Rachunek za Turów » Komisja Europejska wystosuje "w odpowiednim czasie" wezwanie do zapłaty kar nałożonych na Polskę w s... Zabawa i nauka na Pikniku Naukowym UG » W piątek i sobotę na terenie kampusu UG w ramach Pikniku Naukowego "Klimat dla Nauki. Doświadcz, poz... Biblioteka Pedagogiczna zaprasza » Obchodząca w tym roku jubileusz 75-lecia działalności Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Gdańsku z... Samorządowi włodarze też otrzymają podwyżki » 1 listopada br. samorządowi włodarze i radni doczekają się obiecanych podwyżek wynagrodzeń lub diet.... Rusza rejestracja uczestników V Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Na... » Rusza rejestracja tzw. biernych uczestników V Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej „Zdolni z... Nowa Lewica i... frakcja PZPR » Lewica nowa, ale niezupełnie. Oprócz dwóch frakcji - martwej politycznie Wiosny i targanego sporami ... W tygodniku „Sieci”: Choroba jak wyrok » W najnowszym numerze „Sieci” europoseł Witold Waszczykowski mówi o swojej walce o życie. Jakaś siła ... Krzysztof Piekarski: Dziś nawet liberałowie mówią: wolny rynek i „500+... » Z dr. Krzysztofem Piekarskim, pracownikiem naukowo-dydaktycznym, wykładowcą z Zakładu Teorii Polityk... W strefie władzy - (PO)morskie relacje » Mają do dyspozycji kilkadziesiąt spółek: prezydenci Gdańska i Sopotu oraz zarząd woj. pomorskiego, w... Oddano hołd pomordowanym Obrońcom Poczty Polskiej » We wtorek, 5 października, przypadła 82. rocznica mordu na 38 Obrońcach Poczty Polskiej. Pamięć pomo...
Au revoir SAUR Neptun Gdańsk, Bonjour Neptun Gdańsk...
czwartek, 30 września 2021 06:13
Au revoir SAUR Neptun Gdańsk, Bonjour Neptun Gdańsk...
Dobrze ułożyła się Francuzom współpraca z Miastem Gdańsk.
Trefl z pierwszą wygraną w sezonie
niedziela, 17 października 2021 20:21
Trefl z pierwszą wygraną w sezonie
Do trzeciego meczu w sezonie musieli czekać kibice Trefla na
Dwa ciosy dały Lechii fotel lidera
sobota, 16 października 2021 18:44
Dwa ciosy dały Lechii fotel lidera
Lechia długo nie mogła przełamać defensywy Bruk-Bet Termaliki

Galeria Sztuki Gdańskiej

Johann Carl Schultz – Neapolitańskie  widoki
poniedziałek, 04 października 2021 09:58
Johann Carl Schultz – Neapolitańskie  widoki
W ostatnim czasie prywatne zbiory gdańskiego malarstwa wzbogaciły

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

SLD w Gdańsku:* Kolegium rad dzielnic* M.Ogórek przyjedzie 15 kwietnia* 1373 zł P. Adamowicza do honorowego zwrotu

Ocena użytkowników: / 9
SłabyŚwietny 
środa, 18 marca 2015 16:47

- Spotkanie z prezydentem Gdańska w Śródmieściu ujawniło, że w sprawach dzielnic Paweł Adamowicz i jego otoczenie poruszają się po omacku. Będę postulował powołanie kolegium rad dzielnic jako organu doradczego w strukturze urzędu - powiedział Jacek Król, kandydat lewicy do rady dzielnicy Śródmieście podczas konferencji prasowej pomorskiego SLD.


Politycy SLD poinformowali także o planach związanych z pobytem na Pomorzu Magdaleny Ogórek, kandydatki sojuszu w wyborach prezydenckich. Wstępnie ustalono, że M. Ogórek pojawi się w Gdańsku 15 kwietnia, w Sopocie odbędzie spotkanie z pomorskimi przedsiębiorcami, pojawi się na deptaku Monte Cassino, następnie uda się kolejka SKM do Gdyni i spotka się z gdynianami na hali targowej, będzie też spacerowała po Głównym Mieście w Gdańsku, a popołudnie spędzi na spotkaniach z mieszkańcami Starogardu Gdańskiego,
- Sądząc po liczbie zebranych podpisów, kandydatura Magdaleny Ogórek jest dobrze przyjmowana w naszym regionie, do dziś zebraliśmy zdecydowanie więcej podpisów niż oczekiwały władze partii, może to być nawet ponad 25 tysięcy - powiedział wiceprzewodniczący pomorskiego SLD.


B. sekretarz stanu w MENiS, Franciszek Potulski, zapowiedział z kolei, że mimo odmowy wszczęcia postępowania przez prokuraturę w Gdańsku w sprawie przekazania szkoły - i milionowych nakładów z budżetu miasta - operatorowi społecznemu, batalia o unieważnienie tej decyzji prezydenta Gdańska będzie toczyć się nadal.
- Edukacja jest zadaniem własnym gminy i nie może być delegowana na zewnątrz. W tej sprawie trybunał konstytucyjny zajął jednoznaczne stanowisko. Także MEN nie miał w tej sprawie wątpliwości. Teraz batalia toczyć się będzie przed sądem administracyjnym - stwierdził F. Potulski.
Politycy SLD wezwali też Pawła Adamowicza, by z własnej inicjatywy zwrócił pieniądze miejskie, które wydał na wyjazd na wiec wyborczy kandydata swojej partii w wyborach prezydenckich w Katowicach. - Apelujemy o honorowe zachowanie i wpłacenie 1373 złotych na fundusz ratowania gdańskich dźwigów zanim organy kontroli sprawdzą zasadność tego wydatku i będą się zastanawiać, czy w poleceniu wyjazdu służbowego nie dopuszczono się poświadczenia nieprawdy - podkreślili gdańscy socjaldemokraci, którzy przy okazji pochwalili radnych PiS za zwołanie nadzwyczajnej sesji poświęconej nowej sytuacji podejrzanego o składanie fałszywych oświadczeń majątkowych Pawła Adamowicza.


- To ważny moment, bo dzięki radnym opozycji, sprawa Pawła Adamowicza nie jest tylko cichym sprzątaniem podwórka PO, ale pokazuje, że dotyczy wszystkich mieszkańców miasta, chlebodawców prezydenta - zauważył Marek Formela.

(GG)


Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież