Realizacja inwestycji budowy Muzeum Westerplatte i Wojny 1939 - założe... » 23 września 2021 w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku odbyła się konferencja prasowa, w trakcie któ... Piotr Gierszewski: Teren Gedanii to wielki gdański wstyd » Z Piotrem Gierszewskim, gdańskim radnym z Klubu Radnych PiS rozmawia Artur S. Górski- Za rok będzie ... Ulica Pokoleń Gedanii - a może wykup stadionu? » Za rok 100.lecie Gedanii, klubu, miejsca, stadionu, którego wartość historyczna, społeczna, znaczeni... Zielone inicjatywy MIIWŚ » „Kultura wielu wymiarów” to hasło przewodnie Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. Realizując liczne ... SYBILLA 2020 - wyróżnienie dla MIIWŚ za „Interdyscyplinarny projekt na... » Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku otrzymało wyróżnienie w Konkursie na Wydarzenie Muzealne Roku Sy... Konkurs graficzny #ObrońcyNiepodległej dla uczniów szkół podstawowych ... » Do 11 października 2021 r. można nadsyłać prace graficzne na konkurs #ObrońcyNiepodległej organizowa... Zatrudnianie osób osadzonych w Nadleśnictwach Regionalnej Dyrekcji Las... » Na mocy porozumienia zawartego w dniu 15 września 2021 r. pomiędzy szefami Służby Więziennej (Jacek ... Konferencja “Etnopomorze” » Fundacja „Wiem i Umiem” we współpracy z Wydziałem Nauk Społecznych oraz NSZZ “Solidarność” Uniwersyt... Ulica Pokoleń Gedanii » Jest w Gdańsku ulica Pokoleń Lechii Gdańsk. Nie byłoby tej ulicy gdyby nie było pokoleń Gedanii Pols... Komunikat p.o. dyrektora MIIWŚ ws. wyroku NSA » Komunikat pełniącego obowiązki dyrektora Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku dr. hab. Grzegorza Bere...
Reklama
Ulica Pokoleń Gedanii - a może wykup stadionu?
czwartek, 23 września 2021 18:13
Ulica Pokoleń Gedanii - a może wykup stadionu?
Za rok 100.lecie Gedanii, klubu, miejsca, stadionu, którego
W Akademii Żeglarskiej młodzież chce inwestować w siebie
sobota, 18 września 2021 14:34
W Akademii Żeglarskiej młodzież chce inwestować w siebie
Daniel Obajtek, prezes Grupy ORLEN, odwiedził siedzibę klubu Energa
Lechia podtrzymała zwycięską passę
piątek, 24 września 2021 18:24
Lechia podtrzymała zwycięską passę
Bez problemów Lechia zdobyła trzy punkty. Biało-zieloni w meczu

Galeria Sztuki Gdańskiej

U Berlewiego przy Senatorskiej w Warszawie
wtorek, 14 września 2021 08:12
U Berlewiego przy Senatorskiej w Warszawie
Pracownia malarska Henryka Berlewiego znajdowała się przy ulicy

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

M. Landzianowski: Bardziej zielono i czyściej na Ujeścisku - Łostowicach

Ocena użytkowników: / 5
SłabyŚwietny 
czwartek, 19 marca 2015 17:01

Niedziela w Gdańsku stać będzie pod znakiem wyborów do Rad Dzielnic. Mieszkańcy poszczególnych rejonów miasta nad Motława wybierać będą swoich przedstawicieli do organów, które będą najbliżej nich, na dzielnicach, na ulicach, będą miały wpływ na to co dzieje się w ich najbliższym otoczeniu.


Jednym z kandydatów do Rady Dzielnnicy Ujeścisko – Łostowice jest pan Marcin Landzianowski, który deklaruje, że usilnie będzie zabiegał o podniesienie standardów życia na dzielnicy.


- Na pewno będę zabiegał o to, by na naszych ulicach było więcej zieleni. Dzisiejsze budownictwo jakby zapominało, że oprócz betonu, szkła i asfaltu potrzeba jest czegoś więcej, właśnie zieleni aby ocieplić wizerunek dzielnicy, aby uczynić z niej przyjaźniejsze miejsce do życia – powiedział nam pan Marcin Landzianowski.


altKandydat na radnego zwraca również uwagę na małą architekturę ciągów komunikacyjnych. Przekonuje, że trzeba zadbać o dostępność chodników, ścieżek dla wszystkich, dla osób na wózkach dla osób, które wychodzą na spacer z wózkami dziecięcymi.  - Niby wszędzie się mówi o znoszeniu barier komunikacyjnych a nadal się je tworzy – podkreśla kandydat, który widzi też pilną konieczność poprawy jakości dróg  na osiedlu.


Marcin Landzianowski zwraca również uwagę na to, że nowe osiedla są praktycznie pozbawione miejsc, w których po szkole przebywać mogłaby młodzież. Według niego Rada Dzielnicy powinna zainicjować budowę klubów osiedlowych takich jak na osiedlach, które funkcjonują w Gdańsku od dziesięcioleci.


Kolejnym priorytetem działalności ma być poprawa czystości osiedla, powinno to ulec poprawie choćby po tym, kiedy powszechne staną się automaty z woreczkami do sprzątania psich odchodów.
- Nie możemy zapominać także o mieszkańcach, którzy z różnych względów znaleźli się w kiepskiej kondycji finansowej i mają zadłużenie wynikające z niepłacenia czynszu, dla takich osób powinno się zorganizować możliwość „odrobienia” zaległości poprzez prace na rzecz osiedla – proponuje Marcin Landzianowski.

Jerzy Domski


Inne artykuły związane z:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież