Dulkiewicz naucza w szkołach » Gdańscy uczniowie mają nową nauczycielkę. Z kagankiem politycznej oświaty, w ramach "lekcji obywatel... Piotr Duda w Telewizji Republika » W środę, 28 lutego, o 19:30 gościem Danuty Holeckiej w Telewizji Republika będzie Piotr Duda, przewo... KWW Kocham Gdańsk - zbudować coś opartego o zwykłych, normalnych gdańs... » W wyborach samorządowych wystartuje nowe ugrupowanie na gdańskiej scenie politycznej - KWW Kocham Gd... Obszański, Śniegula i Bartuzel w Telewizji Republika » We wtorek, 27 lutego, o 19:30 gośćmi Danuty Holeckiej będą Tomasz Obszański, Przewodniczący NSZZ Rol... W tygodniku „Sieci”: Spisek przeciw polskiej szkole » Nowy numer tygodnika „Sieci” ujawnia szokujący plan Brukseli na polską edukację: szkoły mają obniżyć... Szumiące zabawy czyli VIII Międzyszkolny Turniej Logopedyczny » Kiedy dziecko idzie do szkoły i gdy są u niego wskazania do pracy nad prawidłową mową, uczeń trafia ... Szkoła Podstawowa nr 11: dzieci chcą się uczyć w tej szkole » 1 marca rusza rekrutacja do gdańskich szkół podstawowych. W lutym swoje drzwi na spotkania z rodzica... Medale za wkład w Pamięć » W piątkowe popołudnie gdański Odział Instytutu Pamięci Narodowej wręczył medale dla pięciu laureatów... Grzegorz Górski: Jesteśmy w "oku cyklonu" » Czy jako naród jesteśmy świadomi nadciągających zagrożeń; o naiwności w patrzeniu na swoją przyszłoś... Anna Gembicka i Tomasz Obszański w Telewizji Republika » W piątek o 19:30 gośćmi Danuty Holeckiej w Telewizji Republika będą Anna Gembicka, była minister rol...
Dulkiewicz naucza w szkołach
czwartek, 29 lutego 2024 10:44
Dulkiewicz naucza w szkołach
Gdańscy uczniowie mają nową nauczycielkę. Z kagankiem politycznej
Hokeistki Stoczniowca nie zagrają w finale
niedziela, 25 lutego 2024 14:18
Hokeistki Stoczniowca nie zagrają w finale
Nie będzie 10. z rzędu finału hokeistek Stoczniowca. Gdańszczanki
Mocne otwarcie wiosny Arki i Lechii
sobota, 24 lutego 2024 12:38
Mocne otwarcie wiosny Arki i Lechii
I LIGA FORTUNA
Wszyscy oczekiwali postawy trójmiejskich
Lechia kontrolowała mecz w Pruszkowie
niedziela, 25 lutego 2024 21:07
Lechia kontrolowała mecz w Pruszkowie
Drugi mecz i drugie zwycięstwo Lechii w rundzie wiosennej.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Narodziny artysty malarza
niedziela, 18 lutego 2024 16:26
Narodziny artysty malarza
Moje wskazówki dotyczące malowania nie są poradnikiem. Dotyczą

Sport w szkole

Zaproszenie do Spartakiady Przedszkolaków
poniedziałek, 26 lutego 2024 11:25
Zaproszenie do Spartakiady Przedszkolaków
Gdański Zespół Schronisk i Sporu Szkolnego zaprasza do udziału w

"Gdańska" w antrakcie

Puste miejsca
wtorek, 06 lutego 2024 15:33
Puste miejsca
Pustynia według Wikipedii to teren o dużej powierzchni pozbawiony
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Albertowicz: Co z „kibolami” po wyborach?

Ocena użytkowników: / 5
SłabyŚwietny 
środa, 26 października 2011 09:44

altPolscy kibice piłkarscy nie są zwycięzcami tych wyborów. Ani przychylne temu środowisku PiS, ani Nowa Prawica, nie wygrały wyborów. W Sejmie „kibole” nie mają praktycznie żadnej reprezentacji.

Pomimo Tuskobósów, pikiet, happeningów, nie udało się przekonać społeczeństwa, że „kibol” nie jest tak zły jak go malują. W tej sytuacji politycznej niestety dla tego środowiska, niewiele się dla nich poprawi. Może po prostu dzięki nowemu „tematowi zastępczemu” – walce o krzyż w sejmie i legalizację trawy, mniej się będzie „kiboli” oczerniać. Tu paradoks – Palikot i jego „ekipa” mogą wydatnie pomóc PR-owsko środowisku.

Jednak dalej używa się tytułów „Kibole kradną samochody”, choć to osoby prywatne kradną te auta. Nie mówi się o profesorze – „kibolu”, lekarzu – „kibolu”, czy nawet policjancie  - „kibolu”, a przecież oni też chodzą na mecze, czasem pośpiewają, noszą szaliki, a nawet zdarzy się, że bluzgną.
W Sejmie natomiast znalazł się „pierwszy krytyk PZPN-u” Jan Tomaszewski, który od początku ostro zaczął walczyć z patologiami w polskiej piłce. Na pierwszy ogień wziął domniemaną maturę Smudy, który jedynie warunkowo dostał zgodę na ubieganie się o licencję trenerską, gdyż tej matury nie miał, a była wymagana. Kilka dobrych lat już minęło, Smuga miał maturę donieść, ale podobno tego nie zrobił i idąc tym tropem nie ma prawa być trenerem nawet w Ekstraklasie, nie mówiąc już o reprezentacji Polski.

Popularny „Janek” może być pomocny „kibolom” w walce o ich niewątpliwe prawa, które zresztą są nagminnie łamane (choćby prawo do swobodnego przemieszczania się – patrz wyjazdy). Może w tej kadencji pomoże „kibolom” rzecznik wykluczonych, bo fani powoli czują się wykluczeni i co tu ukrywać, mają do tego pełne prawo.

Z drugiej niestety strony część środowiska zaczyna się wyłamywać i zdarzają się sporadyczne zamieszki, jak niedawno w Gdańsku, choć na pewno nie na taką skalę jak można by to rozumieć po medialnych doniesieniach.

Wiele po wyborach się nie zmieni. „Kibole” dalej nie będą lubić rządu, rząd i część mediów dalej nie będą lubić kibiców. Niestety koło się zamyka, a przecież obie strony po spełnieniu kilku warunków, mogłyby dojść do kompromisu. Niestety chyba żadnej ze stron na tym nie zależy.
Filip Albertowicz


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież