Dr hab. Grzegorz Berendt powołany na stanowisko p.o. Dyrektora MIIWŚ w... » Z dniem 24 lipca 2021 r. Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu prof. Piotr Gliński powie... Żniwa na dobre w Elewarr Oddział Malbork » Na Pomorzu rozpoczęły się żniwa, a wraz z nimi skup rzepaku i pszenicy. Pierwsze dostawy wjechały do... Karol Nawrocki zrezygnował ze stanowiska Dyrektora Muzeum II Wojny Świ... » 23 lipca 2021 r. dr Karol Nawrocki złożył na ręce Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu ... Karol Nawrocki wybrany na nowego prezesa IPN » Senat wyraził zgodę na powołanie dr. Karola Nawrockiego na stanowisko prezesa IPN. 52 senatorów było... Iwiński ostro o Czarzastym » Eksperyment pod nazwą autorska partia Włodzimierza Czarzastego kończy się na naszych oczach. Niezale... Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy » Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu: Fundacji PZU oraz Instytutu Dzie... Agnieszka Wojciechowska van Heukelom: Kto głosuje na oszustów jest ich... » Ze społeczniczką, byłą działaczką opozycji antykomunistycznej ( NZS na Uniwersytecie Łódzkim), aktyw... W cieniu bursztynu - sportowa nędza... » Pozostają w cieniu stadionu w Letnicy. Zapomniane, opuszczone, zlikwidowane, wyburzone. Nie mają bur... Stanowisko Stowarzyszenia "Godność" po wystąpieniu Donalda Tuska w Gda... » Członkowie Stowarzyszenia Godność, którzy brali udział w strajkach w grudniu 1970 r. strajkowali w s... Ofensywa polityczna Platformy wyrusza » Polska rządzona przez PiS i koalicjantów jako kraj permanentnej inwigilacji, podsłuchowego programu ...
Reklama
Gdańska sędzia wesprze marszałka - zespół kobiet Struka
niedziela, 11 lipca 2021 20:22
Gdańska sędzia wesprze marszałka - zespół kobiet Struka
Dorota Zabłudowska, sędzia X wydziału karnego Sądu Rejonowego
Igrzyska z Gdańską
sobota, 24 lipca 2021 09:43
Igrzyska z Gdańską


Trójmiejscy medaliści
Krótka radość Lechii w Białymstoku
sobota, 24 lipca 2021 19:11
Krótka radość Lechii w Białymstoku
Na inaugurację sezonu 2021/2022 Lechia zdobyła jeden punkt.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Morze, nasze morze
poniedziałek, 12 lipca 2021 14:50
Morze, nasze morze
Motyw morza, często decyduje o atrakcyjności obrazu. Dlatego bardzo

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

SLD w Gdańsku:* Kolegium rad dzielnic* M.Ogórek przyjedzie 15 kwietnia* 1373 zł P. Adamowicza do honorowego zwrotu

Ocena użytkowników: / 9
SłabyŚwietny 
środa, 18 marca 2015 16:47

- Spotkanie z prezydentem Gdańska w Śródmieściu ujawniło, że w sprawach dzielnic Paweł Adamowicz i jego otoczenie poruszają się po omacku. Będę postulował powołanie kolegium rad dzielnic jako organu doradczego w strukturze urzędu - powiedział Jacek Król, kandydat lewicy do rady dzielnicy Śródmieście podczas konferencji prasowej pomorskiego SLD.


Politycy SLD poinformowali także o planach związanych z pobytem na Pomorzu Magdaleny Ogórek, kandydatki sojuszu w wyborach prezydenckich. Wstępnie ustalono, że M. Ogórek pojawi się w Gdańsku 15 kwietnia, w Sopocie odbędzie spotkanie z pomorskimi przedsiębiorcami, pojawi się na deptaku Monte Cassino, następnie uda się kolejka SKM do Gdyni i spotka się z gdynianami na hali targowej, będzie też spacerowała po Głównym Mieście w Gdańsku, a popołudnie spędzi na spotkaniach z mieszkańcami Starogardu Gdańskiego,
- Sądząc po liczbie zebranych podpisów, kandydatura Magdaleny Ogórek jest dobrze przyjmowana w naszym regionie, do dziś zebraliśmy zdecydowanie więcej podpisów niż oczekiwały władze partii, może to być nawet ponad 25 tysięcy - powiedział wiceprzewodniczący pomorskiego SLD.


B. sekretarz stanu w MENiS, Franciszek Potulski, zapowiedział z kolei, że mimo odmowy wszczęcia postępowania przez prokuraturę w Gdańsku w sprawie przekazania szkoły - i milionowych nakładów z budżetu miasta - operatorowi społecznemu, batalia o unieważnienie tej decyzji prezydenta Gdańska będzie toczyć się nadal.
- Edukacja jest zadaniem własnym gminy i nie może być delegowana na zewnątrz. W tej sprawie trybunał konstytucyjny zajął jednoznaczne stanowisko. Także MEN nie miał w tej sprawie wątpliwości. Teraz batalia toczyć się będzie przed sądem administracyjnym - stwierdził F. Potulski.
Politycy SLD wezwali też Pawła Adamowicza, by z własnej inicjatywy zwrócił pieniądze miejskie, które wydał na wyjazd na wiec wyborczy kandydata swojej partii w wyborach prezydenckich w Katowicach. - Apelujemy o honorowe zachowanie i wpłacenie 1373 złotych na fundusz ratowania gdańskich dźwigów zanim organy kontroli sprawdzą zasadność tego wydatku i będą się zastanawiać, czy w poleceniu wyjazdu służbowego nie dopuszczono się poświadczenia nieprawdy - podkreślili gdańscy socjaldemokraci, którzy przy okazji pochwalili radnych PiS za zwołanie nadzwyczajnej sesji poświęconej nowej sytuacji podejrzanego o składanie fałszywych oświadczeń majątkowych Pawła Adamowicza.


- To ważny moment, bo dzięki radnym opozycji, sprawa Pawła Adamowicza nie jest tylko cichym sprzątaniem podwórka PO, ale pokazuje, że dotyczy wszystkich mieszkańców miasta, chlebodawców prezydenta - zauważył Marek Formela.

(GG)


Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież