Drastyczny wzrost kosztów budowy linii tramwajowej na Morenę » 800 mln złotych zamiast planowanych 207 mln. O tyle wzrosły koszty budowy linii tramwajowej Gdańsk –... Gdański Wołyń... » 81. rocznica Rzezi Wołyńskiej w Gdańsku była obchodzona przez wiele środowisk patriotycznych i organ... “Nocna zmiana” w Muzeum II Wojny Światowej » Czarna dziura zamiast portretu rotmistrza Witolda Pileckiego, rodziny Ulmów i św. o. Kobego. W nocy ... Koncert symfoniczny w stoczniowej hali CRIST » Stocznia CRIST jest w trakcie przygotowań do nietypowego wydarzenia. Tym razem nie będzie to jednak ... "Gdańska" na przerwie » Pozwolimy państwu odetchnąć chwilę od "złego powietrza i zwierząt drapieżnych" - naturalnego siedlis... Poseł Płażyński u konserwatora upomina się o historię Gdańska » Poseł RP Ziemi Pomorskiej Kacper Płażyński napisał list do nowego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytkó... Zlecenie na Popiełuszkę » 19 października 1984 r. funkcjonariusze SB zamordowali bł. ks. Jerzego Popiełuszkę. To była zbrodnia... Ksiądz Jerzy Popiełuszko, błogosławiony męczennik » To dla mnie zawsze odpowiedzialność i wyzwanie pisać o Księdzu Jerzym Popiełuszce. Odpowiedzialność,... List do ministra Parella - D. Wałęsa nie udzielała się w opozycji » Wojewódzka Pomorska Rada Konsultacyjna ds. Działaczy Opozycji i Osób Represjonowanych w odniesieniu ... PRO LIVE w Gdańsku » Już po raz 12. na gdańskich ulicach odbył się Marsz dla Życia.Marsz ruszył o godzinie 15 spod Kaplic...
Drastyczny wzrost kosztów budowy linii tramwajowej na Morenę
czwartek, 18 lipca 2024 11:22
Drastyczny wzrost kosztów budowy linii tramwajowej na Morenę
800 mln złotych zamiast planowanych 207 mln. O tyle wzrosły koszty
Energa Wybrzeże - Arged Malesa LIVE: 38:50 70:107
niedziela, 23 czerwca 2024 09:31
Energa Wybrzeże - Arged Malesa LIVE: 38:50 70:107
Na godz. 14.00 zaplanowano początek meczu 9. kolejki Metalkas 2.
Transferowa ofensywa w Lechii trwa
piątek, 21 czerwca 2024 15:31
Transferowa ofensywa w Lechii trwa
Już tylko miesiąc został do inauguracji Ekstraklasy w
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
czwartek, 06 czerwca 2024 13:56
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
Inauguracja nowego sezonu PKO Ekstraklasy odbędzie się w piątek 19

Galeria Sztuki Gdańskiej

Z jazzowej półki
poniedziałek, 17 czerwca 2024 16:28
Z jazzowej półki
Po wielu latach to powrót do amatorskiej fascynacji jazzem, mającej

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Charlie zmienia się w kurczaka
środa, 05 czerwca 2024 13:24
Charlie zmienia się w kurczaka
Od niedawna w Polsce uczniowie nie muszą odrabiać prac domowych.
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Spotkanie z prezydentem, rozmowy przerzucone na zastępców

Ocena użytkowników: / 6
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 16 marca 2015 20:53

Jacek Król, kandydat na radnego dzielnicy Śródmieście, podczas spotkania Pawła Adamowicza z mieszkańcami Śródmieścia zapytał prezydenta czy zwróci pieniądze za wyjazd do Katowic podczas poparł kandydaturę Bronisława Komorowskiego w najbliższych wyborach prezydenckich. Mimo zmienionej formuły spotkań obywatelskich, na pytania mieszkańców w drugiej części odpowiadali zastępcy prezydenta, Paweł Adamowicz nie uniknął trudnych pytań.Paweł Adamowicz po raz 49 spotkał się z mieszkańcami Gdańska. W ramach „Twoja dzielnica – Twój Gdańsk” prezydent w Zespole Szkół Łączności spotkał się z mieszkańcami Śródmieścia. Spotkanie miało nową formułę - w drugiej części na pytania mieszkańców odpowiadali w oddzielnych pokojach zastępcy prezydenta.Spotkanie z mieszkańcami Śródmieścia było pierwszym w tej kadencji. Poprzedziły je warsztaty z przedstawicielami społeczności dzielnicy oraz wizyta prezydenta miasta na terenie Śródmieścia, których wynikiem był raport i ustalenia zadań dla jednostek miejskich. Z raportem mogli się zapoznać uczestnicy  poniedziałkowego spotkania.


alt49 spotkanie to pierwsze spotkanie w nowej formule. W pierwszej części, tak jak do tej pory, wystąpił prezydent Adamowicz, który najpierw chwalił się czego dokonano w Śródmieściu. Mniej czasu zajęło przedstawienie planów na przyszłość. W drugiej części uczestnicy spotkania zadawali pytania. Tak było i tym razem, ale w nowej formule. Pytań nie zadawano  w sali gdzie odbywało się spotkanie, ale podzielono je na cztery dyskusje tematyczne. Prezydent odesłał mieszkańców do czterech pokoi, w których jego zastępcy odpowiadali na pytania.


alt

W drugiej części na pytania mieszkańców mieli odpowiadać głównie zastępcy prezydenta


Paweł Adamowicz miał krążyć między poszczególnymi salami, ale już na sali były odpytywany przez gdańszczan nie tylko o sprawy dotyczące ich dzielnicy. Jacek Król, kandydat na radnego gdańskiego Śródmieścia, zapytał prezydenta o jego wyjazd do Katowic, podczas którego zadeklarował poparcie dla Bronisława Komorowskiego w wyborach prezydenckich. - Po pierwsze nie była to konwencja wyborcza - stwierdził Paweł Adamowicz. - Byłem w Katowicach na zaproszenie prezydenta Katowic. Było w sumie 29 prezydentów miast, w większości bezpartyjnych. Mieliśmy normalne spotkania na tematy samorządowe. Prezydent Komorowski spotykał się z nami w związku ze zmianami w ustawie. Potem rzeczywiście było spotkanie, ale tylko półgodzinne, a nasze spotkania samorządowe były o wiele dłuższe, podczas którego prezydent Komorowski miał wystąpienie. Podczas tego spotkania podpisaliśmy się pod aktem poparcia. Pojechałem tam jako urzędujący prezydent i spotkałem się z nim jako urzędującym prezydentem. To nie była konwencja wyborcza, bo konwencje prezydent Komorowski miał 2 czy 3 tygodnie później.


alt

Paweł Adamowicz musiał się tłumaczyć ze swojego wyjazdu do Katowic podczas którego poparł Bronisława Komorowskiego jako kandydata na prezydenta


Podczas dyskusji z zastępcami prezydenta dość gorąco było na początku spotkania z Piotrem Kowalczukiem, odpowiedzialnym w mieście za politykę społeczną. Dużą część, budząc emocje, spotkania zajęła sprawa Pałacu Młodzieży. Mieszkańcy zapowiedzieli, że nie pozwolą zlikwidować Pałacu Młodzieży. Prezydent Kowalczuk powtarzał, że to nigdy nie było planowane, że chodzi o jego restrukturyzację. Na liczne pytania musiał również odpowiadać Piotr Grzelak odpowiedzialny za politykę komunalną.


Za pracę na rzecz społeczności dzielnicy nagrodzono Józefinę Kamińską z Klubu Seniora „Sasanka” i Edytę Kozłowską, prezes Klubu przyjaciół Dzieci „Neptun”.


Na podstawie rozmów i ustaleń powstanie szczegółowy raport, który za około dwa tygodnie zostanie przedstawiony radnym dzielnicowym na spotkaniu podsumowującym. Raport ten zostanie też opublikowany na stronie www.gdansk.pl.

Tomasz Łunkiewicz

fot. Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież