Daniel Obajtek: Wodór to energia przyszłości » Z Danielem Obajtkiem, prezesem PKN ORLEN, rozmawiał Jarosław Popek (Radio Gdańsk)- Kilka dni temu by... Gdański magistrat obojętny na warunki życia mieszkańców » Do redakcji "Gazety Gdańskiej" zgłosiła się Pani Joanna z prośbą o pomoc w opisaniu i nagłośnieniu s... XV Konwent Morski » W poniedziałek, 22 maja, w Gdańsku odbył się XV Konwent Morski. Wielu ważnych ludzi gospodarki morsk... Radio Gdańsk: „Żeby nie było śladów – sprawa Grzegorza Przemyka. Dekal... » Na antenie Radia Gdańsk od poniedziałku do piątku (22 maja-2 czerwca) o godz. 20:40 emitowane będzie... Głos radnych PiS w sprawie ratowania gdańskiego dziedzictwa zieleni » Radni Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miasta Gdańska i prof. Paweł Witold Burkiewicz przedstawili r... W tygodniku „Sieci”: Miliony przeciw PiS » W nowym numerze „Sieci” Marek Pyza i Marcin Wikło ujawniają, jak wielki biznes wchodzi w politykę i ... Porcelanowy jubileusz „Wiosny w ogrodzie” » Dwudziesty, jubileuszowy kiermasz „Wiosna w ogrodzie” w Pomorskim Hurtowym Centrum Rolno-Spożywczym ... Ogrodnicze święto w Rënku » W połowie maja od lata wszystkie ścieżki miłośników prac ogrodowych prowadzą do Pomorskiego Hurtoweg... Otwarcie wystawy „Wielki głód w Kazachstanie (Aszarszyłyk). Historia n... » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku odbyło się otwarcie wystawy „Wielki głód w Kazachstanie (Aszar... Zmarła prof. Barbara Krupa-Wojciechowska » 15 maja 2023 r. zmarła prof. dr hab. n. med. Barbara Krupa-Wojciechowska, rektor Gdańskiego Uniwersy...
Nasi... najdrożsi - urzędowi liderzy
czwartek, 11 maja 2023 16:27
Nasi... najdrożsi - urzędowi liderzy
Na Pomorzu dobrych specjalistów pracujących w aparacie władzy
ebebe PSŻ - Zdunek Wybrzeże LIVE: 33:27
sobota, 27 maja 2023 21:23
ebebe PSŻ - Zdunek Wybrzeże LIVE: 33:27
W niedzielę o godz. 14.00 w Poznaniu rozpocznie się mecz ebebe PSŻ
Gol Gajosa na pamiątkę*Arka na styku*Gedania na ziemi*Michniewicz w... Stężycy
piątek, 26 maja 2023 18:45
Gol Gajosa na pamiątkę*Arka na styku*Gedania na ziemi*Michniewicz w... Stężycy
EKSTRAKLASA BP
Pożegnanie z Ekstraklasą okazało się
Skandal na pożegnanie Lechii z ekstraklasą
sobota, 27 maja 2023 17:40
Skandal na pożegnanie Lechii z ekstraklasą
Kompromitacją zakończył się ostatni mecz Lechii w ekstraklasie.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Barbara Krupa Wojciechowska i jej trzecia pasja
środa, 29 lipca 2015 22:02
Barbara Krupa Wojciechowska i jej trzecia pasja
15 maja zmarła prof. Barbara Krupa-Wojciechowska. Przypominamy
Zaproszenie na mistrzostwa bowlingowe
poniedziałek, 01 maja 2023 14:11
Zaproszenie na mistrzostwa bowlingowe
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego i Centrum Sportu i

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Grupa „Odkrywców” z SP nr 10 w Rumi poznaje tajniki nauki
wtorek, 23 maja 2023 13:43
Grupa „Odkrywców” z SP nr 10 w Rumi poznaje tajniki nauki
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10 w Rumi biorą udział w VII
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Lewica nowa, zdjęcia stare - czy komuś wstyd?

Ocena użytkowników: / 7
SłabyŚwietny 
czwartek, 09 grudnia 2021 08:19

Byli działacze PZPR, SLD i Wiosny budują w trudzie znoju i konflikcie nową lewicę, ale zdjęcia na oficjalnej stronie partii dają ze starych czasów SLD. Według tego co widać na załączonej fotografii w radzie krajowej Nowej Lewicy mają znajdować się wciąż Longin Pastusiak, Leszek Miller, a także... nieżyjący już Tomasz Kalita i Jan Guz.


Prof. Pastusiak nie jest już we władzach partii, raczej przebywa na dobrowolnym uboczu zajmując się nauką; L. Miller ma mniej wspólnego z nową partią niż kiedykolwiek mógł pomyśleć. Z nową formacją ostentacyjnie się pożegnał i nie dekoruje W. Czarzastego swoją sylwetką a jedynie krytycznymi uwagami. B. rzecznik SLD Tomasz Kalita UMARŁ ponad 4 lata temu, a b. szef OPZZ, charyzmatyczny Jan Guz ponad 2 lata temu.

alt


O czym może nie wiedzieć "wiosenny" Biedroń, ale Czarzasty, Gawkowski, Szejna, Dyduch?


Raczej wstyd...


Tymczasem na Pomorzu Nowa Lewica wybrała nowe władze, które w dużej części są stare i sięgają kadr aparatu PZPR. Co prawda na stronie partii wciąż ujawniane są stare władze, ale to nie jest prawda. Nowymi przewodniczącymi zostali Marek Rutka z Wiosny i Jerzy Śnieg z SLD - obaj uzyskali na konwencji regionalnej ponad 80 głosów od 93 delegatów. W roli wiceprzewodniczących będą występować wspólnie Michał Pieńkoś oraz asystentki posła Rutki - Katarzyna Wirkus i b. kandydatka Ruchu Gierka w wyborach do PE z list SLD Bożena Szubińska. Ze strony SLD funkcje otrzymali Andrzej Różański, Anna Firlej i Anna Olkowska-Jacyno.


Obaj liderzy zapowiedzieli podjęcie walki o przywrócenie obecności lewicy w samorządach i częstsze wizyty w terenie. Jerzy Śnieg od ponad 10 lat prowadzi SLD do kolejnych porażek wyborczych, w Gdańsku udało mu się uzyskać poparcie kandydata na prezydenta poniżej 1 procenta. Z kolei Marek Rutka ma już doświadczenie z pracy w terenie, bo jako b. asystent posła Biedronia, został przez prezydenta Biedronia zmuszony do podróży z Gdyni do Słupska, by wspierać swoją pracą dwie komunalne rady nadzorcze. Poza władzami partii pozostaje Joanna Senyszyn, która uważa, że nowa partia Czarzastego ufundowana jest na kłamstwie i oszustwie. Kulisy konfliktu wyborczego w partii starannie opisano w "Dzienniku Bałtyckim".

Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież