Pomorska lista PiS do Brukseli: Fotyga, Smoliński, Drelich, Rakowski..... » Portal wybrzeze24.pl dotarł do nieoficjalnej listy kandydatów Prawa i Sprawiedliwości w tegorocznych... Kataklizm blisko - 19 zł za godzinę parkowania » Czy godzina parkowania będzie kosztowała 19 zł? Według przepisów przyjętych przez posłów Zjednoczone... Genowefa Grabowska: Jaka suwerenność? » Kto wygrał w samorządach, dlaczego relokacja migrantów niczego nie rozwiąże, jakie CV powinien mieć ... Liberał na etacie w Brukseli - Lewandowski w interesie Ukrainy » Janusz Lewandowski, pierwszy przewodniczący Kongresu Liberalno-Demokratycznego, minister prywatyzacj... Brządkowski wygrał proces i wybory » Trudno było sobie wyobrazić inny finał - Karnowski i Pobłocki muszą zapłacić po 2500 zł na cel społe... Dzień Ziemi w Przedszkolu nr 31 » Ekologia i dbanie o środowisko były głównymi tematami Dnia Ziemi zorganizowanego w Przedszkolu nr 31... Nowi włodarze w Pruszczu Gdańskim i Kwidzynie, bez zmian Kartuzach i S... » W niedzielę odbyła się II tura wyborów samorządowych. W Pruszczu Gdańskim i Kwidzynie wybrano nowe w... Rozprawa w trybie wyborczym w Tczewie » Łukasz Brządkowski, kandydat na prezydenta Tczewa pozwał swojego konkurenta i wspierającego go posła... Kalkowski milczy o pracy w PORD, Gołuńskiego zaprosi prokurator - prze... » Przedwyborcze napięcie w Szemudzie i Kartuzach. Skazany za niewypłacenie 300 tys. zł wynagrodzeń nau... Barwy pomorskiego sejmiku: Od Struka do Ścigały » Z poparciem 39 799 gdańszczan pomorski lider PO Mieczysław Emil Struk uzyskał najlepszy indywidualni...
Lechii w tym sezonie nie służą wyjazdy do Rzeszowa. Po jesiennej

Michał Wójcik - „Na początku jest rysunek”
sobota, 13 kwietnia 2024 18:02
Tytuł ostatniej wystawy Michała Wójcika nie może zaskakiwać.

Horror z happy endem

altTrefl Sopot wraca z trudnego terenu ze zwycięstwem. Wygrał w Zgorzelcu z Turowem pod dogrywce, co jeszcze dodatkowo podbudowało zespół. Sopocianie pokazali się z bardzo dobrej strony. Najlepszy na parkiecie był Paweł Kikowski, który potrzebował trochę czasu na podbudowanie się i wejście w formę. Zawodnik, który kilka ostatnich swoich występów podsumował niedawno jako „dramat”, zdobył w niedzielę 21 punktów.

PGE Turów Zgorzelec – Trefl Sopot 81:83 (20:13, 16:14, 21:29, 18:19, d. 6:8)

TURÓW: Brkić 17 (3x3), Thomas 13 (2), Wysocki 8, Tomaszek 7, Jackson 6 oraz Zigeranović 11, Bochno 9 (3), Kuebler 8 (2), Gabiński 2, Koljević.

TREFL: Waczyński 13 (3), Gustas 11 (1), Harrington 10 (2), Dylewicz 8, Ljubotina 5 oraz Kikowski 21 (4), Ceranić 9, Kinnard 6.

Początek tego spotkania nie zapowiadał końcowego sukcesu sopocian. Dobra gra Marko Brkicia doprowadziła gospodarzy do prowadzenia 18:8. Goście nie potrafili skutecznie atakować i dlatego w pierwszej kwarcie zdobyli zaledwie 13 punktów. PGE zdobyło siedem więcej i prowadził 20:13. Beznadziejna skuteczność sopocian i niezła gra Turowa sprawiły, że gospodarze dalej powiększali przewagę. W połowie drugiej odsłony różnica wynosiła już piętnaście punktów. Zawodnicy Trefla byli lepsi w zbiórkach, dzięki czemu udało się zmniejszyć nieznacznie przewagę. Zebrane w ataku piłki otwierały możliwość na ponowienie i niezły pod koszem Ceranić wykorzystywał to jak mógł. Goście zmniejszyli przewagę do dziewięciu punktów i schodzili na przerwę przy wyniku 36:27.

Trzecia kwarta to już coraz lepsza gra zawodników znad morza. Doskonały Kikowski trafiał „trójki”, a wtórowali mu spod kosza Dylewicz i Ceranić. Zawodnicy Turowa szarpali i starali się znowu stworzyć sobie przewagę, ale „Kiko” był nie do zatrzymana. Głównie za jego sprawą Trefl trzymał wynik i nie pozwolił gospodarzom odskoczyć. On w końcu ustalił wynik po trzeciej ćwiartce na 57:56. Początkowo ostatnia odsłona była dość chaotyczna, ale już po chwili Trefl uzyskał dziesięciopunktową przewagę. Na niewiele się to zdało, gdyż podopieczni Jacka Winnickiego odrobili straty i po nerwowej końcówce czwartej kwarty doprowadzili do dogrywki. W dogrywce zadecydowała skuteczność z wolnych. Komu mniej drżała ręka ten wygrał. Sopocianie wygrali to spotkanie, choć powinni je rozstrzygnąć w regulaminowym czasie. Wynik meczu 81:83.

Bohaterem spotkania Kikowski, ale cały zespół zagrał bardzo dobrze. Po raz kolejny zespołowa gra się opłaciła, a kolektyw Trefla pokazał, że porażki z Asseco i Czarnymi da się szybko wymazać z pamięci. Ostatnie spotkanie tego roku odbędzie się w środę o 18:00. Trefl zmierzy się w ramach Pucharu Polski z Polonią Warszawa.

Po meczu powiedzieli:
Paweł Kikowski: Pierwszą połowę lepiej zagrał Turów. Popełniliśmy w tym czasie kilka prostych błędów w obronie. W drugiej połowie byliśmy już prawie cały czas skoncentrowani i walczyliśmy do końca. Niestety w końcówce meczu zabrakło nam wspomnianej koncentracji i Turów nas jednak doszedł. Powtarzaliśmy sobie, że jest to nasz mecz i mamy go wygrać.

Konrad Wysocki (PGE Turów): Myślę, że kibice oglądnęli bardzo dobry mecz. Drugi raz z rzędu musieliśmy rozgrywać dogrywkę. W pierwszej połowie mecz wyglądał dla nas bardzo dobrze. W drugiej połowie niestety straciliśmy przewagę. Wiedzieliśmy, że Trefl jest bardzo groźną drużyną. Uważam, że pod koniec dogrywki nie mieliśmy dobrych decyzji i przegraliśmy.

Karlis Muiznieks: To nie był łatwy mecz. W pierwszej połowie Turów grał bardzo dobrze. W drugiej połowie pokazaliśmy charakter, wzięliśmy się w garść i walczyliśmy o każdą piłkę. Z powodzeniem graliśmy zwłaszcza w ofensywie, szczególnie dobrze prezentował się Paweł Kikowski.

Jacek Winnicki (trener PGE Turowa): Mecz był bardzo emocjonujący i zacięty. Dobrze rozpoczęliśmy ten mecz, ale mieliśmy później fragmenty przestoju. Musieliśmy gonić wynik. Mieliśmy dużo szczęścia ostatnio w końcówce meczu w Poznaniu. Tym razem nie udało się wygrać. Mimo tego moi zawodnicy zasłużyli na pochwałę za walkę i ambicję. Mimo wysokiej straty zdołali wrócić do gry. Niestety końcówka wyglądała tak jak wyglądała. Nie wykorzystaliśmy szansy. Takie mecze przegrywa się bardzo ciężko.