przedstawił kandydatów do Rady Miasta » KWW Kocham Gdańsk – Kandydaci Niezależni przedstawił listę kandydatów do Rady Miasta. Komitet wystaw... Tomasz Jezierski: Kochają Gdańsk... » Na politycznej mapie Gdańska pojawiło się nowe, świeże ugrupowanie. Jak sami o sobie mówią, mają doś... Michał Urbaniak o wyborach : Konfederacja gotowa w Gdańsku » Michał Urbaniak, z Konfederacji, gdański poseł na Sejm RP IX kadencji, już niebawem zorganizuje konf... Dulkiewicz naucza w szkołach » Gdańscy uczniowie mają nową nauczycielkę. Z kagankiem politycznej oświaty, w ramach "lekcji obywatel... Piotr Duda w Telewizji Republika » W środę, 28 lutego, o 19:30 gościem Danuty Holeckiej w Telewizji Republika będzie Piotr Duda, przewo...
Dulkiewicz naucza w szkołach
czwartek, 29 lutego 2024 10:44
Dulkiewicz naucza w szkołach
Gdańscy uczniowie mają nową nauczycielkę. Z kagankiem politycznej
Nieudany początek wiosny podopiecznych trenera Borkowskiego
sobota, 02 marca 2024 16:04
Nieudany początek wiosny podopiecznych trenera Borkowskiego
Nieudanie zaczęły wiosnę piłkarki AP ORLEN. Podopieczne trenera
Arka i Lechia kroczą do ekstraklasy
piątek, 01 marca 2024 15:07
Arka i Lechia kroczą do ekstraklasy
Trójmiejski duet, Arka i Lechia, kroczy konsekwentnie do
Lechia zdeklasowała Resovię
poniedziałek, 04 marca 2024 19:18
Lechia zdeklasowała Resovię
Po bardzo dobrej pierwszej połowie Lechia na Polsat Plus Arena

Galeria Sztuki Gdańskiej

Baranowscy, ojciec i syn
niedziela, 25 lutego 2024 13:53
Baranowscy, ojciec i syn
Henryk Baranowski (1932-2005) pochodził z Kociewia, urodził się w

Sport w szkole

Zaproszenie do Spartakiady Przedszkolaków
poniedziałek, 26 lutego 2024 11:25
Zaproszenie do Spartakiady Przedszkolaków
Gdański Zespół Schronisk i Sporu Szkolnego zaprasza do udziału w

"Gdańska" w antrakcie

Puste miejsca
wtorek, 06 lutego 2024 15:33
Puste miejsca
Pustynia według Wikipedii to teren o dużej powierzchni pozbawiony
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Formela: Paź premiera

Ocena użytkowników: / 4
SłabyŚwietny 
sobota, 05 maja 2012 09:29

altRadość redaktor Kolendy-Zaleskiej i redaktora Kajdanowicza zgoła przedwczesna. Janusz Palikot ma się modnie we fraku pazia premiera i na prawicy czuje się świetnie. Cokolwiek mówi  niewiele znaczy. Jest produktem telewizyjnym, ulubionym w TVN, a nie ideowym. W sali  kongresowej wznosi państwowe fabryki, obniża podatki i marzy o wrażliwej społecznie krucjacie swoich członków. Dzień później bez trudu przed kamerą TVN poglądy te porzuca jako niemodne, a w piątek posłowie jego partii odrzucają wniosek SLD i PiS o wysłuchanie publiczne w sprawie tak zwanej reformy emerytalnej.

Palikot i jego bezkształtna formacja to świetny koalicjant PO i PSL. W żadnym niekościelnym głosowaniu nie stanął po stronie wartości bliskich socjaldemokracji. Nie poparł podatku od wielkich operacji finansowych, odrzucił dyskurs o płacy minimalnej, odmówił prawa do referendum, razem z Tuskiem i Pawlakiem organizuje zamach na uprawnienia emerytalne obywateli, którym rząd, wzorem PRL-u, obiecuje, że jeszcze kilka udanych planów pięcioletnich - i będzie żyło się im dostatnio.

Sytuowanie Palikota na lewicy to socjotechnika i marketing na użytek doraźny, bo wynikający z zaniepokojenia, że SLD ma się lepiej i mądrzej niż oczekiwano. W sprawach społecznych SLD trzyma się powinności państwa zapisanych w konstytucji. W sprawach gospodarczych nie tylko proponuje wyższy podatek dla najzamożniejszych, ale także niższy podatek dla firm, ulgi inwestycyjne, refundacje przez państwo składki ZUS przez dwa lata dla pracodawców zatrudniających absolwentów, ochronę publicznej służby zdrowia.

To różni tak Millera od Palikota jak różniła się "Trybuna" od "Ozonu". Palikot chciałby budować za pieniądze z budżetu państwowe fabryki, które, jak "Polmos", mógłby potem prywatyzować na swój pożytek, utrzymując się następnie z pieniędzy pożyczanych regularnie przez jakiegoś dobrodzieja z Kajmanów.

Sondaż w TVN pokazał, że ciemny lud jest mądrzejszy niż redaktor Kajdanowicz i socjaldemokratyczne przesłanie identyfikuje masowo po stronie SLD i Millera, pozostawiając Palikota na miłosnych schadzkach z Tuskiem i Pawlakiem.

Marek Formela


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież