Realizacja inwestycji budowy Muzeum Westerplatte i Wojny 1939 - założe... » 23 września 2021 w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku odbyła się konferencja prasowa, w trakcie któ... Piotr Gierszewski: Teren Gedanii to wielki gdański wstyd » Z Piotrem Gierszewskim, gdańskim radnym z Klubu Radnych PiS rozmawia Artur S. Górski- Za rok będzie ... Ulica Pokoleń Gedanii - a może wykup stadionu? » Za rok 100.lecie Gedanii, klubu, miejsca, stadionu, którego wartość historyczna, społeczna, znaczeni... Zielone inicjatywy MIIWŚ » „Kultura wielu wymiarów” to hasło przewodnie Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. Realizując liczne ... SYBILLA 2020 - wyróżnienie dla MIIWŚ za „Interdyscyplinarny projekt na... » Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku otrzymało wyróżnienie w Konkursie na Wydarzenie Muzealne Roku Sy... Konkurs graficzny #ObrońcyNiepodległej dla uczniów szkół podstawowych ... » Do 11 października 2021 r. można nadsyłać prace graficzne na konkurs #ObrońcyNiepodległej organizowa... Zatrudnianie osób osadzonych w Nadleśnictwach Regionalnej Dyrekcji Las... » Na mocy porozumienia zawartego w dniu 15 września 2021 r. pomiędzy szefami Służby Więziennej (Jacek ... Konferencja “Etnopomorze” » Fundacja „Wiem i Umiem” we współpracy z Wydziałem Nauk Społecznych oraz NSZZ “Solidarność” Uniwersyt... Ulica Pokoleń Gedanii » Jest w Gdańsku ulica Pokoleń Lechii Gdańsk. Nie byłoby tej ulicy gdyby nie było pokoleń Gedanii Pols... Komunikat p.o. dyrektora MIIWŚ ws. wyroku NSA » Komunikat pełniącego obowiązki dyrektora Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku dr. hab. Grzegorza Bere...
Ulica Pokoleń Gedanii - a może wykup stadionu?
czwartek, 23 września 2021 18:13
Ulica Pokoleń Gedanii - a może wykup stadionu?
Za rok 100.lecie Gedanii, klubu, miejsca, stadionu, którego
W Akademii Żeglarskiej młodzież chce inwestować w siebie
sobota, 18 września 2021 14:34
W Akademii Żeglarskiej młodzież chce inwestować w siebie
Daniel Obajtek, prezes Grupy ORLEN, odwiedził siedzibę klubu Energa
Lechia podtrzymała zwycięską passę
piątek, 24 września 2021 18:24
Lechia podtrzymała zwycięską passę
Bez problemów Lechia zdobyła trzy punkty. Biało-zieloni w meczu

Galeria Sztuki Gdańskiej

U Berlewiego przy Senatorskiej w Warszawie
wtorek, 14 września 2021 08:12
U Berlewiego przy Senatorskiej w Warszawie
Pracownia malarska Henryka Berlewiego znajdowała się przy ulicy

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Andrzej Jaworski: Platformy już nie ma

Ocena użytkowników: / 8
SłabyŚwietny 
sobota, 14 marca 2015 14:14

Platforma Obywatelska w sobotę obradowała w Gdańsku nad swoją przyszłością. Ogromny cień na „mateczniku” kładą „nieujęte” zegarki i mieszkania. Zdaniem posła PiS Andrzeja Jaworskiego tej organizacji ... już nie ma.

 


- Platformy Obywatelskiej już nie ma, w tej formule, w której ją zakładano, ten koniec nastąpił już dawno. Teraz są to po prostu grupy osób powiązane ze sobą wspólnymi interesami i współpracujące tylko właśnie nad tymi interesami, nad projektami, w które są zaangażowane. Po osiągnięciu celu, ten nieformalny związek biznesowy rozpadnie się - powiedział portalowi Wybrzeże 24 Andrzej Jaworski.

 

Paweł Adamowicz usłyszał ostatnio sześć zarzutów prokuratorskich i zawiesił członkostwo w partii. Teoretycznie więc jego inicjatywy nie powinny być już sygnowane przez większość w radzie miasta, która pochodzi z PO. – Jeśli jakiś radny wyszedłby z taką inicjatywą byłby na pewno bohaterem dla wyborców. Nie sądzę jednak, aby tak się stało. Prezydent Adamowicz, gdyby zależało mu na mieście, powinien na przykład pójść na bezpłatny urlop. Być może jednak sprawy nabiorą jeszcze tempa, nie zdziwiłbym się gdyby prokuratura postawiła kolejne zarzuty – dodał poseł PiS.

 

Kontrkandydat Pawła Adamowicza w ostatnich wyborach samorządowych nie ma wątpliwości, że wówczas PO może „zmusić” swoją niedawną gdańską ikonę do ustąpienia, zwłaszcza, że już nieraz - urzędujący długo niczym Cyrankiewicz - prezydent Gdańska, „podgryzany” był przez swoich partyjnych kolegów. – Słyszałem też jednak, że wówczas Paweł Adamowicz kreować miałby się prezydentem, czy kandydatem niezależnym – kończy Andrzej Jaworski.

 

Jerzy Domski


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież