O pożytku głupoty i jeszcze raz o budowie CPK » Nie musiałem zbyt długo czekać na odpowiedź, choć z góry wiedziałem, że taka będzie musiała nastąpić... T. Rakowski ocenia: Dwie drużyny w Gdańsku » O wyniku wyborczym PiS w Gdańsku, o rozłamie wewnątrz partii i kampanii, która była prowadzona dwuto... Gdańska rada: liderzy i outsiderzy » Dziś remanenty wyborcze. W Gdańsku najwięcej głosów do rady miasta uzyskała Aleksandra Dulkiewicz, k... Zmiana jednak jest możliwa » Wybory samorządowe przyniosły wiele niespodzianek. Druga tura w Gdyni bez udziału Wojciecha Szczurka... Nowa Rada Miasta Gdańska 2024-2028 » Koalicja Obywatelska zwiększyła swój stan posiadania w Radzie Miasta. Aż czterech radnych mniej będz... KO zyskuje dwa mandaty, PiS traci trzy w sejmiku pomorskim » W wyborach do sejmiku województwa pomorskiego zwyciężyła KO z wynikiem 43,84 proc. PiS uzyskało 25,7... Magdalena Czarzyńska-Jachim wygrała wybory na prezydenta Sopotu » Według danych Państwowej Komisji Wyborczej ze wszystkich sopockich obwodowych komisji, na Magdalenę ... W tygodniku „Sieci”: To bitwa mojego życia » Na łamach nowego wydania tygodnika „Sieci” Zbigniew Ziobro, były minister sprawiedliwości i prokurat... W Gdańsku Aleksandra Dulkiewicz wygrała w I turze » W Gdańsku w wyborach prezydenckich Aleksandra Dulkiewicz wygrał w I turze. Urzędująca prezydent uzys... Podsumowanie koalicji Konfederacji, Polska jest Jedna i Niezależna Sam... » W ostatnim dniu kampanii do wyborów samorządowych odbyła się konferencja prasowa podsumowująca kampa...
Reklama
Gdańska rada: liderzy i outsiderzy
piątek, 12 kwietnia 2024 15:13
Gdańska rada: liderzy i outsiderzy
Dziś remanenty wyborcze. W Gdańsku najwięcej głosów do rady
Energa Wybrzeże - Cellfast Wilki LIVE: 43:47
niedziela, 14 kwietnia 2024 08:51
Energa Wybrzeże - Cellfast Wilki LIVE: 43:47
O godz. 14.00 na stadionie im. Zbigniewa Podleckiego rozpocznie się
Bolesna porażka Lechii, Jaguar znów zwycięski
piątek, 12 kwietnia 2024 15:35
Bolesna porażka Lechii, Jaguar znów zwycięski
I LIGA FORTUNA
Radość w Gdyni, niepokój w Gdańsku.
Lechia odzyskała pozycję lidera
niedziela, 14 kwietnia 2024 16:59
Lechia odzyskała pozycję lidera
Lechia wykorzystała potknięcie Arki i odzyskała fotel lidera.

Galeria Sztuki Gdańskiej

W tonacji ekspresji Stefana Szmaja
niedziela, 07 kwietnia 2024 14:42
W tonacji ekspresji Stefana Szmaja
Ostatnio trafił w moje ręce linoryt polskiego ekspresjonisty

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Nagrody teatralne rozdane
środa, 27 marca 2024 14:20
Nagrody teatralne rozdane
Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru rozdano jak co roku nagrody
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Kandydaci KWW Nasza Gmina Żukowo 2024
piątek, 05 kwietnia 2024 13:12
Kandydaci KWW Nasza Gmina Żukowo 2024
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Lewica nowa, zdjęcia stare - czy komuś wstyd?

Ocena użytkowników: / 7
SłabyŚwietny 
czwartek, 09 grudnia 2021 08:19

Byli działacze PZPR, SLD i Wiosny budują w trudzie znoju i konflikcie nową lewicę, ale zdjęcia na oficjalnej stronie partii dają ze starych czasów SLD. Według tego co widać na załączonej fotografii w radzie krajowej Nowej Lewicy mają znajdować się wciąż Longin Pastusiak, Leszek Miller, a także... nieżyjący już Tomasz Kalita i Jan Guz.


Prof. Pastusiak nie jest już we władzach partii, raczej przebywa na dobrowolnym uboczu zajmując się nauką; L. Miller ma mniej wspólnego z nową partią niż kiedykolwiek mógł pomyśleć. Z nową formacją ostentacyjnie się pożegnał i nie dekoruje W. Czarzastego swoją sylwetką a jedynie krytycznymi uwagami. B. rzecznik SLD Tomasz Kalita UMARŁ ponad 4 lata temu, a b. szef OPZZ, charyzmatyczny Jan Guz ponad 2 lata temu.

alt


O czym może nie wiedzieć "wiosenny" Biedroń, ale Czarzasty, Gawkowski, Szejna, Dyduch?


Raczej wstyd...


Tymczasem na Pomorzu Nowa Lewica wybrała nowe władze, które w dużej części są stare i sięgają kadr aparatu PZPR. Co prawda na stronie partii wciąż ujawniane są stare władze, ale to nie jest prawda. Nowymi przewodniczącymi zostali Marek Rutka z Wiosny i Jerzy Śnieg z SLD - obaj uzyskali na konwencji regionalnej ponad 80 głosów od 93 delegatów. W roli wiceprzewodniczących będą występować wspólnie Michał Pieńkoś oraz asystentki posła Rutki - Katarzyna Wirkus i b. kandydatka Ruchu Gierka w wyborach do PE z list SLD Bożena Szubińska. Ze strony SLD funkcje otrzymali Andrzej Różański, Anna Firlej i Anna Olkowska-Jacyno.


Obaj liderzy zapowiedzieli podjęcie walki o przywrócenie obecności lewicy w samorządach i częstsze wizyty w terenie. Jerzy Śnieg od ponad 10 lat prowadzi SLD do kolejnych porażek wyborczych, w Gdańsku udało mu się uzyskać poparcie kandydata na prezydenta poniżej 1 procenta. Z kolei Marek Rutka ma już doświadczenie z pracy w terenie, bo jako b. asystent posła Biedronia, został przez prezydenta Biedronia zmuszony do podróży z Gdyni do Słupska, by wspierać swoją pracą dwie komunalne rady nadzorcze. Poza władzami partii pozostaje Joanna Senyszyn, która uważa, że nowa partia Czarzastego ufundowana jest na kłamstwie i oszustwie. Kulisy konfliktu wyborczego w partii starannie opisano w "Dzienniku Bałtyckim".

Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież