E. Grabarek-Bartoszewicz wystartuje w Gdańsku » Do gdańskiej polityki wraca Elżbieta Grabarek-Bartoszewicz, b. przewodnicząca Rady Miasta Gdańska, r... Jarosław Kaczyński w tygodniku „Sieci”: „Zostaję. Walczymy Dalej.” » W tygodniku „Sieci” Jarosław Kaczyński w specjalnym wywiadzie deklaruje: Zgłoszę swoją kandydaturę n... Gdańsk w obiektywie uczniów ZSS nr 2 » W Filii Gdańskiej przy ulicy Mariackiej odbył się wernisaż wystawy „Gdańsk w naszym obiektywie” - 24... W hołdzie Wyklętym: Tym co zachowali się jak trzeba... » 1 marca w Gdańsku obchodzono Dzień Żołnierzy Wyklętych. Instytut Pamięci Narodowej wspólnie z środow... KWW Kocham Gdańsk przedstawił kandydatów do Rady Miasta » KWW Kocham Gdańsk – Kandydaci Niezależni przedstawił listę kandydatów do Rady Miasta. Komitet wystaw... Tomasz Jezierski: Kochają Gdańsk... » Na politycznej mapie Gdańska pojawiło się nowe, świeże ugrupowanie. Jak sami o sobie mówią, mają doś... Michał Urbaniak o wyborach : Konfederacja gotowa w Gdańsku » Michał Urbaniak, z Konfederacji, gdański poseł na Sejm RP IX kadencji, już niebawem zorganizuje konf... Dulkiewicz naucza w szkołach » Gdańscy uczniowie mają nową nauczycielkę. Z kagankiem politycznej oświaty, w ramach "lekcji obywatel... Piotr Duda w Telewizji Republika » W środę, 28 lutego, o 19:30 gościem Danuty Holeckiej w Telewizji Republika będzie Piotr Duda, przewo... KWW Kocham Gdańsk - zbudować coś opartego o zwykłych, normalnych gdańs... » W wyborach samorządowych wystartuje nowe ugrupowanie na gdańskiej scenie politycznej - KWW Kocham Gd...
Dulkiewicz naucza w szkołach
czwartek, 29 lutego 2024 10:44
Dulkiewicz naucza w szkołach
Gdańscy uczniowie mają nową nauczycielkę. Z kagankiem politycznej
Nieudany początek wiosny podopiecznych trenera Borkowskiego
sobota, 02 marca 2024 16:04
Nieudany początek wiosny podopiecznych trenera Borkowskiego
Nieudanie zaczęły wiosnę piłkarki AP ORLEN. Podopieczne trenera
Arka i Lechia kroczą do ekstraklasy
piątek, 01 marca 2024 15:07
Arka i Lechia kroczą do ekstraklasy
Trójmiejski duet, Arka i Lechia, kroczy konsekwentnie do
Lechia zdeklasowała Resovię
poniedziałek, 04 marca 2024 19:18
Lechia zdeklasowała Resovię
Po bardzo dobrej pierwszej połowie Lechia na Polsat Plus Arena

Galeria Sztuki Gdańskiej

Baranowscy, ojciec i syn
niedziela, 25 lutego 2024 13:53
Baranowscy, ojciec i syn
Henryk Baranowski (1932-2005) pochodził z Kociewia, urodził się w

Sport w szkole

Zaproszenie do Spartakiady Przedszkolaków
poniedziałek, 26 lutego 2024 11:25
Zaproszenie do Spartakiady Przedszkolaków
Gdański Zespół Schronisk i Sporu Szkolnego zaprasza do udziału w

"Gdańska" w antrakcie

Puste miejsca
wtorek, 06 lutego 2024 15:33
Puste miejsca
Pustynia według Wikipedii to teren o dużej powierzchni pozbawiony
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Okiem Borowczaka: Opozycja nie wierzy w zwycięstwo?

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
niedziela, 13 maja 2012 18:46

altO konieczności podniesienia wieku emerytalnego mówiono od dawna. Pierwszym, który dostrzegł problem był minister z SLD Jerzy Hausner, a potem również prezydent Lech Kaczyński, jak i jego brat Jarosław, chociaż ten ostatni mówi teraz, że chodziło mu o wcześniejsze emerytury. W jego wypadku, akurat to nic dziwnego, bo często coś mówi, a potem tłumaczy, że chodziło mu o coś zupełnie innego! Niemniej jednak w czasie, kiedy rządził nie miał odwagi przeprowadzić koniecznej reformy emerytalnej. To Platforma Obywatelska i PSL poradziła sobie z niesprawiedliwymi emeryturami - wcześniejszymi i mundurowymi.

Jako były członek Wolnych Związków Zawodowych zawsze upominałem się o prawa ludzi pracy. Nawet pomimo grożących więziennych konsekwencji z rąk PZPR - ówczesnej partii Leszka Millera. Tego samego, który dzisiaj kreuje się na obrońcę solidarnościowych postulatów i śpiewa "Mury" z demonstrantami. Ile w tym jest fałszu i cynizmu widać gołym okiem.

Ja z pełną odpowiedzialnością głosowałem za reformą emerytalną, gdyż jestem przekonany że to konieczność, którą przeprowadzimy tak, aby była jak najmniej bolesna. By nie narażała na dodatkowe stresy, dlatego jest rozłożona w czasie, bo dopełni się w roku 2040. Jestem pewien, że to właściwy krok i żadne solidarnościowe "listy gończe", piętnujące posłów, którzy głosowali za reformą emerytalną mnie nie zrażają.

Piątkowa demonstracja i blokowanie sejmu pokazuje, że Piotr Duda, z którym służyłem w jednostce specjalnej na Bliskim Wschodzie, jest niezłym strategiem. Potrafił bowiem dokonać tego, czego nie był w stanie zrobić Śniadek. To dziś za Dudą biegają tacy sfrustrowani politycy jak Ziobro, Miller i Kaczyński, oferując mu swoje usługi. Jako członek Solidarności bardzo się z tego cieszę, chociaż wiem, że to poparcie jest koniunkturalne. Jednak miło jest patrzeć jak ci "mężowie stanu", skłóceni na śmierć i życie, razem łaszą się do protestujących.

Pamiętam solidarnościową reformę ubezpieczeń zdrowotnych - tak zwane Kasy Chorych. Miller w kampanii wyborczej mówił, że jak wygra, to cofnie i wyrzuci je do kosza. Kasy Chorych zastąpił Narodowym Funduszem Zdrowia i pytam: czy jest lepiej? Urząd Ochrony Państwa zamieniono na Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego. I co? Jest lepiej? Wspominam o tym nie bez powodu. Żeby przeprowadzić konieczne reformy, trzeba liczyć się z niezadowoleniem społecznym. Warto o tym pamiętać. Czas pokaże, kto miał rację.

Jerzy Borowczak


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież