Andrzej Jaworski: Nowe otwarcie by zjednać wyborców dla państwa solida... » Z Andrzejem Jaworskim, pełnomocnikiem PiS w okręgu gdyńskim, radnym Gdańska (1998–02), kandydatem na... Inwalidzi zostają! Na razie... » Od dwóch miesięcy toczy się spór między dyrektorem Europejskiego Centrum Solidarności Basilem Kerski... W tygodniku „Sieci”: Szokująca prawda o bojówkach opozycji » W najnowszym numerze „Sieci” Marek Pyza i Marcin Wikło ujawniają szokującą prawdę o opozycji, którą ... Podsumowano Wielki Maraton Czytelniczy 2021/2022 » W Audytorium Europejskiego Centrum Solidarności odbyły się gale rozdania nagród Wielkiego Maratonu C... Straż Miejska w sezonie letnim » W okresie letnim niezostanie zwiększona liczba patroli Straży Miejskiej. Będą one skoncentrowane w m... U Struka jak za piecem - krocie w szpitalnych zarządach » Menedżerowie samorządowych pomorskich spółek szpitalnych pokwitowali znakomity rok. Prezes gdyńskich... Tadeusz Cymański: Ciekawe czasy jeszcze przed nami » Z Tadeuszem Cymańskim, posłem klubu parlamentarnego PiS (Solidarna Polska), ekonomistą, w stanie woj... Energa "Pracodawcą z sercem" » Energa została wyróżniona tytułem „Pracodawca z sercem”. Certyfikaty przyznawane są firmom, które za... Działkowcy zainaugurowali sezon letni » Działkowcy z Rodzinnych Ogródków Działkowych "Owczarnia" spotkali się na corocznym "Dniu działkowca"... Trzy kolejne „Kormorany” zamawia MON. Będą budowane w Gdańsku » Za kilka tygodni służbę w 8 Flotylli Obrony Wybrzeża rozpocznie ORP „Albatros” okręt typu „Kormoran ...
U Struka jak za piecem - krocie w szpitalnych zarządach
czwartek, 30 czerwca 2022 18:51
U Struka jak za piecem - krocie w szpitalnych zarządach
Menedżerowie samorządowych pomorskich spółek szpitalnych

Muzeum Stutthof w Sztutowie

KL Stutthof 2077 dni zbrodni
poniedziałek, 09 maja 2022 14:15
KL Stutthof 2077 dni zbrodni
Stosunkowo niedaleko Gdańska, 36 kilometrów od wielkiego ośrodka
Janusz Kupcewicz - legenda Arki Gdynia nie żyje
wtorek, 05 lipca 2022 10:24
Janusz Kupcewicz - legenda Arki Gdynia nie żyje
Pamiętam rok 1988, czerwiec, pierwszy mecz barażowy o utrzymanie w
Lechia zwycięska w ostatniej próbie przed Ligą Konferencji Europy
czwartek, 30 czerwca 2022 14:44
Lechia zwycięska w ostatniej próbie przed Ligą Konferencji Europy
Na stadionie przy ul. Traugutta 29 piłkarze Lechii Gdańsk rozegrali

Galeria Sztuki Gdańskiej

Park Steffensów przyrodą malowany
środa, 29 czerwca 2022 07:46
Park Steffensów przyrodą malowany
Jest takie miejsce w Gdańsku, które pomimo biegnącego czasu i

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Niezapomniane lekcje WF-u z Drużyną Energii!
niedziela, 12 czerwca 2022 13:58
Niezapomniane lekcje WF-u z Drużyną Energii!
Blisko 200 zaangażowanych szkół i ponad 50 tysięcy ćwiczeń
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Akapit wydawcy: Zjełczałe jaja

Ocena użytkowników: / 39
SłabyŚwietny 
czwartek, 14 kwietnia 2022 16:53

altCzas na wielkanocne jajeczka.


Byle świeże, bo nieświeże i na śniadanie, i w polityce...


Czy Donald Tusk był, jak pisał radośnie "Die Welt", "Polakiem który grał w drużynie Niemiec", czy, jak chcieli Rosjanie Putina, ich człowiekiem w Warszawie, nie ma już większego znaczenia. Polityk, który błogosławił rządy niemieckie, dziś próbuje nieporadnie grzebać w polskim obejściu. Kustosz własnej niepamięci serwujący polityczne zbuki...


Donald, jaja sam z siebie robisz, chłopaku!


Trzeba podnieść o 20 proc. płace pracownikom sfery budżetowej!?


Przecież już w orędziu do narodu, które wygłosiłeś w sejmie w 2007 roku plotłeś: "Musimy zapewnić wzrost płac pracownikom sektora publicznego". Bo każdy ma "prawo do sprawiedliwej płacy". I zapowiadałeś "stanowcze zwalczanie naruszenia praw pracowniczych".


Czy niepodnoszenie płac podległym sobie pracownikom państwowym przez 7 lat własnych rządów nie jest aby ciężkim naruszeniem praw pracowniczych?


Czy tak cię traktowano w Brukseli, czy 5 lat tyrałeś o suchym pysku, bez podwyżek, dopłat do komornego i corocznej waloryzacji, czy nie dostajesz miliona złotych odprawy za ten daremny trud?


W gospodarce rynkowej, powiadał Polakom ówczesny premier z Sopotu, opartej na dobrowolnej współpracy i zaufaniu - kto go tak ogłupił? - każdy czerpie dochody proporcjonalnie do efektów pracy.


Dlatego administracja Tuska szorowała pustym brzuchem po dnie, a przewodniczący Rady Europejskiej swój brzuch napełniał za 120 tys. zł. miesięcznie. Wiadomo wtedy jak odżywiać się zdrowo i biegać po ulicach bez celu.


Ogłaszając teraz troskę o urzędowych proletariuszy Donald Tusk robi sobie z ludzi wielkanocne jaja.


Słusznie małpują go w Gdańsku.


Podwyżkę cen za przejazdy tramwajem zarząd gdański tłumaczy szalejącą inflacją i wzrostem kosztów.


Nie tłumaczy, że sam je podkręca. Tydzień przed sesją rady miasta Aleksandra Dulkiewicz podniosła - od stycznia, żeby było sprawiedliwie - pensje zarządowi Gdańskich Autobusów i Tramwajów. Prezesowi o 15 proc. do 24 200 zł, wiceprezesom o ponad 10 proc. do 21 000 zł. Plus prawo do 30 proc. premii. To piękny gest dobrze świadczący o stanie gdańskiej zamożności i demokracji. Radni bowiem wiedzy o decyzjach walnego zgromadzenia spółki komunalnej, czyli zgromadzenia Dulkiewicz u notariusza, przed i po głosowaniu nie mieli. Podwyżkę dla zarządu sfinansuje... podwyżka dla pasażerów.


Jaja tak przyrządzone są cokolwiek cuchnące.


Teraz zaś czas na wielkanocną dobroczynność. W modzie są śniadania dla miejskiej biedoty, dla której rejs miejskim autobusem jest dobrem luksusowym. Śniadanie zapewne ufundują restauratorzy i piekarze a zaserwują prominenci gdańskiej samo(nie)rządności. Perfumy nędzy polepszają woń wszelkiego władztwa.


Demokracje tak obmyśloną wspierać chcą za jeden procent rozmaite fundacje, w tym zamożnych i obrotnych fundatorów. Ogłuchłem na te jęki. Czy wybór Grodzkiego to zamach na demokracje, czy rządy miejskie w Gdańsku lub w Sopocie to deformacja demokracji i praworządności? Czyż radny Bartnicki z PO pięknie, "z jajami", wyrażający się o organach płciowych koleżanek z sejmiku to nie arbiter cnót demokratycznych, przykład demokracji deliberatywnej?


Po upływie terminu przydatności do spożycia jaja i politycy smakują podobnie.

Marek Formela


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież