3-milionowy zwiedzający w Muzeum II Wojny Światowej » Wejście rodziny Wawrzyńczaków z Kalisza kilka minut po godz. 13:00 21 lutego na wystawę główną oznac... Katarzyna Sójka w Telewizji Republika » 21 lutego o 19:30 gościem Danuty Holeckiej w Telewizji Republika będzie posłanka Katarzyna Sójka, Pr... Jarosław Olechowski dołączył do Telewizji Republika » 19 lutego do zespołu Telewizji Republika dołączył Jarosław Olechowski, były szef Telewizyjnej Agencj... Immersyjna edukacja z IPN » W siedzibie gdańskiego oddziału IPN zaprezentowano nowy program edukacyjny z wykorzystaniem nowej te... Tomasz Rakowski: Mój program chcę napisać razem z mieszkańcami Gdańska » W klubie Akwen w siedzibie NSZZ Solidarność 18 lutego szef pomorskiego Prawa i Sprawiedliwości - Pio... W tygodniku „Sieci”: Plan PiS: Odbić Unię i pomóc Trumpowi » W tygodniku „Sieci” wywiad z Dominikiem Tarczyńskim, eurodeputowanym i nowym szefem delegacji polski... Tomasz Rakowski kandydatem PiS na prezydenta Gdańska » Tomasz Rakowski będzie kandydatem Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Gdańska. - - Gdańsk potrzebu... Dziurowisko Dulkiewicz » Kierowcy toną w dziurach na gdańskich ulicach. Na odszkodowania za ich straty gmina wydaje rocznie o... Spotkania z historią: historie żołnierzy 2. Korpusu Polskiego » W pierwszym w 2024 roku spotkaniu w ramach cyklu "Spotkania z historią" w Muzeum II Wojny Światowej ... Przemysław Majewski: Aktywni, zaangażowani kandydaci to klucz do sukce... » Rozmowa z Przemysławem Majewskim, radnym Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miasta Gdańska- PO i "Wszy...
Tomasz Rakowski kandydatem PiS na prezydenta Gdańska
niedziela, 18 lutego 2024 12:41
Tomasz Rakowski kandydatem PiS na prezydenta Gdańska
Tomasz Rakowski będzie kandydatem Prawa i Sprawiedliwości na
Projekt wypunktował Trefla
niedziela, 18 lutego 2024 18:58
Projekt wypunktował Trefla
W spotkaniu drużyn z czołówki Projekt Warszawa pokonał na swoim
Bomba w górę...
piątek, 16 lutego 2024 14:59
Bomba w górę...
Przed tygodniem wystartowała Ekstraklasa SA i już zanotowano
Lechia zaczęła wiosnę od mocnego uderzenia
niedziela, 18 lutego 2024 08:33
Lechia zaczęła wiosnę od mocnego uderzenia
Bardzo udanie rozpoczęli rundę wiosenną piłkarze Lechii. Na

Galeria Sztuki Gdańskiej

Wystawa ekscentrycznego Mieczysława Olszewskiego
niedziela, 11 lutego 2024 22:02
Wystawa ekscentrycznego Mieczysława Olszewskiego
Znany pod pseudonimem „Mieto” prof. Mieczysław Olszewski był

Sport w szkole

Zaproszenie na Turniej Piłki Siatkowej Par Mieszanych ,,Walentynki 2023”
czwartek, 15 lutego 2024 09:28
Zaproszenie na Turniej Piłki Siatkowej Par Mieszanych ,,Walentynki 2023”
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza na XVII

"Gdańska" w antrakcie

Puste miejsca
wtorek, 06 lutego 2024 15:33
Puste miejsca
Pustynia według Wikipedii to teren o dużej powierzchni pozbawiony
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Politycy PiS po raz kolejny protestują przeciwko kontrowersyjne inwestycji na Wzgórzu Mickiewicza

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 13 grudnia 2021 19:31

Kacper Płażyński, poseł PiS i radny Przemysław Majewski po raz kolejny zwrócili się do władz miasta, aby stanęła po stronie mieszkańców, a nie dewelopera. Tym razem powodem była sprawa kontrowersyjnej zabudowy na Wzgórzu Mickiewicza w Gdańsku. Po raz trzeci w tym roku na obrady Komisji Zagospodarowania Przestrzennego, posiedzenie w środę, zgłoszono do rozpatrzenia wniosek o zamianę części nieruchomości należącej do miasta na lokale mieszkalne.


Kontrowersje związane z inwestycją na Wzgórzu Mickiewicza trwają od lat. Inwestor planuje budowę szeregowców, ale nie ma drogi dojazdowej do planowanych budynków i dlatego od miasta chce zamiany działek, by zrobić drogę dojazdową, a w zamian proponuje 4-5 lokali jako mieszkania komunalne.


- Wydaje się, że głowa republiki deweloperów tę głowę podnosi - powiedział Kacper Płażyński, poseł PiS. - Jest planowana inwestycja na Wzgórzu Mickiewicza. Planowana jest budowa na stromym zboczu budynków mieszkalnych. Rada dzielnicy, społeczność lokalna, radni, również z Platformy Obywatelskiej, jak się z nimi rozmawia prywatnie, sprzeciwiają się tej inwestycji. Z bardzo różnych powodów. Z jednej strony z powodów bezpieczeństwa. Ten teren będzie jeszcze bardziej zalewany, a wiemy jak wygląda ulica Kartuska w trakcie dużych opadów. Z drugiej strony ta sprawa od początku wywołuje konflikt społeczny. Od początku chyba była nastawiona na to, by poprzedni właściciel był zmuszony sprzedać tę działkę, bo władze miasta w ogóle nie chciały otwierać stołu do rozmów. A teraz mamy wrażenie, że republika deweloperów po raz kolejny wygrywa z interesem mieszkańców. Spotkaliśmy się w tej sprawie kilka miesięcy temu i udało się tą sprawę zdjąć z porządku obrad, tematu nie było na Radzie Miasta.

alt


- W piątek jako radni Komisji Zagospodarowania Przestrzennego otrzymaliśmy dwa wnioski - powiedział Przemysław Majewski, radny PiS. - Jeden z nich dotyczy inwestycji na Wzgórzu Mickiewicza. W styczniu i czerwcu informowaliśmy państwa, że inwestor chce uzyskać pozytywną opinię i zgodę Rady Miasta na zamianę działek na lokale mieszkalne. Dziś po raz kolejny mówimy, że nie ma na to zgody. Nie ma zgody mieszkańców na zabudowę Wzgórza Mickiewicza. Terenów, które służyć mieszkańcom, terenów, które powinny być przeznaczone na dom sąsiedzki, na miejsca rekreacji. To, co nas oburza - oprócz tego, że dowiadujemy się na kilka dni przed Komisją Zagospodarowania Przestrzennego - to fakt, że tak naprawdę nic się nie zmieniło. W tej sprawie nie było żadnych rozmów z mieszkańcami, nie odbyły się żadne spotkania. Ani prezydent miasta Gdańska, ani zastępca nie spotkali się z mieszkańcami i radnymi, by przedstawić sytuację. Dzisiaj natomiast widzimy pismo, w którym zastępca prezydent miasta Gdańska powtarza argumenty dewelopera i nie sili się nawet na to, by przedstawić, jak miasto patrzy na tę sytuację.


- Rozwiązanie, jakie zaproponowało Stowarzyszenie "Park na Zboczu", Rada Dzielnicy Wzgórze Mickiewicza i mieszkańcy - polegające na tym żeby zakończyć protest i konflikt i przenieść dewelopera gdzie indziej - jest najlepszym rozwiązaniem - powiedział Ireneusz Lipecki ze Stowarzyszenia "Park na Zboczu". - Zagęszczanie miasta do środka leży w interesie deweloperów. Dlatego to nie jest najlepsze rozwiązanie i apelujemy do Komisji i do Rady Miasta, aby nie popierała wniosku dewelopera.

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież