Gala 14. Wielkiego Maratonu Czytelniczego » W audytorium Europejskiego Centrum Solidarności odbyła się Gala Wielkiego Maratonu Czytelniczego, og... Otwarcie ekspozycji „Nie zmarnujcie niepodległości. Srebra Funduszu Ob... » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku otwarto ekspozycję „Nie zmarnujcie niepodległości. Srebra Fund... Płace na gdańską miarę... » Spośród blisko 30 dyrektorów wydziałów i biur w gdańskim urzędzie miejskim aż 9 dodatkowo zarabia w ... Artystyczne drogi absolwentów Liceum Plastycznego » 26 maja miał miejsce wernisaż pod nazwą "Nasze Drogi Artystyczne" jako drugiej wystawy z cyklu Wysta... Daniel Obajtek: Wodór to energia przyszłości » Z Danielem Obajtkiem, prezesem PKN ORLEN, rozmawiał Jarosław Popek (Radio Gdańsk)- Kilka dni temu by... Gdański magistrat obojętny na warunki życia mieszkańców » Do redakcji "Gazety Gdańskiej" zgłosiła się Pani Joanna z prośbą o pomoc w opisaniu i nagłośnieniu s... XV Konwent Morski » W poniedziałek, 22 maja, w Gdańsku odbył się XV Konwent Morski. Wielu ważnych ludzi gospodarki morsk... Radio Gdańsk: „Żeby nie było śladów – sprawa Grzegorza Przemyka. Dekal... » Na antenie Radia Gdańsk od poniedziałku do piątku (22 maja-2 czerwca) o godz. 20:40 emitowane będzie... Głos radnych PiS w sprawie ratowania gdańskiego dziedzictwa zieleni » Radni Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miasta Gdańska i prof. Paweł Witold Burkiewicz przedstawili r... W tygodniku „Sieci”: Miliony przeciw PiS » W nowym numerze „Sieci” Marek Pyza i Marcin Wikło ujawniają, jak wielki biznes wchodzi w politykę i ...
Płace na gdańską miarę...
wtorek, 06 czerwca 2023 12:18
Płace na gdańską miarę...
Spośród blisko 30 dyrektorów wydziałów i biur w gdańskim
Energa z Grupy ORLEN sponsorem AWFiS w Gdańsku
poniedziałek, 05 czerwca 2023 13:52
Energa z Grupy ORLEN sponsorem AWFiS w Gdańsku
Energa z Grupy ORLEN kontynuuje wsparcie pomorskiego sportu. Od
8
piątek, 02 czerwca 2023 18:02
8
EKSTRAKLASA BP
Żenujące pożegnanie z ekstraklasą. Na
Skandal na pożegnanie Lechii z ekstraklasą
sobota, 27 maja 2023 17:40
Skandal na pożegnanie Lechii z ekstraklasą
Kompromitacją zakończył się ostatni mecz Lechii w ekstraklasie.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Tłumy na wernisażu wystawy „Dwa Żywioły”
sobota, 20 maja 2023 16:33
Tłumy na wernisażu wystawy „Dwa Żywioły”
Obraz rozbijającej się fali morskiej na skalistym Wybrzeżu Zatoki
Jubileusz MKS „Olimpijczyk” i trenerów
poniedziałek, 29 maja 2023 09:55
Jubileusz MKS „Olimpijczyk” i trenerów
Od trzydziestu lat na siatkarskiej mapie Gdańska, obok takich marek

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Grupa „Odkrywców” z SP nr 10 w Rumi poznaje tajniki nauki
wtorek, 23 maja 2023 13:43
Grupa „Odkrywców” z SP nr 10 w Rumi poznaje tajniki nauki
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10 w Rumi biorą udział w VII
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Politycy PiS po raz kolejny protestują przeciwko kontrowersyjne inwestycji na Wzgórzu Mickiewicza

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 13 grudnia 2021 19:31

Kacper Płażyński, poseł PiS i radny Przemysław Majewski po raz kolejny zwrócili się do władz miasta, aby stanęła po stronie mieszkańców, a nie dewelopera. Tym razem powodem była sprawa kontrowersyjnej zabudowy na Wzgórzu Mickiewicza w Gdańsku. Po raz trzeci w tym roku na obrady Komisji Zagospodarowania Przestrzennego, posiedzenie w środę, zgłoszono do rozpatrzenia wniosek o zamianę części nieruchomości należącej do miasta na lokale mieszkalne.


Kontrowersje związane z inwestycją na Wzgórzu Mickiewicza trwają od lat. Inwestor planuje budowę szeregowców, ale nie ma drogi dojazdowej do planowanych budynków i dlatego od miasta chce zamiany działek, by zrobić drogę dojazdową, a w zamian proponuje 4-5 lokali jako mieszkania komunalne.


- Wydaje się, że głowa republiki deweloperów tę głowę podnosi - powiedział Kacper Płażyński, poseł PiS. - Jest planowana inwestycja na Wzgórzu Mickiewicza. Planowana jest budowa na stromym zboczu budynków mieszkalnych. Rada dzielnicy, społeczność lokalna, radni, również z Platformy Obywatelskiej, jak się z nimi rozmawia prywatnie, sprzeciwiają się tej inwestycji. Z bardzo różnych powodów. Z jednej strony z powodów bezpieczeństwa. Ten teren będzie jeszcze bardziej zalewany, a wiemy jak wygląda ulica Kartuska w trakcie dużych opadów. Z drugiej strony ta sprawa od początku wywołuje konflikt społeczny. Od początku chyba była nastawiona na to, by poprzedni właściciel był zmuszony sprzedać tę działkę, bo władze miasta w ogóle nie chciały otwierać stołu do rozmów. A teraz mamy wrażenie, że republika deweloperów po raz kolejny wygrywa z interesem mieszkańców. Spotkaliśmy się w tej sprawie kilka miesięcy temu i udało się tą sprawę zdjąć z porządku obrad, tematu nie było na Radzie Miasta.

alt


- W piątek jako radni Komisji Zagospodarowania Przestrzennego otrzymaliśmy dwa wnioski - powiedział Przemysław Majewski, radny PiS. - Jeden z nich dotyczy inwestycji na Wzgórzu Mickiewicza. W styczniu i czerwcu informowaliśmy państwa, że inwestor chce uzyskać pozytywną opinię i zgodę Rady Miasta na zamianę działek na lokale mieszkalne. Dziś po raz kolejny mówimy, że nie ma na to zgody. Nie ma zgody mieszkańców na zabudowę Wzgórza Mickiewicza. Terenów, które służyć mieszkańcom, terenów, które powinny być przeznaczone na dom sąsiedzki, na miejsca rekreacji. To, co nas oburza - oprócz tego, że dowiadujemy się na kilka dni przed Komisją Zagospodarowania Przestrzennego - to fakt, że tak naprawdę nic się nie zmieniło. W tej sprawie nie było żadnych rozmów z mieszkańcami, nie odbyły się żadne spotkania. Ani prezydent miasta Gdańska, ani zastępca nie spotkali się z mieszkańcami i radnymi, by przedstawić sytuację. Dzisiaj natomiast widzimy pismo, w którym zastępca prezydent miasta Gdańska powtarza argumenty dewelopera i nie sili się nawet na to, by przedstawić, jak miasto patrzy na tę sytuację.


- Rozwiązanie, jakie zaproponowało Stowarzyszenie "Park na Zboczu", Rada Dzielnicy Wzgórze Mickiewicza i mieszkańcy - polegające na tym żeby zakończyć protest i konflikt i przenieść dewelopera gdzie indziej - jest najlepszym rozwiązaniem - powiedział Ireneusz Lipecki ze Stowarzyszenia "Park na Zboczu". - Zagęszczanie miasta do środka leży w interesie deweloperów. Dlatego to nie jest najlepsze rozwiązanie i apelujemy do Komisji i do Rady Miasta, aby nie popierała wniosku dewelopera.

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież