Dr hab. Grzegorz Berendt powołany na stanowisko p.o. Dyrektora MIIWŚ w... » Z dniem 24 lipca 2021 r. Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu prof. Piotr Gliński powie... Żniwa na dobre w Elewarr Oddział Malbork » Na Pomorzu rozpoczęły się żniwa, a wraz z nimi skup rzepaku i pszenicy. Pierwsze dostawy wjechały do... Karol Nawrocki zrezygnował ze stanowiska Dyrektora Muzeum II Wojny Świ... » 23 lipca 2021 r. dr Karol Nawrocki złożył na ręce Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu ... Karol Nawrocki wybrany na nowego prezesa IPN » Senat wyraził zgodę na powołanie dr. Karola Nawrockiego na stanowisko prezesa IPN. 52 senatorów było... Iwiński ostro o Czarzastym » Eksperyment pod nazwą autorska partia Włodzimierza Czarzastego kończy się na naszych oczach. Niezale... Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy » Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu: Fundacji PZU oraz Instytutu Dzie... Agnieszka Wojciechowska van Heukelom: Kto głosuje na oszustów jest ich... » Ze społeczniczką, byłą działaczką opozycji antykomunistycznej ( NZS na Uniwersytecie Łódzkim), aktyw... W cieniu bursztynu - sportowa nędza... » Pozostają w cieniu stadionu w Letnicy. Zapomniane, opuszczone, zlikwidowane, wyburzone. Nie mają bur... Stanowisko Stowarzyszenia "Godność" po wystąpieniu Donalda Tuska w Gda... » Członkowie Stowarzyszenia Godność, którzy brali udział w strajkach w grudniu 1970 r. strajkowali w s... Ofensywa polityczna Platformy wyrusza » Polska rządzona przez PiS i koalicjantów jako kraj permanentnej inwigilacji, podsłuchowego programu ...
Reklama
Gdańska sędzia wesprze marszałka - zespół kobiet Struka
niedziela, 11 lipca 2021 20:22
Gdańska sędzia wesprze marszałka - zespół kobiet Struka
Dorota Zabłudowska, sędzia X wydziału karnego Sądu Rejonowego
Igrzyska z Gdańską
sobota, 24 lipca 2021 09:43
Igrzyska z Gdańską


Trójmiejscy medaliści
Krótka radość Lechii w Białymstoku
sobota, 24 lipca 2021 19:11
Krótka radość Lechii w Białymstoku
Na inaugurację sezonu 2021/2022 Lechia zdobyła jeden punkt.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Morze, nasze morze
poniedziałek, 12 lipca 2021 14:50
Morze, nasze morze
Motyw morza, często decyduje o atrakcyjności obrazu. Dlatego bardzo

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Andrzej Jaworski: Platformy już nie ma

Ocena użytkowników: / 8
SłabyŚwietny 
sobota, 14 marca 2015 14:14

Platforma Obywatelska w sobotę obradowała w Gdańsku nad swoją przyszłością. Ogromny cień na „mateczniku” kładą „nieujęte” zegarki i mieszkania. Zdaniem posła PiS Andrzeja Jaworskiego tej organizacji ... już nie ma.

 


- Platformy Obywatelskiej już nie ma, w tej formule, w której ją zakładano, ten koniec nastąpił już dawno. Teraz są to po prostu grupy osób powiązane ze sobą wspólnymi interesami i współpracujące tylko właśnie nad tymi interesami, nad projektami, w które są zaangażowane. Po osiągnięciu celu, ten nieformalny związek biznesowy rozpadnie się - powiedział portalowi Wybrzeże 24 Andrzej Jaworski.

 

Paweł Adamowicz usłyszał ostatnio sześć zarzutów prokuratorskich i zawiesił członkostwo w partii. Teoretycznie więc jego inicjatywy nie powinny być już sygnowane przez większość w radzie miasta, która pochodzi z PO. – Jeśli jakiś radny wyszedłby z taką inicjatywą byłby na pewno bohaterem dla wyborców. Nie sądzę jednak, aby tak się stało. Prezydent Adamowicz, gdyby zależało mu na mieście, powinien na przykład pójść na bezpłatny urlop. Być może jednak sprawy nabiorą jeszcze tempa, nie zdziwiłbym się gdyby prokuratura postawiła kolejne zarzuty – dodał poseł PiS.

 

Kontrkandydat Pawła Adamowicza w ostatnich wyborach samorządowych nie ma wątpliwości, że wówczas PO może „zmusić” swoją niedawną gdańską ikonę do ustąpienia, zwłaszcza, że już nieraz - urzędujący długo niczym Cyrankiewicz - prezydent Gdańska, „podgryzany” był przez swoich partyjnych kolegów. – Słyszałem też jednak, że wówczas Paweł Adamowicz kreować miałby się prezydentem, czy kandydatem niezależnym – kończy Andrzej Jaworski.

 

Jerzy Domski


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież