“Nocna zmiana” w Muzeum II Wojny Światowej » Czarna dziura zamiast portretu rotmistrza Witolda Pileckiego, rodziny Ulmów i św. o. Kobego. W nocy ... Koncert symfoniczny w stoczniowej hali CRIST » Stocznia CRIST jest w trakcie przygotowań do nietypowego wydarzenia. Tym razem nie będzie to jednak ... "Gdańska" na przerwie » Pozwolimy państwu odetchnąć chwilę od "złego powietrza i zwierząt drapieżnych" - naturalnego siedlis... Poseł Płażyński u konserwatora upomina się o historię Gdańska » Poseł RP Ziemi Pomorskiej Kacper Płażyński napisał list do nowego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytkó... Zlecenie na Popiełuszkę » 19 października 1984 r. funkcjonariusze SB zamordowali bł. ks. Jerzego Popiełuszkę. To była zbrodnia... Ksiądz Jerzy Popiełuszko, błogosławiony męczennik » To dla mnie zawsze odpowiedzialność i wyzwanie pisać o Księdzu Jerzym Popiełuszce. Odpowiedzialność,... List do ministra Parella - D. Wałęsa nie udzielała się w opozycji » Wojewódzka Pomorska Rada Konsultacyjna ds. Działaczy Opozycji i Osób Represjonowanych w odniesieniu ... PRO LIVE w Gdańsku » Już po raz 12. na gdańskich ulicach odbył się Marsz dla Życia.Marsz ruszył o godzinie 15 spod Kaplic... Hipokryzja PO: Tusk łoi migrantów, Gdańsk nagradza Białorusina » Bycie w Platformie Obywatelskiej to nieustanne narażanie się na głupie zwroty w polityce Donalda Tus... W obronie ogródków » Od kwietnia Urząd Miasta ogłosił konsultacje społeczne w sprawie uchwalenia nowego Planu Ogólnego, k...
Reklama
PRO LIVE w Gdańsku
wtorek, 18 czerwca 2024 08:25
PRO LIVE w Gdańsku
Już po raz 12. na gdańskich ulicach odbył się Marsz dla
Energa Wybrzeże - Arged Malesa LIVE: 38:50 70:107
niedziela, 23 czerwca 2024 09:31
Energa Wybrzeże - Arged Malesa LIVE: 38:50 70:107
Na godz. 14.00 zaplanowano początek meczu 9. kolejki Metalkas 2.
Transferowa ofensywa w Lechii trwa
piątek, 21 czerwca 2024 15:31
Transferowa ofensywa w Lechii trwa
Już tylko miesiąc został do inauguracji Ekstraklasy w
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
czwartek, 06 czerwca 2024 13:56
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
Inauguracja nowego sezonu PKO Ekstraklasy odbędzie się w piątek 19

Galeria Sztuki Gdańskiej

Wspomnienie o Emilu. Cezary Paciorek Quintet - Emil
piątek, 06 września 2019 17:21
Wspomnienie o Emilu. Cezary Paciorek Quintet - Emil
Jeszcze niedawno w spisie numerów telefonicznych przemykał mi pod

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Charlie zmienia się w kurczaka
środa, 05 czerwca 2024 13:24
Charlie zmienia się w kurczaka
Od niedawna w Polsce uczniowie nie muszą odrabiać prac domowych.
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Politycy PiS po raz kolejny protestują przeciwko kontrowersyjne inwestycji na Wzgórzu Mickiewicza

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 13 grudnia 2021 19:31

Kacper Płażyński, poseł PiS i radny Przemysław Majewski po raz kolejny zwrócili się do władz miasta, aby stanęła po stronie mieszkańców, a nie dewelopera. Tym razem powodem była sprawa kontrowersyjnej zabudowy na Wzgórzu Mickiewicza w Gdańsku. Po raz trzeci w tym roku na obrady Komisji Zagospodarowania Przestrzennego, posiedzenie w środę, zgłoszono do rozpatrzenia wniosek o zamianę części nieruchomości należącej do miasta na lokale mieszkalne.


Kontrowersje związane z inwestycją na Wzgórzu Mickiewicza trwają od lat. Inwestor planuje budowę szeregowców, ale nie ma drogi dojazdowej do planowanych budynków i dlatego od miasta chce zamiany działek, by zrobić drogę dojazdową, a w zamian proponuje 4-5 lokali jako mieszkania komunalne.


- Wydaje się, że głowa republiki deweloperów tę głowę podnosi - powiedział Kacper Płażyński, poseł PiS. - Jest planowana inwestycja na Wzgórzu Mickiewicza. Planowana jest budowa na stromym zboczu budynków mieszkalnych. Rada dzielnicy, społeczność lokalna, radni, również z Platformy Obywatelskiej, jak się z nimi rozmawia prywatnie, sprzeciwiają się tej inwestycji. Z bardzo różnych powodów. Z jednej strony z powodów bezpieczeństwa. Ten teren będzie jeszcze bardziej zalewany, a wiemy jak wygląda ulica Kartuska w trakcie dużych opadów. Z drugiej strony ta sprawa od początku wywołuje konflikt społeczny. Od początku chyba była nastawiona na to, by poprzedni właściciel był zmuszony sprzedać tę działkę, bo władze miasta w ogóle nie chciały otwierać stołu do rozmów. A teraz mamy wrażenie, że republika deweloperów po raz kolejny wygrywa z interesem mieszkańców. Spotkaliśmy się w tej sprawie kilka miesięcy temu i udało się tą sprawę zdjąć z porządku obrad, tematu nie było na Radzie Miasta.

alt


- W piątek jako radni Komisji Zagospodarowania Przestrzennego otrzymaliśmy dwa wnioski - powiedział Przemysław Majewski, radny PiS. - Jeden z nich dotyczy inwestycji na Wzgórzu Mickiewicza. W styczniu i czerwcu informowaliśmy państwa, że inwestor chce uzyskać pozytywną opinię i zgodę Rady Miasta na zamianę działek na lokale mieszkalne. Dziś po raz kolejny mówimy, że nie ma na to zgody. Nie ma zgody mieszkańców na zabudowę Wzgórza Mickiewicza. Terenów, które służyć mieszkańcom, terenów, które powinny być przeznaczone na dom sąsiedzki, na miejsca rekreacji. To, co nas oburza - oprócz tego, że dowiadujemy się na kilka dni przed Komisją Zagospodarowania Przestrzennego - to fakt, że tak naprawdę nic się nie zmieniło. W tej sprawie nie było żadnych rozmów z mieszkańcami, nie odbyły się żadne spotkania. Ani prezydent miasta Gdańska, ani zastępca nie spotkali się z mieszkańcami i radnymi, by przedstawić sytuację. Dzisiaj natomiast widzimy pismo, w którym zastępca prezydent miasta Gdańska powtarza argumenty dewelopera i nie sili się nawet na to, by przedstawić, jak miasto patrzy na tę sytuację.


- Rozwiązanie, jakie zaproponowało Stowarzyszenie "Park na Zboczu", Rada Dzielnicy Wzgórze Mickiewicza i mieszkańcy - polegające na tym żeby zakończyć protest i konflikt i przenieść dewelopera gdzie indziej - jest najlepszym rozwiązaniem - powiedział Ireneusz Lipecki ze Stowarzyszenia "Park na Zboczu". - Zagęszczanie miasta do środka leży w interesie deweloperów. Dlatego to nie jest najlepsze rozwiązanie i apelujemy do Komisji i do Rady Miasta, aby nie popierała wniosku dewelopera.

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież