Realizacja inwestycji budowy Muzeum Westerplatte i Wojny 1939 - założe... » 23 września 2021 w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku odbyła się konferencja prasowa, w trakcie któ... Piotr Gierszewski: Teren Gedanii to wielki gdański wstyd » Z Piotrem Gierszewskim, gdańskim radnym z Klubu Radnych PiS rozmawia Artur S. Górski- Za rok będzie ... Ulica Pokoleń Gedanii - a może wykup stadionu? » Za rok 100.lecie Gedanii, klubu, miejsca, stadionu, którego wartość historyczna, społeczna, znaczeni... Zielone inicjatywy MIIWŚ » „Kultura wielu wymiarów” to hasło przewodnie Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. Realizując liczne ... SYBILLA 2020 - wyróżnienie dla MIIWŚ za „Interdyscyplinarny projekt na... » Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku otrzymało wyróżnienie w Konkursie na Wydarzenie Muzealne Roku Sy... Konkurs graficzny #ObrońcyNiepodległej dla uczniów szkół podstawowych ... » Do 11 października 2021 r. można nadsyłać prace graficzne na konkurs #ObrońcyNiepodległej organizowa... Zatrudnianie osób osadzonych w Nadleśnictwach Regionalnej Dyrekcji Las... » Na mocy porozumienia zawartego w dniu 15 września 2021 r. pomiędzy szefami Służby Więziennej (Jacek ... Konferencja “Etnopomorze” » Fundacja „Wiem i Umiem” we współpracy z Wydziałem Nauk Społecznych oraz NSZZ “Solidarność” Uniwersyt... Ulica Pokoleń Gedanii » Jest w Gdańsku ulica Pokoleń Lechii Gdańsk. Nie byłoby tej ulicy gdyby nie było pokoleń Gedanii Pols... Komunikat p.o. dyrektora MIIWŚ ws. wyroku NSA » Komunikat pełniącego obowiązki dyrektora Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku dr. hab. Grzegorza Bere...
Reklama
Ulica Pokoleń Gedanii - a może wykup stadionu?
czwartek, 23 września 2021 18:13
Ulica Pokoleń Gedanii - a może wykup stadionu?
Za rok 100.lecie Gedanii, klubu, miejsca, stadionu, którego
W Akademii Żeglarskiej młodzież chce inwestować w siebie
sobota, 18 września 2021 14:34
W Akademii Żeglarskiej młodzież chce inwestować w siebie
Daniel Obajtek, prezes Grupy ORLEN, odwiedził siedzibę klubu Energa
Lechia podtrzymała zwycięską passę
piątek, 24 września 2021 18:24
Lechia podtrzymała zwycięską passę
Bez problemów Lechia zdobyła trzy punkty. Biało-zieloni w meczu

Galeria Sztuki Gdańskiej

U Berlewiego przy Senatorskiej w Warszawie
wtorek, 14 września 2021 08:12
U Berlewiego przy Senatorskiej w Warszawie
Pracownia malarska Henryka Berlewiego znajdowała się przy ulicy

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Spotkanie z prezydentem, rozmowy przerzucone na zastępców

Ocena użytkowników: / 6
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 16 marca 2015 20:53

Jacek Król, kandydat na radnego dzielnicy Śródmieście, podczas spotkania Pawła Adamowicza z mieszkańcami Śródmieścia zapytał prezydenta czy zwróci pieniądze za wyjazd do Katowic podczas poparł kandydaturę Bronisława Komorowskiego w najbliższych wyborach prezydenckich. Mimo zmienionej formuły spotkań obywatelskich, na pytania mieszkańców w drugiej części odpowiadali zastępcy prezydenta, Paweł Adamowicz nie uniknął trudnych pytań.Paweł Adamowicz po raz 49 spotkał się z mieszkańcami Gdańska. W ramach „Twoja dzielnica – Twój Gdańsk” prezydent w Zespole Szkół Łączności spotkał się z mieszkańcami Śródmieścia. Spotkanie miało nową formułę - w drugiej części na pytania mieszkańców odpowiadali w oddzielnych pokojach zastępcy prezydenta.Spotkanie z mieszkańcami Śródmieścia było pierwszym w tej kadencji. Poprzedziły je warsztaty z przedstawicielami społeczności dzielnicy oraz wizyta prezydenta miasta na terenie Śródmieścia, których wynikiem był raport i ustalenia zadań dla jednostek miejskich. Z raportem mogli się zapoznać uczestnicy  poniedziałkowego spotkania.


alt49 spotkanie to pierwsze spotkanie w nowej formule. W pierwszej części, tak jak do tej pory, wystąpił prezydent Adamowicz, który najpierw chwalił się czego dokonano w Śródmieściu. Mniej czasu zajęło przedstawienie planów na przyszłość. W drugiej części uczestnicy spotkania zadawali pytania. Tak było i tym razem, ale w nowej formule. Pytań nie zadawano  w sali gdzie odbywało się spotkanie, ale podzielono je na cztery dyskusje tematyczne. Prezydent odesłał mieszkańców do czterech pokoi, w których jego zastępcy odpowiadali na pytania.


alt

W drugiej części na pytania mieszkańców mieli odpowiadać głównie zastępcy prezydenta


Paweł Adamowicz miał krążyć między poszczególnymi salami, ale już na sali były odpytywany przez gdańszczan nie tylko o sprawy dotyczące ich dzielnicy. Jacek Król, kandydat na radnego gdańskiego Śródmieścia, zapytał prezydenta o jego wyjazd do Katowic, podczas którego zadeklarował poparcie dla Bronisława Komorowskiego w wyborach prezydenckich. - Po pierwsze nie była to konwencja wyborcza - stwierdził Paweł Adamowicz. - Byłem w Katowicach na zaproszenie prezydenta Katowic. Było w sumie 29 prezydentów miast, w większości bezpartyjnych. Mieliśmy normalne spotkania na tematy samorządowe. Prezydent Komorowski spotykał się z nami w związku ze zmianami w ustawie. Potem rzeczywiście było spotkanie, ale tylko półgodzinne, a nasze spotkania samorządowe były o wiele dłuższe, podczas którego prezydent Komorowski miał wystąpienie. Podczas tego spotkania podpisaliśmy się pod aktem poparcia. Pojechałem tam jako urzędujący prezydent i spotkałem się z nim jako urzędującym prezydentem. To nie była konwencja wyborcza, bo konwencje prezydent Komorowski miał 2 czy 3 tygodnie później.


alt

Paweł Adamowicz musiał się tłumaczyć ze swojego wyjazdu do Katowic podczas którego poparł Bronisława Komorowskiego jako kandydata na prezydenta


Podczas dyskusji z zastępcami prezydenta dość gorąco było na początku spotkania z Piotrem Kowalczukiem, odpowiedzialnym w mieście za politykę społeczną. Dużą część, budząc emocje, spotkania zajęła sprawa Pałacu Młodzieży. Mieszkańcy zapowiedzieli, że nie pozwolą zlikwidować Pałacu Młodzieży. Prezydent Kowalczuk powtarzał, że to nigdy nie było planowane, że chodzi o jego restrukturyzację. Na liczne pytania musiał również odpowiadać Piotr Grzelak odpowiedzialny za politykę komunalną.


Za pracę na rzecz społeczności dzielnicy nagrodzono Józefinę Kamińską z Klubu Seniora „Sasanka” i Edytę Kozłowską, prezes Klubu przyjaciół Dzieci „Neptun”.


Na podstawie rozmów i ustaleń powstanie szczegółowy raport, który za około dwa tygodnie zostanie przedstawiony radnym dzielnicowym na spotkaniu podsumowującym. Raport ten zostanie też opublikowany na stronie www.gdansk.pl.

Tomasz Łunkiewicz

fot. Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież