Andrzej Jaworski: Nowe otwarcie by zjednać wyborców dla państwa solida... » Z Andrzejem Jaworskim, pełnomocnikiem PiS w okręgu gdyńskim, radnym Gdańska (1998–02), kandydatem na... Inwalidzi zostają! Na razie... » Od dwóch miesięcy toczy się spór między dyrektorem Europejskiego Centrum Solidarności Basilem Kerski... W tygodniku „Sieci”: Szokująca prawda o bojówkach opozycji » W najnowszym numerze „Sieci” Marek Pyza i Marcin Wikło ujawniają szokującą prawdę o opozycji, którą ... Podsumowano Wielki Maraton Czytelniczy 2021/2022 » W Audytorium Europejskiego Centrum Solidarności odbyły się gale rozdania nagród Wielkiego Maratonu C... Straż Miejska w sezonie letnim » W okresie letnim niezostanie zwiększona liczba patroli Straży Miejskiej. Będą one skoncentrowane w m... U Struka jak za piecem - krocie w szpitalnych zarządach » Menedżerowie samorządowych pomorskich spółek szpitalnych pokwitowali znakomity rok. Prezes gdyńskich... Tadeusz Cymański: Ciekawe czasy jeszcze przed nami » Z Tadeuszem Cymańskim, posłem klubu parlamentarnego PiS (Solidarna Polska), ekonomistą, w stanie woj... Energa "Pracodawcą z sercem" » Energa została wyróżniona tytułem „Pracodawca z sercem”. Certyfikaty przyznawane są firmom, które za... Działkowcy zainaugurowali sezon letni » Działkowcy z Rodzinnych Ogródków Działkowych "Owczarnia" spotkali się na corocznym "Dniu działkowca"... Trzy kolejne „Kormorany” zamawia MON. Będą budowane w Gdańsku » Za kilka tygodni służbę w 8 Flotylli Obrony Wybrzeża rozpocznie ORP „Albatros” okręt typu „Kormoran ...
U Struka jak za piecem - krocie w szpitalnych zarządach
czwartek, 30 czerwca 2022 18:51
U Struka jak za piecem - krocie w szpitalnych zarządach
Menedżerowie samorządowych pomorskich spółek szpitalnych

Muzeum Stutthof w Sztutowie

KL Stutthof 2077 dni zbrodni
poniedziałek, 09 maja 2022 14:15
KL Stutthof 2077 dni zbrodni
Stosunkowo niedaleko Gdańska, 36 kilometrów od wielkiego ośrodka
Janusz Kupcewicz - legenda Arki Gdynia nie żyje
wtorek, 05 lipca 2022 10:24
Janusz Kupcewicz - legenda Arki Gdynia nie żyje
Pamiętam rok 1988, czerwiec, pierwszy mecz barażowy o utrzymanie w
Lechia zwycięska w ostatniej próbie przed Ligą Konferencji Europy
czwartek, 30 czerwca 2022 14:44
Lechia zwycięska w ostatniej próbie przed Ligą Konferencji Europy
Na stadionie przy ul. Traugutta 29 piłkarze Lechii Gdańsk rozegrali

Galeria Sztuki Gdańskiej

Park Steffensów przyrodą malowany
środa, 29 czerwca 2022 07:46
Park Steffensów przyrodą malowany
Jest takie miejsce w Gdańsku, które pomimo biegnącego czasu i

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Niezapomniane lekcje WF-u z Drużyną Energii!
niedziela, 12 czerwca 2022 13:58
Niezapomniane lekcje WF-u z Drużyną Energii!
Blisko 200 zaangażowanych szkół i ponad 50 tysięcy ćwiczeń
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Lewica nowa, zdjęcia stare - czy komuś wstyd?

Ocena użytkowników: / 7
SłabyŚwietny 
czwartek, 09 grudnia 2021 08:19

Byli działacze PZPR, SLD i Wiosny budują w trudzie znoju i konflikcie nową lewicę, ale zdjęcia na oficjalnej stronie partii dają ze starych czasów SLD. Według tego co widać na załączonej fotografii w radzie krajowej Nowej Lewicy mają znajdować się wciąż Longin Pastusiak, Leszek Miller, a także... nieżyjący już Tomasz Kalita i Jan Guz.


Prof. Pastusiak nie jest już we władzach partii, raczej przebywa na dobrowolnym uboczu zajmując się nauką; L. Miller ma mniej wspólnego z nową partią niż kiedykolwiek mógł pomyśleć. Z nową formacją ostentacyjnie się pożegnał i nie dekoruje W. Czarzastego swoją sylwetką a jedynie krytycznymi uwagami. B. rzecznik SLD Tomasz Kalita UMARŁ ponad 4 lata temu, a b. szef OPZZ, charyzmatyczny Jan Guz ponad 2 lata temu.

alt


O czym może nie wiedzieć "wiosenny" Biedroń, ale Czarzasty, Gawkowski, Szejna, Dyduch?


Raczej wstyd...


Tymczasem na Pomorzu Nowa Lewica wybrała nowe władze, które w dużej części są stare i sięgają kadr aparatu PZPR. Co prawda na stronie partii wciąż ujawniane są stare władze, ale to nie jest prawda. Nowymi przewodniczącymi zostali Marek Rutka z Wiosny i Jerzy Śnieg z SLD - obaj uzyskali na konwencji regionalnej ponad 80 głosów od 93 delegatów. W roli wiceprzewodniczących będą występować wspólnie Michał Pieńkoś oraz asystentki posła Rutki - Katarzyna Wirkus i b. kandydatka Ruchu Gierka w wyborach do PE z list SLD Bożena Szubińska. Ze strony SLD funkcje otrzymali Andrzej Różański, Anna Firlej i Anna Olkowska-Jacyno.


Obaj liderzy zapowiedzieli podjęcie walki o przywrócenie obecności lewicy w samorządach i częstsze wizyty w terenie. Jerzy Śnieg od ponad 10 lat prowadzi SLD do kolejnych porażek wyborczych, w Gdańsku udało mu się uzyskać poparcie kandydata na prezydenta poniżej 1 procenta. Z kolei Marek Rutka ma już doświadczenie z pracy w terenie, bo jako b. asystent posła Biedronia, został przez prezydenta Biedronia zmuszony do podróży z Gdyni do Słupska, by wspierać swoją pracą dwie komunalne rady nadzorcze. Poza władzami partii pozostaje Joanna Senyszyn, która uważa, że nowa partia Czarzastego ufundowana jest na kłamstwie i oszustwie. Kulisy konfliktu wyborczego w partii starannie opisano w "Dzienniku Bałtyckim".

Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież