Rafał Chwedoruk: Polityka to nie gra komputerowa » Z dr. hab. Rafałem Chwedorukiem, politologiem, profesorem Uniwersytetu Warszawskiego, komentatorem p... Minister Skarbu Państwa: Rząd PO-PSL chciał sprzedać LOTOS Rosjanom i ... » Dokument, który został odtajniony przez obecnego Ministra Skarbu Państwa Jacka Sasina dowodzi, że te... W tygodniku „Sieci”: Jak patrzy na nas Rosja? » W najnowszym wydaniu tygodnika „Sieci” Marek Budzisz analizuje, skąd się wzięło u Rosjan przeświadcz... Święto ogrodnicze w Rënku » To było prawdziwe święto ogrodnicze. 19. edycję Ogólnopolskiej Wystawy Ogrodniczej połączonej z kier... „Wejście w historię”: prezentacja eksponatów związanych z działalności... » W ramach kolejnej odsłony cyklu „Wejścia w historię” w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku zaprezent... Antoni Kamiński: Suweren zlekceważony » Z prof. dr. hab. Antonim Kamińskim, prezesem polskiego oddziału Transparency International (1999-200... Wiosna w Ogrodzie 2022 » Tysiące odwiedzających, kolejki samochodów aż do obwodnicy to najkrótsza i najlepsza ocena 19. edycj... Notes Michała Pruskiego » Nie był dziennikarzem.Uprawiał literaturę dziennikarską.Osobny gatunek dostępny nielicznym.Ozdabiał ... Wiosna w Rënku » W połowie maja od lata wszystkie ścieżki miłośników prac ogrodowych prowadzą do Pomorskiego Hurtoweg... Wstyd gdańskich włodarzy - tajne płace » Aktualne zarobki gdańskich urzędników są pilnie strzeżoną tajemnicą. Od dwóch miesięcy rzecznik urzę...
Rafał Chwedoruk: Polityka to nie gra komputerowa
czwartek, 19 maja 2022 19:48
Rafał Chwedoruk: Polityka to nie gra komputerowa
Z dr. hab. Rafałem Chwedorukiem, politologiem, profesorem

Muzeum Stutthof w Sztutowie

KL Stutthof 2077 dni zbrodni
poniedziałek, 09 maja 2022 14:15
KL Stutthof 2077 dni zbrodni
Stosunkowo niedaleko Gdańska, 36 kilometrów od wielkiego ośrodka
Zdunek Wybrzeże przywróciło sobie nadzieję
niedziela, 22 maja 2022 17:49
Zdunek Wybrzeże przywróciło sobie nadzieję
Uff! Nareszcie! Takie reakcje najczęściej można było usłyszeć
Wicemistrz wyraźnie lepszy do Lechii na koniec sezonu
sobota, 21 maja 2022 19:07
Wicemistrz wyraźnie lepszy do Lechii na koniec sezonu
Porażką z wicemistrzem Polski zakończyła sezon Lechia.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Bracia z Nowego Portu
poniedziałek, 16 maja 2022 10:13
Bracia z Nowego Portu
Trudno w wypadku mało znanych, wywodzących się z Nowego Portu,

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
20 szkół z Pomorza walczy o puchar Drużyny Energii
niedziela, 15 maja 2022 16:04
20 szkół z Pomorza walczy o puchar Drużyny Energii
Rekrutacja do Drużyny Energii zakończyła się imponującym
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
Elbląg: Duże pieniądze nie wpłyną do kasy miasta?
czwartek, 30 grudnia 2021 20:01
Elbląg: Duże pieniądze nie wpłyną do kasy miasta?
W środę (29 grudnia) elbląscy radni zadecydowwali o kształcie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Politycy PiS po raz kolejny protestują przeciwko kontrowersyjne inwestycji na Wzgórzu Mickiewicza

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 13 grudnia 2021 19:31

Kacper Płażyński, poseł PiS i radny Przemysław Majewski po raz kolejny zwrócili się do władz miasta, aby stanęła po stronie mieszkańców, a nie dewelopera. Tym razem powodem była sprawa kontrowersyjnej zabudowy na Wzgórzu Mickiewicza w Gdańsku. Po raz trzeci w tym roku na obrady Komisji Zagospodarowania Przestrzennego, posiedzenie w środę, zgłoszono do rozpatrzenia wniosek o zamianę części nieruchomości należącej do miasta na lokale mieszkalne.


Kontrowersje związane z inwestycją na Wzgórzu Mickiewicza trwają od lat. Inwestor planuje budowę szeregowców, ale nie ma drogi dojazdowej do planowanych budynków i dlatego od miasta chce zamiany działek, by zrobić drogę dojazdową, a w zamian proponuje 4-5 lokali jako mieszkania komunalne.


- Wydaje się, że głowa republiki deweloperów tę głowę podnosi - powiedział Kacper Płażyński, poseł PiS. - Jest planowana inwestycja na Wzgórzu Mickiewicza. Planowana jest budowa na stromym zboczu budynków mieszkalnych. Rada dzielnicy, społeczność lokalna, radni, również z Platformy Obywatelskiej, jak się z nimi rozmawia prywatnie, sprzeciwiają się tej inwestycji. Z bardzo różnych powodów. Z jednej strony z powodów bezpieczeństwa. Ten teren będzie jeszcze bardziej zalewany, a wiemy jak wygląda ulica Kartuska w trakcie dużych opadów. Z drugiej strony ta sprawa od początku wywołuje konflikt społeczny. Od początku chyba była nastawiona na to, by poprzedni właściciel był zmuszony sprzedać tę działkę, bo władze miasta w ogóle nie chciały otwierać stołu do rozmów. A teraz mamy wrażenie, że republika deweloperów po raz kolejny wygrywa z interesem mieszkańców. Spotkaliśmy się w tej sprawie kilka miesięcy temu i udało się tą sprawę zdjąć z porządku obrad, tematu nie było na Radzie Miasta.

alt


- W piątek jako radni Komisji Zagospodarowania Przestrzennego otrzymaliśmy dwa wnioski - powiedział Przemysław Majewski, radny PiS. - Jeden z nich dotyczy inwestycji na Wzgórzu Mickiewicza. W styczniu i czerwcu informowaliśmy państwa, że inwestor chce uzyskać pozytywną opinię i zgodę Rady Miasta na zamianę działek na lokale mieszkalne. Dziś po raz kolejny mówimy, że nie ma na to zgody. Nie ma zgody mieszkańców na zabudowę Wzgórza Mickiewicza. Terenów, które służyć mieszkańcom, terenów, które powinny być przeznaczone na dom sąsiedzki, na miejsca rekreacji. To, co nas oburza - oprócz tego, że dowiadujemy się na kilka dni przed Komisją Zagospodarowania Przestrzennego - to fakt, że tak naprawdę nic się nie zmieniło. W tej sprawie nie było żadnych rozmów z mieszkańcami, nie odbyły się żadne spotkania. Ani prezydent miasta Gdańska, ani zastępca nie spotkali się z mieszkańcami i radnymi, by przedstawić sytuację. Dzisiaj natomiast widzimy pismo, w którym zastępca prezydent miasta Gdańska powtarza argumenty dewelopera i nie sili się nawet na to, by przedstawić, jak miasto patrzy na tę sytuację.


- Rozwiązanie, jakie zaproponowało Stowarzyszenie "Park na Zboczu", Rada Dzielnicy Wzgórze Mickiewicza i mieszkańcy - polegające na tym żeby zakończyć protest i konflikt i przenieść dewelopera gdzie indziej - jest najlepszym rozwiązaniem - powiedział Ireneusz Lipecki ze Stowarzyszenia "Park na Zboczu". - Zagęszczanie miasta do środka leży w interesie deweloperów. Dlatego to nie jest najlepsze rozwiązanie i apelujemy do Komisji i do Rady Miasta, aby nie popierała wniosku dewelopera.

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież